Zúfalstvo z chlapa - nevie byť v kľude
Dievčatá, prosím vás, priateľ nevydrží bez pohybu ani malú chvíľu. Keď napr. pozeráme tv, stále sa musí hýbať,inak si sadnúť, preložiť nohu, hýbať s ňou, škrabanie sa... Uz som z toho naozaj zúfalá. Potrebovala by som nejakú radu , nejaké vitamíny na ukludnenie pre neho alebo co 😓
Aj môj manžel, stále mika nohou, stále si skrabe chrbát, hrudnik, nedajbože ak sa mu spraví nejaká vyrážka, stále si v tom rype, niekedy ma ide z toho poraziť :D
Klasicke nervové tiky, ak mu neprekazaju v živote, načo to riešiť? Niekto si omotava vlasy, iny hryzoe nechty, tvoj muž mika nohou...každý z nas nejakým vlastným spôsobom ventiluje napätie.
Nie je to syndróm nepokojných nôh? Ja to mávam vecer, alebo v kine, proste, kde mam sediet v klude, tam musim nieco so sebou robit 🙈
Kup mu esprico vitaminy ,toto vyzera na adhd u dospelych,oni tlmia tie prejavy.
skús magnézium, ale nejaké také silnejšie a možno by som vyskúšala GUAJACURAN ,ale nie každý deň, na každého pôsobí ináč, ja od neho spím do 10min., mužovi a mladšiemu vôbec nespôsobuje únavu, len uvolnenie, malému to dávam kvôli tikom
tiež by som skúsila magnézium, nejaké kvalitné, nie z potravín. 90% ľudí má nedostatok horčíka, nedostatok spôsobuje tiky, napätie, nervozitu
Inak ved skus to využiť pozitivne ked nevie obsediet - zapni telku, vyber zehliacu dosku a daj mu do ruky žehličku nech si krepči okolo kopy neožehleneho pradla a Ty v klude sed a pozeraj TV
@mata391 Najhoršie je, keď sa stretnú takíto dvaja - jeden, ktorý sa musí stále "mrviť" a druhý, ktorý je citlivý na takéto prejavy 😀. Poradiť žiaľ neviem.....my máme doma podobný problém - mne vadia zvuky (pri jedení najmä) a môj manžel veľmi intenzívne prežúva 😅, nemľaská, má zavreté ústa, nedáva si veľké sústa, no napriek tomu prežúva tak zvláštne a dôsledne, že ma ide z toho šľak trafiť 😝. Riešim to tak, že sa snažím nebyť s ním v jednej miestnosti keď je, ale raz denne kvôli stolovaniu pre deti musím vydržať a vtedy mi pomáha, ak som sama v pohode - preto praktizujem jogu a meditácie, aby som bola čo najlpešie psychicky pripravená na to " peklo" 😉.
Typicke prejavy ADHD-pokial mu to pretrvava od detstva. Ak nie, su to typicke znaky uvolnovania napatia z neurozy. Proste v podvedomi ma napatie,ktore si nemusi uvedomovat,ale takto ho ventiluje. Poznam to dost dobre,na sebe aj na synovi. Ak mu to neprekaza,nemusi to riesit,ak ano,staci psycholog,ktory ho nauci nejake uvolnovacie cviky,ale hlavne zisti pricinu toho vnutorneho nepokoja. A hlavne mu v tom nezabranuj. Potlacanie tychto prejavov vedie este k vyssiemu napatiu. Skus ho viac chapat.

odkedy toto robí?