Alkohol na svadbu

ericka89
5. jan 2023

Žienky, viete mi poradiť? Je nejaký "vzorec" resp. ako sa počíta alkohol na svadbu? Niekto toho vypije viac, niekto nič. Ja len, či sa to nejak cca počíta podľa počtu hostí. Napríklad pri 80 ľuďoch koľko fľašiek kúpiť? 80? 100? Ďakovala 🙂

hipuska
5. jan 2023

@ericka89 neveim ako sa počíta. Nám sa na viacerých svadbách stalo, že alkohol došiel. Proste ostalo víno, tvrdý sa minul. Resp.opacne. Neodhalí množstvo, aké budú pit. Kamarátka mala dohodu s veľkoskladom, že zvyšný alkohol mozu prísť vrátiť

31majka12
5. jan 2023

@ericka89 nie každý pije tvrdý alkohol ...niekto brandy niekto víno.
Väčšinou sa pýtajú keď idú volať na svadbu že čo kto pije...a podľa toho sa zariadia...

vmiri
5. jan 2023

My sme mali myslím že "vzorec" 2dcl vína na človeka, panáky sme neriešili, proste sme kúpili z každého niečo ale poviem pravdu, najviac (a teda všetko čo sme mali pripravené) sa vypila domáca pálenka cca 30 ročná. Niektoré fľašky sa ani nenačali, po domácej išiel najviac Morgan. A naše vínne výpočty, ktoré nám poradila pani čo v tom "chodí" boli úplne nanič lebo z vína sa nevypilo ani to čo sa nalialo do karáf keď bol na to čas 😀 takže je to úplne individuálne podľa mňa

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
5. jan 2023

@ericka89 my sme kupovali flasu na hlavu....kedze pozname cca kto co pije tak sa počítalo a tvrdy alkohol viem ze navyse sa bral....počítalo sa aj kapele.....alkohol nam ostal este dost...radsej viac ako menej ;)

cacianka
8. jan 2023

Pri malej svadbe ešte vieš odhadom, poznáš ľudí,vieš zhruba či pijú, ale pri väčšej je to ťažšie. Skús sa poradiť na stránke pre nevesty mojasvadba.sk

jankalukasova
8. jan 2023

Ja som rátala 0,5l vína na osobu. A tuším fľašu tvrdého pre 5 ľudí ale tam bol mix, aj vodka aj brandy, aj fernet... Aj neviem čo ešte. Plus sme mali čapované pivo. Ale dosť toho zostalo, len pivo sa vypilo všetko.