Život so svokrovcami

tanja7613
2. okt 2013

😖 Ani neviem ako zacat🙂 skusim polopate.. pred pol rokom sme sa s priatelom prestahovali ku jeho rodicom. Uz od prveho mojho stretnutia s nimi, mi bolo jasne ze matka mojho chlapa a ja si nesadneme..
No bola som "nahovorena"" ze vsetko bude fajn, ze ona je v pohode,len si knej treba najst cestu! Ha ha celych 6 mesiacov mi zere nervy. Malý ma 4 mesiace o chvilu, a tato podarena tetka donho napchala uz asi vsetko okrem mäsa... keby sa ma aspon raz opytala ci moze, ved sme ludia nie hieny.. proste milion veci co sa tazko znasaju, stale na mna gáni, vsetko co spravim je hlupost atd... ked by som na "' jej "' šporaku nieco uvarila,oh joj to je potom kriku, ze nic nieje na mieste, vidlicka, vareska,hrniec.... som v uzadi..velakrat som chcela porozpravat sa snou,preco je taka! Ale ona nic,nikdy nema cas,vzdy krici. No a teraz prichadzam s otazkou ako a ci sa da vobec s takto zatrpknutym clovekom vychadzat? Velmi by som tento problem!chcela vyriesit.

sorciera24
2. okt 2013

@tanja7613 jedine riesenie.....samostatne byvanie....ja ked vidim podobne temy, pytam sa: preco? preco? preco? nebyvate sami? preco? 2 zeny v jednej kuchyni nikdy nebudu fungovat...(ci to bude svokra, mama, kamaratka....neexist)....cize len ejno riesenie ja osobne vidim.....odist do svojho....

juliana77
2. okt 2013

@tanja7613 Najlepšie s ňou budeš vychádzať, ked budeš bývať zopár kilometrov od nej. Podobných tém je tu veľa a aj problémov ako máš ty. Hlavne zainteresuj aj svojho Priateľa do debaty a ako dospelí rozumní ľudia si stanovte pravidlá, podmienky a rozdeľte si prácu, aby ste sa všetci a hlavne ty nezbláznili. Treba komunikovať.

To je matka tvojho priateľa a myslím, že ním odprezentované podmienky nebudú také bolestivé pre ňu, ako keď ich budeš hovoriť ty, keď už nemôžete samostatne bývať.

oktobermimi
2. okt 2013

@tanja7613 Ako mama mojho ex no my sme spolu len žily a ona bola u nás stále doporučujem pevné nervy, a skus priatelovy povedať čo ti vadí a keď tak zo svokrom ako vychádzaš? ...
pokial aspoň sním normálne tak neh jej skúsi on dohovoriť... hlavne či si nemyslí že si jej syna ukradla ( vela matiek žiarly na ženu ktorá si zoberie ich syna alebo sním len chodí )

janinah
2. okt 2013

@tanja7613 ako si si to predstavovala? že prídeš do jej kuchyne i domu a ona sa ustúpi? veď ani nevesta nie si,len priateľka 😉 nejako si sa s ňou predtým dohodla na podmienkach bývania,či len si došla a tu ma máte? naj riešenie je osamostatniť sa,ale ak sa to teraz nedá,tak aspoň na urobení svojej kuchyne by som trvala a to je úloha pre tvojho muža

aristka
2. okt 2013

riešenie samostatné bývanie....

sissy27
2. okt 2013

@tanja7613 dokola a do zblbnutia - mladí majú bývať sami, keď ste boli dosť dospelí na dieťa, tak máte byť dosť dospelí aj na to, aby ste sa postarali sami o seba... budem zase za hnusnú, ale čo si čakala? že ona bude skákať meter dvadsať od radosti, že jej pribudli dve osoby do domu? že sa ona prispôsobí? nasťahuješ sa k niekomu, kto má zabehnutý svoj systém, svoj režim a aj keby si sedela ticho v kúte, tak si to proste všetko prevrátila hore nohami... ale toto pochopíš až keď budeš mať svoju domácnosť a príde ti svokra napríklad len na víkend... a potom sa môžeme baviť o zatrpknutosti a o tom, kto aký je...
takže žiadne pevné nervy a nekonečné debaty ako ti radí @oktobermimi, ale riešiť samostatné bývanie...

