Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zúfalstvo

janulka57
4. júl 2014

Ahojte.... Možno budem za debila, ale už som zo všetkého zúfala, tak som sa utiahla k takémuto kroku... Chcem sa vás opýtať máte niektorá skúsenosti s feng seuj? Čo si o tom myslíte? Sú to šarlatání alebo to naozaj funguje? Ďakujem 😔

mima4
4. júl 2014

@janulka57
ja osobne takym veciam neverim a neuznavam ich... kedze je to spajanie vychodnych nabozenstiev a pod...

ale prirodzene verim, ze u cloveka funguje nejaky princip "vhodneho prostredia" pre zivot...a tieto veci robim automaticky..., napr. dostatok zivotneho priestoru v miestnosti, minimalizacia lapacov prachov.. priestor na pracu v dostatocnom osvetleni...ale k tomuto clovek nepotrebuje feng seuj a podobne veci... toto je prirodzene citenie človeka....

jalito
4. júl 2014

Zakladateľka, záleží na tom, v akom princípe by si si to žiadala. Verím tomu, že byt zariadený podľa feng šuej rieši aj také veci, ako je stres, prepracovať, dobrý spánok a ďalšie aspekty života, ktorým veľmi neprikladaáme význam, ale ktoré významné sú.

Verila by si napríklad, že aj taká posteľ, ktorá je naproti dverám a keď človek na nej spí hlavou ku dverám može narobiť v živote paseku?

Alebo dvere musia byť v spálni vždy zavreté, lebo keď sú otvorené, vchádza k nám negatívna energia počas spánku k nám? Ja viem, sú to povedačky, no ja to mám overené na sebe. A tiež som to nevedela, kým som sa o to nezačala zaujímať. Nikdy nespím hlavou k dverám a ani pri otvorených dverách. Proste nezaspím...

jennky13
4. júl 2014

@janulka57 otazka je z coho si zufala .....
v zivote miesto toho, aby sme hladali riesenie problemov ,casto hladame vysvetlenie preco sa nam problemy deju ....a najdeme skratku- vysvetlenie .
Problemy treba riesit -teda hladat riesenie, nestaci najst si vysvetlenie preco sa deju ...- to je moj nazor a preto by som riesila tie problemy

erika8000
4. júl 2014

@janulka57 ... neber to ako zúfalstvo. Číňania majú feng shui založené na energiách, aby napríklad v priestore prúdili tie správne energie a pod. Priznám sa, že nielen ja, ale aj moje kamaratky urobili pár feng shui tipov na lásku, prípadne na kariéru a budeš sa čudovať asi 7 z 9 vyšlo do 2 mesiacov to, načo čakali dlhé roky. Tiež som jedna z tých 7. Možné je, že človek keď niečo mení v súlade s feng shui asi vyšle nejakú silnú myšlienku alebo želanie, a skutočne to pomôže. Tak neviem, či sa zázraky diali vďaka feng shui alebo nejakej sile myslienky... a možno by to za pokus stálo. Zariadenie bytu podla feng shui celkom odporúčam, lebo ich tipy sú v súlade s tým, aby pôsobil harmonicky. Takže nevnímaj to ako zúfalstvo. Je to možno vec, ktorú si mala v tomto čase objaviť, aby ti vyriešila nejaký problém. 🙂

paskolinka
4. júl 2014

@janulka57 podla mna jeden zo sposobov, ako z ludi vytiahnut peniaze 😉 niektore principy (napr. co sa tyka rozmiestnenia nabytku a pod.) nie su zle a dost casto aj logicke, netreba na to ziadnu vedu (napr. ze sa netreba zahadzovat starymi vecami). ale za vyskusanie nic nedas... teda okrem penazi, pokial si chces platit "odbornika" 😉

horana
4. júl 2014

Ja som si pozicala 4 knihy o tom z kniznice (predtym vyhladala recencie aby to nebol len komercny brak), nakolko ma to zaujimalo, nastudovala po nociach a zariadila si podla toho dom. Hlavne principy nie je tazke pochopit.
Platene sluzby tohto druhu su extremne predrazene, a ked som sa raz na nete bavila s takouto jednou co to za drahe prachy vystudovala a potom si potrebovala na klientoch rychlo splatit, tak ovela viac nez ja nevedela. Nakolko rychlokvasny kurz vam sice da par praktickych prikladov naviac, ale hlavne je ci sa dokazete nacitit na ten zmysel toho, tak si predstavujem ze uplny majster by to musel studovat roky a robit pod dohladom este mudrejsieho praktika.
Inak verit neverit ci nie tomu, nie je ani otaka, je to uplne intuitivne prirodzena vec, ziadna magia, dokonca plno z tych principov inak naformulovanych ludia bud sami nepisane dodrzuju alebo sa traduju aj u inych narodov.

