Zmena vlastnej povahy

limetka69
10. máj 2020

Da sa podla vas zmenit vedome povaha? Nie niekoho ineho, ale vasa. Teda moja 😄 bola som vychovavana od mala urcitym stylom a teraz to robi problemy. Som temperamentna, priama u poniektorych drza a nervozna. Proste neviem byt mila a sladka. Ale chcela by som taka byt. 😂 Nedari sa mi, aj ked sa ovladam, stale prevlada to moje stare ja. Muz mi vravi, ze som vecne nervozna, aj ked nie som, len proste nie som ako cukrik, a teraz uz aj moja mama. A myslim, ze prave ona je na vine.. Od mala do mna hucala nech sa nepremazujem, nech som taka a hentaka. A zrazu to je problem.

simona232323
10. máj 2020

@limetka69 Neviem , ja som taká istá 🙄😂

jaskolka
10. máj 2020

Povahu máš vrodenu, tie podstatne črty myslím, temperament a podobne. Môžeš samozrejme pracovať na sebe, ale úplne "prerobiť sa" nejde. Niekto je citlivý, niekto naopak tvrdší a jednoducho úplne to nevymaze, maximálne sa vedome v istých situáciach bude"ovladat ".

janulka1802
10. máj 2020

podľa mňa len veľmi ťažko sa dá zmeniť skor ide o nejakú sebakontrolu niektorých vlastností to do istej miery možeme ovplyvniť ale žeby sa z niekoho protivného nevrlého nemyslím Teba teraz vedel stať milý príjemný spoločník tomu neverím

suge
10. máj 2020

To mi pripomenulo jedno múdro: Človek má byť vždy sám sebou, ak teda nie je ch*j.😉😄

krisbar
10. máj 2020

Samozrejme, ze da. Len treba na sebe vela pracovat. Vedome si spracovavat reakcie, ktore si spravila a snazit sa tie dalsie viest inak.

petruldo
10. máj 2020

môj muž tvrdí, že ako som schudla sa mi zmenila aj povaha, mne sa to síce nezdá ale asi aj to pravda bude. a to som sa nejak nesnažila nič meniť

iviacik
10. máj 2020

@petruldo to bude asi sebavedomím a zmenou životného štýlu

petruldo
10. máj 2020

@iviacik ako tiež si to myslím 😝 istú dobu mal mindrák a hovoril mi, že som "bolestne úprimná"

brita7777
10. máj 2020

podla mna uz to je super, ze si to uvedomujes a chces s tym nieco robit ☺️

iviacik
10. máj 2020

@petruldo podľa mna sa to snaží hodiť na teba, lebo ako si napísala, ma mindrak zo seba a najlepšia obrana je utok 🤷‍♀️ ono nové sebavedomie keď žena schudne, spraví veľa. Nech je rád, že má vedľa seba kočku, prípadne ho zober behať 😉

0silvia0
10. máj 2020

@limetka69 mne sa povaha zmenila vekom. Tiez som bola nervozny nervak, vsetko ma rozhadzovalo a prchko som casto reagovala. Nejak zivot ma naucil, ze pokojne reakcie su ziadanejsie ako pre mna, tak pre okolie.

petruldo
10. máj 2020

@iviacik veď on je nadšený, to len na začiatku bol tento stav. to o tej zmene povahy ale tvrdí stále, to si nedá vyvrátiť. pravda je že som oveľa spokojnejšia, šťastnejšia a dokonca sa stále usmievam, čo sa v porovnaní s obdobím pred 2 rokmi môže javiť ako radikálna zmena osobnosti.
skúsila som, po 200 metroch to vzdal a išiel domov, že on pri mne zo seba debila robiť nebude, a to som ešte nebežala, len som sa zahrievala rýchlochôdzou 😅

0silvia0
10. máj 2020

@petruldo zaujimave, vo vseobecnosti sa trvrdi, ze zeny pri sebe su vesele a spokojne a stihle zeny su nervacky, tak ty tu vyvracias vsetky zenske mantry😁

daisylucky
10. máj 2020

Psychoterapiou sa dá zmeniť osobnosť, ale to co píšeš asi nie je dôvod. A keď budeš svoje emocie nasilu potláčať len preto, aby si bola iná, akurát si vyrobíš úzkosť. Tvoj manžel nevedel aká si, keď si ta bral? Ak vedel, nemá sa teraz co tváriť prekvapene.