danjelca
2. okt 2013

odpoved na všetky témy tu na mk čo sa bývania so svokrovcami alebo aj vl. rodičmi týka::: NIE nebude to dobré nikdy...

andulam
2. okt 2013

Nesuhlasim s tym,ze 2 zeny v jednej kuchyni nebudu nikdy fungovat,zila som s kamaratkou(byvali sme spolu 2 pary),vsetko bolo ok,teraz byvame docasne so svokrovcamy,vsetko je super,mozem varit kolko chcem,svokra mi vzdy vsetko pochvali,v kuchyni mam normalne vylozene vonku aj v skrinkach svoje veci,som tu ako doma,asi sa mi tu byva lepsie ako mojmu muzovi :D

sante81
2. okt 2013

@tanja7613 samostatné byvanie, ja som zmenila názor po 8 rokoch, zial bohu

sorciera24
2. okt 2013

@andulam napis, ked budes mat dieta (a budete este u svokry)...az potom zacnu vychadzat nedostatky na povrch..... a zabudla som napisat dlhodobo......kratkodobo je to znesitelne, ale roky to podla mna nemoze fungovat...... cize ano, suhalsim, kratkodobo fungovat mozu, dlhodobo nie (predpokaldam, ze tam byvate tak do 2 rokov max.....)

macamac
2. okt 2013

ja by som pridala tiež názor
podľa mňa sa môžu zniesť dve ženy v jednej kuchyni a je jedno či nevesta-svokra, alebo dcéra-matka, ale tu záleží od povahy človeka. či si sadnú, vedia sa prispôsobiť,...

ale tak celkovo si myslím, že žena a kuchyňa je niečo, čo chce vlastniť a gazdovať si tam len každá sólo
akýsi pocit : môj dom (kuchyňa) - môj hrad
to je ako chlapi a autá
tiež si neviem predstaviť, ako by fungovali dvaja vodiči na striedačku na jednom tátošovi
chlapi tiež chcú mať taký ten pocit, že toto auto je len moje 😀 😉

cecil36
2. okt 2013

si v jej dome, hras podla jej pravidiel, nie ona podla tvojich. Ak mas vyhrady, treba si najst vlastne byvanie ako tu uz bolo xy krat spomenute. Ako teoreticky mozes vyskusat sa s nou porozpravat co jej na tebe vadi, ale som 100% presvedcena, ze pravdu sa nikdy nedozvies. Nepoznam svokru, ktora by do oci neveste povedala, ze ju neznasa lebo bla bla bla.... Takze nevyriesis nic a dalsich xy mesiacov ci rokov budete po sebe ganit, stekat, nenavidiet sa. Nie je lepsie to stopnut na zaciatku a odstahovat sa? Hoc aj do podnajmu?

vanga223
2. okt 2013

@tanja7613 Tvoj prispevok a problem, ktory opisujes bude mat asi pravdu niekde inde. Opisujes svokru v negativnom, ale pozri sa na seba. Co si Ty spravila pre to, aby na Teba nezahliadala? Sudim podla Tvojho prejavu a pravopisu, ze si jednoduche dievca, tak zacni na sebe pracovat.

janicka11
2. okt 2013

Ale ste sa donej zase pustili!!
Drz sa a skuste to neako vyriesit

tykat
2. okt 2013

@tanja7613 najlepšie riešenie - 300 km a zlé dopravné spojenie

katharrina
2. okt 2013

@tanja7613 ja teda nesúhlasím s tým, že bývať čo najďalej, u nás ani to nepomáha, stále majú čo povedať... 🙂 a to bývam viac ako 300km od nich. Tiež ale zastávam názor, že bývať osamote je NAJ! Vždy sa čudujem všetkým, čo sa nasťahovali k svojim, či manželovým rodičom, prečo to urobili. Sú to ľudia ako každý z nás a majú právo na svoj život. Možno im aj vy vadíte a nevedia to inak vyjadriť ako hádkami a staraním sa do čoho im netreba.

andulam
2. okt 2013

@sorciera24 no kym budememat dieta,u svokrovcov uz nebudeme,tak sa nad tym nemusim zamyslat,ale inak s tebou suhlasim.urcite by som tu nechcela byvat s dietatom,i ked mam svokrovcov velmi rada.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanja7613
autor
2. okt 2013

@vanga223 🙂 🙂 🙂 povedz mi ako by bolo tebe,keby ta stale niekto spochybnoval atd. Ak sis si nevsimla v uvode som napisala ze som sa uz tolko krat snazila s nou rozpravat. Jednoducho nie nie nie! Chyba je asi tam ze vsetky nevesty co ona ma su z dediny,ivh zivot sa toci okolo zahradky,zavarania,LEN domacich prac. Ziadne nakupy peknych handier,sedia doma na zadku... ja som ku nim prisla s vystrihom a na opätkoch..
@cecil36 ano asi nieje ina moznost🙂
@sissy27 mi sme sami aj byvali,predtym🙂 lenze moj priatel si myslel ze ked pojdeme ku jeho rodicom usetrime,no prave naopak,za najom sme platili 350 eur,a tu je podobne len s tym ze prichadzam o nervy!

oktobermimi
2. okt 2013

@janicka11 vieš to je normálne do niekoho sa obuť aj keď nepoznajú či už ohľadom toho že ma dakto problém zo svokrou( samostatné bývanie a ani sa neopýtajú či je to možné) ak nie hento tak riešia pravopis ... vždy niečo...obyčajne slová podpory málokedy

vanga223
2. okt 2013

@tanja7613 Tak ked mas dojem, ze si setko spravila pre zlepsenie vztahov, tak si daj ten vystrih a opatk a osamostatni sa...

janicka11
2. okt 2013

@oktobermimi to som si uz davno vsimla...toto uz nema moralku..

oktobermimi
2. okt 2013

@janicka11 veď to :( že chudera je zúfala a hladá aspon dake slová útechy a ešte aj tuto jej naložia na chrbát akoby jej doma nestačilo :/
a ešte ak sa ozve daka mlada babenka ako som ja tak jej rady nepočúvaj alebo čo ja o tm môžem vedieť pritom nejde o vek ale o názor ktorí pýta...

janicka11
2. okt 2013

@oktobermimi hejj hej máš pravdu 😔 😔

oktobermimi
2. okt 2013

@janicka11 občas my t tu pripadá akoby sa predháňali ktorá cez ktorú v tom ponížiť viacej.. ☹ 😔 😔

cekankacamomille
2. okt 2013

@tanja7613 vitaj v klube. ja tu svoju uz neviem inac nazvat ako diablova sluzka - mam to z jednej ludovej piesenky, ktora je zjavne poskladana realitou. Nuz a ked sa k tej diablovej sluzke pridruzia este aj jej dievky a duuuuchajuuu do ohnika! len to chytit pod krk! a prave preto som musela odist, lebo ked sa clovek dostane do stavu nepricetnosti, neruci za svoje skutky. My robime vsetko pre to, aby sme boli sami. ziadna mama, ziadna diablova sluzka, ziadny nik! len mama otec a ich dieta 🙂 az vtedy sa vyriesi to, co do tej doby neslo!!! 🙂 vela sil a pakuj sa prec!

cekankacamomille
2. okt 2013

@tykat plne s Tebou suhlasim!!!!!

mirage
2. okt 2013

@oktobermimi Ako ju mame utesit? "vydrz, zatni zuby, prisposobuj sa, prehryznni, sprav ako si zela svokra--" ? Kolko by to vydrzalo? Byvat samostatne je jedine riesenie, ked su taketo problemy uz teraz.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oktobermimi
2. okt 2013

@mirage dobre ale dá sa to aj inak a nie hneť útočiť prečo nebývajú samostatne alebo sa ihneď obud do vyjadrovania, spôsobu reči a narážať na to že bi sa mala isť vzdelávať... o tom rozprávam