Zistila som že moj budúci manžel je zadlžený , čo dalej? 🥺

sima789
1. jan 2020

ahojte dievčatá , vcera som zistila že moj priateľ s ktorým som už 9 rokov , zobral pred 5 rokmi vysokú pôžičku . Za tretinu tejto pôžičky kúpil auto ostatne s prepáčením preflakal , zistila som to keď mi tvrdil že odkladá na spoločný zivot a keď som chcela aby mi ukázal koľko už odložil tak sa priznal že nic lebo spláca pôžičku . Vraj ju musí splácať ešte 4 roky .... o 4 mesiace by sme sa mali brat . Lenže !!! Ako prvé , našu dôveru to tak nastrbilo že sa bojím že budem v kuse v strese čo zas vyvedie , no na druhej strane bol mladý a sprostý a ľutuje to ( veď kazdy robí chyby) sľúbil že si nájde ešte jednu pracu aby to bolo čím skor splatené . Za ďalšie neprejde dlh aj na mna po svadbe , aj keď ho bral ako slobodný ? Zažili ste nieco podobne ? Mam ho rada , ale neviem ako budeme fungovať .... čo ak ho zase napadne zobrat pôžičky .... a ja budem v problémoch ... a je tu ešte jeden háčik dosť vela tipuje ... keď Som zistila koľko zato dáva mesačne peňazí tak som myslela že ho zabijem .... povedala som mu že zruším svadbu že toto neni možné !!!! Tak mi povedal že dá posielat vyplatu na moj účet a všetkými peniazmi budem disponovať ja !!! Inak je to super muž stara sa o mna , je chápavý , pomáha s prácami , nepije .... nemozem vidieť len chyby . Ale naozaj neviem ... zrušiť svadbu ? Alebo veriť že sa to zmení , na to tipovanie by nepomohol psychológ ? Poraďte 🥺

silvi300
1. jan 2020

@sima789 Jednoznačne ruky od neho preč. Nakoniec ešte dopadneš tak ak sa vezmete, že ty budeš platiť jeho dlhy a živiť ho.

nancy666
1. jan 2020

S gamblerom som žila. Toľko sklamani netreba nikomu. Nech má akékoľvek klady, kým sa nepojde reálne liečiť, bude to len horšie, nech vraví čokoľvek. Tipovanie, automaty, alkohol, drogy, všetko závislosti s ktorými sa ťažko samému bojuje.

haileybaileys
1. jan 2020

@sima789 moj muz si kupil drahe auto predtym ako sme sa dali dokopy. v pohode by to splatil, keby nema mna, vsetko platil dovolenky darceky vecere kedze v tom case som este studovala. toez som o tom dlhu nevedela, strasne ma to nastvalo lebo nenavidim dlhy. ale vsetko sme si vydiskutovali, a mali aj svadbu. tie dlhy beriem ako spolocne, mali sme vzdy spolu pekny cas a na tom aute pre mna stale chodil. nic tragicke, vsetko sa da dohodnut. zasa nam sa dari, keby sme si nekupili nove auto tak uz ziadne dlhy nemame. tak si nechaj tie peniaze posielat a uvidis.

anita6666
1. jan 2020

Nezmení sa....to mi ver...bude iba iba horšie...viem o čom hovorím

kukulienka83
1. jan 2020

Fuuu, no tá pôžička by sa ešte dala prepáčiť, ale to tipovanie je asi väčší problém... Zvážila by som tu svadbu... A až to čo bude po svadbe bude spoločné, čiže ten starý dlh ťa nemusí trápiť.

adamadent
1. jan 2020

Svadbu by som zrušila.. Kebyze ma dlhy ako investíciu do nehnuteľnosti alebo podnikania ok beriem ale splácať 9 rokov len tak rozhádzané peniaze... Keď už tak začať spoločný život od 0 nie z mínusu.

jeanne14
1. jan 2020

Známa takto zrušila svadbu dva mesiace pred. Tiež sa po 8 rokoch dozvedela že jej drahý ma neskutočne dlhy, povedal jej to niekto z jeho rodiny. A potom vyšli na povrch ďalšie veci, gambler atď. Takze tak, dnes je už šťastne zadaná s iným .. 😉 toto sú veci, ktoré by si mala vedieť od začiatku. A nie dozvedieť sa po 9 rokoch vzťahu.

leskovael
1. jan 2020

Ked kúpil auto a preflakal peniaze nezdalo sa ti ze zrazu po kúpe auta ešte aj veľa míňate? Ved to muselo byt zrazu a predpokladám že ste minali spolu... Nie? Ak si ju zobral a spláca tak ok,nahnevalo by ma, že ma oklamal, ale tak boli ste len frajeri.. možno sám nevedel čo bude do budúcna s vami, tak ti to nepovedal - čo aj tak neberiem za správne, ale jednoducho tak konal - No skôr ako pôžička by ma trápilo to tipovanie, lebo ak to nieje za mesiac ale 20€ len tak, ako hobby, tak to môže byť vážny problém...

