Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zľakol sa dieťaťa?

z_o_r_k_a
27. júl 2015

Ahojte. Mam taký problém a nemám sa komu vyrozprávať. Dohodli sme sa s mužom na bábätku. Ja som to dlho brala s chladnou hlavou, kalkulovala, plánovala, a ako to začalo byť reálne už sa teším najviac ako sa dá. Avšak odkedy sme si prestali dávať pozor, partner sa do milovania vôbec nemá. Aj som sa ho pýtala v čom je problém, ale vraj sa mi to zdá, alebo sa vyhovorí na únavu a pod. Aj som skúšala "ho zviesť", ale som taký hanblivý typ, neviem byť veľmi iniciatívna. A doteraz ani nebolo treba...
Mne z toho vyplýva, že má zrazu strach. No pre mňa je teraz ťažké robiť krok späť, veľmi sa teším ako budeme rodina. Máte niekto podobnú skúsenosť?

evelynm
27. júl 2015

netlacis moc na pilu?

timea7
27. júl 2015

@z_o_r_k_a myslím, že odpoveď by si mala hľadať u neho, nie tu. Možno sa na dieťa ešte necíti, len ti to nechce povedať, keď vidí, že ty po ňom veľmi túžiš. Iné je sa o bábätku rozprávať, iné je pripustiť si, že tu o rok môže byť a zmení obom navždy celý život. Ja by som na neho netlačila, ale porozprávala by som sa s ním. Koľko máte rokov? Koľko ste spolu? Nemusí to s tým súvisieť, ale môže.

bosoriak
27. júl 2015

@z_o_r_k_a zalezi aj na tom, ako ste si to povedali. Otehotnenie ma byt prijemny vedlajsi ucinok sexu, nie jediny ciel.
A vela sa o tom rozpravajte, nie stylom "co sa deje s tebou, ved sme sa dohodli", ale skor "mam pocit, ze..." alebo "zda sa mi akoby si mal mensiu chut...". Ak sa da, obratit to na srandu. Humor je to najlepsie, co sa v krizovych situaciach da robit.
A ano, je mozne, ze sa zlakol. Skus si dat aj ty chvilu pauzu. Tesit sa je pekne, je to vzrusujuce obdobie, ale zas to netreba prehanat. Ak manzel pride domov a ty mas nachystane verzie detskej izby, nieco je zle (to je len velmi prehnany obrazok, chapeme). 🙂
Drzim palce.

natalym
27. júl 2015

Možnože mu robí problém pomyslenie, že teraz ide robiť dieťa, že to nie je spontánne.

evelynm
27. júl 2015

@natalym , @bosoriak tak nejak som to myslela aj ja

natalym
27. júl 2015

Keď sa nad tým zamyslím, ani mne by sa nechcelo. ☹

masa13
27. júl 2015

Neviem či výrok tlačenie na pílu je v tomto prípade správny. Prežila som podobnú skúsenosť a netvrdila by som, že chyba je vo Vás. Možno je to nejaký blok vo vašom manželovi. Strach zo zodpovednosti. Neviem ako dlho ste manželia a ako dlho ste cakali kým sa rozhodnete pre rodinu no z vlastnej skúsenosti viem, že nie všetci chlapi sú takzvané rodinné typy.Ja som sa nakoniec dočkala krásnej dcérky ku ktorej nám museli dopomôcť odborníci dokonca sám manžel to navrhol, stálo nás to posledné peniaze no chvalabohu to vyšlo na prvý krát no po narodení našej dcérky nastal veeeeeľky blok z manželovej strany asi strach a nechal nás samé. Poviem Vám strašne to bolí hlavne keď sme sa obaja tešili. Takže v skratke moja rada. Nevzdávajte to a skúste to najprv s ním otvorene ešte raz všetko prebrať. Mne sa to nepodarilo ale možno budete úspešná a anakoniec šťastná rodinka. prajem veľa šťastia.

dominika6
27. júl 2015

@z_o_r_k_a
ja by som sa vôbec na túto tému nerozprávala...ak viete obidvaja že bábo chcete,neriešiť to,neplánovať,nemať sex za jedným účelom,nezvádzať ho..
To napätie sa bude iba stupňovať a ostaneš na bábo iba ty a on cukne...

z_o_r_k_a
autor
27. júl 2015

Ze sa tesim nevie, teda nevie ako velmi ma to chytilo, ze pozeram clanky o pocati, tehotenstve, testy autosedaciek , kocikov. Mna samu prekvapilo ako ma to chytilo, nechcela som ho vystrasit. S nim ked som otocim sa za cudzimi babatkami a zasmejeme sa ze ako som sa zmenila. 😀
Ze uz je ten cas mat babo, s tym prisiel on. Povysili ho v praci, celkovo sa nam pekne dari a on prvy to pobedal nahlas ze teda podme na to.
Len prisla ovulacia, presne vedel kedy ju mam a nic ☹ som z toho zmatena a naozaj netastna a sklamana.

