Bude problém, keď si urobíme ohňostroj na Silvestra?

karolonakarol
26. nov 2021

Ahojte, chystáme sa na Silvestra na chalupu (je to v blízkosti domov) a je to 5km od Popradu. Myslite že keď si spravíme nejaký menší ohňostroj bude s tým problém ? Kde tam je zákaz ohňostroja? Ďakujem

merajka
26. nov 2021

Zvolila by som tichý ohnostroj - len svetelny efekt. Hluk nemusí robiť dobre ani zvieratam, ani niektorým ludom. Tým duplom, ak je tam zákaz.

aurorastone
26. nov 2021

@merajka a to taky aj existuje? Tichý ohňostroj? Pýtam sa nie v zlom, lebo fakt netuším
Edit: Tak som si pustila video a teda príde mi ze ten hluk je ako pri normálnom ohňostroji 🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate_cs
26. nov 2021

Naozaj je ohňostroj niečo, čo nutne potrebujete aj keď je niekde zákaz? Je to niečo, čo škodí všetkému okolo, či už zvieratám, prírode, deťom, chorým ľuďom… Za mňa nie aj keby zákaz nebol

ella_price
26. nov 2021

Nechápem na čo je celá táto ohňostrojová vec dobrá. A tie lampióny tiež. Ničí to všetko okolo, hluk taký, že zvieratá musíme upokojovať a ešte si to ľudia hádžu pod nohy a na balkóny 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

lenka7477
26. nov 2021

Ohňostroj v prírode na chalupe ? treba aj na zvieratá myslieť , nie len sa seba a svoju pár sekundovú radosť .

nelca84
26. nov 2021
danieli
26. nov 2021

Zakaz ohnostroja je v tanape, ak ste na sukromnej chate dole pod tanapom tak sa zvykne pustit mensi ohnostroj, vsetko je to vsak vysoko individualne, treba zohladnit blizkost domov, nesposobit susedovi poziar (aj to som uz videla), lesa (nevyplasit pol doliny lesnych zvierat), su chaty a chaty, ohnostroje a ohnostroje, nie kazda chata v tatrach je na samote uprostred lesa a priamo v tanape

ice8
26. nov 2021

@viestta dufam ze takto bojujes aj proti vyrubu lesov ;)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublanina1
27. nov 2021

@ice8 🤦🤦🤦🤦🤦

heidi4
27. nov 2021

@viestta 👍👍👍👍👍👍👍

mandarinka555
27. nov 2021

@karolonakarol Už len pridrbaný ohňostroj ti chýba ku šťastiu ?

ice8
27. nov 2021

@viestta to je dobre, pretoze lesy sa odlesnuju a kazdemu je to jedno, vyvaza sa vo velkom.

ice8
27. nov 2021

@bublanina1 boli hlava? na to je ibalgin dobry..

karolonakarol
autor
4. dec 2021

@mandarinka555 mne nechýba ale ty si svojim deťom (ak máš a neviem koľko majú rokov) nespravila nikdy ohňostroj keď deti majú radosť keď to vidia? Alebo ty keď si bola mala nemala si radosť keď si videla ohňostroj ?
@danieli ďakujem za odpoved 🙂)
@lenka7477 ide o radosť deti a opakujem že to neni v lese ale v blízkosti dediny. Neni ani presne v dedine ani pri lese 🙂
@kate_cs táto otázka bola položená preto že neviem kde tam je zákaz či len na nejakom územný alebo nie. Preto som sa opýtala nemáme chalupu ani proamo pri domoch ani a dosť ďaleko od lesa aby nejaký maly ohňostroj na ktorom je dokonca napísané “decka pyrotechnika” niekomu veľmi uškodili. Určite by som nepúšťala ohňostroj proamo v lese medzi zvieratami. 🙂 len sa pýtam, odpoved som sa dozvedela a ďalej čo spravím je už na mne.
Ďakujem za normálne odpovede. Pekný večer

karolonakarol
autor
4. dec 2021

@merajka môžem poprosiť nejaký link na tento ohňostroj? Ďakujem

kittykat22
4. dec 2021

@karolonakarol samozrejme, ze nemozes robit ohnostroj, ani mensi, ked je zakaz. Ak chcu deti ohnostroj tak chodte niekam kde je to dovolene.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
4. dec 2021

@karolonakarol ja mojim deťom, som vysvetľovala, že zvieratá to neberú ako srandu, ani malé deti. A napokon videli nášho psa v takom strese, že samé nadávali... Videla som na dedine úplne zufaleho domorodeho starého pána ako beznádejne beha po ulici a snaží sa kričať, nech debili susedia prestanú, mal poľnohospodárske zvieratá a ja choré dieťa v posteli, ktoré plakalo a balo sa, takže, moje deti rozumejú, že s par minútové debilnej, hkucnej a navyše zakázanej veci je viac škody ako čoho vlastne, radosti?

maciatkolulu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
4. dec 2021

@maciatkolulu z pár minutovej

puklica13
4. dec 2021

@karolonakarol mozno by bolo dobre tvojim detom ukazat aj foto nejakej kotnej lane ktora sa vydesena z hluku a svetiel ohnostroja zrutila z nejakeho zrazu..alebo vtakov ktore dezorientovane narazia do steny ci skal a omracene zamrznu..zvierata maju daleko jemnejsi sluch, to co si ty myslis je daleko od lesa pre ne moze byt jednoducho prilis

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka7477
4. dec 2021

@karolonakarol Deťom urob radosť tým, že ich odvedieš do lesa a ukážeš im , ako žijú zvieratká v kľude ... a že každý hluk ich vyľaká , môžu aj mladé v strachu opustiť a ujsť . Ale ty si tuším už presvedčená o opaku - tvoje deti jednoducho potrebujú ohňostroj ☹ smutné ☹

mandarinka555
5. dec 2021

@karolonakarol Nie....nikdy som im žiaden ohňostroj nespravila....Videli, ako sa náš pes bojí a ako sa trasie od strachu, takže som nemusela ani nič vysvetľovať. A ty nebuď sebecká a sprav im inú "radosť", lebo tvojou 5 minútovou radosťou naubližuješ tisíckam iným živým tvorom.