Zverili by ste takému človeku dieťa?
Ťažko sa mi začína ale neviem či preháňam a som až príliš uskostlivá alebo nie.. bývame u svokra.. už nie dlho dúfam.. mimo toho že nám nedopraje súkromie chodí nám do “našich” priestorov keď tam nie sme, keď sme doma nezakope nemá problém ísť až do spálne keď ho nezastavím rýchlo v chodbe, si vychádzame dobre.. ja sa snažím tieto veci filtrovať vypúšťať z hlavy a tváriť sa že som v pohode lebo manžel mu vravel že by sme radi súkromie jemu to nedochadza... no rozbroje kvôli tomu robiť určite nebudem... problém je inde... už keď bola dcéra bábätko mala pár týždňov si ju vypýtal na kocikovanie.. čo by som nedala.. dcéru som nachystala.. po pol hodine prišli a dcéra s takým revom že som ju počula z konca ulice.. bola odokrytá cela studená čiapočka dole.. vraj mrnkala asi bolo jej teplo tak ju odokryl... odvtedy mala dcéra zdravotné komplikácie (nesúviseli s týmto) ale nebolo toľko príležitosti aby išiel s ňou opäť von... pred nejakým časom sme grilovali a prišiel aj švagor s rodinou.. mame taký ten maly grilík z tesca.. svokor si vzal na ruky našu dcéru už ma 10 mesiacov tak ja som si vzala ročnúneter a hrala som sa s ňou na druhej strane záhrady.. zrazu pozriem a naša dcéra na zemi sama smerujúca ku grilu a svokor sa vybral dovnútra čosi a ju tam nechal na zemi... až ma obarilo a utekala som za ňou a kričal na manžela.. nič sa nestalo nastastie a tak som nerobila z toho nič len som si bola vedomá toho že musím ju mat stále ma očiach aj keď ju ma svokor...
Minuly týždeň zas sme boli na záhrade svokor si opäť vzal na ruky dcéru začal ju vyhadzovať raz ju tak vyhodil že ju zachytil tak nejako našikmo a dal si ju na ramena “na koňa” a na môj údiv začal s ňou skákať čo skončilo rozrazenou perou dcéry keďže narazila na jeho hlavu.. ani jeden jedinýkrát sa neospravedlnil len sa smial že veď to bola sranda a veď sa jej nič nestalo.. ona teda pre nič nezvykne plakať naozaj ke veľmi dobre usmievavé dievčatko a aj keď sa buchne spadne tak sa hneď nerozplače.. doteraz má navretú peru.. viem že sa to stáva a mohlo sa to stať komukoľvek že len nedomyslel asi dôsledky a ešte si Peru rozbije najmenej stokrát mna štve jeho prístup.. ani bu ani hu a keď sa upokojila tak si ju hneď pýtal na bicykel akoby nič.. je mi ťažko neustále ho odmietať že mu ju nedáme.. ale navyše keď som vonku vezme mi ju z ruk a začne s ňou chodiť.. pritom ona sama nechodí už milionkrat sme mu vraveli že chceme aby sa sama postavila a sama naučila chodiť že aktuálne je pre ňu najlepšie stvornozkovanie.. nič absolútne to nerešpektuje.. a tak sa pýtam či preháňam keď mu ju už nechcem dať najlepšie ani do ruk keď vidím čo s ňou robí
Nedocitala som celé ani určite by som tak nezodpovednému človeku dieťa nedala. Jedine žeby som bola pri ňom tiež ..
Dala, ale poprosila by som muža, aby mu mierne dohovoril. Dedkovia sú ini ako mamky.
Aj tebe sa môže stat, že sa dieťa buchne, alebo ti spadne s tak.
@kvecinka321 nie, hlavne po zazitku s grilom. Keby nedajboze,sa stal vaznejsi uraz? To bolo len stastie, ze,sa nic nestalo. Mala som spoluziacku, kde rodiny na opekacke si uzivali, deti pobehovali, vystrajali, az dieta rodinnych priatelov popalilo tu spoluziacku na tvari tak ze mala dozivotne nasledky. Jej rodicia,sa spoliehali, ze to dieta upozornia jeho rodicia, ze stacilo a s ohnom sa neblazni. Bohuzial potom uz bolo neskoro.
Samozrejme, ze niekedy sa proste stane. Ale ak niekto vedome nerespektuje a na just si urobi po svojom, pre toto nemam pochopenie.
