Zle som počula?

anjika42
18. máj 2016

Predvčerom večer boli u nás svokra aj švagor, sedeli v kuchyni. Potrebovala som tadiaľ prejsť a ako som otvorila dvere izby, začula som, ako svokra o mne nelichotivo rozpráva. Keď som prišla do kuchyne a spýtala sa, čo to má znamenať, tak s úlisným úsmevom odvetila, že to sa mi len zdalo. Tak som sa ospravedlnila, že dobre...lebo keď takto klame, tak určite je zákerná a nechcem, aby nebolo ešte horšie - ale keď sa ešte raz opováži, tak na ňu aj nakričím. Prípadne, keď začujem, že hovorí o mne, tak si ju nahrám. Ona aj synov - dospelých mužov - volá zdrobnelinami. Tak som ten večer bola naštvaná, že keby som nemala malého synčeka, tak sa zoberiem a idem sa aspoň prejsť. To, čo o mne hovorila, je stopercentná pravda, ale prečo mi klamala do očí, že zle počujem?

eeffka
18. máj 2016

@anjika42 a co ti mala povedat? ze hej nadavala som na teba... mne toto iste spravila svokra, zabudla zlozit telefon a som si daco vypocula, Ked som tam bola a som jej to hovorila tak ze NIE to ona nikdy nepovedala, akurat som utrusila ze nabuduce az bude take NErozpravat bolo by dobre sa uistit ze zlozila telefon... ona ani svokor ani nemukli.

gretocka
18. máj 2016

ak to co o tebe hovorila je stopercentna pravda, nerozumiem celej tvojej reakcii. Ak je pravda o tebe nieco nelichotive, treba na tom zapracovat a nie kopat okolo seba. A okrem toho povedat ze si to pocula sa daj aj sofistikovanejsim sposobom ako ze co to ma znamenat.....

stastnablcha
18. máj 2016

lebo pravda sa do očí hovori tažko. lebo je ľahšie povedať ze si zle pocula ako niest nasledky, nebodaj si veci vyrozpravat. lahsie a pohodlnejsie...
nad tým sa netreba trápit... mozes byt nastvana ale potom to zahod za hlavu.. sebe zbytocne škodis... a svokra vie ze ti do oci klamala, sama sa musi pred sebou citit trapne...

sissy27
18. máj 2016

@anjika42 tak čo ti na toto povedať? my sme tam neboli, nepočuli sme to, ťažko hodnotiť...
ale čisto zo zvedavosti - tebe príde návšteva a ty ich necháš sedieť samých v kuchyni? to asi ani z tvojej strany nebudú tie vzťahy nejaké vrúcne... že nakričíš na ňu, nahráš si ju? a čo tým získaš? 😕 komu tú nahrávku budeš púšťať? inak sa celkom bavím pri predstave, ako špehuješ svokru spoza rohu s diktafónom v ruke a striehneš, kedy začne o tebe, aby si si ju mohla nahrať 😅 a ak aj je nejaká šanca na napravenie rodinných vzťahov, tak týmto ich definitívne pochováš... okrem toho sama si napísala, že o tebe hovorila pravdu, nie je na mieste sa teda nad sebou zamyslieť?
a že svokra volá svojich dospelých synov zdrobnelinami? a v čom je problém? že teba tak nevolá, že?
byť tebou, porozmýšľam nad tým, ako vzťahy v rodine zlepšiť, nie ako ich ešte viac pokaziť... viem, že občas sa to proste nedá, ale ak chceš zmenu, začni od seba... a ak sa to proste nebude dať, tak to nechaj tak, nech si žijú svoj život, ty si ži svoj a vzťahy udržiavaj na nejakej zdvorilostnej úrovni...

jana_eyre
18. máj 2016

pravda sa tazko pocuva, ale aj tazko hovori.. asi nebola pripravena hned ti z fleku odvetit, ze ano rozpravala som o tebe, ked si tak necakane vtrhla do kuchyne..

ale ak je to stopercentna pravda, tak by to nemalo byt take sokujuce, alebo nie?

klaudy444
18. máj 2016

nepochopila som ani ja.... svokra hovorila pravdu? preco si potom urazena? za to, ze ti klamala, ze si zle pocula alebo za to, ze co hovorila? skor za to prve si myslim, lebo inak mi to nedava zmysel 😅

evelynm
18. máj 2016

si na svokru nahnevana, priam to krici z tvojich riadkov. Ty o nej hovoris vzdy a vsade len v dobrom? Ak by ona pocula, co ty hovoris, pacilo by sa jej to? Problem bude niekde inde, nie v tom, ze ona o tebe hovorila nieco nelichotive. Co tak skusit to po dobrom? Pokusit sa s nou vylepsit vztah? Ani ona, ani ty nie ste dokonale, bezchybne. A tym, ze ju budes nahravat, sledovat jej slova, to len zhorsis. Ona ma pravo mysliet si o tebe, co chce, ako aj ty o nej. Ale co keby si sa posnazila, aby ste mali o sebe lepsiu mienku?

natalym
18. máj 2016

@anjika42 No čo si si myslela, že sa o Tebe nerozprávajú? Tak ako si nám to Ty teraz povedala, tak aj ona. 😉

moni244
18. máj 2016

@anjika42 co riesis? Lebo som okrem tvojho hnevu nic ine z tvojho pisania nepochopila 😀 ako moze hovorit nelichotivo a zaroven pravdu? Je ulisna a zakerna? Zato ty si urcite dokonalost sama, sa zamysli nad sebou

dominika6
18. máj 2016

@anjika42
no zrejme máš problem počuť pravdu na svoju osobu a ona aby nerobila hriechy,tak zatlkala...v dnešnej dobe to robia aj najbližšie osoby...dokonca manželia...
zmier sa s tým...

jana_eyre
18. máj 2016

@dominika6 ze v dnesnej dobe - kedysi to nebolo? 😀 to je novinka..

katka0905
18. máj 2016

podľa mňa nie je v poriadku, že ju oklamala, nie, že vravela niečo nelichotivé. Ja by som svokre povedala, že pokojne sa môžeme úprimne porozprávať, keď sa jej niečo na mne nepáči. Pravda bolí, ale je liečivá.

eeffka
18. máj 2016

@moni244 jaj takto, ja ze klamala.... tak vies ked hovorila napr ze Hej ta Anca je ale tucna.... tak to moze byt aj pravda aj nelichotive a ak jej svokra povedala ze asi zle pocula ze Hej ta Anca je ale smačna 🙂 este zo svokry bude diplomatka

dominika6
18. máj 2016

@jana_eyre
jasné..pointa je len že svokra strúha formu takých klamstiev ešte zažije kopu...najviac bolia od najbližších...

maartinkaa
18. máj 2016

ale ona myslela, ze pravda je to, ze o nej nelichotivo hovorila, a nie to, co o nej hovorila,,,, 😉

moni244
18. máj 2016

@eeffka aha, to dáva zmysel, nemala by som takéto zložité témy čítať bez kávy

jana_eyre
18. máj 2016

@maartinkaa tak keby to bolo tak, ako pises, tak by napisala, ze "To, že o mne hovorila, " a nie to co tam je naozaj napisane "To, čo o mne hovorila, "

maartinkaa
18. máj 2016

@jana_eyre ved pockame, snad sa vyjadri a budeme vsetci viac v obraze 🙂

anjika42
autor
18. máj 2016

Pravda je to, čo o mne hovorila, ale zatajila, že to o mne hovorila - no, asi nechcela další konflikt, ako jedna sem napísala.

katarinapekna
18. máj 2016

@anjika42 A čo ked hovorila??? svokra je pre teba, ako aj ty pre nu uplne cudzia osoba a nechápem, ako ťa niečo také môže vôbec pobúriť? 😅 či ty sa na adresu každého vyjadruješ len lichotivo? 😅 to, čo si počula, si počula a? čo ako teraz s tým? chceš jej to zakázať alebo o čo ide? 😅 nechápem...však nech si každý hovorí, čo chce, mám u .....e.

maslenka47
18. máj 2016

@anjika42 neviem, co svokra hovorila, ale ci ona predsa len nemala pravdu a preto ta to tak velmi stve. Som zvedava, co by si ty povedala svokre, keby nejakym nedopatrenim nasla tuto temu na konovi a sptyala sa ta, ci si to bola ty. 😠

Trosku sa zamysli nad sebou, nad tym co robis ty, ci si s tym spokojna a smelo sa tym kazdemu pochvalis a neries svokru. A nevyhovaraj sa na deti. Mohla si sa ist prejst aj s nimi ....

katka1981
18. máj 2016

@anjika42, a teraz nechapem co od nas cakas? Radu? Zistit co svokra povedala? Alebo to mame zacat riesit? My sme nic nepoculi, tak co ti mame teraz napisat? Aj by som ti rada poradila, ale vobec nechapem o com.

leangela
18. máj 2016

mozu byt tie svokry taketo zakerne? nechapem z toho. Ale na druhej strane to ze ona ma s tebou nejaky problem a o tebe nelichotivo rozprava je stale len a len jej problem a nie tvoj ;)

ervenka
18. máj 2016

Pane Boze. Zase jedna taka.. Zalozte si aj s @bebe91 sukromku, tam mozete kydat na svokry.. 😀

lauricka
18. máj 2016

@anjika42 hm, tak ja som zvyknuta, ze ludia sa bezne ohovaraju za chrbtom. Ber to tak, ze ta ohovara castejsie a mozno nielen ona. Raz si to, nahodou, pocula. Co s tym narobis? Neohovaras nikoho nikdy? Zenam by asi huby odpadli, keby nemohli ohovarat. A svokry svoje nevesty duplom! 😀

surriana
18. máj 2016

A aký je vlastne problem?!Ak to čo hovorila je 100%-ná pravda tak čo vlastne riešiš?No že sa svokrička opovážila povedať nahlas to čo aj ty sama vieš!!!!!

oliva276
18. máj 2016

Takúto malichernosť by 90 % z nás vôbec neriešila, ale ty zveličuješ každú blbosť - tak tuná, ako i na ďalšom babskom fóre.

alex49
18. máj 2016

ked je to pravda, tak ťa predsa nemohla ohovárať, to je konštatovanie skutočnosti 😀 asi vie, že nevieš prijať pravdu, tak sa tvárila, že nič nepovedala

sabina1975
18. máj 2016

@anjika42 najviac ma zaujala tvoja poznamka ze dospelych synov vola zdrobnelinami zeny uvedomte sa !!! ved tym ze sa muzi ozenia neprestanu byt synmi ja mam dvoch dospelych synov jeden zije vo vztahu bude sa zenit druhy ma priatelku ale stale su to moji synovia volam ich Tomasko Erino ale nie je nic nezvycajne ked im poviem zlatusik cukricek a pod . a ked mi volaju kazdy telefonat koncime ze lubim ta a moja nevesta vie ze mna lubi ako matku a ju miluje ako zenu nastastie ja mam rozumnu nevestu ktoruberiem ako dceru a nie rivalku ktora mi " vzala " syna

jana_eyre
18. máj 2016

@sabina1975 ja volam aj svojho brata zdrobnelinou a nepride mi to zvlastne 😀 proste je to moj brat, ktoreho poznam od detstva, tak preco menit zvyk? niektorym zenam vadi uz fakt vsetko..