Zvládnem neveru?

vierocka29
9. máj 2016

Ahojte,
s priateľom som krátko (5 mesiacov) no aj za túto dobu sme si toho dosť prežili. Pred pár dňami som sa dozvedela, že popri mne udržiaval ďalší vzťah. S tou ženou sa stretával vyše roka. Potom spoznal mňa a začal sa aj so mnou stretávať. Keď som mu došla na to, že to 4,5 mesiaca ťahal aj so mnou aj s ňou, rozišli sme sa. najprv som mu však dala priestor na to, aby mi to vysvetlil. Tvrdí, že prvé dva mesiace sa hľadal a spoznával ma. ok, to ešte pochopím. Potom, že si však uvedomil, že miluje mňa a chce byť so mnou. Keď som sa ho pýtala, prečo to s ňou neukončil, povedal, že jej nechcel ublížiť a že mňa nechcel stratiť. Naozaj sa to snažím nejako pochopiť, ale je to proti mojej logike. Aj napriek tomu, že mňa miluje, udržoval s ňou kontakt (aj fyzický) naďalej.
Po týždni bez seba som si uvedomila, že ho aj ja skutočne milujem a viem si s ním predstaviť, že už to bude navždy. Avšak bojím sa, čo toto všetko s nami urobí. Či to zvládnem. On sa snaží, ľutuje to, dáva mi pocit výnimočnosti. Lenže keď to najmenej čakám, zrazu sa to vo mne všetko vynorí a je po nálade. Nemá to odo mňa na tanieri každý deň. Ale tá bolesť, čo mi spôsobil je naozaj veľká.
v hlave mi behajú tieto veci a otázky:
- Veľmi chcem pochopiť, prečo to všetko robil. to, že jej nechcel ublížiť, neberem ako dôvod.
- bojím sa, že to neprekúsnem a zničím seba ale aj jeho. dá sa s tým naučiť žiť?
- snažím sa mu postupne veriť, ale je to naozaj veľmi tažké. dá sa vôbec obnoviť dôvera?
- tvrdí, že vie, čo chce. že som žena jeho života, bavíme sa o bábätku, bývaní. že chce a potrebuje už iba mňa. čo keď mi znovu ublíži?

Niekedy mám pocit, že to všetko mi zatemnilo rozum, mozog. Keď mu pípne správa, hneď sa mykám. Mám stále potrebu kontrolovať ho. Keď som bez neho, tak ma v kuse prepadávajú myšlienky čo robí, s kým je.. Dá sa toto všetko zvládnuť? Som ako na hojdačke. Raz si poviem, že to zvládneme a potom to chcem vzdať. On si myslí, že ja to všetko spracujem za pár dní a ide sa ďalej. Lenže nejde to :(
Viem,že to buď budem musieť prijať a ísť ďalej, alebo to skončiť. Iná možnosť neexistuje. Chcem byť s ním, ale zvládnem to?

sweetlife001
9. máj 2016

Aj napriek tomu, ze mna miluje, udrziaval s nou kontakt (aj fyzicky) nadalej..strasne ta miluje,posli ho kade lahsie..

tyelde
9. máj 2016

no ja neviem, ale úprimne, keďže s ňou je dlhšie, nie je to skôr že je jej neverný s tebou ako naopak? kto vie čo hovorí druhej strane, ak o tom vie....ale či to zvládneš je individuálne...ja to viem odpustiť, ale dôvera už je stratená natrvalo a vzťah bez dôvery pre mňa zmysel nemá....proste to vo mne hlodalo a zbytočne mi to strpčovalo život, odvtedy je u mňa nevera konečná 😅 😕

majkuska
9. máj 2016

Cele zle. Odid od neho. Dovera sa tazko obnovi a tebe z toho potom prepne ak sa zaviazes babetkom.

evittam
9. máj 2016

@vierocka29 Ak v niekoho stratíš dôveru a neveríš mu, tak ho nemôžeš ani milovať. Skonči to - navždy.

divozienka26
9. máj 2016

@vierocka29 ono ked s tou druhou je dlhsie tak ty si len ulet, davaj sivelky pozor ak to spravi tej druhej s tebou tak to spravi aj tebe s dakou tretou....

cammille
9. máj 2016

@vierocka29 je to poriadny "vychcalek", skratka si chce uzivat aj tam aj tam, a dobre vie oblbovat obe strany...

misel0806
9. máj 2016

Jej nechcel ublizit a teba stratit.... Si si ista ze uz sa to nebude opakovat...lebo ocividne nevie co chce tahat to s dvoma zenami naraz a ty tiez,,,ale myslim si ked vztah ukoncis myslienky ta prenasledovat uz nebudu😊

emilia25
9. máj 2016

5 mesiacov je krátka doba nemáte deti.nebyvste spolu a to ze to ukončil povedal len pn