Priznám sa že som to nečítala celé, lebo po polovičke sa mi už nechcelo 😂 ale nie,určite by som nenechala dieťa tak nezodpovednému človeku bez dozoru. Ja by som ale hlavne povedala keby bola taka situácia ako s grilom napr že ju nemôže nechávať bez dozoru ani na chvíľu atď, aj doma by som narovinu stanovila pravidlá ako proste nechcem aby mi chodil do spálne a do často domu nech ide po zaklopani, keď mu nehovorite veci narovinu tak potom nemôžete čakať že sa niečo zmení... keďže si on pravdepodobne ani neuvedomuje že sa správa nevhodne... Inak neviem si predstaviť žeby mi svokor hocikedy prišiel domov len tak, by som mala stavy či mi tam nevtrhne aj keby som sa išla sprchovat či obliekať 🙈
@kvecinka321 nepreháňaš, ani ja by som nedala a ani som nedala do roka, na čo aj? Čo už mám len iné na starosti na MD ako svoje vlastné dieťa? A sme na to dvaja.
Asi by som sa snažila dávať mu ju čo najmenej...čo ma ale zaujíma,keď ti tu 20 báb napíše,že by mu ju nedávalo,tak si zrazu tvrdo budeš stáť za svojím a nedáš mu ju? Resp. keby sa viac báb priklonilo k tomu,že dávať, tak mu ju budeš dávať aj naďalej? Veď sama si zjavne úplne naklonená k tomu nedávať mu ju..takúto vec si musíš ujasniť v prvom rade ty ako matka,porozprávať sa s manželom,so svojim,určiť nejaké pravidlá. My to za vás nevyriešime.
to poznám.... tiež som mala okolo seba takých.... Hojdal decko na hojdačke dovtedy kým sa poriadne nepovracalo, vyhodil si ju nad hlavu a dieťa si rozbilo hlavu o luster, prsty privreté vo dverách, alebo v skrini, otrava na potkany pohádzaná kde kade po dome, lieky tiež kde kade kde dosiahlo aj dieťa....
Som rada že už bývame sami....😉
Tu nejde o to že "nechceš robiť rozbroje".. Je normálna vec že chcete mať súkromie, je normálna vec že chceš ako rodič určovať ako sa má zaobchádzať s tvojim dieťaťom... A mám pocit že viacero rodinných príslušníkov pokladá dieťa za objekt zábavy a srandy a proste ako mončičáka na maznananie čo mňa maximálne vytáča.. Už dávno si ty ale aj tvoj muž mali zasiahnuť
Ja mojej svokre tiež nedávam malého samého a to už má malý tri roky. Ale on ju od narodenia nemá rád. Pri nikom tak neplakal ako pri nej. Iba ju zbadal a nie to by ho mala zobrať si na ruky. Keď ide muž ku svokre tak berie malého ale ja zvyknem sem tam sama tam ísť aby zas nepovedala ze s nim nie je. Ale nedôverujem jej natoľko aby som s nou malého nechávala samého.
Môj otec takýto dedko nieje, z duše neznáša také veci, ako vyhadzovanie a pod. ale svokor pri tom sme zažili množstvo úrazov detí a samozrejme ja som preháňala. No keď skončia s dieťaťom na popaleninach, lebo mu obhori celá ruka a časť nohy, tak ťažko nepreháňať.
@kvecinka321 prave to je chyba, ze mu nikdy nic nepoviete. Preco? Ved co je pravda nie je hriech. Normalne narovinu povedat, ze mu dceru nedas lebo je strasne nezodpovedny a uz nie raz sa jej skoro nieco stalo.
Určite nie. Na bicykel? Nikdy. Bez vášho dozoru? Keď bude mať 10 rokov a sama bude vedieť, čo môže a čo nie.

@kvecinka321 tak to ťa úplne chápem...moje deti keď su so svokrom alebo s mojim bratom tak musím dávať pozor dva krát toľko ako keby boli same...nevedia predvidat, nemajú také rýchle reflexy ako by bolo pri deťoch treba. Nepoviem sak aj mne sa pár krát stalo že sa pri mne udreli, spadli atď, ale ked vidim ako s nimi zaobchadzaju a hlavne svokor už sám spadne lebo je stary, tak tiež a bojím...neodopieram im deti ale vždy som pri nich aj ja.. Neviem ako by si tak nejako jemne mohla svokrovi naznačiť nech s ňou neni sám, skôr by som sa asi snažila sa zdržiavať pri nich čo najbližšie...