Čo pre vás znamenajú zásnuby?

24. máj 2021

Patrím do mladšej generácie (20) a veľa mojich známych sú už zasnúbené. Nešokkuje ma ten vek, skôr to, že po akom čase vzťahu. Keď som sa pár ľudí spýtala, tvrdili mi, že však sú to len zásnuby. Len si povedia, že raz pôjdu pred oltár a dostane prsteň, ale nie je to nič také extra. Môj priateľ má nato tiež taký názor. Sú to len zásnuby, len dostanem prsteň a povieme si , že raz (rok, 5, 10) budeme svoji. No pre mňa to nie sú len zásnuby ale až. Nie je to niečo ako dať sa do vzťahu. Jasné, že po pár mesiacoch máme ešte pocit, že to bude navždy a budeme spolu až do smrti ale aktuálny pocit podľa mňa nie je dôvod sa zasnúbiť. To by som sa mohla s každým mojim aktuálnym partnerom. Je mi jasné, že nepodpisujem žiadny papier, že ten prsteň mu môžem kedykoľvek hodiť k hlave, no robiť zásnuby tak zhurta veď aj tak sú to len zásnuby mi príde divné. Zaujíma ma váš názor, som len moc staromódna alebo ako?

hederamonstera
24. máj 2021

Tak u mna zasnuby znamenaju, ze do roka sa zoberieme a tak aj bolo ;) nechapem naco je niekto zasnubeny 5, 10 a viac rokov. vtedy to naozaj nema zmysel

3009
24. máj 2021

Pozri pre každého má to iný náboj, pre jedného sú to len zásnuby, pre druhého už akýsi minizáväzok, ale spolu môžete byť aj ako manželia bez zásnub. Kto si ako vyberie.

1bambinko1
24. máj 2021

pre mňa záznuby znamenali veľa a do roka a pol bola svadba 🙂 obaja sme to tak brali.

irusa
24. máj 2021

nič..s mužom som 15 rokov a žiadne zásnuby sa nekonali

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damiana1992
24. máj 2021

Zásnuby to je taka rezervacka 😆

irusa
24. máj 2021

@bambulienka25 asi stále nie ste rozhodnutí 😀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
irusa
24. máj 2021

@damiana1992 keď ťa nezoberie Ďuri od vedľa, tak ja si ťa časom ,, možno,, zoberiem 😀

hederamonstera
24. máj 2021

@bambulienka25 to som nikde nenapisala, len mi to nedava proste zmysel ;)

hederamonstera
24. máj 2021

@irusa asi tak

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella_price
24. máj 2021

Pre niekoho to môže znamenať, že tento vzťah berú naozaj vážne a chcú sa obaja posunúť vpred. Niekto je zasnúbený rok, niekto x rokov. Nikdy nevieš, ako to nakoniec skončí. Môj bratranec bol zasnúbený s priatelkou 5 rokov a aj sa rozišli. My s manželom sme sa zasnúbili po dvoch rokoch a do roka a nejaké mesiace bola svadba. Rovnako ti nikto negarantuje, že zásnuby = šťastné manželstvo.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuvelyn
24. máj 2021

Pre mňa zásnuby boli take divadlo okolo svadby. S muzom sme sa dohodli ako dvaja dospelí ľudia co chcunspolu žiť a založiť si rodinu, ze sa vezmeme vtedy a vtedy a o dva týždne na to kúpil prsteň a urobil divadielko 🙂 nevravim ze to nebolo milé, ale nebolo to nutné 🙂

irusa
24. máj 2021
hederamonstera
24. máj 2021

@bambulienka25 tak ale to je ina situacia ;) nehovoris o drahom, ze je tvoj snubenec ale partner nie?

katkaseiner
24. máj 2021

my sme mali zasnuby po niekolkych rokoch.. a u mna to znamenalo ze to myslime obaja vazne a ze sa chceme vziat... svadbu sme do roka nemali, ale to sme vedeli uz dopredu... proste sme chceli a oslavili sme nasu lasku zasnubami, aj moji rodicia pochopili ze to obaja myslime smrtelne vazne.

autor
24. máj 2021

Ja mám známu, ktorá má 23 a je už 3.krát zasnúbená 😃 neviem ako to robí 😁

irusa
24. máj 2021
nttnnt
24. máj 2021

my sme sa zasnubili po 8 rokoch teraz 1.maja a za 2 tyzdne mame svadbu takze asi tak....naco skor..a prstenov a sperkov dom dostala od buduceho habadej k sviatkom a neboli to zasnubne proste sperk na nosenie :D

autor
24. máj 2021

Teraz je inak v móde predsnubný prsteň či čo 😆 prsteň s ktorým sľúbiš, že raz ju požiadaš o ruku. To mi príde také, že chlap na zásnuby sa ešte necíti ale chce umlčať babu tak jej kúpi prsteň aby bola spokojná a sľúbi jej , že raz ju požiada o ruku😁

ella_price
24. máj 2021

@nttnnt Moja mama zostala so mnou tehotná a keďže ocova rodina bola aká bola, tak musela byť teda svadba. Ocino v jeden deň kupoval zásnubák aj obrúčky, lebo veď čo by to bolo, keby jej nedá aj zásnubný 😀

nttnnt
24. máj 2021

@ella_price tak to mal velky vydavok v jeden den :D :D

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
24. máj 2021

Pre mna to znamenalo začať plánovať svadbu. O pól roka od zásnub aj bola.

ella_price
24. máj 2021

Teraz tie baby hlavne vidia na internete ako je každá zasnúbená a má deti a perfektné a dokonalé fotky, tak k tomu dotlačí aj svojho chlapa, ktorému to je niekedy tak 4 či jej kúpi prsteň alebo nie, len nech už drží tlamu 😀 To, že ju potom mláti, alebo čo, je nepodstatné, hlavné, že má pekné fotky 😀 Ešte keď začnú tlačiť do decka, no to je už kompletné 😀

silvike
24. máj 2021

hej, taky zvlastny trend..."len"zasnuby nie su problem, sup, kupime prsten a zasnubime sa...ale taky ten akoze "len papier" rozumej svadba, co ma prirodzene nasledovat po zasnubach uz zrazu problemom je a tak to odkladame na neuricto a sme zasnubení rok, dva tri, 5, 10...Podla mna zasnuby znamenaju naozaj uz vazne rozhodnutie oboch partnerov zostat spolu a zosobasit sa v blizskej buducnosti. Takze viac menej po zasnubach nasleduje priprava na svadbu, do cca roka. Tak to by malo byt podla mna 🙂

matkahelka
24. máj 2021

@bambulienka25 a zijes kde? na SR? lebo slovensky pravny system nepozna vztah druh/druzka ani partner/partnerka. ak sa chlapovi nieco stane, nemozes nanho poberat ocr, a ked sa mu stane este nieco horsie, nemas narok na vdovske