Zlý vzťah a komunikácia so svokrou.

aninkaninka
1. mar 2020

Určite skoro každá z nás má problém so svokrou, no tie moje sa začali akosi rapídne zhoršovať a neublížuje to iba mne, ale aj ľuďom okolo, je jednoduché povedať veď jej povedz no poviem ale ona urobí zo seba extrémnu obed... A potom všetci pozerajú po mne ako keby som jej neviem čo urobila.. Je egoista a typický narcis iba Ja,,, čo mam teda robit... Alebo sa totálne vzdať nádeje na úspech...

pribinak
1. mar 2020

Minimalizovať kontakt na nevyhnutne minimum. Proste stretávať sa čo najmenej

jany149
1. mar 2020

súhlas s
@pribinak .....my sme si so svokrou tiež "nesadli"a viem že ma "nemusí"....
minimalizovala som kontakt len na nevyhnutnosť-vianoce,narodeniny,meniny....a všetci sme spokojní...

katkati
1. mar 2020

@jany149 Máte aj deti? Aj manžel sa s ňou iba tak málo stretáva?

aninkaninka
autor
1. mar 2020

Baby problém je, že my žijeme spolu, mala sa nám narodila 6.1.a už teraz sa ku nej správa ako ku svojej dcére, chodí do práce od cca 5 do 6 večera ale za 10 minút ma vie nasrať ako nikto

liz_lemon
1. mar 2020

obed????😂

stela01
1. mar 2020

@aninkaninka tak problém bude asi to že žiješ u nej . Je to jej dom . Treba sa osamostatniť .

Snáď svokra dobre vychovala syna , keď píše že k vnučke sa chová ako k vlastnej . Ako inak by sa mala chovať ?
Malo si toho napisala

stanulienkat
1. mar 2020

Zbytocne vylevy. Dalsia nepoucitelna a byva so svokrou. Co si cakala? Najprv sa riesi byvanie,potom dieta. Nic nove pod slnkom.

aninkaninka
autor
1. mar 2020

@stanulienkat hohoho, my sme bývanie mali a stále máme, no ona chcela, aby sme sa presťahovali ku nej, tak zase nehadz všetky do jedného vreca

stanulienkat
1. mar 2020

@aninkaninka a preco si tak urobila? Ako k tomu pride tvoje prve dieta? Podla coho si preboha vyberas partnerov?

aninkaninka
autor
1. mar 2020

@stanulienkat ojoj, vidím, že ty asi máš úžasnú svokru, takže prosím ak máš nato taky názor, radšej nekomentuje, múdre reči typu Som dokonalá - nepotrebujem

stanulienkat
1. mar 2020

@aninkaninka nie som dokonala ani nahodou. Svokru mam vybornu. Pri vybere partnera si s nim vyberas ci chces- nechces aj jeho rodinu. Takze ano, pouzivala som rozum,kym som do toho prastila. A cuduj sa svete- oplatilo sa.

aylinn
1. mar 2020

@stanulienkat nie vždy su tie problemy viditelne od začiatku a niekedy už je neskoro na zahodenie vztahu kôli tomu že mi nevyhovuje priatelova rodina. A je to sprostosť takyto rozchod!! Mne by sa tiež nepačilo ak by sa somnou rozišiel iba preto že jeho rodina ma neznaša..

aylinn
1. mar 2020

@aninkaninka a prečo to riešiš čo si myslia ostatni že čo si jej urobila? Tvoj muž si asi mamu pozna a aj jej postoj k tebe takze staci, ze on vie ze jej nic nerobis, ale ona je aka je..alebo si s ňou sadni a opytaj sa jej čo ma za problem že či si tam išla byvať na to aby ti niekto robil psychicky teror

basullinka
1. mar 2020

@aninkaninka zakladna chyba bola to, ze u nej byvate. V jej dome platia jej pravidla, preto ak sa da treba ist do svojho.

deti95060810
1. mar 2020
deti95060810
1. mar 2020

nechápala som aká extrémna obed...ja že niečo zlé navarila....a to OBEŤ...🙄

heidi4
1. mar 2020

@basullinka Presne, nasackovat sa ku svokre a potom ocakavat, ze budem bezombedzene zit ako vo vlastnom (100% sukromie, ziadne ustupky, kompromisy a prisposobovanie sa)? Ku svokre by som nesla ani za milion, samozrejme, ze to nevesti nic dobre a prinasa to nemalu obeT - nie obeD (cest vynimkam). Kym nemam/e poriesene byvanie, deti si predsa nerobim/e. Logicka rovnica. Ale podaktori sa asi nedockavo "snazilkuju" v predstihu a potom su zrazu prekvapkani, ze vznikaju i problemy pri sprvoti naoko harmonickom spolunazivani. A nepoucia sa a nepoucia, tento jav sa stale nepochopitelne vyskytuje, co zas nechapem ja. :D ... btw, co takto vazit si jej pomoc a strechu nad hlavou? Ak sa nepaci, mozete predsa ist...

veronikaszabova
1. mar 2020

@aninkaninka tak sa odstahujte s muzom a vec vyriesena. Ci co cakas? Ake rady?

miadi
1. mar 2020

Vy ste byvanie mali a stale mate a nastahovali ste sa ku nej Lebo ona chcela ?????? To je aka logika? Moja svokra tiez mala šiši napad ked som bola prvy x teho ze mame predat dom a ist zit k nej Lebo mà mega prazdnu barabiznu s prepacenim velky barak bez života. Ale nikto by ma nedonutil .. Keby bolo vsetko ako svokra chcela tak mam trvalu ako ona od jej kadernicky. Robim v obchode s babom na cecku hoci $ je dost. Nosim jej stare oblecko ktore je starsie ako ja. A aj obrucku by som uz mala inu od nej lepsiu Lebo Ta co som si vybrala nie je “dost dobra” , Moja svokra ma tak miluje ze by za mna chcela aj dychat lebo by to robila lepsie ako ja🤪 Tak šup spet do vašeho byvania
A je po probleme.

marticka85po
1. mar 2020

@aninkaninka jednoznacne sa zasa osamostatnit.nie je dolezite co chce svokra, ale to co chces ty pre svoju rodinu

jany149
1. mar 2020

@katkati písala som IP

katkati
1. mar 2020

@jany149 písala som IP

oli18
5. mar 2020

Mna len zaujalo, ze sa sprava k svojej vnucke, ako k vlastnej dcere. Neviem, co si pod tym predstavit. Ak ma vnucku pod vlastnou strechou je pochopitelne, ze hned po prichode z roboty ju chce vidiet. Tesi sa z nej rovnako, ako ty. Preco jej to upieras? Len preto, ze ty mas inu predstavu o tom, ako sa ma babka k vnucke chovat?

gabika4
5. mar 2020

@aninkaninka neviem presne aký máte problém so svokrou, keď ste veľa k vášmu vzťahu nenapísali, ale určite nie je dobré, že bývate spolu...moja svokra je asi tá najhoršia na svete...žijeme spolu už viac ako 5 rokov a neviem sa dočkať kedy dokončíme dom (dúfam, že cez leto už sme vo svojom)....môj manžel je jedináčik, svokra je slobodná matka..ak poznáte pojem "opičia láska", tak ona je skvelým príkladom tejto lásky k svojmu decku...je tajná alkoholička, presvedčená o tom, že celý svet jej ubližuje...už je na dôchodku viac ako dva roky, celý deň leží pri telke, nerobí nič, ani palcom nehne...bordel neskutočný, variť nevarí, jesť neje, len chlastá...vkuse niečo vyčíta každému, kto okolo nej prejde, neustále plače kvôli každej maličkosti...kvôli nej k nám nikto nechodí z mojej rodiny, priateľov si nepozývame ...vyhýba sa jej aj celá manželova rodina....na začiatku ako sme sa vzali, tak sme prerobili polku domu, kde máme svoj byt...zľutovali sme sa nad svokrou, aby tu sama nežila s jej 96 ročným otcom, lebo sa nevie o seba postarať...najväčšia chyba života, dali sme do prerábky cez 20 000 eur a nič z toho...aby ste si urobili predstavu aká je svokra udám príklad...dcérka je pravdepodobne ľaváčka (po jej jedinom synovi) a minule svokra povedala dcérke, že ju nemá rada lebo je ľaváčka...včera dcérka omylom buchla svokru pri hre, tá začala plakať, šúchať si hlavu, povedala, že dcérku nechce, lebo ju udrela a keď odchádzala ani dcérke neodzdravila ani sa na ňu nepozrela, pričom jej vnučka posielala aj pusinky ako vždy...to, že sa nevydala druhýkrát je manželova chyba, lebo jej vraj na jednej svadbe (keď mal asi 6 r) nedovolil tancovať s nikým iným, len s ním :D je total povrchná a namyslená, zato, že si spravila výšku v čase, kedy veľa ľudí neštudovalo, partnerov preberala, až sa vydala ako 28/29 ročná a vzala si impotenta, s ktorým sa rozviedla a do roka otehotnela bohvie s kým (proste si ho vyhliadla na splodenie dieťaťa, aby sa mal kto o ňu postarať)...a to nehovorím o tom, že sa mi priznala, že keď sa jej narodil chlapec, tak plakala, že chcela dievča :D ....neustále nás kontroluje, chce rozkazovať, ale je totálne neschopná, chýba jej obyčajný sedliacky rozum...len toto chcem povedať, že keby sme nebývali spolu, keby sme na začiatku mali rozum a nezľutovali sa nad ňou, tak teraz nemáme taký strašný vzťah...svokra je dobrá len na 5 minút denne..ideálne max na hodinku týždenne, nie na život s ňou...za tých 5 rokov spolužitia s ňou sme si totálne zničili vzťah a ja aj svoje psychické zdravie a fyzickú stránku to tiež poznačilo :( choďte čímskôr od svokry, kým si vzťah nezničíte úplne ...

aninkaninka
autor
5. mar 2020

@gabika4 ďakujem za úprimnosť, no veru máte to ťažké u nás je to skoro podobné a to ja niesom so svokrou tak dlho, u nás to bude rok a niečo, no rapídne sa to začalo zhoršovať až potom čo sa nám 6. Januára narodila dcérka, dovtedy som to nejako extra neriešila, nakoľko svokra robí v KE a domov sa vracia o tej 6 ci 8 večer, závisí aký den ma v práci, no po tom ako som porodila ako by sa úplne otočila, manžel už jednu dcérku má a keďže sa nepohodla s jeho bývalou, odsťahovali sa, ja som iný charakter a teda som si to tak nevšimla a hlavne nemám potrebu sa hádať, kvôli somarinam, dovtedy som stále nechápala, prečo a ako rýchlo sa s ňou manžel dokáže pohľadať, tak isto je rozvedená no má 2 deti a to 2 synov no ten druhy sa podobá viac na ňu, ako môj manžel, nakoľko sa dosť podoba na otca, ona ako keby si vsugerovala, že to je jej chlap, áno rozviedli sa keď boli chlapci mali no život ide ďalej ale pre ňu nie, ako by zatrpkla a keďže manžel bol jej prvorodenym tak si z neho urobila nie len pomocníka ale aj kvázi manžela nakoľko sa vo všetkom mohla na neho spoľahnúť, no ako rástol a začal mať aj vlastný život tak sa jej to začalo nepáčiť, a pomaly mu to dávala pociťovať aj prostredníctvom jeho bývalej, no ta sa jej doslova nepáčila, lebo sa jej vedela hneď postaviť a zotriet, takže tu bol boj, nato po pár rokoch sme sa stretli my a dali sme sa dokopy, zo začiatku som to nejako nevnímala, nakoľko bola dlho v práci, takže sme sa veľmi nestretli, no všetko nacinalo keď som otehotnela a vzali sme sa, najprv sa jej nepáčilo, že nám super vzťah s manželovou dcérkou a jeho bývalou, hoci je taka aká je, no každý sme nejaký, no mne nič neurobila a co bolo medzi nimi tak to je ich súkromie a pod., nepáčilo sa jej ze aj vo vysokom štádiu tehotenstva som sa rozhodla ísť s manželom za ňou, ona ako kedy chcela rozhodovať za mňa a samozrejme sa nám aj nasackovala do auta, bývame v rodinnom dome a tiež sme si chceli prerobiť no, ona ze nie ved aj tak je celý deň preč, tak ja som upratovala, varila, piekla, ved ona bola v práci tak jej aspoň odmenim ruky a zo začiatku sa to aj dalo, nakoľko moja svokra je v tomto vážne spomalenia, na 7 mesiaci premiestňovala skrine, upratovala komplet dom a všetko a akosi som to dávala, prvý skrat nastal na Vianoce, keď sme pozvali prarodicov na večeru, cele dni som trávila prípravou výzdoby, večera a koláče, prišla večera a moja svokra s foťákom (ona je posadnutá fotením) začala ma komandovat, že ja mám sedieť a ona všetko urobí, samozrejme manžel ju odstavil, potom sme začali spomínať a neviem co a ona zase len o sebe začala rozprávať ako typický narcis a samozrejme aj o svojom druhom dokonalom synovi, manzel len tak na ňu pozrel, no ja mu stále vravím (MY AJ KEBY SME MALI MILIÓNY, VLASTNÝ DOM A DALI JEJ ZLATÉ TELA AK TAK BUDE ON TEN DOKONALÝ ROVNAKO AKO JEHO DETI A ŽENA) - ak dôjdu na návštevu, pobehuje okolo nich ako splasena, keby mohla tak im aj predžúva,ale to je jedno, je to jej syn, no potom čo sa narodila naša dcéra je to ešte horšie, total stres, hádky, a ze toto tak nie a prečo, do všetkého sa plietla, takže som po 6 týždňoch aj prestala kojiť nakoľko som mlieko stratila a ona, ze to je moja chyba, lebo jej ju nedám, ved ona je jej.. A keď som toto počula vravím a dosť, začala som obmedzovať styk dcérky s nou a už sa jej to nepáčilo, pohádala sa s manželom, že ved ona je jej babka, a tak som odišla na týždeň k našim, tak sa všetkým v rodine sťažovala, že som odišla a ona nič neurobila, iba my chcela pomáhať atď, a to jej manžel pohrozil, že nám nie je problém odísť tak ako to urobil aj s prvou jej vnučkou, tak na chvíľu sklapla, no upratovanie, varenie a pod už totálne prestala, jej je jedno v akom prachu funguje, jest doma neje, jej stačí chlieb a gól bol pred cca týždňom, keď sme mali krstiny, manzel je na PN po operácii a tak sme sa rozhodli, že krstiny urobíme doma, ja 2 týždne predtým všetko upratala, naaranzovala, uvarila a to sme mali 25 ľudí, totálne unavená ale chcela som, aby to bolo fajn a nebyť mojich rodičov tak neviem ako by som to dala, lebo v deň D namiesto toho, aby práve ona bola ta, ktorá je pani domu a mala by mi pomôcť, sedela na riti a starala sa o všetko iné len nie o to, čo by mala a na konci sa príde opýtať čo treba... No tak už nič... Tak bola ešte aj urazena, že sme sa malo venovali hosťom, lebo sme boli skoro stále v kuchyni a nie tam.. Aši som mala všetko hodiť na stol a žerte. Podľa nej.. No a samozrejme foťák nonstop v ruke, no iba svoju stranu rodiny, nás ako by nevnímala, a ešte za krstnu sme si vybrali jej krstná, nakoľko som chcela urobiť po vôli aj manželovi, hoci ja som už krstnych rodičov mala.. No ale buď,.... No.. Tak som sa poučila, že nikdy viac, takú krstnu by som aj na ulici nasla.. No ale hlavne, že ma 250 tisic fotiek s malou, proste total hamba a ešte keď mi svokra zarvala a torta je s kúpnych korpusov, lebo jej mama nestihala(zhodou okolností svokrine dvojča), áni hovoriť mi to nemala, proste ako keby mi dal niekto facku, že jej moje dieťa nestojí ani zato, keď videla, čo jej doniesol krstný tak celá nahnevaná, že prečo toľko, ved ona všetko má, všetko si začala pozerať a fotiť no chorá, nato sa dozviem, že jej krstňa a teda naša krstná sa vyjadrila, že to bola frask

mondolina
5. mar 2020

@aninkaninka
Miesto tohto románu napíš prečo bývate spolu.

aninkaninka
autor
5. mar 2020

Fraška, a ze ona by to takto nerobila, ako fúú úder 2...A total nakoniec ona manželovi zarve, že ved som Vám svadbu zaplatila.. No ona isto, to, že koláče zaplatila na manželovej a teda jej strane tak to hej zaplatila, no ale keď sa po svadbe delilo, tak ak by nebol manžel pri tom, tak ona si všetko nechá a na moju mamku, pozerá ako keby jej neviem co zobrala, to isté bola aj teraz ja objednám koláče, všetko zaplatím a ona rozdáva ako veľká voda no samozrejme iba svojej strane... Synčekovi aj 3x, no mojej rodine nič a po 2 dňoch si spomenie, že nič nedostali takže ona im ide kúpiť koláče do sintry.. Ja pozerám na ňu... Ako...... No takže asi tak.. Ona je hrozne náladová, rýchlo vybuchne ako manžel, no nakoniec ona sa tvári ako ta najväčšia obeť, a všetkým sa sťažuje, ona chce aby bratia spolu dobre vychádzala, no dáva pociťovať, kto je u nej tom.. No a čo sa týka malej, potom čo si ju začala privlastnovat a brat mi ju, lebo, že je jej, tak ma úplne obmedzení styk s nou.. Každý mi povie, že ona ma cuknute nervy z rozvodu, no koľko je takých, no u nej by som povedala, že je totálne na hlavu a preto, sme v štádiu riešenia, že vážne riešime bývanie, aj keď prerobiť no naše a hlavne bez psychopata

mondolina
5. mar 2020

@aninkaninka
Bývanie ste mali riešiť už dávno.

aninkaninka
autor
5. mar 2020

@mondolina pretože nám to sama navrhla nakoľko nechcela byť v obrovskom dome sama

aninkaninka
autor
5. mar 2020

my sme chceli od samého začiatku, no ona nechcela a to nám povedala, že si môžme v dome riešiť všetko ako chceme, no nehrozi