Źivot mi preteká pomedzi prsty

5. mar 2022

Ahojte. Zivot mi preteka pomedzi prsty, alebo mam syndrom vyhorenia?
Mam 35 a byvam u mami a so starymi rodicmi, o ktorych sa staram, cize nepracujem. Mama chodi na tyzdnovky a so starkymi som ja, milujem ich, rada sa o nich staram, lenze popri tom mi unika vlastny zivot.
Mam priatela, s ktorym aj planujeme rodinu, aj byvanie, lenze neviem sa nejako odtrhnut z domu, starky chapu ze by som uz chcela aj vlastny rodinu, len nejako sa nevedia vyrovnat s tym ze z domu odidem, lenze s mamou nemaju bohvieaky vztah, tak ja mam aj obavy, ako by to oni zvladali a poviem pravdu, aj ja. Sme na seba dost naviazany, a ja nemam ziadne pracovne navyky, kedze som takmer cele dne doma, a staram sa o tom aby doma všetko fungovalo, no obriadit domacnost, a starkych , sice da niekdy zabrat ale predsa je to ine, ako chodiť do roboty. Starky su este mobilny, vela veci zvládnu sami.
A neviem si ani predstavit ze zacnem chodit do roboty a domov pridem max raz za tyzden, kedze by sme sa chceli prestahovat do mesta v ktorom pracuje priatel.
Niekdy so uz odhodlana urobit vo dvojom zivote zmenu, no som malo priebojna, pretoze neskor si zasa poviem, ze ved mi je takto dobre a neviem sa potom pohnut z miesta, asi si za to mozem sama.

karhu
5. mar 2022

najkrajsie roky si si uz pre....., co urobis so zvyskom, je na tebe, ale asi neurobis nic😅

zuzap33
5. mar 2022

Myslim si len jedno, si obycajna leniva vos, ktora hlada vyhovorky ako nepracovat !Cely den sa doslova curat okolo dvoch mobilnych dochodcov. 15 rokov a nechat sa vydrziavat nimi, priatelom. Nieco neuveritelne

oli18
5. mar 2022

To po skole si nikde nenastupila robit? Je to viac, ako 15 rokov🙄. Ta aku mas mamu, ze ta nevykopla do roboty? Ved pred 15timi rokmi boli dedko s babkou este len 60tnici. Ak su doteraz chodiaci, tak ako sa trebalo o nich vtedy starat? Asi aj teraz su sebestacni, ak nepises, ze beries na nich opatrovatelske. Takze nebude chyba v tebe? Ved aj nepriebojni ludia chodia do prace a zivia svoje rodiny, to nie je predsa diagnoza, kvoli ktorej sa nepracuje. Lutujem ta, lebo za tych 15 rokov ti vela uslo. Po kazdej stranke.

zmrzlinka2021
5. mar 2022

A ako to vníma tvoj snúbenec?

slovakboy
6. mar 2022

@nelca84 nie je to lenivosť. Autorka určite nie je lenivá. Je to určitý druh strachu ktorý sa dá prekonať prvým krokom do neznáma.

ummimaryam
6. mar 2022

Ahoj, ja to vidim skor tak ze starki su sebecki a obetuju tvoj zivot len aby mali doma sluzku. A bohuzial, pokial sa TERAZ HNED nespamatas, uz nikdy sa. Musis sa osamostatnit a zacat svoju rodinu, alebo ostanes stara dievka, si takych miliony na svete a urcite by toho vela zmenili keby mohli vratit cas. Priorituzuj seba. Vezmite sa s priatelom, najdite podnajom, zacnite rodinu. 35 si este mlada, hoci vela veci bude tazsich ale da sa zacat od nuly aj v tomto veku ☺️ v 45 uz to bude omnoho tazsie a ani nebudes moct mat deti. Ked ta starki budu potrebovat mozes k nom docasne prist pomoct.

autor
9. mar 2022

Mozno to niekomu pripada ze sim leniva, a necham sa vydrziavat, a ze proste starki su sebecki, no mne velmi trapi to, ze by som ich nechala samych, su chodiaci, lenze varenie, pranie, upratovanie, praca v zahrade, zaobstaranie dreva, pomoc im s niekorymi ukonmi... ze proste ich necham zrazu na to samych, oni si na to zvykli, ze jm takto vypomaham, ja asi tiez, ak by som mala o 10 rokov menej, nevadilo by mi to.

zuzap33
10. mar 2022

Si nielen leniva, ale tie vyhovorky.... Su sluzby pre dochodcov, donaska jedla funguje pre nich aj na dedine. Prania maju mozno 2x za tyzden, tak ti taky problem nie je. Pole nepotrebuju, zemiaky a zelenina sa da kupit v obchode. Mam vyse 70 rocnu svokru a 76 rocnu tetu. Obe uz vdovy a ziju same viac ako 10 rokov. Varit vela netreba, peru ako som pisala. A zahrada. Teta ma hriadku cibule a dva korenovej. Svokra podobne plus maliny. Naco viac ? A tych ostatnych ukonov, ako navsteva lekara alebo neviem co? Ved su chodiaci. Jednoducho nic sa ti nechce, rani vstavat do prace, lepsie sa poflakavat a vymyslat. Apropo, neviem kto by ta zamestnal, 35 rocnu, bez praxe. Mozno ako upratovacku alebo nekvalifikovanu robotnicku s minimalnou mzdou

letfenixa
11. mar 2022

@autorka to, ako ty pomáhas starým rodičom, mi príde ako bežná pomoc pracujucej ženy matky svojim rodičom/starým rodičom/svokrovcom. Nevidím dôvod nepracovat a nezit s partnerom.

emily_666
5. aug 2022

@autorka celkom ma zaujima, ako sa v case vyvinul tvoj zivot. Ci stale pomahas starkym a vkastny zivot si odsunula na vedlajsiu kolaj....alebo si nabrala odvahu ?

datelinka31
2. feb 2024

Ahoj, ako si sa posunula odvtedy? Zmenilo sa niečo?