Zvládnem neveru?

vierocka29
9. máj 2016

Ahojte,
s priateľom som krátko (5 mesiacov) no aj za túto dobu sme si toho dosť prežili. Pred pár dňami som sa dozvedela, že popri mne udržiaval ďalší vzťah. S tou ženou sa stretával vyše roka. Potom spoznal mňa a začal sa aj so mnou stretávať. Keď som mu došla na to, že to 4,5 mesiaca ťahal aj so mnou aj s ňou, rozišli sme sa. najprv som mu však dala priestor na to, aby mi to vysvetlil. Tvrdí, že prvé dva mesiace sa hľadal a spoznával ma. ok, to ešte pochopím. Potom, že si však uvedomil, že miluje mňa a chce byť so mnou. Keď som sa ho pýtala, prečo to s ňou neukončil, povedal, že jej nechcel ublížiť a že mňa nechcel stratiť. Naozaj sa to snažím nejako pochopiť, ale je to proti mojej logike. Aj napriek tomu, že mňa miluje, udržoval s ňou kontakt (aj fyzický) naďalej.
Po týždni bez seba som si uvedomila, že ho aj ja skutočne milujem a viem si s ním predstaviť, že už to bude navždy. Avšak bojím sa, čo toto všetko s nami urobí. Či to zvládnem. On sa snaží, ľutuje to, dáva mi pocit výnimočnosti. Lenže keď to najmenej čakám, zrazu sa to vo mne všetko vynorí a je po nálade. Nemá to odo mňa na tanieri každý deň. Ale tá bolesť, čo mi spôsobil je naozaj veľká.
v hlave mi behajú tieto veci a otázky:
- Veľmi chcem pochopiť, prečo to všetko robil. to, že jej nechcel ublížiť, neberem ako dôvod.
- bojím sa, že to neprekúsnem a zničím seba ale aj jeho. dá sa s tým naučiť žiť?
- snažím sa mu postupne veriť, ale je to naozaj veľmi tažké. dá sa vôbec obnoviť dôvera?
- tvrdí, že vie, čo chce. že som žena jeho života, bavíme sa o bábätku, bývaní. že chce a potrebuje už iba mňa. čo keď mi znovu ublíži?

Niekedy mám pocit, že to všetko mi zatemnilo rozum, mozog. Keď mu pípne správa, hneď sa mykám. Mám stále potrebu kontrolovať ho. Keď som bez neho, tak ma v kuse prepadávajú myšlienky čo robí, s kým je.. Dá sa toto všetko zvládnuť? Som ako na hojdačke. Raz si poviem, že to zvládneme a potom to chcem vzdať. On si myslí, že ja to všetko spracujem za pár dní a ide sa ďalej. Lenže nejde to :(
Viem,že to buď budem musieť prijať a ísť ďalej, alebo to skončiť. Iná možnosť neexistuje. Chcem byť s ním, ale zvládnem to?

sashulla
10. máj 2016

Tiež som mala divoký život a keď som stretla toho svojho tak som sa prestala o iných zaujímať. Poznam viac takych pripadov. Pokiaľ si ta "prava" tak sa môže zmeniť,ale nemusí. Len myslím rozdelí vás tvoja nedôvera. Rozhodne nemáte čistý základ vzťahu.

megika1
10. máj 2016

@sashulla je to sebec,preč od neho

sisaha
10. máj 2016

@vierocka29 mam otazku. predstavil ta rodicom? chodila si k nim? predstavil ta kamaratom, znamym? stretaval sa s tebou verejne? A druha vec. porozpravala by som sa s tou rocnou, ci ona uz nebola "v rodine".
Moj pocit: klame ta a bude to robit aj nadalej

kendra73
10. máj 2016

@vierocka29 prepac mi ale velmi ma zarazila jedna tvoja veta ,,vybral si mna,,...a on je co ze si vybera?naozaj vykasli sa na neho este spolu nie ste natolko dlho,aby si to nezvladla.Nemate este roky vztahu,spolocne byvanie a ani deti.Ste spolu len 5mesiacov tak bez.Bude to bolet bolelo by to aj po tyzdni ale urcite sa nechces zobudit dajme tomu po 2rokoch vedla chlapa ktory na teba kasle a podvadza ta a potom si povies ze ,,ja koza mala som odist ked sme len zacinali,,....Ako sa hovori zaciatky su vzdy najkrajsie a on uz na zaciatku zlihal.tu nie je o com diskutovat ja by som bezala.A to ze si zena jeho zivota a ze ta miluje a neviem co.to mi hovoril na zaciatku vztahu asi kazdy chlap 🙂 a dnes nie som ani s jednym.Keby bola pravda ze bol s nou len preto ze jej nechcel ublizit (co je uplna kravina,ja osobne ked niekoho nelubim,neviem byt s nim nasilu aj za cenu ze mu ublizim) preco s nou potom chrapal?preco sa s nou len tak nestykal?z osobnej skusenosti ti poviem,mala som daaaavno jedneho priatela ani nie 3mesiace.Posledne dni som citila ze je iny.Stretaval sa somnou menej.nedaval mi pusy,vyhovaral sa ze ho boli zub alebo hrdlo a vzdy daco,nechcel somnou spavat a aj tie stretka obmedzil na raz do tyzdna.Jedneho dna mi povedal,ze je koniec ze sa zalubil do inej a preto sa somnou rozchadza.tahal to somnou tych par dni (podotykam raz do tyzdna prisiel) len aby mi neublizil a preto ze nevedel ako to ukoncit.Ale aj napriek tomu somnou nespaval,nebozkaval,skoro sa ma ani nedotkol.Oproti tomu tvoj priatel s nou s nepochopitelnych dovodov spal,stretaval sa a tahal na dve strany hoci citil ze ty si ,,zena jeho zivota,,....bez dievca,najdes lepsieho ver mi

lubkavargova1
10. máj 2016

Tiez som mala takeho exota...tahal to na dve strany...take kopacky dostal ze hotovo. A len tak btw. taky chuj si ta nikdy nevezme za zenu. A tie blbe recicky ze ti o to nejde a je to papier si strc...budes vzdy len v rovine priatelky, milenka. Najst si ineho co si ta bude vazit ze popri tebe nebude prasit aj ine.

mima4
10. máj 2016

@vierocka29

chapem, ze mas v sebe vnutorne boje, si momentalne silne zamilovana a zatial to nepreslo do lasky, takze vsetko vidis krasne, romanticky, ale pravda je, ze krasne slova a gesta - to ti zahram aj ja 😉 To nie je problem.

vies co je problem? ked ovocie zivota a beznych zivotnych situacii je hnile a chore, ked clovek ma byt uprimny, ma riesit problemy, ma k druhému pristupovat ako k hodnotnej bytosti, tak k nej pristupuje ako k menejcennému.

a presne to tvoj priatel spravil so svojou uz teraz expriatelkou... stretaval sa s nou, zbytocne v nej vzbudzoval nejaku zamilovanost, dokonca siahol na nu ako na zenu, tym ze zneuctil jej telo... a potom ju odkopol ako prasivu. A ver tomu, ze ked ju namotaval, bolo to velmi podobne ako u teba.

Ak si ochotna prijat, ze aj ty takto mozes dopadnu a akceptovat tento fakt, akceptovat, ze mozes byt odkopnuta, zneuctena, zranena, tak pokracuj v tom vasom vztahu.

No ak si seba vazis a chces byt skutocne milovana, hladaj si muza, ktorého ovocie bude cerstve, zdrave, chutne...

vierocka29
autor
10. máj 2016

@sisaha áno, predstavil ma uplne vsetkym. verejne sme sa stretavali, chodili na vylety.
prve dva mesiace pomenej, ale potom, ked som mala pocit, ze si konecne uvedomil, co chce, tak sme furt niekde boli.

adel222
10. máj 2016

@vierocka29 tak ja vravim, skus to. Nemas co stratit

lvka
10. máj 2016

@vierocka29 no takto, moja mama mi vzdy hovorievala, ze ked muz zenu chce, nema prekazku...casom som sa presvedcila ze je to tak...ked muz NAOZAJ chce zenu, je schopny spravit cokolvek..vidiet to napr pri neverach - opusta manzelky rodiny deti tehotne zeny atd...ja by som sa drzala tohto....ked udrziava 2 vztahy tak mu to tak proste vyhovuje

s1m.one
10. máj 2016

Odporucam nekontaktovat sa aspon 3mesiace, precistis si hlavu, ak sa lubite a nie je to len fyzicke, tak spolu budete.. Nemáte deti, este to nemas zlozitejsie, viem, ze sa ti lahko pise..tazko cita a horsie chape.. Preco sa trapit, ked nemusis, bud sebavedoma, este takych bude, ty si mozes vybrat, on je v horsej situacii, nie je cestny, uprimny, spravil to raz, spravi to este raz, ma to v sebe, mozno to potrebuje, radim adios

mamica
10. máj 2016

Bolo tu vela rad, ze by bolo najlepsie mu dat zbohom.. Baby maju v mnohych veciach pravdu, vedia preco ti to pisu. Aj ked ty si ju teraz len tazko uvedomujes a beries k srdcu. Nieco taketo nie je jednoduche, ale da sa cez to dostat. A mozno naozaj na teba niekde caka nejaky iny chlap. Chlap ktory si ta zasluzi, ktory by v zivote nic taketo neurobil, lebo by chcel byt iba s tebou. Tento chlap, ktory ma srdce urobit nieco taketo, ze udrziavat dva vztahy, si ta nezaslusi. A bolo by naozaj naivne verit tomu, ze by sa zmenil. Takyto chlapi sa nemenia.. maju to v sebe hlboko zakorenene.

tykat
10. máj 2016

@vierocka29 ...naco su zeny tak komplikovane?? co tu chces na tom chapat, ake babatko a spolocny zivot ked nevie udrzat 5 mesiacov vtaka v jednom hniezde? ...vykopnut, zabudnut...ake mi tu "zvladanie nevery" 🙂 ...jedine ze chces mat doma k"revnika...v tom pripade choď do toho.

erorika
10. máj 2016

Nepokaz si ziwot,hlawne s nejakym idiotom. Ti radim z wlastnych skusenosti, mal srdce to sprawit,urobi to znowa. Ja zijem a mam dieta s podobnym,werila som ze som jeho prawa,po roku ma znowa sklamal,aj ked som mu porodila dcerku,ktoru nadowstko miluje.uz su tomu 4roky, sme stale spolu,no len koli malej,lebo widno ze je najstastnejsia ked sme pokope.ale nechybaju caste hadky,slzy,proste trapenie.nechci od takeho dieta.lebo nakoniec najwiac bude ublizowane tomu,kto za nic nemoze.to male dieta,ktore bud bude pri castych hadkach,alebo smutne pozerat na odchadzajuceho otecka,ak nebudete spolu, a nebude chapat preco.a to bude pre teba ta najwacsia bolest na swete,tomu wer!takze drzim palce a rozhoduj hlawne rozumne.

magmolatus
10. máj 2016

@vierocka29 O babatku sa možem s tebou baviť aj ja ak chceš 😀

Len ta opravim, on mal teba ako bokovku a nie naopak, kedze s tebou je (bol) kratsie.

Ako nechcem sa chovať ako puritán, ale zase nie ako nejaky kurevnik, ale stane sa že jeden z partnerov zahne, ked je nejaka extremne tazka situacia. Ale zahnut a udržiavať dlhodobý vzťah je trochu rozdiel. To by si si mala asi uvedomiť.

Ja len konštatujem fakty, aby si si to dala nejak dokopy:

On nezahýba tebe, ale jej.
Ty si bokovka.
Ak by som teoreticky mal milenku ako ty (ale nemam) tiez jej budem tlacit taketo kaleraby, aby som si ju udrzal.
Ak s nim zostanes ten pocit ta bude prenasledovat stale pokial s ním budes.

Začni od znovu ale s niekym normálnym.

sibalka21
10. máj 2016

Podviedol raz, podvedie zas 🙂

maleslniecko1987
10. máj 2016

mne sa toto raz stalo, co tomu tvojemu.
stretavala som sa s niekym a potom som stretla niekoho dalsieho. takto som to tahala paralelne tri mesiace. jedneho som poznala a druhého postupne spoznavala. a po tych troch mesiacoch som si uvedomila, ze chcem byt s tym druhym - novym. uvedomila som si, ze je to muz do zivota. ten pravy pre mna.
s prvym som sa zial nedokazala hned rozist. akurat statnicoval a nechcela som mu sposobit bolest. viem, egoisticke odo mna. urobila som to az po statniciach.
jediny rozdiel medzi tvojim a mojim pribehom je ten, ze sa to ani jeden o druhom nedozvedel.. toto si mozno myslel aj ten tvoj, ale vies ako..nahody 😒

a ci sa da odpustit nevera? da. ale ziadna zena nikdy nezabudne.. Vela stastia.

miriam11
10. máj 2016

@vierocka29 vrat sa z kratsej cesty, lebo to, co pises v poslednom odstavci bude trvat stale. Budes mat potrebu stale ho kontrolovat. Bol ti vyslany "signal" /nevera z jeho strany/ a asi ti to malo cosi povedat. 😒

evkakorcek
10. máj 2016

@erorika ty s nim zijes iba kvoli dietatu?? A sebe nicis zivot? Fuuuh

sisaha
11. máj 2016

@evkakorcek asi nie, to dieta iba caka (mozno). Lebo pisanie w, v slovach, kde sa nepise svedci o nizkom veku

andreja13
11. máj 2016

@magmolatus vystihol si to ale ze nenormalne! Ona si proste niektore veci potrebuje uvedomit, len to sa zrejme neda len z jedneho dna na druhy ale bude to chciet nejaky cas.. Ale urcite treba aby nad tym rozmyslala. Myslim ze ten tvoj komentar by ju mal podnietit k premyslaniu uplne najviac. 🙂

erorika
14. jún 2016

@sisaha Ty sa asi citis byt nejaka psychologicka ci co?len pre info mam 28 a pred 2tyzdnami som porodila uz druhe dieta.

irusa
14. jún 2016

nechcem byť vulgárna no .... dve naraz.... robili ste mu asi dobrý servis, tak prečo sa vzdávať takého luxusu.... poslala by som ho kade ľahšie 😒 😒 😒

maciatkolulu
14. jún 2016

@erorika prepanaja a ty si porodila druhe dieta? Do takeho prostredia, nuz ja niekedy nerozumie.... a potom bum sa budes cudovat, ze ta necha s dvomi malymi detmi a fijuuuu za zenou s ktorou bude mozno stastny, s ktorou bude mat pokojny zivot a mozno aj deti a ty budes zatrpknuta a nestastna, ze tvoje deti su bez otca a on je vzorny tatko pre druhe..... Ako nic v zlom, ale vies ako zijete, sama to tu opisujes a urobis si druhe dieta, len aby sa nepovedalo, alebo ako preco? Lebo toho chlapa podla mna nebude rozhodne bavit takyto zivot, hadky, slzy, krik a k tomu nestastna unavena zenska a dve male deti, nechapem, preco sa radsej taketo pary nerozidu v dobrom a nezacnu zit novy zivot ako trapit seba a najma deti, lebo vsak sme rodina, ked ma byt takato atmosfera v rodine, tak dakujem pekne.

timea7
15. jún 2016

@vierocka29 žasnem kam až sú schopné ženy ustúpiť, ako sú schopné pošliapať svoju hrdosť pre jedného blba, ktorý ich využíva....

segga
15. jún 2016

@vierocka29 Nuz dievca..Tvoj frajer je kurevnik a Ty o tom nielenze vies, ale mu to aj tolerujes. Spravna vec, ktoru by si mala urobit, je rozist sa s nim. Ale nie..Ty to "hras" na velku lasku, jak Ti chyba a ze nechces o neho prist. Tak si s nim teda zostan, trap sa pri kazdom pipnuti SMS, pri kazdom neskorom prichode domov a pri kazdom nedorozumeni...lebo SAK HO MILUJES (po 5 mesiacoch randenia 🙄 ) Ja nechcem byt zla, ale dievca, ktore necha so sebou takto zametat, si nic ine ani nezasluzi... 😒