Čo darovať svokrovcom na Vianoce?
Co darovat muzovym rodicom k Vianociam?mate nejake tipy,napady prosim?
Stručné zhrnutie
- Starí rodičia často „už majú všetko“, preto sú odporúčané spotrebné darčeky ako darčekové koše s kvalitnými potravinami, fľaška vína alebo medovina, ktoré sa okamžite spotrebujú.
- Personalizované fotodarčeky sú najčastejším tipom: nástenný kalendár s fotkami vnúčat, fotokniha (Cewe) alebo digitálny fotorámik.
- Praktické alternatívy zahŕňajú wellness pobyt cez zľavový portál (zlavomat, ceny spomínané od ~120 €), spotrebné domácnosti a elektroniku ako Sodastream, elektrická zubná kefka Philips Sonicare alebo tlakomer.
Najčastejšie otázky
Q: Čo darovať starým rodičom, ktorí „už majú všetko“?
A: Doporučujú sa spotrebné darčeky a zážitky: darčekový kôš s kvalitnou kávou, olivovým olejom, belgickou čokoládou, syrom a vínom; fotokniha alebo kalendár s fotkami vnúčat (Cewe); wellness pobyt cez zľavomat.
Q: Sú fotodarčeky dobrý vianočný darček pre starých rodičov?
A: Áno, kalendár s fotkami vnúčat, fotokniha alebo digitálny fotorámik sú opakovane označované za darčeky, ktoré starí rodičia oceňujú a ktoré „nekončia v skrini“ (Cewe fotokniha, digitálny fotorámik).
Q: Je vhodné darovať tlakomer ako vianočný darček?
A: Názor je rozdelený: niektorí považujú tlakomer za praktický darček pri zdravotných ťažkostiach, iní ho považujú za ekvivalent nákupu liekov alebo hygienických potrieb a nie za „darček“.
Q: Kde kúpiť wellness pobyt alebo darčekový poukaz online?
A: Používatelia odporúčajú zľavové portály ako zlavomat (v diskusii spomínaná cena od ~120 € za dvojdňový wellness); darčekové poukážky do Kauflandu alebo Tesca často podľa diskusie nejdú kúpiť cez internet a treba ich kupovať priamo v predajni.
Q: Aké elektronické darčeky sú odporúčané pre starších ľudí?
A: V diskusii sa spomínali Sodastream/Sodastreem, digitálny fotorámik, elektrické zubné kefky Philips Sonicare, tlakomer a pamäťová karta.
Q: Ako riešiť duplicitu darčekov v rodine (viacerí kupujú podobné veci)?
A: Praktické riešenia z diskusie: koordinovať darčeky (fotokalendár ako opakovaný darček je v poriadku), vybrať spotrebné položky, ktoré sa skonzumujú, alebo dohodnúť pravidlo, že sa dary kupujú len deťom.
Závery z diskusie
Zhoda
- Personalizované fotodarčeky (kalendár s fotkami, fotokniha, digitálny fotorámik) sú považované za univerzálne obľúbené.
- Spotrebné darčeky a darčekové koše s kvalitnými potravinami sa odporúčajú, pretože sa spotrebujú a nezostávajú v skrini.
- Wellness pobyt cez zľavové portály a predplatné časopisu (Slovenka, Plus sedem dní) sú časté návrhy ako „zážitkové“ alebo opakujúce sa dary.
Sporné názory
- Tlakomer: jedna skupina ho považuje za užitočný zdravotný darček, druhá skupina ho vníma ako „praktickú“ vec vhodnú skôr na nákup než ako vianočný dar.
- Politika darovania: niektoré rodiny dávajú dary len deťom, iné trvajú na tom, že dospelí by mali dostať aspoň malú pozornosť.
Otvorené otázky
- Ako zaručiť, aby darček starým rodičom nebol duplicita alebo nezostal v skrini?
- Kedy je vhodné darovať zážitok (wellness, divadlo) vs. praktický spotrebný dar?
- Ako vybrať darček pre starých rodičov, ktorí odmietajú nové veci alebo „všetko skrečkujú“?
Spomenuté značky a firmy
Cewe, Sodastream, Sodastreem, Philips Sonicare, IVO Premier, Tchibo, Kaufland, Tesco, Metro, zlavomat, Metro (predajňa/wholesale), Metro (spomínané v súvislosti s nákupom), Metro/Metra (rôzne pravopisné tvary v diskusii), Colafit, Rolling Stones, Slovenka, Plus sedem dní
Spomenuté produkty a metódy
fotokniha (Cewe), kalendár s fotkami, digitálny fotorámik, darčekový kôš, darčekové balenie čajov, medovina, ovocná pálenka, Sodastream/Sodastreem, elektrická zubná kefka Philips Sonicare, tlakomer, IVO Premier nože, LP (Rolling Stones), gramofón, pamäťová karta, wellness pobyt (zlavomat), predplatné časopisu (Slovenka, Plus sedem dní), darčekové poukážky Kaufland/Tesco/Metro, levanduľový peeling, šumiace gule do kúpeľa, fotodarčeky (magnetky, hrnčeky), obliečky, uteráky, papuče, darčekové koše s kávou/oliivovým olejom/čokoládou/syrom/vínom, Calafit/Colafit (balík)
Miesta a osoby
Rolling Stones
@zuzanka.zuzu nie je to blbost, stary rodicia to maju radi, nevidia tie deti kazdy den, ukazu kamaratom. Ako to tebe pride je jedno 🙂) U nas ziadne hrnceky a blbosti, ale fotky musia byt :D a bez magnetky na chladnicku by sa mojej mame ani vianoce neratali :D a dostavaju aj druhy starki, aby si nezavideli :DDD
@marion09 boze ty sa mas s tou svagrinou rada :DDD
Nám povedali, aby sme si nerobili starosti a nič im nekúpili. Len samozrejme mne to nedalo a kúpila som svokre takú termosku so slamkou a svokrovi kúpime pamäťovú kartu, keďže už ju dlho chce
A čo tak nejaké doplnky do domu/domácnosti, čo síce majú ale všimli ste si že by sa zišli nové? Koberčeky do kúpelne/na WC, stojan na zubné kefky/zuby 🙂 , doštička na krájanie/lopárik, stojan na dialkové ovládače, koberček pred vchodové dvere, lampička na svietenie do zásuvky (zástrčky), stojan na kuchynské utierky, rádijko svokre do kuchyne 🙂, darčekové balenie čajov, stojan na nože (aj s nožami 🙂 ), vešiačik/skrinku na kľúče ...
u nas klasicky fotokniha deti za cely rok - aj rodicia, aj svokrovci aj moja 88 rocna babka mi od leta pizukaju usi, ze ju chcu a ci uz na nej pracujem. 🙂 svokrovci pobyt v kupeloch - uz dostali 2, toto bude treti - inak napriek dostatku financii nikam nepojdu, lebo... takto su viazani datumom platnosti a musia ist (a paradne si to uziju). a hlavne ziadne pracholapace im aspon doma nezavadzaju.
a u nasich vzdy rozne knihy, nejaky drahy alkohol, mame kozmetika (ruze, kremy, spiraly, fotak, dvd, cd a podobne) a blbinky, ktore maju nejaky vtipny vyznam pre obdarovaneho 🙂
Mojich tiež potešil kalendár s fotkami, tak tento rok urobíme prekvapko a zaplatili sme fotografa na rodinné fotenie. Budú mať fotky zo všetkými čo budú chcieť mať na foto 😀
Ja som objednala cez net kalendar nasich fotografii a davame peniaze, aby si nieco svokra kupila a dala pod stromcek.
My mame dohodu ze darceky sa davaju len detom-vnucatam 😉 zvykli sme im davat taky rodinny kalendar s fotkami a bud dobre vinko alebo taky zazvorovy drink co neobsahuje alkohol 😉
U nas predplatne casopisu a rocna dialnicna znamka.
Dokonca tento rok mala vychytavka kniha s nazvom Babicka/dedko rozpravaj... To je ako keby ich spomienkovy dennik, kde budu pisat, aby si to vnucence mohli v neskorsom veku citat 🙂
Svokor je zarytý celoživotný fanúšik Rolling Stones tak dostane nové LPcko co vyšlo teraz 1. decembra do zbierky... ak dorazí 😁 svokre idem spravit domaci levandulovy peeling a asi aj take tie sumiace gule do kupela; uvidim co stihnem s bruskom este... a este odtlacok rúčky malej do slaneho cesta, vymaľovaný na vianočný motív.
My sme vacsinou za take handmade darceky (teda ak nevyskoci nieco ako ta platna akurat...) minuly rok som svokrovi robila mix nakladanych syrov a muz robil pivo k tomu.
hojdace kreslo a 220 donho 😀 ale nie ja som svokrovi kupila siltovku vystlanu ako prilba lebo je traktorista stale dakde buchne a svokre som kupila papuce a taku esenciu do vane pena a sol bola
viacere pisete, ze darceky maju len deti. mne to nepride celkom spravne. sice mam este malicke dieta (1,5), ale myslim, ze by malo vidiet, ze na vianoce sa obdaruvame navzajom a nie je to len o nej/nich. takze aj ked len malickost, tak trvam na tom, aby si kazdy nasiel pod stromcekom nieco.
co sa tipov tyka, uz tu toho bolo dost, vela zalezi na rozpocte a aki su svokrovci ludia, co maju radi, ci maju hobby alebo nieco potrebuju, co sa hodi dat na vianoce (bez urazky, ale prasok na pranie davat mi pride dost nevhodne aj ked ho pottebuju)
Tlakomer a koberček pred haj*** to u mňa vyhrali 😀 taký ten s vykrojenym wc, to musí byť super si nájsť niečo také zabalené pod 🌲 😂
neviem co mate proti tlakomerom niektore, ved to je super vec a v kazdej rodine by jeden mal byt... svokra svojho casu dostala tiez - ma problem s tlakom, mala jeden, ale na figu, tak dostala omnoho lepsi. aj moja babka... a my s muzom sme si kupili sami - vobec by sme sa nebranili keby sme ho dostali kludne aj k vianociam.
ale uznavam, ze ked clovek nema problem s tlakom, tak nieco takeho asi nechape.
ja dam toho roku svokrovi to, čo on dáva kazdy rok mne: tj "radosť zo svojej prítomnosti pri štedrovečernom stole" 😂
@tomiholjubavi daj mu to ako darcekovy poukaz, ze celorocne - ten tvoj svokor, vacsinou sa tu na nom rehocem - ale mam podobnu fajtu doma, je to na vrazdu niekedy 😀
Ja som akurat dnes chcela kupit darcekovy poukaz na nakup v hypermarketoch ( Kaufland, Tesco.......) no nikde to neviem cez internet kupit.😠☹

necitala som vsetky komentare,ale kazdy rok mam tiez tento problem. Svokrovci nic nepotrebuju, vsetko maju (nic nevyhodia, vsetko skreckuju), nikam nechodia - cize ani nejaky pobyt alebo listky do divadla uz nechcu....svokre este nejaku kozmetiku a svokrovi to casto dopadne tak,ze si nieco kupi a my mu to dame pod stromcek. Oblecenie by som im nekupovala, to sa netrafim do vkusu, do domacnosti nic nepotrebuju.....