vilma7
1. jan 2020

Do svadby sa hrnúť nemusíte, to klamanie o šporení je dosť kruté ale oveľa horšie to tipovanie, na ktorom je zrejme priateľ závislý a bude pretrvávať alebo sa stupňovať. Ako dlho tipuje? Vie s tým prestat? Toto si určite pozisťuj, ale už je tam určite veľká závislosť, podľa mňa išiel zvyšok peňazí tam a miesto splácania dlhu krásne tipuje ďalej. Nešla by som s ním do manželstva, kým by som mu opäť nemohla veriť.

mima1
1. jan 2020

Asi by som svadbu odlozila o rok dva. Uvidis ako to pojde dalej ci bude splacat,kontrolovala by som kam a kolko dava

peptina
1. jan 2020

@sima789 neskúšala si aby ti ukázal tu pôžičku? A ako s tým tipovanim fakt by som sa zamyslela ,toho sa asi ťažko zbaví. A čo z toho že ti dá výplatu na tvoj účet? Nebude si hľadať potom inú cesticku k peniazom? Ale je to len môj nazor

janula12345
1. jan 2020

@sima789 hlavne musis ty sama si uvedomit, s kym zijes a s koho si ides brat. To, ze v minulosfi si zobral uver a preflakal peniaze a kupil auto- myslim, ze takychto chlapcov je vela...neni to ziadna tragedia. Ak tento dlh poctivo splaca a nezobral zisdny dalsi a nelepi dlh dlhmi dalsimi... naco hystercit?? Lahko sa tu mnohym napise hned vety typu ruky prec, neber si ho... atd. Onysi neni v tvojej kozi. Ony nepoznaju aky je on naozaj clovek a ci mu mozes verit. Ak je ochotny spojit ucty- budes mat kompletny prehlad o dlhoch a aj o financiach a minani. Nie je to uz naznak ze to s nim neni az take zle? Ja to nevidim az tak cierno ako mnohe predomnou.

silvi300
1. jan 2020

@sima789 Ja ti radím len v dobrom, aby si nedopadla pri ňom, ako žena môjho bývalého. Tiež tipoval každý deň, zobral si ju za ženu, však on sa postará a blbosti, a teraz dopadla vieš ako? Narobil kopec dlhov a už aj exekútorov má, pomaly nemajú čo jesť. Majú malého syna. Môj bývalý tiež nasluboval hory doly

karolinakr
1. jan 2020

Zruš svadbu jednoxnačne, keby sa pytal, tak ze len odkladas.Ja som tiez toho nazoru, ze brat vysoke pozicky na preflakane peniaze mozu len lajdaci a hlupaci, co privedu druhych na mizinu.Keby kupil byt, alebo podnikal, ako tu bolo spominane, ale 9 rokov splacat auto? Ze on musi dlhy z toho tipovania platiť?Je to gambler.Musis mu dat noz na krk- alebo ide na liecenie, alebo rozchod.Skoncite pod mostom.
Takze- gamblera za manzela nikdy
A este nieco hovoríš- vysoke sumy vsadza...Ja som robila v stavkovej a 27 rocny chalanisko mi chodil tipovat- kazdy den vsadil za 200€.ANI raz nevyhral. Za tyzden prehral 1500€ a tvaril sa, ze jak nic. Boli taki, co aj vysoko vsadili av vysoko vyhrali.Tych bolo par- asi 5; 6 tipujuci zo 100, co tam chodili kazd yden a nevyhrali za 20rokov ani raz.Ak tvoj muz len prehrava, nema nos, čuch na dobre tipy, tak sa priprav na skvelu buducnost.Tvoje peniaze pojdu do luftu.Moj nazor je, ze alkoholik, gembler, suknickar su tabu pre manzelstvo a ruky od nich

ketrint
1. jan 2020

@sima789 ani to, ze bude jeho vyplata chodit na Tvoj ucet nie je zaruka... Tito ludia (s akoukolvel zavislostou) su velmi vynaliezavi, vzdy budu hladat cesticky ako sa k tomu dostat...
Takze ak nebude mat vyplatu... tam pozicku si moze zobrat dalsiu, alebo si popoziciacat od kamaratov/znamych, alebo si da cast vyplaty vyplacat na ruku, alebo... Ale bude spekulovat. Nechcem Ta vobec strasit, ale o takych pripadoch viem...
Drz sa, naozaj sa drz, prajem Ti vela sily. Hlavne to neber osobne (ano, viem ze sa to lahko povie), ale ten clovek Ta nechcel ani zradit, ani klamat, len ho to ovlada a nema nad tym.moc, ale nie je to gesto voci Tebe, ze by si Ta nevazil, alebo neplanoval s Tebou buducnost... Len toto je silnejsie ako on.
Tak este raz vela sil prajem

karolinakr
1. jan 2020

@sima789 pre mna su toto nezodpovedni ludia, póžičkári a gembleri- akesi hadzanie penazi do vzduchu.Absolutne neakceptovatelne. Tiperi sa aj priznali, ze sa im trasu ruky, ked jeden den netipuju
Robit hazardy smerom k podnikaniu by som skor akceptovala, ked nejaky obchod nevyjde, ale toto urcite nie.Nechcem ta odhovarat, ty mas urcite svoju hlavu a nazor, ale u mna by mal dvere zavrete

nikpa
1. jan 2020

@sima789 tipovanie ho nikdy neprejde, či je slobodny, ženatý, s deťmi alebo bez nich. Môže výplatu posielať na tvoj účet len ci z toho nebudú neskôr len hádky. A na tipovanie si môže vždy požičať, to sa nikdy nezmení. Ja by som sa za neho určite nevydala. Ak mu ešte chces dat šancu, daj ale neberte sa a uvidíš sama co a dokedy si ochotná tolerovať lebo neverím, že sa zmení.

