Život v starobe a koniec života

sensen12
18. nov 2016

Chcem sa vas spytat,na nazor,myslite si,ze by malo byt uz starym ludom,trebars po 60tke jedno vsetko,ze proste jest co chcu,zit jak chcu,ze ziadne dodrzovanie stravy atd sle proste jest hamburgery,zmzky,cokoladky,vsetko vlastne mnam nezdrave,proste smerujeme vsetci do hrobu,nie je najlepsie zacat potom vsetky neresti jak sa hovori provozovat....vlastbe naco sa tu clovek trapi,ked umre nakoniec,ak chceme zit flho,tak strava vsetko striedmo atd,o com to je, ja uz prestavam vidiet zmysel,jedine este v tych detoch vidim vyznam,najradsej by som jedla kila zmrzky,tiramisu rano naobed vecer a doookola ale takto je to len smer obezita ale ako si uzivat zivot hmmm

sensen12
autor
18. nov 2016

@tinkamt sak to necitaj,zajdi na onko a uvidis zufalstvo ludi na onko,jake hysaky zazivaju a uvedomis si o com je zivot kazfy kto chce zit zdravo,aj mudi zit zdravo,ale vir ta pritlaci k muru

katarinamarkova
18. nov 2016

@sensen12 🙂 kde si vyhrabala to číslo?

mucilienka
18. nov 2016

@emjee, zamkni prosim tuto temu

sensen12
autor
18. nov 2016

@mucilienka co je na tejto tene zle,nerozumiem

sensen12
autor
18. nov 2016

@katarinamarkova z netu,zamerickych sttanok,este aj michael douglas ma raka hrtanu,vsak toto hadam vies

sensen12
autor
18. nov 2016

snad kazdy clovek chce zit a byt zivy,ci niektori nie?

katarinamarkova
18. nov 2016

@sensen12 z amerických stránok sa dozvedáš koľko žien na slovensku umiera na rakovinu maternice 😀 😀
,,verím,,
a kde na nete si prosím ťa to číslo 500 žien ročne vyčítala????

katarinamarkova
18. nov 2016

@sensen12 každý nie 🙂 niekto sa chce do roka prežrať veterníkmi do hrobu......

sensen12
autor
18. nov 2016

@katarinamarkova jaj,to cislo 500 zien,to je oficialbna sttankach o hpv na slovenskych,si staci klik,ze kolko zien rocne umre na rska maternice zien,som nyslela ze hovoris o tom ciske 80 percent,to mam z tych americkych tie hovoria ze 80 pervent rakovin je z hpv,inac mam znamu z uk,co jej kvoli hpv pol krku vyoperovali,pisali sne si,chemosky,des nocne mory a zase papa humus ze ona kaske zivot achce jest piate cez desiate ze aj tak umre,fakt mam z toho nocnu moru

sensen12
autor
18. nov 2016

@katarinamarkova jak nenas hpv,mozes veternicky 😁

stardust
18. nov 2016

@sensen12 uz si sa poriadne napapala?

katarinamarkova
18. nov 2016

@sensen12
@sensen12
fakt myslím, že k číslu 500 sa nedopátram

vymýšľaš žena, jednu od druhej....

sardinka336
18. nov 2016

@sensen12 škoda, ze si dnes zrejme nevidela na Natgeo program ,,Prulomové objevy,,
kde sa zaoberali starnutím. Istý vyskumný tím zistil, ze v skupine ludí - pacinetov s cukrovkov kde podavali istý liek bola nižšia umrtnost o 17% v porovnaní so skupinou v ktorej liek neužívali, na zvieratách dokonca zistili, ze zastavuje proces starnutia. Cielom bolo presvedčit akusi americku asociáciu pre jedlo a lieky aby sa týmto začali zaoberat. Momentálne je to v štadiu diskusie a prezentácie projektov. Ide o to, poukázat na to, ze ak sa oddiali starnutie tak sa oddialia aj niektore ochorenia podmienene vekom.
Bolo to velmi zaujimave počuvanie. Vyjadrovali sa k tomu aj niektorí lekari a zaznel tam taky zaujimavy nazor, ze v podstate nie je take dolezite kolko zijeme, ako dlho zijeme, ale ako kvalitne zijeme...ono niečo pravdy na tom je.

katarinamarkova
18. nov 2016

@sensen12 ja sa fakt veterníčkami prežierať nemusím......mne bohate stačí jeden za pol roka, ja ich vôbec nemám rada - to som skôr narážala na tvoje prežieracko- depkoidno- zomierajúce chúťky.

sensen12
autor
18. nov 2016

@sardinka336 tak to ano respektujem,ale chapes zistili,ze hpv je v placente??? tak to xxxubohych mimi narodenych aj ba kramaroch matkam,co maju gpv,tie sladuckr babatka ho maju tiez,je mi zle z toho

sensen12
autor
18. nov 2016

@katarinamarkova no lebo zerem lrn travu zelenina ovocie a toto ked mam este 30 rokov jest je mi do revu,ze co z toho zivota

mamutka
18. nov 2016

Už sa strácam, ide o to, či je praktickejšie romriet na rakovinu, alebo obzerstvo a s tým spojené problémy? Alebo nedajbože by sa mohlo pripustiť, že ak sú ľudia aktívni, môžu sa mať dobre ďalších x rokov? Môžu...nemusia. nič nie je isté. Ale prezrat sa do hrobu je zaručená istota

sensen12
autor
18. nov 2016

@katarinamarkova tak pockaj,najdem ti ze bolo 500 uvedene

sensen12
autor
18. nov 2016

@mamutka jak mas hpv,nezeres nic len slintas

sensen12
autor
18. nov 2016

@sensen12 tu je ciiislo 500,okis??

alex49
18. nov 2016

každý na niečo umre, nech aj na hpv, neviem ako tomu chceš zabrániť alebo o čom má byť táto téma 😨

sensen12
autor
18. nov 2016

@stardust praveze nie,spenat surovy,brokolica,tajciny,mango avokado,cesnak hrizno ach ja chcem veternicky do prasknutia

sensen12
autor
18. nov 2016

@alex49 chcem zit vecne a uzivat zivot a nemusim nat nonstop veternicky,ale chcem prec hpv a tesit sa

alex49
18. nov 2016

ten článok prekladal gúgl, kvalita bude asi rovnaká

sardinka336
18. nov 2016

@sensen12 zivot nie je fér...zial...je to hrozne, je to šialene, nepochopitelne...a normalne som minule videla jedno nechutne video ako si ludia dokazu ublizit a normalne som bola zrela na Lexaurin lebo tolko zloby som nevedela ,,zvladnut,,. Sialené...
Dávnejšie som čitala knihu ,,Kdyz se zlé věci stávají dobrým lidem,, a tam som našla niektore odpovede na otazky ,,prečo?,, Ano, to zlo, ta choroba to je realita...toto asi nemozeme vzdy ovplyvnit tak akoby sme chceli, tak urobme to čo mozeme zmenit, proste urobme ten svoj kusok prace na tomto svete a ten kusom ,,urobne dobrým,,. Lahko sa mi to hovori aj ja mam ,,svoje boje,, ale myšlienka je to pekna, dáva zmysel.

sensen12
autor
18. nov 2016

@sardinka336 suhlasim