petruldo
10. máj 2020

@0silvia0 no tak u mňa to bolo presne naopak, keď som bola tučná bola som zlostná, zamračená, permanentne nasratá, odutá, neusmiala som sa ani keby čo bolo, lenivá ako hadica.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
10. máj 2020

@limetka69 nie, ale vieš na tom pracovať celý život😂Aka je mama sladká a milá?ona bola tvoj hlavný vzor v správaní sa k mužom a k tomu aká má byť zena.Ja tiež nie som typ ženy, ktorá mužov velebí, ofukuje a čo by som si bez teba počala?presne ako moja mama skôr som večný kritik a tvrdohlavá, svojhlava.To, že si nervózna môže mať inú príčinu či si spokojná v manželstve, so svojím životom...
Prijmi sa taká aká si😀 len neviem či som to dobre pochopila chcela by si byť taká sladká bábika, ženská v satickach, a ty si iná?

marca12
10. máj 2020

Ja to mam tak v robote kolegyna je milucka,sladucka sama falos a ja som priama,nepretvatujem sa a som trnom v oku,lebo nie som mila ako ona. Bud sama sebou,pokial nie si vyslovene zla a kruta,tak preco sa nasilu sladit? Mozno staci len zmenit ton reci. U mna je aj to problem,ze rozpravam ako huron,nemam mily ton hlasu . Skus len posadit hlas do inej polohy a hned to bude ine.
A muz hadam vedel,co si berie,tak co sa teraz stazuje 😀 Nam toto mama tiez vycita so sestrou,porovnava nas s inymi,ale neuvedomi si,ze mame po nej take spravanie. Ona bola stale nevrla,vkuse kricala,tak to v tebe ostane,ked roky vyrastas v takom prostredi. Plus som si nasla muza,u ktoreho sa tiez vludne k sebe nespravaju,len krik stale.

queen_mary
10. máj 2020

Mozno by som skusila jogu a meditacie.

hankm
10. máj 2020

@limetka69 mrkol som tvoj profil a mas tam prispevok, ze mas vyssie hodnoty androgenov, skus zistovat aky to moze mat vplyv na tvoje spravanie...korelacia tam isto bude. Psych hovori o zakladnych 4 temperamentoch sangvinik, cholerik...prvotne ich definovali cez tzv tekutiny zlc, krv atd, krdze este nepoznali chemizmus mozgu, ale mi to uz pozname a vieme, ze to cele je len kombinacia hormonov (a samozrejme aj davka vychovy, skusenosti...).

pieksamaki
10. máj 2020

@limetka69
Na vsetkom sa da pracovat a zmenit ked sa chce....je otazne ci to chces pre niekoho ineho alebo pre seba...urcite sa do nicoho netlac.
Kazdy sme boli nejako vychovavani...aj s chybami aj s nejakymi vecami ktore rodicia roboli najlepsie ako v danej dobe vedeli a naco mali silu...atd....dali nam to co vtedy uznali za najvhodnejsie. Robime chybg aj my ako rodicia a aj budu dalsie generacie...
Chapem tvoju situaciu.....a je dobre ze sa nad tym zamyslas.....podla mna sa aj spravame kazdy inak aj v inom obdobi....nikto nie je dokonaly....
Ma to svoj dovod preco si taka a podobne.....manzel ti musi dat priestor aj na tieto emocie.
Dalo by sa o tom pisatt do nekonecna....ale urcite nerob nic nasilu.....len kvoli druhym.

limetka69
autor
10. máj 2020

@daisylucky moj manzel si ma bral chudu a vysmiatu, bola som temperamentna, ale sebavedoma, no nejak ma mozno fakt aj ta moja vaha zmenila. Ale zmenil sa aj on, aj okolnosti okolo stereotypneho manzelstva atd...

limetka69
autor
10. máj 2020

@eliska13 ved prave, ze som cela ona, ale ona to nevidi,

limetka69
autor
10. máj 2020

@hankm ani uz to riesim, cakaju ma kvapky na poste, zajtra idem po ne, mali by upravit hormony a dzfam, ze pomozu aspon trochu, aj ked viem, ze musim na sebe pracovat, ale beriem ich ako nejaku barlicku.

