Bledé šaty na svadbe

14. máj 2023

Ahoj, chcem sa opýtať, že či je nevhodné keby má hosťka na svadbe (biele/béžové/smotanové/jemné ružové) šaty, lebo zase (podľa mňa) pokiaľ to nie sú vyslovene svadobné šaty, že pozriem a vidím, že SVADBA tak prečo by boli nevhodné? A zase prečo by sa mala nevesta uraziť/žiarliť/hnevať keby je (čisto podľa nej) iná žena ,,krajšia" ako ona? lebo je to predsa subjektívne, každý predsa vnímame krásu po svojom a pokiaľ by bola nevesta spokojná so svojimi šatami tak by na inú nežiarlila/nehnevala by sa.
(voľná diskusia)

viestta
14. máj 2023

@jana0215 nezisti, na to zjavne nema kapacity

macekovam
14. máj 2023

To nepochopiš.

gejb
14. máj 2023

Máš to riadne popletene v tej hlave.

gladys_07
14. máj 2023

Kokos, dievca zlate, ty co riesit. Aj ked budes vyzerat ako Pamela skrizena s Ornellou, ak sa ako svadobny host navlecies do bielej, budes za 🐮. Bodka. Pockaj si na svoj svadobny den. Snad sa nejaky ulakomi, ked si taka krasna

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuzula
14. máj 2023

Ak má hostka 50 a nejaký kostýmcek smotanový je to ok... Ale ak by to bola nejaká 23 ročná kocka s mierami ako modelky VS v niečom takomto tak to už je na povazenie

kamatopo
15. máj 2023

Ja by som chcela vedieť v akom pomere si k neveste ktorej chces ísť na svadbu. Najskôr som si myslela že ty si nevesta a niekto ti chce urobiť takýto výstrelok na tvojej svadbe a si z toho znechutená. No po prečítaní komentov som pochopila opak ,ty chces byť za krasoňu za ktorou sa otočí aj pán farár🤣. Tak buď si nevestina budúca švagriná a tým pádom aj miláčik rodiny a zatial jediná nezhoditelna princezná, alebo jej akože kamarátka bez frajera a týmto jej chces ukázať,že aj tak si nad ňou a určite sa vydáš aj ty🙈. Ako z americkej komédie ,, kto je tá družička v bielom? ,, 😉

gejb
15. máj 2023

@kamatopo ja tipujem na "kamaratku", ktorá je platonicky zaľúbená do jej snubenca 😁

moonlight1210
15. máj 2023

Kludne si hostka moze obliect, co jej pristane.

Len by sa mala z ohladuplnosti a kultivovanosti riadit tym, ze to nema byt vystredne (pokial tam teda nejde lovit dakeho dotovatela a chce mu predviest naraz vsetok tovar, co ponuka.).
A ked uz zvoli velmi svetle saty, tak aby to nebola roba podobna svadobnej. Ale nieco jednoduchsie. Plus upravu k nej taku, aby neposobila ako nevesta bez zavoja, co je pripravena na lavicke nahradnikov na zaskok.

Lebo ked sa snazi preskocit nevestu, ma v sebe potom taky Slunce, seno desperate vibe, ako ked Miluna bojovala s Blazenou o Vinca. A zarucene tym pobavi mnohych hosti.
Aj ked si bude ich pohlady vysvetlovat ako obdiv.

Krasna zena o sebe jednoducho vie, ze je krasna. A nepotrebuje si to nijak dokazovat. Navyse vie, ze trochu ubrat pri takychto prilezitostiach jej krase nijak neuskodi.

Kultivovana zena to jednoducho netaha do detinskeho extremu: budem si robit, co ja chcem. Dokaze mat aj respekt.

tamitamitami
15. máj 2023

Podľa mňa každému je jasné že biela patrí neveste a je nevhodné keď ju má iná žena, ľudia si väčšinou šepkajú nie preto že daná slečna je super kočka v tých bielich šatách ale šepkajú si v negatívnom aké je to trápne a nevhodné ..... Teraz sa nebavíme ak si staršia žena dá svetlý kostým (béžový, ružový) alebo mladá žena biele šaty s farebnými aplikáciami (kvetmi, veľkými vzormi) prípadne niake svetlé šaty (nie biele) s výraznými farebnými doplnkami.

Nevidím dôvod konkurovať neveste ani sa predvádzať na svadbe niekoho iného, veď je kopa farieb a šiat ktoré si žena môže obliecť a vyzerá v nich pekne a atraktívne (možno krajšie aj ako tá nevesta 😉).

radkaradix
15. máj 2023

videla som par fotiek zo svadieb, kde sa fotili po skupinkach a casto som nevedela, ktora je nevesta, lebo zvolila jednoduche biele/kremove saty a vedla nej stala baba tiez v kremovych/bezovych/pudrovych a boli este aj viac nacancane.. nikdy som si nepovedala, ze su krajsie ako nevesta, nikdy ani neboli.. boli na smiech.. mlade baby, ktore svadbu este neriesili, si neuvedomuju, kolko svadba stoji penazi a nervov.. budte ohladuplne a snazte sa nekazit atmosferu svojimi maniermi..

mareka49
15. máj 2023

Je to aj z praktického dôvodu.
Aj nevesta môže mať jednoduché smotanové šaty a príde niekto z ďaleka a drb, pomýli si vás.
Ináč, sa mi zdá, že máš dáky komplex a nie nerobí sa to veľmi dlho a ma to svoje spolocensko-moralne dôvody.
Ak chceš byť v centre pohladov a reči smelo do toho.
Neviem co ti nevesta a urobila a co si musíš dokazovať.

beronsche
15. máj 2023

Autorka - tvoje prispevky sa nesu v duchu "ja, ja ja.. ja by som hento.., ja by som tamto.."
Ok, ty by si..
Ale pochop, ze biela farba sa na tunajsiu svadbu jednoducho nehodi a nosia ju v drvivej vacsine pripadov iba sebastredne alebo jednoduchsie osoby.
Jednoducho je v nasich koncinach zauzivane podla spolocenskych konvencii, ze na svadbu je ta farba nevhodna, rovnako, ako co ja viem rifle, ci sportova sukna a to bez ohladu na nazor nevesty.
Ked si povedat nedas a pojdes tam vyobliekana v bielom, lebo "aj ty sa chces citit dobre", tak rataj, ze budes za peknu.. ale len potvoru bez sudnosti.
.. nechapem takych ludi, co si furt cosi dokazuju..

mk1111111111
15. máj 2023

Mila moja, ten kto je krasny, nepotrebuje sa predvazdat v bielych satach na cudzej svadbe, ten ma pozornosti dost aj bez nevhodnych siat. Ty budes v bielych satach len na smiech a este si budes mysliet, aka si sik a oni si budu za Tvojim chrbtom na celo tukat a Ty si naivne budes mysliet, ako Ta obdivuju. Tak hor sa do toho a potom na oplatku, dufam, ze pride tato terajsia nevesta v bielom na Tvoju svadbu.

elizita
16. máj 2023

Na moju svadbu prišla v krátkych bielych šatách svagrova frajerka,zjemnils to tenkým zeleným opaskom. Vydatá švagriná si dala bledosede krátke. Ja ako nevesta som mala smotanové s rozparkom až na stehná. Keď sa aj po 11r pozriem na spoločnú foto,stále mi to príde divné,že sme boli tri v takom bledom. Aspoň že oni ich mali krátke. Podotýkam že obe boli bez vzorov,úplne čisté - ako nevesty akurát v krátkom prevedení.

majka10
16. máj 2023

No trošku iné nie šaty , no na mojej svadbe si jedna dala "korunku"- "čelenku " presne ako som mala ja nevesta ..... Ja som to prešla s úsmevom ostatní s posmechom.... Čisto biele šaty patria na svadbe neveste.♥️

janulka1802
16. máj 2023

Baby, ja som videla svadbu mojej spolužiačky alebo jej sestry??? Nebola som hosťka, len náhodou na prechádzke. Obe mali róby na sebe. Ja doteraz neviem, ktorá sa vtedy vydávala.

lucitomki
16. máj 2023

Ja si myslím, kľudne si daj to, v čom sa v prvom rade ty cítiš dobre, príjemne a čo lahodí tvojej duši. Aby si sa cítila aj spokojne. Koniec koncov nik nebude riešiť, čo máš/nemáš oblečené, resp. nanajvýš par prvých sekúnd si každý zhodnotí každého (v duchu) a to je všetko. Každý sa potom i tak upriami na rodinu, ľudí, obrad jedlo, zábavu 😊❤️

12katka21
16. máj 2023

Neviem kolko neviest je na top spokojna s cimkolvek na svadbe 🙂
Biele saty pre hostku sa nehodia. Moze to nevestu rozhodit. Nerob jej to. Je to jej den ona ma ziarit

66simonka66
16. máj 2023

Rozprávaš stále len o tom že sa chceš cítiť dobre, krajšia ako nevesta,... To je ich deň, nie tvoj, tak buď rada, že si pozvaná a že môžeš ICH deň prežiť s nimi a ak si zakomplexovaná, nepoznáš slušnosť a chceš byť stredobodom pozornosti, tak si zaplať oslavu, alebo urob svadbu a nerob napriek.

taga
16. máj 2023

Ale ved kludne si pozicaj aj svadovne saty..
Budu si o tebe suskat, alebo ta niekto obleje, alebo ti niekto podgurazeny povie svoje, v kazdom pripade, budes za trapas vecera.. a nevesta si o tebe minimalne pomysli svoje, tvoj partner sa bude hanbit ako pes, ze si vyrobila mega trapas..

A to tvoje " ja by som pochvalila " si strc!
Nie si schopna ani pochopit zaklady slusnosti, cize nejake pseudovyhovaranie coby keby je na urovni za siedmimi horami.. bla bla bla

Ked budes nevesta, pochopis! Ale s tymto pristupom, neviem no...

mk1111111111
16. máj 2023

@janulka1802 aj ja som zial taku videla, keby som nevestu dobre nepoznala, veru neviem, ci by som trafila tu pravu. Smutne, ze sa niekto nevie spravat a chce byt dolezitejsi ako ..... na palici.

petranagy
16. máj 2023

Ja som mala biele šaty na svadbe….
Ale to som sa pred tým rozprávala s nevestou či jej nebude vadiť ak si dám biele a ona povedala že v poriadku lebo bude mat béžové šaty no v deň svadby mala na sebe biele 🫣
Ale mala som modré doplnky…

ada1295
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
16. máj 2023

@roja01 ak by boli šaty akejkoľvek farby prekryté bolerkom, bol by to trapas.
Myslím to bolero, to si dnes už snáď nik neoblečie

cevrik5
16. máj 2023

@tiezjedna 🙏🤣👍👍👍

mentolka12
16. máj 2023

ked my sme mali svadbu tak mma sa pytala kamoska ci by mi vadilo keby mala biele saty, ze take ma a ze sa v nich dobre citi. mne to bolo aleze uplne jedno. Kedine co som chcela aby prisli. Cestovali z ineho statu. Nakoniec prisla v ruzovych. Nikdy by ma ani nenapadlo toto riesit na mojek svadbe kto ma co oblecene. Podstatna bola pre mna ucast hosti, ze si masli cas a prisli 🙂

lulupulu
16. máj 2023

Na mojej svadbe som mala biele šaty len ja a SVOKRA 💁‍♀️💁‍♀️🤔😂 ta žena vie celý čas dobre co robí..

nyusika
16. máj 2023

@lulupulu a ktorá z vás bola krajšia? 😂😂😂

strelko
16. máj 2023

Krémové a inej farby šaty kľudne.Čisto biele podľa mna len nevesta,aj keď veľa neviest si už vyberá aj inú farbu svadob.šiat.