Bledé šaty na svadbe

14. máj 2023

Ahoj, chcem sa opýtať, že či je nevhodné keby má hosťka na svadbe (biele/béžové/smotanové/jemné ružové) šaty, lebo zase (podľa mňa) pokiaľ to nie sú vyslovene svadobné šaty, že pozriem a vidím, že SVADBA tak prečo by boli nevhodné? A zase prečo by sa mala nevesta uraziť/žiarliť/hnevať keby je (čisto podľa nej) iná žena ,,krajšia" ako ona? lebo je to predsa subjektívne, každý predsa vnímame krásu po svojom a pokiaľ by bola nevesta spokojná so svojimi šatami tak by na inú nežiarlila/nehnevala by sa.
(voľná diskusia)

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roja01
16. máj 2023

@nyusika, diky za upozorneni.

bykaterina
16. máj 2023

Čierne a Biele a krémové určite nie. Základ etikety. Ako aj chlap nie v krátkom rukave košele

ukulela
16. máj 2023

pre to iste, preco na pohreb neprides v kriklavo oranzovom kostyme .... kapisto?

mariynka
16. máj 2023

@bykaterina a chlapci, detsky vek? Musia mat dlhe kosele a nohavice v juli? Dakujem🤗

bykaterina
16. máj 2023

@mariynka deti by som striktne neriešila lebo určite nebudú mať sako

bykaterina
16. máj 2023

@mariynka ale určite kosela a nohavice

mariynka
16. máj 2023

@bykaterina jo,ale dlhe? Musia? Jul byva horuci..

khr2016
16. máj 2023

Ono záleží od nevesty podľa mňa.... Ja keď som bola nevesta a mal by niekto biele/svetlé šaty (nepamätám či niekto mal, bolo to dávno 😂) nevadilo by mi to. Veď má dlhé šaty, závoj, je jasné, že ona je nevesta 😁. Ale ono záleží od povahy. Ja som sa hlavne zabávala a užívala si ten deň 😊 neriešila som kto čo mal oblečené. A áno na našej svadbe boli určite krajšie ženy odo mňa, ale tie sa páčili svojim mužom a ja môjmu. Takže tak 😊

khr2016
16. máj 2023

@bykaterina náš sused bol zeninej kamarátke na svadbe v tričku a kraťasoch 😂

beronsche
16. máj 2023

@petranagy Prosim ta, co vedie dospelu zenu k tomu, aby si vybrala na svadbu biele saty?

dkethe
16. máj 2023

Mna vzdy pri tejto teme pichne 😬 raz som na svadbu isla v smotanovych satach typu ceruzka. To by sa este dalo prekusnut. Ale svadba bola v studeny den, a jediny kabatik co som v tej dobe mala, bol bielo-belasy 🤦 ako sity pre nevestu. Vyzerala som v nom jak najvacsia mrcha sveta. A vycitky mam dodnes

lulupulu
16. máj 2023

@nyusika podľa mňa určite svokra, co by som si to dovolila byt krajšia na vlastnej svadbe ako svokra 💁‍♀️💁‍♀️😂

jovan236
16. máj 2023

Vôbec nejde o to či si pekná či nie.Biele šaty sú pre nevestu a pôsobilo by to trápne.Kludne bledé-ružové alebo biele s kvetami/vzorom ale čisti biele by bolo hlúpe.A čierna?keď už tak tmavo modrá.Ale zbytočné je niečo vysvetlovať a radiť keď más asi iný názor a urobís si po svojom🤷🏻‍♀️

beboo
16. máj 2023

@lulupulu aj moja svokra si dala biely suknovy kostym. Presne ako pises, vie co robi.

stevvvka
16. máj 2023

Ja som sa vydávala v smotanových satach. Jedna mladá baba prišla tiež v takých, do béžová, svetlých, trblietavý j, dlhých, široká sukňa. Mne to nevadilo... Ale mnohí sa vyjadrili, že je to detinske

oblecenie99
16. máj 2023

Mne práve dnes vyhodil YouTube také videjko, aj s témou súvisiace .. 😁 https://www.youtube.com/shorts/2Fr20qMXw4M

bykaterina
16. máj 2023

@mariynka jasné že dlhé veď nejdú na plaz

bykaterina
16. máj 2023

@khr2016 no môj švagor MM na okruhlinach detto. Akurát pred mesiacom jeho žena začala druhému švagrovi vykrikovať že už by sa mal vedieť obliecť ako otec rodiny. Mal tričko so Simpsonovcamj a rifle. A ja jej na to no hlavné že ty vieš svojho chlapa obliecť 😂 že ide na oslavu v rozcvanglanych platenkach a roztahanom polotricku a kraťasoch. Som sa ja hanbila za neho keď na tú oslavu prišiel, také pohrdnutie bratom že až. A podobné prišiel svokrovi svojmu otcovi na okruhliny 🤦 ako keby išiel do pohostinstvá na pivo

petranagy
16. máj 2023

@beronsche mala som modré doplnky neriešim to

ja_bb
16. máj 2023

Mam pocit,že aj tak si svetle saty das,tak na čo sa pytas. Nerobi sa to. Daj si svetle saty na oslavu narodenín,krstiny,hocico.Ak je nevesta v bielom a nie ciernom ako by si si dala ty,tak jej nerob konkurenciu.Jednoduche ;)

weronkaa
16. máj 2023

Ja neviem ako sa nam tym môže niekto aj zamyslieť, obliect si na svadbu biele šaty ako hosť. To je jedno či sa nevesta urazí/neurazí alebo či schválila aj hosťom biele šaty. Každá normálna žena s rozumom na mieste si na svadbu biele šaty nedá. Hanba by ma fackala ešte rok 💁🏼‍♀️

khr2016
16. máj 2023

@bykaterina no veru .. ale niektorí chlapi si nedajú povedať, ako sused, toho som ani v rifliach nevidela. Vždy tepláky ma na sebe. Ale keď to jeho žene nevadí 😁

ankare
16. máj 2023

Biele určite nie

tatianamaria
16. máj 2023

Moja svokra mala na mojej svadbe nádherný biely kostým a ani ma nenapadlo, že by ho nemala mať. Však všetci vedeli, že som nevesta ja. Na svadbe mojej sestry prišla kamarátka oblečená v bielych čipkovaných šatách. Sestre to nevadilo. Vôbec ju nezatienila.

beronsche
16. máj 2023

@petranagy som len zvedava, lebo mi to rozum neberie... 😉 Ale ked nechces odpovedat, nemusis...

lunademonica
16. máj 2023

Pre nevestu je to vyznamny den. A ty mas tak mizerne sebavedomie ze sa potrebujes pretekat v bielej s nevestou v JEJ svadobny den?
Co by sa ti stalo keby si si dala ine saty? Je malo siat na trhu, ze zrovna blede si musis dat cez mrtvoly?
Aj ty raz budes mat svadbu, tak nerob inym to, co nechces aby robili tebe.
Tu nejde o to ktora je krajsia, ale ked je v bledom aj niekto iny uz to narusa tu jedinecnost/ziarivost bielej nevesty. Biele saty si na cudziu svadbu podla mna obliekaju len chuderky.

mimka1402
16. máj 2023

@tatianamaria podľa mňa mamy nevesty a svokry som neraz videla mať svetle kostymy a skôr to je také, že " tieto patria k neveste" je to diametrálne iné, než keď to spraví nejaká iná mladá žena len tak.

vanilkovazmrzka
16. máj 2023

Vsetko podstatne bolo povedane v prvom komentari - ja len dodam, ze opytaj sa nevesty, ako to vnima, podla mna drviva vacsina ludi uz dnes neovlada etiketu, a tak im je asi srdecne jedno, ako na ich svadbu prides oblecena, resp ci budes/nebudes mat svetle saty.

miadi
16. máj 2023

@tatianamaria jo a svokra si urcite nenamyslala ze si o nej vsetci sepkaju ze je krajsia ako nevesta 😂mna si raz jedna pani pomylila s nevestou a to som mala modre saty a nevesta mala kremove saty do A kratke. A teda vadilo jej to 😃ale mala som 27 nevesta 30 nie 50+ vacsinou ludia vedia ci Idu na svadbu mlademu paru ci starsim .