On boh vie ci je to aj pravda alebo to len tak povedsl aby to mohol ťahať ďalej.asi by som si vypytsls cislo na ňu a spýtala sa ja.inak kludns by som nebols.asi uz nikdy co ak si znova nájde ďalšiu tam uz ťa dôvera veru je prec a bez nej vztsh fungovať nemôže.

sjuzi
9. máj 2016

Láska stará 5 mesiacov vyzerá veru inak. Toto je veľmi podozrivé celé, asi by som nestrácala čas. 😒 Ja si na začiatky so svojím mužom, či bývalým spomínam celkom inak. Nechcela by som v spomienkach na najkajšie zamilované obdobie mať toto.

vierocka29
autor
9. máj 2016

ona nebola jeho partnerka, ale stretavali sa. nevedela som o nej a ona o mne..
vzdy som si vravela, ze toto by som nikdy nevedela odpustit. a terza som to psravila. ale mam pocit, ze sa uplne uzatvaram do seba, stava sa zo mna hotovy detektiv, vsetko hned analyzujem, pitvam, vypytujem sa normalne mi z toho prepina. uz nedokazem byt s nim taka ako predtým-sama sebou, bezstarostna.. :(

guinevre
9. máj 2016

@vierocka29 Si dost naivna 😒

divozienka26
9. máj 2016

@vierocka29 zisti si na nu cislo a porozpravajte sa, od neho budes mat vzdy len skreslene info. Mozno spolu chodili len ti nepovedal pravdu a ty si bokovka....a klame obom. cele sa mi to nezda, radsej zisti aka je naozaj pravda

cammille
9. máj 2016

@vierocka29 5 mesiacov, ziadne spolocne zavazky...naco sa tyras? Ved to nie je jediny chlap na svete...nie si nanho odkazana...ak nie si stastna teraz, nebudes stastna ani i rok ani o dva...

vorkola
9. máj 2016

@vierocka29 ked si toto dovolil teraz,tak je tam pravdepodobnost, ze to bude robit aj v manzelstve.Nie je cestny.A ten fyzicky kontakt ,to bol aj sex, alebo len stretnutie s nou?.Ak tam bol aj sex, a priznal sa stym , tak prec s takym duplom.

vierocka29
autor
9. máj 2016

@emilia25 my sme spolu telefonovali. on to s nou ukoncil asi den predtým ako som sa to dozvedela.

sissy27
9. máj 2016

@vierocka29 prečo to urobil? no lebo ho bavilo prášiť dve baby naraz... a keby si na to neprišla, tak by ho to bavilo naďalej... tá prvá bola už asi "opotrebovaná", tak si narazil teba... keď sa "opotrebuješ" aj ty, hádaj čo spraví... áno, nájde si inú "vieročku" a bude to tak, kým na to jedna z vás nepríde a potom zostane pri tej, ktorá bude menej opotrebovaná alebo ktorá bude ochotná odpustiť...
nerob si ilúzie o tých jeho rečičkách, hovorí len to, čo chceš počuť... a keď budeš veľmi chcieť, tak ti aj to dieťa spraví a aj si ťa vezme za manželku - a bude to super, lebo on ťa bude mať istú (predsa len sa odhodlať s malým dieťaťom k rozvodu je o niečo ťažšie ako takto bez záväzkov k rozchodu), ty budeš s dieťaťom zavretá doma riešiť plienky, mlieko, zuby, a iné a on ruka hore trenky dole baby sem...
spamätaj sa a začni si vážiť samu seba... keď sa chlap po 10 rokoch vzťahu na služobke pripije, pošmykne a skončí zasunutý v barmanke kdesi na druhom konci republiky, tak sa to dá nejako zvládnuť, ale sorry, keď už začne s tým, že to hrá na dve strany a klame kade chodí? to aký zázrak očakávaš prosím ťa?

vierocka29
autor
9. máj 2016

@divozienka26 zistila som veci, ktoré som potrebovala vedieť. nechodili spolu, nežili spolu iba sa stretavali. ale viem, ze ona bola do neho zalubena. uz spolu nie su ani v kontakte. dávam do velkych úvodzoviek """"vybral si mna"""" len neviem, ci je to vyhra, alebo..

vierocka29
autor
9. máj 2016

@vorkola hej, spaval s nou.

