Čo dať farárovi za krst?

dontgiveup
25. feb 2015

Chcem sa poradiť čo ste dali farárovi za krst, viem, že niekto dáva peniaze niekto napríklad koláčiky, ako to vlastne funguje....ak dávate peniaze tak koľko?
ďakujem za vaše odpovede 🙂

suezee
25. feb 2015

Nedali sme nič a nič sa pre to nestalo. Však je cirkev platená z našich daní.

lusi24
25. feb 2015

nič len vyslužka vinko a koláčiky..

tichanska1
25. feb 2015

Nič sme nedali, lebo nič neprijal. Povedal nech dáme do zvončeka...

dejna86
25. feb 2015

my sme farara pozvali s nami na slavnostny obed

samasa
25. feb 2015

my sme dávali peniaze na kostol... u nás sa to tak robí... takže keby niekto dá koláče asi by ho babky po dedine rozniesli 😀
ale suhlasím s tým, že by sa nemalo dávať nič...

palinkova87
25. feb 2015

Nic

nice202
25. feb 2015

uz ste im zaplatili na daniach....

dionyzka
25. feb 2015

Nic. Dakuje sa Bohu, nie fararovi.

olifcek
25. feb 2015

nic, je to jeho ,,praca"

petra7777
25. feb 2015

Jednoznačne lopatou po krížoch 😀 😀 😀 Ženičky, máte pocit, že farári majú málo, Alebo, že trpia biedou? Alebo, že si neberú prachy z toho, čo vy a vaše mamky a babky dáte "akože na kostol", alebo do zvončeka ???? Len pevne verím, že ma za to nebudete preklínať, lebo karma je sviňucha 😀 😀 😀

henamichal
25. feb 2015

v nasom meste bol taky farar,ktory si stanovil ceny za krst,za sobas a nie nizke ceny. 20,50,100eur. Otras!

henrieta26
25. feb 2015

my sme davali vino a kolače a potom po krste na kostol peniažky

strociatka
25. feb 2015

hm.. "Pan Boh zaplať"?

0silvia0
25. feb 2015

@petra7777 bacha na svoju karmu, keď všetkých hádžeš do jedneho vreca 😎

katharynkaa
25. feb 2015

Nic.maximálne kolaciky

katyt
25. feb 2015

Nič, maximálne koláče.

anuskaaprazko
25. feb 2015

My sme dali kolace co boli napecene na oslavu po krste tak akokeby vysluzku a flasku domaceho vinka. Aj do zvonceka sme potom anonymne dali nejaky vacsi peniaz (myslim ze 20 eur)

janinah
25. feb 2015

Farár síce má plat,ale nie všade sa krstí pri omši,ak je pre nás osobitne otvorený a vysvietený kostol,tak by som sa hanbila nedať ani euro.A dať z tej kopy koláčov zopár kúskov farárovi ma tiež nezabilo.A nechápem prečo sa na farárov vyskakuje,že sa im "dáva".Bez mihnutia oka mnohí dávate lekárom fľaše aj peniaze,,kaderníčke či čašníkovi trigelt,,masérke kávu,učiteľkám kvety a dezert.....

ervenka
25. feb 2015

@henamichal hlavne,ze farari davali slub "zitia v chudobe a cistote"... pre kazdeho sa asi zacina chudoba niekde inde.

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanervy_2
25. feb 2015

@ervenka chudobu neslubuju, len reholnici... 😎

my dame aj kolace, aj nejake to euro, posledne ani za vysviacku bytu ani za svadbu nikto nic nechcel... ale beriem to tak, ze kvoli nam vysvieteny kostol, vyzdoba..

@henamichal takemu by som just nedala a nahlasit na biskupak, pripadne vsetci chodit inde 🙂 alebo ako nam odporucal jeden kaplan, pytat si blocek 😉 aj ked viem ze niekde vo velkych kostoloch maju, ale oficialne to pytaju ako poplatok za elektriku a tak...

maruskasb
25. feb 2015

Dali sme vinko a kolaciky... tym sa urcite potesi 😉 Je to "mily uplatok" 🙂 U nas sa vsak zvyknu dat aj peniaze do obalky, asi symbolickych 10,-. Ale pokrsti aj bez toho 😉

jankako
25. feb 2015

flaštičku vínka,zákusky,a peniaze podla uváženia..10,20 eur...niekto pozýva aj k obedu..

cat
25. feb 2015

Výborná otázka, polícia už rieši úplatky pôrodníkom, ku ktorým sa poniektoré na MK verejne priznali, tak šups sa ešte popriznávať kto, ako a čím - ako sa to po novom povie?- jaaj "obdaroval" farárov 😀 😝

dugyna
25. feb 2015

nedávali sme nič a nikam sme ho nepozývali, prečo aj, je to človek ktorý si robí svoju prácu. ak by to bol kamarát alebo známy zavolám ho asi na obed po krste ale to je všetko.nevidím jediný dôvod prečo dávať farárovi niečo za krst. chodili sme na prípravku ako všetci..bolo nás v kostole krstených viac naraz a nebolo to súčasťou omše..
nie sme v "ére" kedy sa krst vybavoval a trebalo čosi dať aby dieťa pokrstili

tana85
25. feb 2015

dieta som este nekrstila, ale ak by som, tak asi skor len nieco symbolicky ako pisu dievcata - vysluzku takpovediac. trosku ma ale prekvapilo, ze to tak pisu, ze co by ten farar este nechcel...na jednej strane davam krstit dieta a asi aj chodim do kostola, ale na druhej trusim taketo reci o fararoch, az take pohrdave. tak ak nemam dobry nazor na cirkev a fararov, tak nekrstim, dieta sa da vychovavat vo viere aj bez toho...

mirreckall
25. feb 2015

my sme nedávali nič, chceli sme zaniesť cez týždeň aspoň koláče, ale akosi nič nezostalo :D

lucinkab
25. feb 2015

no, ja som mala problem aby mi malinku dakto pokrstil, lebo som rozvedena a dcerku amm s inym s ktorym zijem na hromadke... ale jeden sa nasiel a pokrsti nam, a chcem to bez omse, takze dostane skatulu kolacov a dost, na co mam za t platit? a druha vec musim ist az 55km , takze asi tak...

barnica
25. feb 2015

My sme dávali koláče a víno a volali sme ho na obed peniaze vôbec nechcel ešte aj malému doniesol darček 😀

mamulka211
25. feb 2015

pusu 🙂