Este som chcela dodat ze na anglicky hovoriach strankach na nete su aj rozne fora na tuto temu, kde sa da zdarma konzultovat s virtualnou komunitou ludi ktori sa tomu venuju a radi si navzajim pomahaju, mnohi aj studovani priamo v Cine, nemam uz pri sebe odkazy nakolko som to uz potrebovala pred rokmi, ale kto hlada, najde.

jalucija
4. júl 2014

ako suvisi feng sui s tvojim zufalstvom? 😉

lilysk
4. júl 2014

@janulka57 funguje ano .

jalucija
4. júl 2014

@mima4 je nieco zle na spajani vychodnych nabozenstiev?

stefka33
4. júl 2014

@jalito Zaujímavé, že ja to mám presne naopak s manželom. My nespíme nikdy pri zatvorených dverách. Dvere v spálni máme vždy dokorán. Keď sú zavreté tak mám pocit že sa nám míňa vzduch alebo také niečo. 😀 A syn naopak neznáša otvorené dvere nikam. Ja všade otváram a on chodí za mnou a zatvára ich. Vlastne ja nechávam veľa vecí pootváraných - skrine, aby šaty dýchali, pootvorené zásuvky, vecko, kúpeľňu, komoru. Neviem či je to dobré alebo zlé, prosto mám pocit že to tak má byť.

ivett1
4. júl 2014

@janulka57 prečo by to mali byť šarlatáni?...teda feng šuej je umenie harmónie energií ...nie sú to ľudia ...tí ho akurát prednášajú, učia atď...a mimochodom nie je nič nové...je to presne tak, ako napísala @erika8000 založené na energiách- ich prúdení ... že sa to tu objavilo pred pár rokmi?...no a?... je to veľmi staré čínske umenie, založené na pozorovaní ... podobne ako farby ... tiež najskôr museli tí, čo sa o to zaujímali, odpozorovať, ako na ľudí, zvieratá a rastliny pôsobia ...😉
súhlas s príspevkom od @horana
ale nechápem prečo si túto diskusiu nazvala "zúfalstvo" ...?! ... prežívaš niečo, čo ti spôsobuje tento pocit... alebo si zúfalá, lebo zariaďuješ izbu, byt ?...alebo ...o čo vlastne ide?... 😅

horana
4. júl 2014

@mima4 feng suej nie je ziadne nabozenstvo a uz toboz nie ich spajanie
je to filozofia (usporiadania priestoru), ktora nepotrebuje a ani nepracuje s konceptom ziadneho boha, nic neprikazuje, k nicomu sa clovek nezavazuje, nicomu nemusi verit ani nic dodrziavat
je to nieco ako u nas trebars nauka o vplyve farieb, kazdy nas psychlog ti potvrdi ze funguje, ze ked sa obklopis cervenou, bude tvoje telo reagovat inak, budes mat urcite pocity (aktivnejsie), nejakym sposobom sa ti miernucko zmenia mozgove vlny ako ked sa obklopis trebars modrou, toto je bezne zname a bezne sa stym pracuje aj u nas a nie je to este preto nabozenstvo
niekedy sa v nasom kulturnom okruhu prilis bojime uplne beznych veci len preto ze pochadzaju odinakial, mne to prijde uplne uletene akoby niekto tvrdil ze neuznava cinsku kuchynu alebo si do bytu neda naaranzovane kvety pomocou metody japonskej ikebany, nakolko to je vychodne nebozentsvo - to je asi rovnaka nevedomost a zbytocny strach
je to akoby sme sa bali pouzivat geometriu, nakolko ju vymysleli stari greci ktori ju brali ako posvatnu a zaroven verili trebars v Dia a inych bohov
ja mam rada jednak slovensku kuchynu, tu najviac ale nebrani mi to vramci spestrenia vyskusat aj kuchynu inu, a ako si precitam slovensky psychologicky casopis a rada sa nim inspirujem, tak si kludne precitam nieco o feng suej a rada sa tym inspirujem

samozrejme ze feng suej nemusi kopec ludi vobec k zivotu potrebovat, ale ked sa nim niekto inspiruje, nakolko ma niektore vyskusane tisicrociami principy, na ktore by sme mozno az tak sami neprisli, tak to este nie je nic zleho

len pochybujem ked je niekto vyslovene zufaly,nenapise viac, ako autorka dotazu ci necaka prilis vela, totiz zle usporiadany priestor asi nebude az taka uplne alfa omega

jalito
4. júl 2014

@stefka33 Ak máš pocit, že tak to má byť je to v poriadku. Ja tiež neznesiem nič otvorené, a to ani hlúpy šuflík komody, kde mám utierky, ak je čo i len trocha pootvorený, idem a zavriem ho. Neviem, prečo to robím.

Obdivujem ťa, že dokážeš spať pri otvorených dverách... ja by som nezaspala, alebo možno aj áno, ale spala by som zle.

Záchod zatváram, ale kúpeľnu nechávam otvorenú, čisto z funkčných dovodov.

jalito
4. júl 2014

@janulka57 Prepáč, ak sa budem pýtať druhý raz, ale mohla by si napísať, z čoho si taká zúfalá, keď sa zaujímaš o feng šuej? čo konkrétne ti má pomocť vyriešiť?

stefka33
4. júl 2014

@jalito Ja mám na všetko dôvod prečo to musí byť otvorené. 🙂 Ak žiadny nemám tak zahlásim, že sa mi to takto páči. Hej a čo sa týka kúpelne tak tú mám tiež vždy otvorenú čisto z funkčných dôvodov - nie je tam okno tak aby sa vetralo.

