Zle som počula?

anjika42
18. máj 2016

Predvčerom večer boli u nás svokra aj švagor, sedeli v kuchyni. Potrebovala som tadiaľ prejsť a ako som otvorila dvere izby, začula som, ako svokra o mne nelichotivo rozpráva. Keď som prišla do kuchyne a spýtala sa, čo to má znamenať, tak s úlisným úsmevom odvetila, že to sa mi len zdalo. Tak som sa ospravedlnila, že dobre...lebo keď takto klame, tak určite je zákerná a nechcem, aby nebolo ešte horšie - ale keď sa ešte raz opováži, tak na ňu aj nakričím. Prípadne, keď začujem, že hovorí o mne, tak si ju nahrám. Ona aj synov - dospelých mužov - volá zdrobnelinami. Tak som ten večer bola naštvaná, že keby som nemala malého synčeka, tak sa zoberiem a idem sa aspoň prejsť. To, čo o mne hovorila, je stopercentná pravda, ale prečo mi klamala do očí, že zle počujem?

charlie1980
18. máj 2016

@anjika42 Nechapem, co mame teraz s takouto otazkou robit😀😀😀Ved sa jej opytaj, preco ti klamala 😀 Ci my by sme to mali vediet lepsie ? 😀

felycity
18. máj 2016

pretože niektorí ľudia nedokážu to druhému povedať na priamo - teda priamo do očí... a ty si myslíš, že ťa nikto za chrbtom neohovára? Zbytočné sa je rozčuľovať, vždy sa niekto nájde, kto ťa ohovorí za chrbtom a do očí sa ti usmieva...treba si zobrať z toho ponaučenie a zariadiť sa 😀 .

minutka
18. máj 2016

nerozumiem preco sedeli u teba doma sami v kuchyni? inak aj ja volam mm zdrobneninou 🙂

anjika42
autor
18. máj 2016

To nie je dôležizé, prečo tam sedeli, je to aj svokrin byt, takže ona tam bola doma, ja som sa im nemusela venovať - a ja sa tu sťažujem a keď si syn nájde priateľku, tak možno budem taká istá. 😝

charlie1980
18. máj 2016

@anjika42 Kazdopadne si dobre "nastavena", len co je pravda. Toto uz ani pravda nie je. Pol kona diskutuje o svokrach 😀 Skoda, ze sa nediskutuje v takej miere aj o nevestach 😉

anjika42
autor
18. máj 2016

to by bolo krásne čítanie ale myslím si, že generácia nad 60 sem nechodí, celkovo v staršom veku málo ľudí chodí na internet.

moni244
18. máj 2016

@anjika42 ti misly radšej nad tým, ako sa neurážať pre každú blbosť 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 a som zvedavá, čo na toto napýšeš

fuska
18. máj 2016

@moni244 Ze sy blbka zo sprostim pravopysom. Ale nie. Mna by to tiez stvalo, kebyze ma svokra ohovara a ja to pocujem. Ak nepocujem, tak mi to nevadi. 😀 A ano, mne moja mama stale hovori zdrobneninou, dokonca aj svokra. Manzelovi svokra a aj moja mama hovori zdrobneninou. A to sme stari corgoni.

moni244
18. máj 2016

@fuska rozdiel je podľa mňa ohovárať a rozdiel je hovoriť pravdu, čo aj autorka priznala 😀 jej nevadí, že ju ohovárala, jej vadí, že to zatĺkala, ak som to dobre pochopila

fuska
18. máj 2016

@moni244 Jaj, no ja som to az tak dopodrobna necitala. 🙂 ALe uznaj, ty by si povedala na svokrinom mieste, ze "ano, hovorila som, ze si tlsta, sorry". 😀 Ja by som zatlkala.

moni244
18. máj 2016

@fuska a ja by som povedala 😀 ja nemám problém povedať pravdu a svoj názor, hlavne ak to druhý započuje

marina24
18. máj 2016

zdrobnenina, keď už ...

si myslíš, že si jediná nevesta, ktorú ohovára vlastná svokra ?

a volať niekoho zdrobneninami nie je vôbec zlé,
aj ja každého tak volám.

bosoriak
18. máj 2016

@anjika42 Kazda tvoja tema (okrem tej o pravopise) ma spolocneho menovatela - byvate u svokrovcov. Osamostatni sa a nemusis riesit taketo prkotiny.
Zas uznaj, ked tam byvas, kedy ta ma ohovarat? Ty mas modreho konika, ona ma svagrovcov. Rozdiel je v tom, ze jej tuto diskusiu moze pokojne niekto ukazat.
😀

alexanotbad
18. máj 2016

@sabina1975 kiezby boli vsetky svokry take rozumne. A kiezby aj ja budem taka rozumna svokra 😉 , zatial si myslim, ze ano 🙂 . Lebo prave ta moja napriklad nikdy nepochopila prave ten rozdiel medzi matkou a zenou, nepochopila, ze ta laska je uplne ina a neda sa absolutne porovnavat, a ze postavenie matky je jednoducho jedinecne! A podla toho sa aj spravala a aj sprava. Skoda, mohli sme mat normalne vztahy.

anjika42
autor
18. máj 2016

Sabina a čo sa týka mojej bývalej svokry, tá mi vynadala, že som jej ukradla syna!!! Našťastie po rozvode sa ani s ním, ani s ňou nestýkame. A terajšia svokra nebýva u nás, iba chodí raz týzzdenne Ja som mala obdobie, že ked mi niekto povedal zdrobnelinou, išla som vyletieť z kože, ale už som si zvykla, čo už.

lubkavargova1
18. máj 2016

U nas moja svagrinka nevie prekusnut ze vlastneho brata nevolam." Stevkoô ako ho vola ona ale rovno "Pito"....on je Stefan....odmala ho tak volam, tak co uz..a ze on ma vola"Gumkac" to je v pohode...a to som 35 rocna koza uz 😀

bebe91
19. máj 2016

@anjika42 asi ta potešim, ja nie som z tych čo ti tu vynadaju. Svokra moze byt zla alebo len dobra pretvarka podla toho zistis ako sa sprava. Je aj dobra ale ta ma vacsinou na haku svoje deti. Podobne sa mi stalo pred 2 rokmi ked som so svokrou este nebyvala. Isli sme vecer do kina a na veceru s priatelom a na druhy den som uz hore pocula ze na mna nadava ze isto som ani cent do celej vecery a kina nedala. Isla som dole akoby som nič nepočula a už sa mi do xichtu usmievala. Po čase som na to zabudla a neboli už potom hadky. Teraz ako u nej žijem je z nej hotovy diabol. Takze ja by som urobila na tvojom mieste to ze ak je pravda co si pocula tak jej povedz aby sa do teba nestarala, si dospela a ona je iba starnuca ženuška čo ak sa nevie vyklebetit tak ju ide drbnut. Vacsinou starsie generacie si uz myslia ze ak povedia cokolvek tak im to prejde ved su skusene a mudre. Moja svokra je hlupa ako papuca aj minule tvrdila nieco uplne odveci a darmo sme jej vsetci vraveli ze to tak nie je ajtak ona musela mat pravdu tak sme si povedali ze no dobre ako chce a neskor sa to iste riesilo v novinach a ona sa aj vtedy tym pranila ze ona nepovedala nic take. Takze nic moc no, niektore svokry ta nebudu mat rady ani keby si bola bezchybna a dokonala. Im by sa asi najviac pacilo keby mali nevestu prachačku alebo nejaku celebritu a na to by boli hrde...asi...ale možno ani to nestači...a z negativnych komentarov si nič nerob ja som mala tiež diskusiu o svokre ale normalne sa ni neodvažili noc pisat komentare iba sukromne spravy...neboj je nas viac ako sa zda byt ja som sa aj prejcapila kolko...ale v dnešnej dobe si normalny človek okusne to otravene jablko svokrovcov a kto nie ten nevie o com je reč a vieš najčastejšie komentare pišu hlavne take čo nevedia ani kam napisali len idu zdrbat niekoho aby si leštili ego namiesto toho aby leštili pinďura svojho muža hahaha...ale važne mnoho takych negativnych reakcii je tu co sem nepatri ale clovek aspon vidi kto sa nudi doma alebo praci..tak asi tolko..ak chces napis mi sukromnu spravu a pokecame..tu uz vidim aj ten prilev negativnych reakcii na noju osobu...nevadi no, nie každy ma ten isty životny pribeh..len to malokto tu pochopi...

bebe91
19. máj 2016

@anjika42 este ku zdrobnenine, mna svokra zacala volat tak ako ma mama a starka volaju, od nich som si uz zvykla ale ked svokra minule vyslovila som sa skoro isla roztrhnut, akoze nevadilo by mi len tak opytat sa ci ma tak moze volat to nie a uz pred kazdym ma vola na prezivke a nikto nevie o koho sa jedna hahaha...trubka...inac sory ak som nieco zle napisala ale som len na mobile a niekedy tuknem na vedlajsie pismenko

andreja13
19. máj 2016

@lubkavargova1 nevie to prekusnut? jej problem, no nie? 🙂

zita19
19. máj 2016

@anjika42 tak svokra ta preberala len so svojim manzelom. To je strasne poburujuce, ty si urazena, dotknuta, zhanas plostice a ine zariadenia ako zo zleho spionazneho filmu, chystas sa ju exemplarne potrestat (prestavujem si, ze si zaplatis 15 minutovu relaciu v miestnom rozhlase a tam prislusne zostrihanu nahravku odposluchov pustis na zabavu celej dediny)... Proste je cisra katastrofa, ze svokra ta vzala do huby... Ale ze ty ju tu obsieras pred celym konom to je absolutne v poriadku. Nevieme vobec ci to co tu vypisujes je pravda, co take priserne o tebe svokra prehlasila (aj keby to nebola celkom pravda co prehlasila) ty si ovela ovele horsia ako tvoja svokra.
Nie som veriaci clovek, ale v biblii je vela mudrosti ludstva napisaneho, casto z nej citujem. A v tvojom pripade nemozem inac len napisat: Kto si bez viny, hod kamenom.
Takze chod poumyvat riady, vypucovat kupelnu, pozehlit. To su vyborne lieky na totalnu nasratost. Aj vychladnes, aj uzitok z toho bude.

zita19
19. máj 2016

@ervenka aj teba prisla na um Mrcha z prasiveho domu? 😀 😀 😀 Este sa dozvieme, ze ani tato svokrusa porusila tradicie a obydlie im nezabezpecila lebo je lachvata a tie dve mozu naozaj sukromku zakladat

ervenka
19. máj 2016

@zita19 no uvidime, uvidime...

zita19
19. máj 2016

@charlie1980 lebo nas svokier je tu pomenej, to ako za prve. Za druhe, my uz mame tolko rozumu, ze na verejnych forach svoje nevesty neobsierama. Netvrdim, ze neobsierame vobec, vsak aj my sme napriek vekunormalne kompletne zeny, ale robime to v uzkom kruhu a davame si pozor aby tam nevesty neboli. Keby nas nahodou pri tejto cinnosti nevesta nacapala, tak sa riadime MUDr. Plzakom: Zatloukat, zatloukat, zatloukat 😀 😀 😀 Aj @anjika42 svokrusa pana Plzaka pozna. 😀 😀 😀

lubkavargova1
19. máj 2016

Naaaaaaaazdar zeny 😀

zita19
19. máj 2016

@anjika42 len aby si sa necudovala, kolko ludi po 60 na internet chodi. Mozno aj tvoja svokrusa u kamaratky veselo trajdaju na Koni. Joj to by bola prca, keby teba aj sebe v tejto teme spoznala a zapojila sa. 😀 😀 😀

zita19
19. máj 2016

@bebe91 este stale ste u Mrchy v prasivom dome? Tak mas vybornu svokrusu. Po tom co si popisala v inej teme uz ste tam byvat nemali. Alebo si zas iba tliachala do vetra? 😀 😀

timea7
19. máj 2016

@zita19 veď musí zdvihnúť úroveň aj inej témy,nie len ten svojej, nie?

charlie1980
19. máj 2016

@zita19 No dufam, ze ho pozna 😀 Boa, toho sa uz ani citat neda, tieto precitlivele a uzkostlive nevesticky 😁 Jaaaa si robit taketo starosti, radsej si to hodim, lebo by som to psychicky neuniesla.

zita19
19. máj 2016

@charlie1980 ked ti bude bľuvno precutaj si toto
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/zivot-u-svokrovcov-svokra-je-mrcha/
Staci tak prvych 30 - 40 stran. Ja som sa tak dobre narehotala len v prvych Prdoch

timea7
19. máj 2016

@zita19 tá téma je zaradená do Zlatého fondu MK a možno aj do svetového dedičstva UNESCO