Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zvláštne a falošné vzťahy v rodine

srdcovazalezitost
8. júl 2014

Ahojte mamičky 🙂 Nakoľko prispievam na MK dosť často, prinútilo ma zmeniť si to nick a vystupovať pod novým. Poprosím Vás o Váš názor na na môj problém/neproblém, ktorý sa týka manželovej sestry. Som vydatá 7 rokov, sme 3 členná rodina, máme krásneho zdravého synátora, ktorý bude mat čochvíla 1/2 roka. Švagriná odkedy som bola tehotná v jednom kuse samé "múdre reči", ako máme hento spraviť, ako tamto, do všetkého sa musela starať a podobne, najskôr som bola ako prvorodička rada, že poradí, čo - to sa dozviem, ale čo je veľa, to je veľa. Malý sa narodil, /oni majú 3 deti/, boli sme 2 dni doma, už sa nám do bytu nasáčkovali, i ked sme ich taktne upozornili, že sme nevyspatí, nemáme náladu na žiadne návštevy, nie to s niekým dovečera sedieť v obývačke a kecať o ničom. Čo ma ale štve je, že nás, teda hlavne mna ohovára, ako malého vychovávam, ako sa správam, aká som nanho citlivá etc. Nemám rada, takéto správanie, tak som sa jej na rovinu na to spýtala, samozrejme všetko poprela a tvárila sa dalej, aká je ona úžasná. Ked mal jej syn teplotu, kľudne dojde na navstevu, vobec neberie ohlad na násho malého, už mám pocit, že jej to robí radosť. Ako by ste to riešili vy? Mám to nechať tak? Stretávame sa však u svokrovcov a to dosť často /oni sú super, radi tam chodíme/, lenže nie je dňa, čo by tam neboli, i ked musím povedať, že jej deti mám veľmi rada.Dakujem za odpovede.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eeffka
8. júl 2014

@srdcovazalezitost ja ti odpoviem len na tu cast s chorym dietatom, mne toto spravila svagrina ze poslala svoju dceru s ATB a brutal kaslom k babke ked tam bola moja dcera, akoze aby boli spolu sesternicky.
Tak na najblizsiu oslavu ked mala moja mensia zelene sople sme pekne krasne isli k svokre, mali nejake narazky, tak som ich sprazila, ze aleba sopel vam vadi a ked XY brala ATB vtedy vam nevadilo poslat ju k mojej? odvtedy som o chorobách nepocula a ani jej chore deti pri mojich nevidela.
Na hrubu dieru, hruba zaplata

bahira1962012
8. júl 2014

tiež nemám rada tieto vzťahy,rovno narovinu podiskutovať čo sa mi nepáči,ked niekto nechápe 😝 treba prerušiť kontakty,dokonca zmeniť číslo telefonu,moja vlastná skúsenosť,nedovolá sa nepríde aj áno na drzovku tak neotvorím 🙄 negatívnych treba vymazať zo života,sú to len nedorozumenia a trápenie 😖

mejjus
8. júl 2014

to je asi moja švagrina...tá doniesla syna keď mal ovčie kiahne k môjmu polročnému...

terezka1947
8. júl 2014

@srdcovazalezitost ono...niekedy sa vela veci neda vydiskutovat...bud uz nema zmysel dookola niekoho presviedcat o niecom,lebo stale sa bude branit,ze nic co poveis nie je pravda....alebo naopak....ziadna reakcia nebude 😒
mozno najlepsi sposob je prijat ludi,kt.mas vo svojom okoli...uz nech su aki su...bud budes prehliadat,co povie a nenechas si znechutit zivot alebo ta bude ako upir=vzdy s dobrym umyslom vyciciavat 😒

terezka1947
8. júl 2014

@mejjus ja som si tiez nepriala navsetvy k malemu...lebo akurat bolo chripkove obdobie,ked sa narodil a kazdy to bral,ze aka som citlivka
a to nehovorim,ze som v nemocnici po tazkom porode,problemoch s kojenim a s malym musela prezit jeden den navsetvz nonstop od 12 do 17,leeeeebo ved co sa stane,ked pridu na minutu 😠

simka1454
8. júl 2014

@srdcovazalezitost rozhodne si nenechať od nej aby sa starala do všetkého, jasne jej dať najavo že sa Ti to nepáči. Ona si dovolí tolko, kolko jej dovolíš Ty.

jalucija
8. júl 2014

@srdcovazalezitost uz si jej daco povedala/naznacila? Ako si to doposial riesila?

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@mejjus no pribeh ma pokracovanie, dozvedela som sa, ze len teplotou to neskoncilo, nakoniec dostal tiez kiahne. A vy ste ako dopadli? Chytil to malicky?

yvetta
8. júl 2014

@srdcovazalezitost - podla mna niekedy to nepomoze len povedat, niektori ludia sa tvaria, ze o nicom nevedia a pritom ta poza chrbat ohovaraju...ja s tym mam velke skusenosti takze takych ludi ignorovat.. podla mna priama konfrontacia nepomoze, kedze ti to nepriznala do oci, ze ta ohovara 😝

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@terezka1947 vsak neviem, co je lepsie, či sa tváriť, že je všetko ok, a ved ona je vlastne "najlepsia" svagrina na svete alebo hodiť s nou este pokec.... ale zas naco sa oberat o energiu zbytocne, ze?

danielahamar
8. júl 2014

ja ti poviem iba toľko, že ak sa má zísť celá komplet rodina u nás, vždy sa mi sníva o mačkách 🤐 takže v každej rodine je niekto a niečo čo druhému "dopraje", musím sa priznať, tiež mávam také dni, že "doprajem".... sme len ľudia

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@jalucija
@simka1454 Jasne baby, ja som jej narovinu povedala, resp. opytala sa, čo nás rieši, ohovára, veď keď niečo mám proti niekomu tak mu to poviem, nie po celej rodine ohovaram. No a jej odpoved bola samozrejme, že ona nikdy nič a podobné somariny.....ach jaj.
Inak zabila ma dosť veta od nej, že bodaj by sme mali zlé druhé dieťa :D:D:D ako to som sa jej len zasmiala, na komentar som sa nezmohla, lebo by som jej už asi povedala niečo, čo by ma možno neskor mrzelo...
Riešenie je - asi NERIEŠIŤ. Len čo, ked sme v kontakte u svokrovcov, zbytočne napätá atmosféra, človek si ide oddýchnuť trochu, radi tam chodíme, ale zakaždým, ked k nim prídeme, do hodiny sú tam aj oni 😠

jalucija
8. júl 2014

@srdcovazalezitost jezis to je krava. Nezavidi vam tak trochu?
Pocuj svokrovci maju svoj rozum, hadam vedia ujoviny odfiltrovat. Ty sa pekne s nimi s tykaj vsetko ok, svagrinu kravu skus prehliadat..no co s takou

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@jalucija ona mi uz pekne lezie na nervy, vzdy mi u nich pokazi pekny den 🙂 uz tam pomalicky aj prestavame chodit. ALe zas chceme, aby bola babka s dedom s vnukom. Nie je to ku nim najblizsie, oni ku nam nepridu, mohli by, ale jedine busom, takze vacsinou ich dcerenka vyvaza autom, takze mame vzdy zarucenu ich navstevu 😖

mejjus
8. júl 2014

@srdcovazalezitost no super :(..nie , nechytil, ale ona sa urazila , lebo som malého nenechala hrať sa s jeho synom....to je už skoro 10 rokov dozadu..ale poviem ti , keby vedela vraždiť s očami, tak by sme už nežili...ale nie len my..ona nenávidí každého okolo seba....strašne negatívna rodina...

marmete
8. júl 2014

Asi by som jej pri narážke na výchovu a chovanie povedala, že nech ťa nechá vychovávať vlastne dieťa podľa seba s úsmevom na perách... nech si svoje vychováva naďalej, ale do tvojej výchovy sa nestará a že síce niektoré rady možno pôsobia dobre, ale ty sa v tom potrebuješ zorientovať sama a určiť vlastné pravidlá spolu s manželom 🙂 Mne osobne by možno potom dané rady prišli až kontraproduktívne, lebo by som mala voči nej už nechuť za tie reči poza chrbát. A s tým sa nedá nič robiť a nerieš ju, ona proste asi nemá čo riešiť, kde sa realizovať, tak zasahuje do vašeho vzťahu a takí ľudia sa tak ľahko nezmenia, pokiaľ budú mať divákov, budú kydať. Príde mi to ako nejaká závisť z jej strany. A predsa len tento stav určite nebude trvať dlho, malý vyrastie a už to bude o inom. Ak môžem, tak poviem, že u nás svoje deti švagriná vychovala v štýle, sú to osobnosti, ktoré si môžu robiť čo chcú a tak ich nik nemusí, už sú síce v puberte, ale následok výchovy a hlavne samorastu sa prejavuje riadne, tiež som s jej výchovou nesúhlasila, ale pokiaľ som videla, že deti sa nevedia "zaradiť" napr. na návšteve, tak som napomenula ich a vysvetlila prečo sa to robiť nemá, to bolo samozrejme u nás doma, inde by som si to nedovolila a ich rodičia iba úsmev na perách. Takže tu som si zobrala krásny príklad, ako by som deti vychovávať nechcela...