hanka_april
27. júl 2015

@z_o_r_k_a no ja neviem kedy mam ovulaciu a nie este, ze to MA VEDIET moj muz 😀 a sam MA VEDIET, ze ma ist sexovat....daj mu cas, ja som toto nikdy neriesila (ak nemas teda 35 alebo viac rokov....)

nech sa z teba nestane nejaky otravny fanatik 😝 😝 😝

dominika6
27. júl 2015

@z_o_r_k_a
nooo žiadna ovulácia.teploty,párne nepárne dni..či čo sa to všetko meria... 😀
pekne hop na to každý druhý deň a nôžky až po plafon 😀 😀

z_o_r_k_a
autor
27. júl 2015

Jaj pravdu mas co som si prezrela modreho konika viem o com pises a teda nie som z tych snaziliek co si to rataju. Len mam velmi pravidelny doslova ucebnicovy cyklus, plus bolesti pri ovolacii vzdy v rovnakom case. Tak som mu povedala ktore 3 ci 4 dni by sa to mohlo podarit.
Nie je podvod nehlasit to ked ja to jednoducho viem a trraz este aj tusim ze by nic nebolo? 😖 Nepovedal ze dieta nechce ale.... este aj jeden kamarat co sa mu rozpadava manzelstvo a maju dve male uplakane deti ho strasi. Take nefer mi to pride ☹

filipal
27. júl 2015

@z_o_r_k_a ako dlho ste spolu? kolko mate rokov? mate svoj byt? chlapi uvazuju pragmaticky.
mozno zvazuje, ci uz mate dobre podmienky, a ci je vas vztah dost vyskusany.

dominika6
27. júl 2015

@z_o_r_k_a
nič mu nehovor,žiadne dni,bolesti,možnosti..nič..chlapov to iba zbytočne stresuje,lebo ty rozmýšľaš ako si ideš o 3 dni rýchlo robiť teh.testy a chlap zas rozmýšľa,či sa mu to podarí a ked sa podarí,čo bude dalej a bla bla...užite si jeden druhého,zmente prostedie,chodte niekam na víkend,venujte sa jeden druhému...a uvidíš že najlepšie sa deti robia na dovolenkách 😀 😀

z_o_r_k_a
autor
27. júl 2015

Rokov mame priperane, ja 28 on 32, byvanie vlastne, mame hypeteku ale mame to zratane ze to zvladneme aj ak budem doma. Mame rodicov co nam vedia pomoct, same pekne vyhliadky. Spolu sme kratko len dva roky ale brali sme sa po pol roku, naozaj sme sa nasli, myslim ze nam to vyborne klape.

filipal
27. júl 2015

@z_o_r_k_a podmienky a vyhliadky mate naozaj dobre...
ale naozaj niektori chlapi vahaju, cakaju...zrejme sa boja tej zodpovednosti.
zase lepsie, ako keby sa bez rozmyslu do toho vrhol.
Vie, ze je to pre teba citliva tema, ze po dietatku tuzis, ale moze sa bat otvorit tu temu, aby si si to zle nevysvetlovala. Moze mat vnutorne obavy, ak je zodpovedny clovek. http://utulkovo.teraz.sk/prehriatie-u-psa-viete... to nemusi suvisiet s tebou, ani s vasim vztahom.

z_o_r_k_a
autor
27. júl 2015

Takze na buducu ovulaciu dame akoze spontanny vylet? 😀 ach jo. Je to tazke ked ja TO viem kedy... inak za mna ked sa venujem partnerovi viem nemysliet na to ze to je za nejakym ucelom, uplne vypnem, pohoda. Chapala by som ak on nie, ako pisete...

moonlight1210
27. júl 2015

@z_o_r_k_a mozno naozaj zrazu este nechce. to sa stava.
mozno si uvedomil, ze este potrebuje nejaku dobu zit kvazi slobodne, mat cas pre seba (pre vas dvoch), mat slobodu rozhodovania, moznost hura rozhodnuti (volal Palo, nechaj zehlenie tak, ideme k nemu na chatu). a toto s dietatom nejde tak jednoducho.

na jednej strane tvoje sklamanie.
na druhej mozno aj vyhoda, lebo to moze znamenat aj to, ze je na tolko zodpovedny, ze neberie dieta na lahku vahu.

preco nic nepovie priamo?
lebo:
boji sa hadky?
boji sa tvojho sklamania?
boji sa, ze ho napriek diskusii budes presviedcat, presviedcat a presviedcat na sto sposobov?

pomoze nechat veci tak. krok naspat vo svojom teseni sa na dieta uz neurobis. ale nechaj tomu volny priebeh.
prestan dieta prilis spominat, prestan na tradicne otazky zvedavcov ("tak kedy planujete?") odpovedat, ze uz sa na mimcu pracuje, ze uz ste sa dohodli, ze uz chcete. radsej neokukuj v obchodoch chutne male vecicky, nech netrapis aj seba.
a ked sa proste zadari, bude zadarene.

niekedy niektory manzel jednoducho potrebuje mat pocit, ze to bola vyssia moc, rozhodnutie zhora (neskor to bude pokojne brat ako dar zhora), a tak to lahsie prijme. jednoducho to musi pre neho prist ako dane osudom, ze to takto ma teraz byt. a potom to prijme a tesi sa. a nerozobera v sebe dokolecka, ze sa este mohlo pockat, ze teraz budu obmedzenia, ...

filipal
27. júl 2015

@z_o_r_k_a pardon, ten link na prehriatie psa je omyl 🙂)))) nehladaj v tom zamer 😀 😀

masa13
27. júl 2015

Tak ako vravíš nie je to fér od jeho kamaráta. aj tam to môže byť problém, čo spôsobuje že váha. Podvedome sa zľakol a kedže ti on sám navrhol dieťa tak už je ho mužská hrdosť nedokáže povedať pravdu že má obavy.
Len on vie nikto iný čo všetko mu vyrozprával kamarát čo sa rozvádza. Verte že podrobnosti sa nedozviete. Nevzdávajte to a skúste aspon mesiac - dva to neriešiť možno ani nesexovať otočte sa vy jemu, že ste unavená možno ho to prejde a zabudne na to čo ho teraz žerie vo vnútri a blokuje.

sue
27. júl 2015

Hm, ja vidim len jediny problem - precoriesis kedy mas ovulaciu ak nemate problem s otehitnenim?

V zdravom funkcnom manzelstve par neriesi kedy je ovulacia na to, aby mal sex... Sex ma zdravy par preto, ze po nom obaja tuzia, nie preto, ze chcu plodit...

nyusika
27. júl 2015

@z_o_r_k_a no tak ja byt chlap a zena mi povie trui terminy, kedy by sa to mohlom podarit...tak na tie tri dni idem radsej s kamosmi na chatu..
prepac, strasne tlacis na pilu, este ani tehtona nie si a uz si vyberas autosedacku, sledujes spotrebitelske tesaty a podobne

radim skludnit sa, nebyt "snazilka" (inak strasne otrasny vyraz, nepoznam nic antikoncepcnejsie), ale partnerka.

z_o_r_k_a
autor
27. júl 2015

Uz som to vysletlila ja viem uz roky kedy ovulujem. Poznam svoje telo, ani kalendar si nepotrebujem viest.

z_o_r_k_a
autor
27. júl 2015

Dakujem za rady, prestanem sa teda vyjadrovat k mojim zenskym veciam. Nenapadlo by ma ze info kedy ovulujem co nie je presne lebo som si nerobila testu moze byt demotivujuca. Necakala som ze bude sex id rana do vecera v tie dni ale ked nebolo nic, co je uplne mimo nase bezne fungovanie zaskocilo ma to. Tesim sa ze som nasla toto forum, mam o com premyslat!
A ze.pozeram kociky mna to prejde, ja takto fungujem na vsetkom, chvilu fanatizmus googlim citam studujem a potom sa to ukludni, nikomu o tom nehovorim to len tu tetaz. patri ro ku mne

mirka414
27. júl 2015

@z_o_r_k_a ano mam osobnú skúsenosť a moj sa tak zľakol,ze som počas tehotenstva bola nútená na pol roka od neho odist :D

hanka_april
27. júl 2015

@z_o_r_k_a ano, tu medzi zenami je na to priestor, pocitata, planovat, vyšilovať.....ale nie doma pri muzovi 🙄 🙄 🙄 a mimochodom, s cloveom, s ktorym som menej ako 3 roky by som dieta este nechcela ani ja....

seahorse27
27. júl 2015

Aj moj bol takyto zlaknuty, ked sme sa rozhodli mat dieta :D Kvôli tomu nam trvalo pol roka, kym sme ho splodili...Pri druhom to uz bolo v pohode (vedel, do coho ide) a hlavne velice rychlo 🙂 Nechaj tomu volny priebeh, nemotivuj ho k sexu tym, ze mas prave ovulaciu - to je ciste antiafrodiziakum. Daj mu trochu casu, nech sa s tou myslienkou zzije, ved mate casu dost, nemate 40 🙂

timea7
27. júl 2015

@z_o_r_k_a sorry, ale ty musíš byť v intímnom živote pre muža cica, žena jeho snov, niekto, na koho túžobne čaká, na koho sa chce vrhnúť a nie budúca matka, ktorá s ním rieši ovuláciu a čaká, že ju dnes určite oplodní....najlepšie bude, keď nie len reči, ale aj myšlienky, ktoré sa týkajú tvojho cyklu odložíš, nebudeš sa nimi vôbec zaoberať a milovať sa budete vtedy, keď budete mať na seba chuť a nie vtedy, keď je väčšia pravdepodobnosť splodenia potomka. Totiž to, že stále na to myslíš, stále počítaš, kupuješ si testy môže byť časom u teba psychickým blokom na to, aby si otehotnela. Príkladom je kopa žien, ktoré si adoptovali dieťa, teda na otehotnenie prestali úplne myslieť a podarilo sa im to až potom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli