Ako riešiť konflikty pri organizácii oslavy?
Ahojte.Potrebujem poradiť .Manžel ide mať okrúhle narodeniny tak som rozhodla ,že sa spraví zbierka a kúpi sa mu dosť drahý dar.Poprosila som manželovo brata aby obvolával ľudí a zbieral peniaze .Napísala som mu zoznam ľudí prišla s nápadom na darček.A tu nastáva problém.Švagor začína byť aktívny ako zivočíšne uhlie .Keď som sa opýtala koľko peňazí vyzbieral a či by mi vedel poslať kto koľko dal aby som vedela doložiť keďže idem dávať dosť veľkú sumu tu nastáva problém.Jeho odpoveď bola ,že ako tebe to je na čo ?!!Pracujem ešte aj propri aj svojej robote aby som zarobila na darček a jeho odpoveď bola ,že mám začať makať aby som zarobila na darček.Úplne arogantne odpovede .Začína sa starať do oslavy .Že príde skorej lebo ide niečo chystať zdobiť a neviem čo .Darček chce kúpiť a doniesť on ...propri Tom to viem kúpiť aj ja a zabezpečiť dovoz.Všetko chce organizovať a tvári sa ako čávo a ja som vlastne nič .Zaujíma ma keď mu navrhnem ,že peniaze nech mi pošle na účet a pôjdem ten dar kúpiť ja .Asi súhlasiť nebude a to ma už naozaj nahnevá .
@ucholacik asi ťa nepochopil ako my všetky. Načo chceš kupovať drahý dar keď na to nemáš a dáš to na starosť ďalšej osobe a potom sa čuduješ, že rieši oslavu? Mala si si všetko vyriešiť sama a nekupovať nič drahé.
No tak vacsiu traposinu som davno necitala. Ked chcem kupit drahy dar, obstaram ho sama a nebudem zobrat po rodine. Ty si to hodila na ineho tak jasne ze sa do toho ide montovat. Kolegyna nedavno riesila podobnu vec. Ze sa mali skladat kamaratke na drahu kabelku a zrazu ludia postupne odpadali, ze nedaju 50 EUR. Ze kupia sami a pritom sa dopredu dohodli.
Tak my sa napriklad bezne skladame, ked oslavuju svokrovci, tak sa dohodneme, vsetky 3 rodiny (maju 3 synov), ze co sa ide kupit a poskladame sa. Vacsinpu to kupi moj manzel a bratia mu daju peniaze, poslu teda vacsinou a daruje sa spolocny darcek. Alebo, teraz oslavoval bratranec, chce si kupit take lepsie hodinky, tak ze nemame nic kupovat, ale prispiet financne a to sme poriesili tak, ze kazdy v obalke doniesol, kolko uznal za vhodne. A sam si kupi. Aj manzel takto dostal peniaze na 40-ku, ze prispevok na gril, a nech si sam kupi, aky chxe. Lebo svokrovci mali chut kupovat mu konkretny gril, ale to im zamietol, ze on si radsej vyberie sam, aky chce a dolozi si penazi, ak mu to nebude stacit. No gril este nema a caka, kym bude terasa hotova, lebo ho ani nema kam dat 🙃😆.
Ale takto to riesit, ako Vy, no len zlobu to narobi. Je to strasne neprakticke takto.
@ucholacik teba by som za švagrinú teda nechcela,že vyvolávať po rodine,aby poslali prachy na účet,TO ČO JE???
Toto raz urobil aj môj švagor,on si vymyslel,že svokre sa kúpi poukaz do kúpeľov,on si to mohol dovoliť,my sme vtedy boli vo finančných sračkách,ja som s tým nesúhlasila,ale muž povedal,že aj my dáme.Pritom švagor dobre vedel,ako sme na tom.Nasratá som bola...
@anonym_e51e00 Nie neurobila som mu hanbu....my to tak máme zaužívané aj medzi známymi.... vždy sa skladalo niekomu na dar keď sa oslavovalo.tak v Tom problém nevidím.Nikto s tým problém nemal.
@ucholacik trapne zvyky, keby mi vyvolavala kamosova zena ze "ona" sa rozhodla ze sa kupi XY, vypracuje zoznam s telefonmi a niekto ma bude kontaktovat ze jej mam poslat peniaze ( snad si neurcila aj taxu) tak ju poslem odkial vysla a kupim si dar aky ja uznam za vhodne
@anonym_e51e00 Nie neurobila som mu hanbu....my to tak máme zaužívané aj medzi známymi.... vždy sa skladalo niekomu na dar keď sa oslavovalo.tak v Tom problém nevidím.Nikto s tým problém nemal.
@ucholacik keď to mate takto zaužívané, tak potom nechápem prečo švagor takto zareagoval. On zrejme o tom zaužívaní ani nevie.
je to tvoj manžel, takže oslavu by som zrušila. A nech si peniaze vyzbierané pekne vráti.
z tvojej strany bolo dosť nešťastné žiadať švagra o nejakú prácu. Teraz vidíš aký je to blb.
@ucholacik trapne zvyky, keby mi vyvolavala kamosova zena ze "ona" sa rozhodla ze sa kupi XY, vypracuje zoznam s telefonmi a niekto ma bude kontaktovat ze jej mam poslat peniaze ( snad si neurcila aj taxu) tak ju poslem odkial vysla a kupim si dar aky ja uznam za vhodne
@eeffka 👍
Zbierať na darček bolo zjavne zle rozhodnutie. Mali ste iba spraviť pozvánky s dátumom a časom. Oslavu si mohla urobiť s mužom po svojom. Nikto by sa nestaral.
Preboha, ty sa fakt nehanbíš? Vymyslis tvojmu manželovi drahy dar, na ktorý evidentne nemáš, a od rodiny naň zobres??? Navyše to má vyzobrat za teba niekto iný a referovat koľko kto dal???? To budú podľa toho pohosteni, ako si zaslúžia? Prepadla by som sa od hanby
@ucholacik v zivote by som s niecim takym neotravovala svagrinu alebo svagra. Nemas ruky a mobil, aby si zavolala ludom? Chcela by som vediet, aka to bude velka party, ked tak treba zbierat peniaze. U nas sme pozyvali rodicov a svagrovcov/surodencov s rodinami...do 20ludi aj s detmi.
@ucholacik s nápadom zložte sa mi na dar, ktorý potom v mene vsetkych odovzdá niekto iny nesúhlasím. A je jedno ci ide o rodinu alebo o učiteľku v skolke. Jednoducho nie.
Po ďalšie, stále sa tu dookola píše, ako ľudia nemajú peniaze, ale s darmi za tisíce vymýšľať budú. Co ideš kupovať lamborgini?
Tak nech ten dar kúpi on, keď zbieral peniaze a ty porieš ostatne
Myslím že nie je podstatné kto koľko dal,či?
@ucholacik za mna je ok ked sa skladá na nejaký dar povedať, že každý prispeje ako ma/chce. Je jasné, že najbližšia rodina da najviac. U nás v rodine sa napr.riesil pre muzovu tetu nejaky mega dráhy kávovar, ktorý si vybrala. Keď nám volala sesternica, ze toto bude dar, povedala, že príspevok je ľubovoľný. Viem, že muž dal tuším za nás 50€. Nevidím dôvod dávať viac, na to má deti.
toto som teda zažila ale v úzkom merítku, že s najbližšou rodinou sme sa zložili na niečo (rozumej súrodenci, rodičia). Širšej rodine by som nikdy nevyvolávala že haló, pošlite mi peniaze, ideme kupovať toto. To je aká blbosť? Veď sa dalo normálne poslať pozvánky na oslavu s tým, že prosíme nekupovať dary, peniažky potešia. Na čo si vymyslela dar, na ktorý za prvé nemáš, za druhé naň pýtaš od rodiny a za tretie naň pýtaš cez švagra? Logicky švagor obvoláva, švagor pýta, tak švagor disponuje s tými peniazmi. Nech to teda kúpi on, veď aj tak sa do manželovi dá akože od všetkých.
take direktivne cele. Ak sa v nasej rodine oslavuju okruhliny a niekto dostane napad na drahsi darcek, zalozi sa chatovacia skupinka.. "ahote, ak este nemate svoje darcekove plany,mam napad na dar... stoji...... eur.. kto by ste sa chceli podielat a akou sumou? Tesim sa na vas na oslave".. trocha slobody do toho oslavovania

@anonym_e51e00 Nie neurobila som mu hanbu....my to tak máme zaužívané aj medzi známymi.... vždy sa skladalo niekomu na dar keď sa oslavovalo.tak v Tom problém nevidím.Nikto s tým problém nemal.
@ucholacik Ale obvolavat rodinu, posli peniaze na ucet za darcek? Ved to je mega trapne. Znamym sa vacsinou po rovnako sklada. Ale rodine da niekto 50, niekto 100, niekto 200 atd. Urcite by sme dali oslavencovi do obalky s venovanim a nie na ucet po telefonate dalsej osobe.