marion09
1. jan 2020

Klamal raz-bude klamať znovu

nini1010
1. jan 2020

Preboha chod prec.Mam skusenosti s gamblerom a to je zivot popretkavany klamstvami.Kazdy psychiater ti povie ze je to dozivotna diagnoza s minimalnou sancou na uzdravenie.Toto naozaj nie je o "v dobrom aj v zlom".Dakuj Bohu ze si to zistila teraz a okamzite svadbu zrus.Gambler ti vzdy prizna iba tolko kolko sama zistis.Mrzi ma to.

tykat
1. jan 2020

@sima789 ...v prvom rade zrusit svadbu...potom sa uvidi, uz ci o 4 roky, o rok alebo o 10... taki ludia nemaju zabranu zobrat pozicku a preflakat ju , klame, zatlka, vie si to ospravedlnit, nikdy nebudes vediet na com si... nikdy sa nepoucia... sestra sa s takym prave rozvadza a svagrina za takeho splaca a 15r dufa ze sa zmeni.

19mylittlepony83
1. jan 2020

Ruky prec cele zle
Zaciatok konca

sima789
autor
1. jan 2020

A myslite že psychológ by nepomohol ?

karolinakr
1. jan 2020

@sima789 psycholog nie, ale liečenie.Znamy bol, zatial seka dobrotu.Manzelka mu dala noz na krk, ze ked neprestane vsadzat, tak sa rozvedie
A jeho otec sa obesil kvoli gemblerstvu.Velmi tazka tema, je mi tych ludi hrozne luto, ale sú to hrátky s čertem

sissy27
1. jan 2020

@sima789 teraz dá výplatu posielať na tvoj účet, ďalší mesiac to zmení. Alebo dá posielať časť tebe, časť si nechá a ešte bude plakať, že málo zarobí...
Je gambler a stiahne ťa do takých sračiek, že sa utopíš vo vlastných slzách.
Zruš svadbu. Je to možno trapas ale určite menšie zlo ako život s ním. A porozmýšľaj nad tým, ako “dobre” ho vlastne poznáš, keď si sa to dozvedela po toľkých rokoch...

slnecnica82
1. jan 2020

@sima789
A komu, tebe ci jemu????klamal ta 5 rokov a ďalších 50 bude...

jeliz59
1. jan 2020

Ahoj skús uvidíš...kto nezažije nepochopí....si to musíš okusit na vlastnej koži...buď vyjde alebo nie ....my nie sme vedmy nevieme čo sa stane keď sa vydas ani keď sa nevydás.....
Tazko je radiť po internete keď nepoznáme teba ani jeho....ťažko jeho súdiť a veriť mu či neveriť keď nevieme prečo to robil/robí či sa toho vzdá nevzdá...to je na tebe držím ti palce nech všetko vyjde v tvoj prospech a si šťastná...🤗🤗🤗

peptina
1. jan 2020

@sima789 tiež si myslím že skúsiť to môžeš aspoň uvidíš či to chce aj on zmeniť alebo je to iba pri sluboch

janinah
1. jan 2020

Hej,výplata nech chodí na tvoj účet....na chvíľu ťa tým obalamutí a potom ti dôjdu na dvere vyklopkávať ľudia,od ktorých si popožičiaval na to tipovanie.....keby si bola moja dcéra,tak jeho ženiem metlou preč a teba priviažem ku posteli a ani sa nepohneš,kým ku rozumu neprídeš...lebo by mi realne hrozilo,že vás budem živiť ja....

sima789
autor
1. jan 2020

@jeliz59 dakujem pekne 🙂 chcela som len vefiet nezávisle názory . Viem že každá to vidí inak , a áno vsimla som si že väčšina pise ruky preč ... ale keď mate Toho človeka radi a chcete mu pomôcť ? Tak čo teraz veď kazdy sa vie dostať do problémov ale keď má oporu a chvenie tak sa z toho dostane 🙂 lenje pravda že sa bojím toho že vsetko čo nasluboval povedal lebo videl že je zle .... a keď sa to trochu uvoľní v, vykašle sa na to !!! Chcem mu pomôcť , on je ale taky typ že ho treba ťahať ... no bojím sa ako to skončí 🥺 aby som nebola ešte viac sklama a ranená ...

tykat
1. jan 2020

@sima789 ...pomahat v tomto pripade je spolahliva "cesta do pekla"