limetka69
autor
10. máj 2020

@pieksamaki samozrejme, ze to chcem hlavne kvoli sebe, ale aj kvoli okoliu, mne sa ani nezda, ze by som bola nervozna, mam len taky blby ton hlasu, a hned si vsetci vysvetluju, ze kricim, utocim a neviem co, ale ja si to ani neuvedomujem a pozeram, ze o com tocia. 😂 Ano niekedy ma naserz malickosti, ale nie tak ako sa ma snagia presvedcit, ze ma seru. Ked zacn utocit, ze som nervozna ked vobec nie som, tak potom do mna nervy vojdu. Manzel urazlivy, nic mu povedat nemozem, lebo sa ofuci, ja taka nie som, ja poviem svoje na rovinu, komunikujem, ale asi nie podla ich gusta. 😂 Nemyslite si, ze nadavam niekomu, nie, len pravdu na rovinu. Nemienim sa liskat, pretvarovat, proste vravim veci ako su. A neviem si ustriehnut ton hlasu. Aj ked to nemyslim zle, vsetci su nejake citlivky, alebo ja fakt hrozny clovek. Potom ma vedia az do depky vohnat. 😂

limetka69
autor
10. máj 2020

A dakujem vsetkym za reakcie. Inak uz cez 10 rokov citam knihy o pozitivnom mysleni, snazim sa podla toho zit, mysliet a mam pocit, ze sa mi to dari, len moje okolie to berie inak.

brita7777
10. máj 2020

@limetka69 vies niekedy sa aj pravda da povedat citlivo, a ked vzdy hovoris co mas na jazyku, vies ako mlcat je zlato sa vravi, ja tiez milujem pravdovravnych ludi, len ked niekto neni na druhej strane aj citlivy, myslim, ze aj ista citlivost, davka toho ako sa moze ten druhy citit, je fajn mat 🙂 nie je mi uplne jasne, co by si mala zmenit, v kazdom pripade, to ze tvoja mama ti vravela, ze niekto je trebars lepsi, a mala by si sa napr. chovat ako susedovych dievca, to je to co potom v dospelosti robi problem, podkopava tvoje sebavedomie

limetka69
autor
10. máj 2020

@brita7777 no tak som citliva a vychovana, viem odhadnut situacie ako sa chovat a hlavne ku komu. Len moja mama a moj muz maju problem, lebo sa k nim nechovam ako k nejakym vzdialenym znamym, cakaju, ze budem vzdy mila a vysmiata? To nemozem doma, alebo u mamy povedat nieco nie sladkym tonom? Zase po nich nezjapem, len proste odpovedám prudkejsie, hlavne ked maju blbe otazky, uplne stupidne, ze sa clovek za hlavu chyta. Tak niekto sa v takych situaciach smeje, ja prevratim ocami a odvrknem. A uz som nervozna.

unicornlady
10. máj 2020

Tak zase byť úprimný neznamená, že nemôžeš byť empatická, brať ohľad na ostatných a niekedy radšej byť ticho, než mať potrebu vybuchovať na každého.

Veď nevadí temperamentnejšia či ohnivejšia povaha.
Len treba vedieť, ktorým smerom to smerovať.

Neučiť sa reagovať nervózne či prudko, to nie je niečo, čo by sa nedalo naučiť.
Odporúčajú fakt na to tie meditácie. Tam sa učí kontrola mysli, že sa sústredíš iba na dych a učíš sa púšťať myšlienky.

Každý občas vybuchne. To závisí aj od unavenosti. Ale zase nemal by byť človek len otrokom svojich emócií.
To je ako keď neterka vyvádza, tiež lepšie reaguje, ak ja reagujem na tie jej výstrely kľudnejšie, než keby robím to isté čo ona.

satanca
10. máj 2020

@limetka69 Ja to isteeeeeee. neskutocne ma to na sebe stve, chcem to zmeniť, no je to ťažké, lebo mám vzdy pocit, že sa len pretvarujem a hryziem si do jazyka... spontánně to asi nikdy nepojde... :( holt, čo je hlboko zakorenene, to nevyhubis