ukulela
8. júl 2014

u nas je v rodine kopa deti. takze stretnutie so soplikmi a p.- tomu sa velmi neda vyhnut.ved aj do skoky chodia deti so soplami. ale zas detiska sa vtedy neobjimaju, nehraju. no na druhej strane - ATB, horucka, ci kiahne - to uz nie je normalne!!! tam by som sa hned ohradila. ak by sa priblizilo k miminu hned by om ho "hnala" - ale slusne - moj zlaty,si hory, nesmies teraz byt pri miminku, aby neochorelo ... prip. ak by sa niektooduval, odisla by ssom ... svagrina nevnima okolie normalne.
a k tomu ohovaraniu za chrbtom - nuz, ak je taka povaha, nic nevyriesis. keby ste po starkych jazdili vy? vyhli by ste sa nezelanej navsteve.

trish31
8. júl 2014

@srdcovazalezitost obmedzit styky a ked pride k vam alebo zavola na rovinu povedat ze nemas cas a dovidenia.Bohuzial.A ze ta ohovara s toho si nic nerob.Isto nie je jedina 😀 Dnes ohovara kazda druha osoba okolo Teba tak nech si trhnu to by ma netrapilo

mamavera
8. júl 2014

@srdcovazalezitost babka a dedko predsa môžu byť s tvojím synčekom aj inde ako u nich - ZOO, výlet, u vás. Ja by som na tvojom mieste slušne, ale dôrazne povedala švagrinej to, čo si napísala tu nám a obmedzila styky na minimum. Normálne na drzovku neber telefón a neotvor dvere. Tiež som bola donútená to tak urobiť. Mali sme nový dom, ešte sme v ňom mali polovicu vecí v škatuliach, bolo to tesne po presťahovaní, potrebovala som, aby mal víkend desať dní, aby som všetko stihla a dovalili sa k nám so štyrmi deťmi a akosi nevedeli, kedy majú odísť. Samozrejme bez ohlásenia....ďalší krát som dostala avízo - IDÚ !!!! - boli postrachom rodiny - ešte sa chválili, ako ušetrili, lebo sa u nás všetci navečerali...a tretí krát som im neotvorila. Tak mi volali, či môžu prísť a ja som im povedala, že nie, že mám iný program a že im želám peknú nedeľu. Či vedeli, že som doma a neotváram, alebo nie, mi je srdečne jedno. 😀 😀 😀 😀 😀

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@mejjus Tak to je super, že ste sa vtedy tomu vyhli a teraz to uz máte asi za sebou 🙂 No ja som jej raz tak maleho nedala na ruky, pretoze siel spat a ona by ho vyhadzovala a rozblaznila a bolo by po spanku. Reakcia bola, ze sa so mnou nebavila, ale najskor mi nedoslo ze preco 😀

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@marmete no ved uz jej asi splechnem do tvare, aka je ona 100% na, jej deti co si oblecu to maju chudence, je jedno, ze mrzne a dievcatko len v silonkach a kratkej suknicke. Ale to je jedno,kaslem ju, len ma mrzi, ze som ju neposlala tam odkial prisla, maly mal uz vecer zvysenu teplotu. Bohuzial aj taki ludia su medzi nami, len skoda je, ze najblizsi....

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

@ukulela obavam sa, ze ak by zavetrila, ze nie su doma, boli by u nas ako nas koni 🙂 Ja som to nechcela riesit so starkymi, aby neboli z tych vztahov zbytocne nestastni.

srdcovazalezitost
autor
8. júl 2014

Baby dakujem za vsetky odpovede, uz som si pomalicky zacinala mysliet, ze som divna
@mamavera to mi ich presne pripomina 😀 ale super reakcia, velky suhlas, mala by som si vziat ponaucenie 🙂

rainee
8. júl 2014

hmmm....mna pravdepodobne tiez ohovara a neznasa asi cela manzelova rodina, pretoze uz som vo veku kedy si proste nenecham kakat na hlavu a robim si podla seba 😀 tiez mame blbe vztahy, ale bohuzial rodinu si clovek nevybera.
svagrovci + svokrovci nezajem co sa nas tyka. nikdy nemaju cas, nezavolaju ani ked maju telefon zadarmo, v zivote neboli pokocikovat malu, strazili ju v nevyhnutnom pripade asi 3x ked bola malicka (ani to neustrazili a dosla k urazu, takze uz by som ju tam nedala ani keby zrovna chceli), robili nam prepadovky s navstevami (vzdy dosli neohlasene napr. ked mala spala, alebo sme boli na nakupe a len ked to im vyhovovalo) tak to som stopla na co sa samozrejme urazli, ale aspon uz nechodia neohlasene 😉 svagor ani raz nezavolal ako sa ma mala, ze by jej dal napr.mikulasa za par centov na vianoce tak to je utopia. stale sa stazuju ze nemaju peniaze, nemozu rodicom prispiet par euro na darceky, ale chodia na dovolenky, kupuju auta atd. su to take malickosti ktore sa postupne nabalili na velku kopu a proste uz nemam zaujem sa s tymi ludmi stretavat, ani pre pokoj v rodine, jedneho dna asi definitivne stacilo.

takze najlepsie je si to vyjasnit alebo ak nechces robit ocividne halo, tak postupne prerusit kontakty. ked je raz niekto takyto a tebe to nevyhovuje, nevies to spracovat a zmierit sa s tym, tak nic ine nepomoze.

mamavera
8. júl 2014

@srdcovazalezitost nie si divná, naopak, je dobre, že sa chceš obrniť voči ľuďom, ktorí tvoj život ničím neobohacujú, len máš z nich nervy a to ti nie je pri malom dieťatku treba.

bibika55
9. júl 2014

@srdcovazalezitost Snažte sa svoju švagrinu ignorovať. Ona veľmi dobre vie čo vás zraňuje a podľa toho aj k vám pristupuje.Možno je múdrosť sama,možno trpí nejakým komplexom a snaží sa sústrediť pozornosť na chyby druhého.Ignorácia je najlepším liekom na takýchto ľudí.Ani netušíte ako dobre to zaberá a padá to na úrodnu pôdu.Z jej rečí ktoré o vás šíri si nič nerobte.I keď bodajú do srdca,puste ich z hlavy.Ináč vám bude lietať stále mozog v hlave dookola,budete sa trápiť ale nič nevyriešite.

lili_mia
9. júl 2014

Baby, takéto vzťahy sa nikdy nebudú dať vydiskutovať. Tak ako vy nemáte rady, keď vám niekto komentuje výchovu, tak určite svokra, či švagriná nemajú radi ak im komentujete varenie, že nechcete v omáčke múku, zápražku, či ked odmietate pustiť svojho aktívneho drobca s chromou babkou do obchodu a nechápe, že jej môže ujsť a vletieť pod auto.
Ja čím som staršia, tak som viac a viac zdesenejšia so vzťahov aké majú rodičia so svojimi súrodencami, či medzi sebou v línii švagor, švagrová. Tak ako sa doma prikrývame perinou na ktorú máme, tak ich súrodenec je názoru o užívaní si života a dlhy kryje dlhmi. Ďalší sa avšak bojí chudoby a škrečkuje každý cent. Žiaľ peniaze už zasiahli aj nás deti a ako súrodenci už prestávame spolu držať.

terezka1947
9. júl 2014

@srdcovazalezitost pozri,preco by si sa mala tvarit,ze je vsetko ok,ked nie je...
mas dobre vztahy so svokrovcami,co kazdy nema....a pokazis si to prave nou 😠
jednoducho,ohrad sam,pokial je to uz neunosne a neries ju...popocuvaj a neries...niektori ludia su neskutocne mili....ale len na oko 😠
nemam rada tie prazdne usmevy...ale pomoci sa nedockas,naopak...obvinia ta nakoniec z toho,ze vlastne vsetkemu si vzdy na vine ty...ja sa snazim uz takych ludi nevnimat a nepripustat si ich velmi blizko=aj ked mi to este stale velmi nejde,ale pracujem na sebe 😉
a vzdy tvrdim,ze pravda=kto aky v skutocnosti je=tak ta vyjde na povrch vzdy....akurat je potrebne niekedy trosku pockat 😉

ankalv1
9. júl 2014

@srdcovazalezitost ako by si písala o mojej švagrinej, tiež vždy mudrovala čo ako máme robiť kedy kam chodiť a podobne, skončilo to tak že som sa s ňou prestala stretávať nemienim počúvať jej hovadiny, nech sa s ňou stretáva kto chce mne ku šťastiu nechýba 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli