Zostať v meste, či stahovať sa na dedinu?

ewisam
8. jún 2016

Poznáte to, bývať v meste je super, človek má všetko po ruke, sadne do MHD a za chvíľu je v centre diania.... Pracovných príležitostí je rozhodne viac, občianska vybavenosť atd. Lenže pozemky neúmerne drahé...

Opak je dedina, nieje síce až taká občianska vybavenosť, ale ceny pozemkov prijateľnejšie. Pozitívum vidím aj v tom, že na dvore sa decka vyjašia, čo mi ušetrí čas behaním po ihriskách...

Zaujíma ma váš názor na vec, prípadne postrehy, ak ste niečo podobné riešili aj vy... Ďakujem 🙂

dai
10. jún 2016

@eeffka my so skolkou mame pohodu - musime byt do 9:30...horsie je to so skolou -tam musis byt o 8 sharp... a nepomozes si🙂

dai
10. jún 2016

@jana_eyre ked ja prave citim ten urazeny podton z tvojich prispevkov, preto chcem tu diskusiu skoncit🙂 proste nechcem aby sa niekto urazal, ked to zacne tak straca pre mna diskusia caro🙂 a tak medzi riadkami to urazene tam vnimam... ak sa mylim tak som len rada 😉

jana_eyre
10. jún 2016

@dai ano mylis Sa, urazena nie som (urazam sa na ine veci) Len nemam rada ak si niekto vysvetluje moje prispevky uplne inak ako boli myslene, tak mam tendenciu ich vysvetlovat..

sisaka
10. jún 2016

@dai to je predsa uplne irelevantne, kde by som ja radšej bývala. Ona napisala kde byva a preco je tam spokojna a vy ste sa ju snazili presvedcit, ze ak aj je spokojna, tak Len docasne, lebo vy si myslite, ze casom jej to urcite nebude vyhovovat vsak vy to viete lepsie posudit, kedze si to ako pracujuce na rozdiel od pani v domacnosti viete lepsie predstavit a este mate aj znamych, ktori vam vas nazor Len potvrdzuju. To je ako keby som ja zena s 2 detmi presviedcala zenu zo 4 aké to ma na figu a ak aj ma pocit, ze nie, tak ked budú deti staršie tak určite bude mat, pretože ja som schopná to lepšie posúdiť ako ona, mam na to mentálnu kapacitu a este to aj vidím v okoli... Nie vždy je potrebné presviedčať niekoho o tej svojej pravde, základ je aby človek bol spokojný zo svojim rozhodnutím a vyhovovalo mu to

jana_eyre
10. jún 2016

@sisaka Asi tak 😊 dakujem moc, uz som zacinala pochybovat o svojej schopnosti pisat zrozumitelne 😁

dai
10. jún 2016

@sisaka 🙂 vidis... a stale si myslim ze ked nejaku skusenost uz mam tak viem danu situaciu lepsie zhodnotit ako ten co ju nema... a znovu - moja reakcia nebola nato ze sa teraz nema fajn... ved yrcite sa ma ked tak pise🙂 ale mato ze napisala ze sa nic nezmeni co som si dovolila spochybnit - ak to spochybnenie je podla teba zle tak potom neviem ako si predstavujes diskusiu na nejaku temu - ved tam predsa ide o to aby si svoj nazor obhajila a ak ho obhajit neviem tak poviem ok... uvidim - koniec... keby ta diskusia nebola rozvijana obojstranne tak by predsa nepokracovala...
Ale ok- uprimne uz ma to nebavi vypisovat tu do nekonecna - nepochopena sa citi jana ; takisto napr. Od teba sa citim nepochopena ja a vlastne je to jedno... mame na situaciu odlisny nazor kazda podlozena nejakou skusenostou - je tento zaver pre teba ok?

v_alika12
10. jún 2016

Byvam v mestskej casti, cize mame charakter dediny, no je tu viac pozitiv
- chodi sem MHD
- je tu obcianska vybavenost (skola, 2 skolky, pizzeria, restika, posilka, stavebniny, zahradnictvo, kvetinarstvo...)
- do prace to mam na bicykli za 20min (celu trasu cyklochodnik), autom v zapche tiez, inak 10min. Cize idem do mesta kedy chcem a kolko x je potrebne
- moj manzel je kutil totalny, v byte by ho trafilo. Ja by som si zvykla, keby boli dobri susedia 🙂
- no a pre nas este take subjektivne vyhody kedze odtialto pochadzame, mame tu znamych a rodinu + byvame vo vilovej stvrti, takze aj s upravenym prostredim, cestami a kludnou stvrtou sme spokojni.

Suhlasim vsak s @alby2014 ma to zial 1 nevyhodu, vysoke ceny nehnutelnosti a pozemkov.

A zas nesuhlasim s @mima4 🙂 ze 5arove pozemky su o nicom, my mame 6,5a a veru zniesla by som v pohode aj 4a. Sice je tu vacsie sukromie, ze nie sme tak natlaceni na sebe, ale neviem si predstavit, ze by niekto choval, ci pestoval vo velkom. Samozrejme v "klasickych" dedinach je to iste bezne. A tam by som sa ja veru zrejme nestahovala, ak by bolo na vyber

danielita18
10. jún 2016

@andulam no pokial nemate školku školu tak to ozaj je samota,ale ved ona ked zacne dochadzat do mesta do skolky aj skoly tak si najde kamaratky a budete sa navstevovat,ja som tiež bola sama celé dni s malým ale mam tu aj kamaratky s detmi tak sme mali kam a s kým chodit ale vacsinou fakt do lesaa aj som s malým chodila do mesta na cvičenianech je medzi detmi,ale my tu nastastie mame aj skolu aj skolku

kikina84
10. jún 2016

@ewisam my sa budeme stahovat do velkeho medera..z rodinnych dovodov..byvali sme dlho v meste..ale meder sme zvoli kvoli tomu,ze nakolko nemame auto..da sa tam vlakom velmi rychlo dostat tam aj spat..je tam super spoj do BA..

ingridin
18. jún 2016

@m.i.r.i, ahoj a pekny den ti zelam. Zaujal ma tvoj opis dediny, v ktorej zijete. Prosim ta, ktora je to dedina? Podla popisu vyzera tak uzasne, ze by som sa tam hned prestahovala. Mame 2 deti a tiez velmi tuzim po dome s pozemkov a tou kopou vyhod, ktore si popisala. Dakujem ti za odpoved, Ingrid 🙂

andra77
19. jún 2016

@ingridin never tomu, že sú tam len tie plusy... 🙂