Znova švagrina

24. jan 2022

Ahojte, potrebujem poradit. S mojou svagrinou sme mali dobry vztah aj mame ale uz jej spravanie mi velmi vadi. Mala muza ktoreho lubila a ten ju podviedol a napriek tomu sa snim rozviedla az po 3 rokoch manzelstva. To ovplyvnilo aj vztah jej mamky a ocka, lebo svokra zacala vsetko zle hladat aj na svojom muzovi. Stale ked sa stretli nic ine len tam ma podviedol, tam si chodi (chuda moj svokor, maka v kuse aby postavili dom). Zacali hovorit aj na mojho vtedy este priatela, na syna a brata, ze urcite aj on chodi za inymi zenami a ze spolu urcite spolu nebudeme dlho. Sme spolu 13 krasnych rokov, manzelia 3 roky a uz druhe babo na ceste. Svagrina si nasla skveleho chlapa, ked bola rozvodovom konani a otehotnela snim. Pre svagrinu je to debil, popritom jej zabezpecil vsetko - peniaze, byt aj lasku. Ona do teraz sa chce vratit k byvalemu...Kupili si byt pod nami, cize sme susedia. Zo zaciatku len jej dieta k nam a postarajte sa, ja si musim daco obehat. Potom som sa snou pohadala a tak behala k rodicom...teraz to je tak, ze rodicia ju maju v kuse aj tyzden aj cez noc lebo ona studuje. Ked som otehotnela znova tak sa ma pytala ako to chcem vzladat s dvoma detmi, ako dvihat, ako budem jest.. tak je to hadam moja vec nie...velakrat mi tu zazvonila a ona oblecena s dietatom v rukach, ze nestiha a musi letiet a musi mi nechat dieta, vsak som chcela dve tak nech sa staram..WTF a utecie ani necaka na moju odpoved. Uz minule som neotvorila dvere, tak hned volala manzelovi, kde som zase :D ona potrebuje postrazit dieta :D a ja sa mam zblaznit asi na rizikovom s rocnym babom doma. Ona otehotnela tiez a hned najvacsia chuderka, ye ona nema veci, potrebuje vsetko pokupit, treba jej peniaze od rodicov.. ako ked jej to zaplatia svokrovci nech sa paci..na to aj potratila a reci stylu ja som sa tak tesila, toto nikto nepochopi. Vtedy som jej povedala, ze pochopi len staci pocuvat, kedze som mala MA a vtedy mi povedala, ze este 10 deti budem mat a som mlada.. bola oduta asi tyzden este na mna. Jej dcerka ako zlate dieta ale ked strka do mojho syna tak jej nic nepovie. minule ho strcila do radiatora a ten moj chuda nechapal preco, ani nezobral hracku nic. Svagrina, ze sa jej mala hraje a ja super hra a zacala som na nu ... zase sa odula. Nic nevie len sa odut, nepocuvat a vsetko ona robi najlepsie a najlepsie okolo jej riti skakat a nevadi co sposobuje okolo seba.

danulicek
24. jan 2022

z tohto ma zaujala jedna veta : Sme spolu 13 krasnych rokov, manzelia 3 roky a uz druhe babo na ceste. - užívajte si to, sústreď sa na to a švagrinú nechaj švagrinou 🙂 Jej život, jej radosti, aj sračky, jej reči... nebýva s tebou, máš možnosť minimalizovať stretnutia a prestať ju riešiť 🙂 budeš mať o problém menej 😉

ejmylia
24. jan 2022

Je to jej život, nie je tvoj, ty máš svoj a tomu sa venuj. Chápem čo týmto chceš povedať, ale neškoď sama sebe 🙂

martina1201
24. jan 2022

A v čom konkrétne potrebuješ poradiť?

autor
24. jan 2022

@danulicek tazko minimalizovat, sme susedky. Ked pridu k nam svokrovci tak sa nahrnie aj svagrina, lebo ju svokrovci zavolaju. Ako snazime sa aspon tyzden sa nevidiet, teda taku mame s manzelom dohodu ale potom stale zavola, ze toto chce toto musi alebo zavolaju svokrovci, ze toto treba urobit pre nu. Velakrat bola hadka, ci sme cvicene opice pre nu ale nic sa neporiesi ani muz u rodicov neporiesi musime skakat ako svagrina zaveli... Cize neriesit je tazke, ked moje okolie nic nerobi len riesi ju, pride navsteva len ona sa riesi.. nie je tu manzel, ja, moje dieta a druhe v bruchu to nie, stale tema svagrina a ja uz len ticho sedim a pokusam sa nepocuvat

anna2808
24. jan 2022

😔

pribinak
24. jan 2022

Svagrinu a svokrovcov posadiť v jeden pekný deň na gauč a povedať a DOSŤ a toho sa aj držať. Zablokovať na mobile a soc. sietiach, svokrovci akonáhle začnú vo i len slovo o švagrinej okamžite ukončiť konverzáciu
A hotovo

martina1201
24. jan 2022

Autorka prečo k tebe niekto pozýva návštevy? Keď prídu svokrovci a zavolajú švagrinej že sú u teba nech dobehne, tak zavolaj že nech nechodí a pošli svokrovcov k nej. Ešte takú nehrali aby ku mne niekto cudzí pozval návštevu. Ak sa zvrtne téma na švagrinú, poviem prepáčte, ale ak sa chcete baviť o nej tak nech sa páči o poschodie nižšie, takto je to len ohováranie. Ak zavolajú že švagrinej treba pomôcť, joj mrzí ma to, ale nedá sa mi. Musí si pomôcť sama. Prečo by ste mali skákať ako cvičené opice? Nikde nie je napísané, že musíte skákať a už vôbec nie, že musíte pomáhať. Pomoc sa vynútiť nedá. Vypočujem si a poviem nedá sa mi, nepomôžem, neviem a nemôžem.

luccija
24. jan 2022

To je dobrá slepicaren.Aby svokra upodozrievala muža kvôli tomu, že zat mal frajerku.Chyba bola ísť bývať do jedného paneláku.Aj v našej rodine je taká švagriná na šťastie bez detí, ale tiez rozmaznanec, ktorému treba stále pomáhať.Ved sa ozvi načo čakáš tak či tak sa oduje🙂ty jej nemusíš strážiť dieťa veď neboli ste dohodnuté, svokra Ti tiež nemusí organizovať voľný čas....už sa postav sama za seba veď s tebou kmitaju ako sa im chce aká svokra, taká švagriná.

petravelasova
24. jan 2022

Súhlasím s babami..musíš to stopnúť inak to nikdy neprestane..a keď sa vám narodí druhe babo budeš rada ze si rada,a nie aby si tam mala non stop ešte aj svagrinine..zakaždým sa vyhovor keď bude chcieť doniesť malého k tebe..nie si povinná jej strážiť dieťa len preto ze ste susedy a svagrine..musí sa zariadiť aj ona inak bohužiaľ a nie sa stále spoliehať len na teba..držím palce aby si to doriešila do svojho šťastného konca 😊🙏🙏

1gramofon
24. jan 2022

Ja by som asi rovno vytiahla to, že ty si sama riešis aj dieťa aj tehotenstvo, prečo ona stále potrebuje s niečím pomôcť, už nie je malé dievča aby okolo nej všetci skákali.
Pozriem cez kukatko, je tam ona, neotvorím. Vola nezdvihnem. Pise na číslo, tak neodpíšeš. A na fcb ju zablokujem. Už si vysvetlila a ma to v riti, už to nechaj a ty bud zduta 😅 a keď ju budú svokrovci volať k tebe, zazartuj s raznym hlasom, že ale ale, to je neslušné k druhým volať návštevu. Nedovol im to. Nehadala by som sa, viac ju to vytočí keď sa zachovás s kľudom a úsmevom, lebo uvidí, že aj ty máš ju u riti

autor
24. jan 2022

To, ze som si ich vsetkych posadila a davala rozumky uz bolo.. stale to robim dookola, uz rok od kedy tu byva svagrina. Ja neviem si uz zacinam mysliet, ze to urobila naschval, ja tu zijem s manzelom 4 roky a zrazu pride, ze budeme susedia..och. Dnes znova som urobila ja aj manzel cirkus, konecne chceme vypadnut na vylet zajtra a sme svagrinu odmietli so strazenim. Uz rodicia zacali volat chlapovi, ze musi lebo to je jeho sestra a musia si pomahat. Proste chlap, nie ideme skoro rano a nebudeme strazit malu..ja neviem ja som svojho este nikomu nedavala strazit a tiez mam vybavovacky, lekarov. Najlepsi gol uz ci som ja zakazala, aby pomahal svojej sestre. Tak uvidime ako dnesok vobec dopadne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1gramofon
24. jan 2022

To sú drbnuti ľudia. Už sa len odsťahovať do iného mesta, lebo keď na to idú takto cez manžela, že ty mu zakazujes to a tamto...

1gramofon
24. jan 2022

Ale inak, mne s rodičmi pomohlo keď som im vôbec nezdvihala. So sestrou si rozumiem tak s nou som hovorila, s rodičmi nie. Vôbec som nereagovala a čudovali sa, že ako toto môžem?! tak ja na to, že normálne. Na čo mi je tráviť čas s niekym kto voči mne sústavne robí iste veci. Už je to medzi nami ako tak v pohode. Niekedy vysvetlovanie nemá cenu

martina1201
24. jan 2022

Svokrovcom treba povedať že nielen brat ma pomáhať sestre ale aj sestra bratovi. A to ona nerobí. A kým ona jemu nepomôže toľkokrát čo on jej odmieta jej pomáhať.... Ona má partnera nech jej pomôže on. Je to jej partner, nová rodina.

autor
24. jan 2022

Neviem ja som z toho taka smutna, predtym sme chodili na vylety so svokrovcami, vsetko bolo pekne oni mali krasny vztah. Svokra bola chora a svokor sa jej snazil dat vsetko aby na to nemyslela. Kym nezacala svagrina riesit podvedenie..zacala vidiet stetky vsade a najviac ma vtedy zamrzelo ako vlastna matka hovori na svojho syna ze mi zahyba. Samozrejme som to povedala manzelovi, on jej to do teraz nevie zabudnut. Od tohto okamihu sa vsetko pokakalo, on sa viac hada s rodicmi, do vsetkeho sa montuju, neustale porovnavacky so sestrou a popritom ja s manzelom sme uplne samostatna jednotka, ktoru netreba vydrziavat. Neviem ci to ich nestve. Ale svokor sa este snazi so synom vychadzat ako tak aj sa posmeju aj porozpravaju, ale jak zavola, ze treba sestre pomoct vtedy uz ide sranda bokom :( a on to urobi len preto aby sa snim tolko svokra nehadala... ten jej priatel toci 12 hod za 5 aj 6 dni sebou, je SZCO, cize sa nestara lebo on dodava peniaze.. to dieta nepozna nic len babku a dedka, druha babka a dedko absolutne nejavia o malu zaujem. Neviem som z toho smutna, najlepsie ako svagrina vie povedat svojej mame a ocovi aby jej nerozpravali o svojich manzelskych problemoch lebo ona to nechce pocuvat a ovplyvnovat si tym svoj vztah. Ale ona nechape, ze tak velmi im zmenila zivot, ze ked bolo zle kvoli nej brali hypoteku, prestahovali sa z pekneho bytu do zapadakova len aby jej pomohli... Ona to stale nevidi a bohuzial uz aj svokra zabudla na to trapenie..

tykat
24. jan 2022

Odstahujte sa, toto sa bude len zhorsovat.

ljzozv
25. jan 2022

Riešiš to dobre a pokračuj v tom. Je super, že manžel stojí pri tebe, len škoda, že až od toho okamihu, keď sa vykričalo, že aj on určite ťa podvádza. Lebo predpokladám, že od toho okamihu je pre nich pod papučou a musí robiť to čo ty povieš.
Ďalej vysvetľujte prečo nie ste ochotní pomáhať.
Kľudne s príkladmi. Ale myslím, že sa to nezmení, pretože švagriná je takto naučená a všetci jej to stále naďalej uľahčujú.

barbi28
25. jan 2022

Ja osobne by som sa odsťahovala niekam ďalej. Ale predtým by som jej vysvetlila kde je sever s vôbec sa s ňou nebavila. Vypada byt hrozne toxický clovek

aurinia
27. mar 2022

Podobné sme mali v rodine, len čo prišla na tu osobu téma, vo mne to vrelo, aj keď som bola ticho. Ukončila som kontakty a žijem si v kľude. A poviem nič nie je vzácnejšie ako pokoj. Ale to pochopíš asi neskôr inak by si nepotrebovala radu. Tiež mám toto za sebou, furt riešiť niekoho reči. Pokazila som si celé tehotenstvo. Keby som mala vtedy ten rozum čo teraz, tak pošlem do pi..e jednu, druhu aj tretiu. A kľudne nech som pre nich čierna, ich názor má nezaujíma. Zaujíma ma môj pokoj, pokoj v mojej rodine. Pretože môj nepokoj sa prenáša na moje deti. A moje deti sú môj život.

autor
30. mar 2022

Ahojte, tak stalo sa par veci, ktore situaciu aj zlepsili. Svokra znova ochorela a nemoze sa tolko o malu starat, cize konecne nastupuje druha babka s dedkom. Ja som na konci 7 mesiaca na rizikovke aj som lezala v nemocke. Troska sme si otvorili papule s manzelom a slo to asi 2 mesiace. No ale znova situacia, svagrina volala v nedelu o 8 vecer, ze potrebuje si ist podpisat papiere ohladom bytu na dalsi den o 10. On v nocnej a jej hovori, ze v ziadnom pripade.. samozrejme po 10 min ho presvecila. No ok rano dieta prislo, hrala sa s malym a zrazu hnacku dostala. Ok vsak daco pojedla, hned ako svagrina prisla som jej referovala. Vecer sme dali stretko, chlapci si chceli dat jedno pivko. A zrazu so svagrinej vyslo, ze ona uz cez vikend nebola dobra, vracala a az dnes zacala hnackovat. No do mna nervy, ze preco mi doniesla chore dieta..ona zase oduta. Znova telefonaty od svokrovcov co som naduta ja. Dnes malicky mi zacal vracat a nechce mi nic jest, ako dakujem krasne, manzel neustale robi a mne naozaj nema kto pomahat s malickym. Ale dnes zobrali aj svokrovci malicku a ta cely den grca a serka a aj konecne oni su nahnevani, ze im take dieta nechala ... Hura