sue
9. máj 2016

...a ešte by som chcela vedieť, čo hovoril jej...ach jaj...od takého chlapa ďalekoooo utekaaaaať 🙂

misel0806
9. máj 2016

Spaval snou co chces viac tebe sa vobec nehnusi??? Radsej utekaj od neho a bude po starostiach...

natalym
9. máj 2016

Nezakrývaj si oči pred pravdou, že je nezodpovedný a vôbec ale vôbec Ťa nemiluje, klame a má rád hlavne seba. ☹

vierocka29
autor
9. máj 2016

on predtým viedol dost divoky zivot. a teraz ma na kolenach prosim, ze konecne stretol zenu svojho zivota, ze sa chce zmenit a byt so mnou, ze ma miluje a vsetky tieto otrepane vety.
ked sa ho opytam, ako mu mam este po tom vsetkom verit, tak povie, ze normalne. ze mu proste zacnem verit. ze uz nechce s nikym nic riesit a nechce ma stratit.

asi trochu naivne, ale:
je tu vôbec sanca, ze to mysli uprimne a vazne? da sa zmenit clovek, ktory vlastne skoro cely zivot klame?
rozum mi vravi chod prec, nechces predsa bezcharakterného slaboch a klamara..len to srdce ma taha k nemu :(

natalym
9. máj 2016

@vierocka29 Nezmení sa.

divozienka26
9. máj 2016

@vierocka29 urcite nie, ak to spravi raz urobi to zas, kludne mu daj 2 sancu ale aby si nepremarnila najlepsie roky s clovekom ktory si to nezasluzi. U mna by takyto chlap nemal sancu. Viem co chcem, poznam svoju hodnotu, ak ju poznas aj ty tak ho rychlo posles k vode a a nie ze sa budes pred nim hrat ze je vse ok.... Drz sa dievca, lepsie ti poradit neviem

lalinko2010
9. máj 2016

@vierocka29 spýtaj sa ho že keby to bolo opačne, či by ti veril alebo odišiel!

danielka1810
9. máj 2016

A ako si mu vlastne nato prisla?A ako vies,ze ona bola donho zalubená?On do nej nie?Tak preco sa spolu len stretavali a neboli teda spolu?Nejake divne,nemyslis?A teraz,ked ti tvrdi,ze s nou nie je,stretávate sa pravidelne?Ale ked ti spomina babatko,tak ta ma urcite rad.Kolko ma rokov?Ak je nejaký mladý,tak to este pochopim,ze nevie,co chce..

danielka1810
9. máj 2016

A este sa mi zda divne,ze ked s nou len spaval a nemali nijaký vztah,ze jej nechcel ublizit...

vierocka29
autor
9. máj 2016

@lalinko2010 pytala a alibisticky odpovedla, ze by ostal so mnou. ze najprv by mi to dal vyzrat,a le ostal..

pillipilli
9. máj 2016

Takehoto milovnika som aj ja mala a teraz s odstupom casu nechapem ako som s nim mohla byt.... Zapamataj si ked ta dokazal podvadzat uz na zaciatku ,dokaze to znova a vies preco? Lebo bude mat istotu ze mu to zasa raz odpustis. Podla ,na zaciatok je ten najkrasi cas vo vztathu na ktory sa s radostou spomina. Bouzial ten tvoj je ze ta klamal a podvadzal. Tak o com je to?
Taky chlap co mas sa zvykne hladat nie 2 mesiace ale cely zivot!!! Len bouzial niektori takyto hladajuci sa zanechavaju po sebe deti a samozrejme idu dalej ako slobodnì a stale hladajuci sa 😝
No ja mu drzim palce a dufam ze postupom casu ked zacnes logicky uvazovat,lebo teraz si zamilovana
( to pozname asi vsetky ze vtedy sa logicky neda uvazovat) to pochopis a najdes niekoho kto sa nebude musiet hladat lebo sa ako ta uvidi najde v TEBE!!!

kllamarka
9. máj 2016

@vierocka29 Nuz je to jeho vina, ze vztah startol takto velmi zle. To uz tazko nieco budovat na takomto zaklade. Nie ste manzelia, aby ste tu rozchadzali neveru z neviem akych zavazkovych alebo rodinnych-citovych dovodov.
Takze vlastne je to cele o nicom... Tipek zacal absurdne zle a to je proste dosledok toho.
Vsetko co momentalne hovori, na kolenach, otrepane veci atd, to su nasledky turbolencie hormonov a akehosi ponaucenia "ze aha asi som to dal cele na p*".
To je sice pekne, ale ako vravim, ponaucenie moze hlavne zurocit v novom vztahu. Pochybujem, ze vy mate dovody, vek, zazemie..aby ste tu nieco "davali dokopy" este.
Telenovely patria naozaj iba do televizie.