25daniela
4. júl 2014

@stefka33 no, ja musim muzicka niekedy upozornovat, on by tiez najradsej vsetko otvorene a ja chodim zatvarat, najvecsiu alergiu mam na otvorene dvere na vstavanych skriniach 😀 😀 😀 , to on aby vetralo a ja ze to ma byt zavrete, nato to je... ale kupelku svorne nechavame otvorenu, aby vetralo, zachod nie.. najmladsia sa nevie naucit zatvarat wc zatial, tak penim...

jalito
4. júl 2014

Lebo záchod sám o sebe smrdí a navyše, tie pachy z neho, ak je spolu s kúpeľnou, aj tie baktérie, čo sú tam, sa usadzujú napr. aj na zubných kefkách... sama som mala možnosť to pocítiť ... bývali sme v nájomnom byte, kde bol záchod a kúpeľňa spolu a... aj napriek tomu, že sme vetrali... tie zubné kefky "chutili inak".

Niekto si to možno nevšimne, ale ja vzhľadom k tomu, že som bola vtedy tehotná, som si všetko hrozne všímala.

Tak toľko. Inak ˇosobitne mi naháňajú strach otvorené veľké šatníkové skrine a neviem prečo

😀

katuska19
4. júl 2014

@jalito a ked je postel hned pri dverach a spime hlavou k dveram? asi by sme ju mali otocit a posunut oproti dveram?

gretocka
4. júl 2014

uz sedem rokov spavame s otvorenymi dverami na spalni - mame ich dvoje a zatial som nezaznamenala ziadny unik lasky ani energie - myslim si ze to funguje natolko, nakolko tomu clovek veri 🙂

lenka1208
4. júl 2014

napr. moji rodicia si preriadili spalnu a dali postel tak ze mali nohy smerujuce k dveram, co je vo feng suej 'poloha mrtveho'....mama tak absolutne nemohla spavat, tak som jej o tom povedala, preriadili a zrazu spavat moze...podla mna nieco na tom bude

jalito
4. júl 2014

@katuska19 presne tak. Posteľ nesmie byť umiestnená naproti dverám, znie to morbídne, ale takto sa vraj za dávnych čias ukladali mŕtvoly. Hlavou k dverám.

jalito
4. júl 2014

nohami tiež, samozrejme... ja tak ani nezaspím

paskolinka
4. júl 2014

@lenka1208 ja som rok v podnájme spala s nohami smerujucimi k dverám a spala som dobre, samozrejme dvere museli byť zavreté, lebo inak som mala výhľad do vedlajsej izby a ja s mojím strachom z tmy som sa bála že tam uvidím bubaka 😀

janulka57
autor
4. júl 2014

@jalito mne ako dieťaťu hovorievali aby som nespávala nohami k dverám, že ťa vynesú.... môjho brata veru aj vyniesli, zomrel pri autonehode... 😔

janulka57
autor
4. júl 2014

@ivett1 som už naozaj zo všetkého zúfala.... manželstvo mi krachuje, s financiami je to tiež bieda, prišla som o brata.... jednoducho nevládzem...

janulka57
autor
4. júl 2014

@jalito manželstvo mám pred rozvodom, financie nič moc, strata brata....

jalito
5. júl 2014

@janulka57 Feng šuej by ti mohol pomocť, alebo niečo, no v prvom rade si musíš pomocť ty sama. Zistiť, kde je problém a v čom a čo by si pre to mala urobiť, Pokiaľ nenájdeš kľúč v sebe, nikto a nik ti nepomože. Mala by si začať od seba

latvia
5. júl 2014

@janulka57 ja spim odjakziva nohami k dveram a zatial zijem, v tejto veci je to fakt somarina, raz cloveka vynesu nohami napred, ale nie kvoli spanku nohami k dveram 🙄 a taktiez si nemyslim, ze ti krachuje manzelstvo kvoli nejakej energii alebo zlemu nastaveniu nabytku, kebyze sa porozpravas s manzelom otvorene, mozno aj budes vediet, na com to troskota. mne sa celkom pacila kniha od Miroslava Farkasa - Partnerske vztahy, to si mozes v ramci oddychu precitat, mozno zistis ,kde robis chybu. a nebolo by naskodu, keby si sa porozpravala s niekym blizkym alebo s psychologom, co vsetko ta trapi, mozno najdete nejake riesenie lepsie nez feng suej

buxus24
5. júl 2014

@janulka57 ahoj... čitam tvoj príspevok... a napísem ti len toto..ak môžeš kup si knihu ,, Liečebne kody od Alexandra Loyda,, ... aj mne ju odporučili.. a važne funguje.... ja ju mam rozčítanu... tak vyskušaj... držím ti prsty..... opatruj sa

pribinak
5. júl 2014

Skôr ti pomôže manželská poradňa, alebo sedenia u psychologicky, ci nejaká terapeuticka skupina ako feng suej, mne sa F.S. páči, ale žeby poriesil problemi takéhoto charakteru? No neviem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli