Zvláštne a falošné vzťahy v rodine

srdcovazalezitost
8. júl 2014

Ahojte mamičky 🙂 Nakoľko prispievam na MK dosť často, prinútilo ma zmeniť si to nick a vystupovať pod novým. Poprosím Vás o Váš názor na na môj problém/neproblém, ktorý sa týka manželovej sestry. Som vydatá 7 rokov, sme 3 členná rodina, máme krásneho zdravého synátora, ktorý bude mat čochvíla 1/2 roka. Švagriná odkedy som bola tehotná v jednom kuse samé "múdre reči", ako máme hento spraviť, ako tamto, do všetkého sa musela starať a podobne, najskôr som bola ako prvorodička rada, že poradí, čo - to sa dozviem, ale čo je veľa, to je veľa. Malý sa narodil, /oni majú 3 deti/, boli sme 2 dni doma, už sa nám do bytu nasáčkovali, i ked sme ich taktne upozornili, že sme nevyspatí, nemáme náladu na žiadne návštevy, nie to s niekým dovečera sedieť v obývačke a kecať o ničom. Čo ma ale štve je, že nás, teda hlavne mna ohovára, ako malého vychovávam, ako sa správam, aká som nanho citlivá etc. Nemám rada, takéto správanie, tak som sa jej na rovinu na to spýtala, samozrejme všetko poprela a tvárila sa dalej, aká je ona úžasná. Ked mal jej syn teplotu, kľudne dojde na navstevu, vobec neberie ohlad na násho malého, už mám pocit, že jej to robí radosť. Ako by ste to riešili vy? Mám to nechať tak? Stretávame sa však u svokrovcov a to dosť často /oni sú super, radi tam chodíme/, lenže nie je dňa, čo by tam neboli, i ked musím povedať, že jej deti mám veľmi rada.Dakujem za odpovede.

zuzitko74
9. júl 2014

@srdcovazalezitost Vieš, čo by som jej povedala na tú hlášku o zlom druhom dieťati? Že čo si urobíte, to budete mať. A že pri takom genetickom materiále, aký máte k dispozícii, vám zlé dieťa určite nehrozí.

mokuska
10. júl 2014

Ja mam podobnu svagrinu,ktora trepala svoje deti k nan aj ked jej deti mali sople alebo teplotu ,nedala si povedat ze sa tio neda,lebo moje deti tiez budu chore nazaujimalo ju tyo,ona si ootrebovala presadit svoje,jedine co pomohlo ze sme sa prestali uplne stykat a nelutujem,tie nervy co clovek mal no hroza teraz pohoda,ak to nejde po dobrtom,ze ta nepocvuva ignoruj ju a nestretavasj sa usetris si dost nervov,drzim palce