Dáva sa v prípade svadby bez hostiny svadobný dar?

hustlerko12
6. jan 2021

Ahojte, nemate nahodou niekto skusenost so svadbou bez hostiny? Dava sa v takejto situacii svadobny dar alebo nie? Ledze ide len o obrad v kostole so 6 ludmi? Dakujem

deti95060810
6. jan 2021

skúsenosti nemám, ale ja by som dala e...

elenka74
6. jan 2021

@hustlerko12 Ja by som tiež dala nejaké peniaze a hlavne, keď je to nejaká blízka rodina ako sestra a pod.

hustlerko12
autor
6. jan 2021

@elenka74 no ide o kamaratku 🤷‍♂️

c_est_la_vie
6. jan 2021

Ja by som kupila nejaku drobnosť- kartu a fotorámik a pod. Peniaze sa podla mňa dávajú aby mladomanželia neboli na svadbe tak stratový. Určite by som nedavala dar/ peniaze v hodnote viac nez sto eur, ked som nikde nebola

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka95
6. jan 2021

Dáva sa ked je hostina. Lebo všetci vieme koľko stojí to jedlo, pitie, dj... 🙂 bez hostiny iba drobnosť ;)

elenka74
6. jan 2021

Len teraz to bude zložitejšie, čo kúpiť, keď je všetko zatvorené, ani kvetinárstva nefungujú.

hustlerko12
autor
6. jan 2021

@elenka74 ved prave toto je dalsi pruser ked je vsetko zatvorene

c_est_la_vie
6. jan 2021

@hustlerko12 poukazku na vytlacenie obrazu na platno. Stoji to okolo 20 eur a mozu si vytlačiť svadobné portréty 😉

elenka74
6. jan 2021

@c_est_la_vie Len kde tú poukážku teraz kúpi, iba ak by sa dalo online.

akcul13
6. jan 2021

My sme mali svadbu bez veľkej hostiny, iba rodicia a stari rodicia...vraveli sme ostatnym, ze nic nechceme, ze to je hlupe, ale niektori dali aj tak

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
c_est_la_vie
6. jan 2021

@elenka74 da sa, niekedy to aj na zlavomate predávali. Treba pozriet zlavomat, zlavadna, pripadne eshop faxcopy, cewe...

elenka74
6. jan 2021

@c_est_la_vie Aspoň že tak

dzulli1980
6. jan 2021

Dala by som do obálky peniaze ... či s hostinou, či bez.

deti95060810
6. jan 2021

@elenka74 kvetinárstvo ti spraví kyticu na objednávku... Prídeš len po kyticu

avril299
6. jan 2021

ja som tak kamaratke dala 50€ do obalky

amelie2017
6. jan 2021

Aj ja by som dala aspon 50€.

nina255
6. jan 2021

@hustlerko12 my sme boli kamaratom na svadbe co mali len obrad bez hostiny (zrusena kvoli covidu), a peniaze sme dali s prianim.. vlastne vsetci z partie davali svadobny dar normalne aj ked len obalku

kath1210
6. jan 2021

@hustlerko12 brat mal v novembri, hostia ktori neboli na hostine (na hostine nas bolo7) doniesli mladomanzelom darceky pred dom.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima194
6. jan 2021

@hustlerko12 zalezi na vela veciach, bolo oni vam na svadbe? Ak ano urcite, lebo oplatit treba.. A tak isto v druhom prípade oni asi pojdu k vam na svadbu ak ešte nie ste vydata takze tiež áno

de_zi
6. jan 2021

My sme mali bez hostiny v októbri, všetci dali do obálky nejaké peniažky. Ale rozdávali sme aspoň výslužky a hostina bude dodatočne až sa bude dať.

ajko2011
6. jan 2021

My sme mali v októbri svadbu bez hostiny a dostali sme peniaze. 🙂

miadi
6. jan 2021

Kvety mam rada ale oride mi to zbytocne nevesta mà. Svoju kyticu mne sa pači taketo home made dar😍

janeninka
6. jan 2021

@hustlerko12 zalezi od okolnosti - ci ste si blizke a pod, pripadne sa mozte partia zlozit na nieco po com viete ze tuzia. Ale nejako extra by som to nehrotila, dar najskor netrafis, peniaze sa v tomto pripade dako nehodia - 50 eur je podla mna dost kedze si nesla na hostinu a neni ti to trebars sestra a 10 je zas trosku usmevne. A hlavne ja mam napr darcek pre kamosku k malickemu a uz par mesiacov som jej nemala prilezitost to dat vzhladom na okolnosti..

jajka71
6. jan 2021

@hustlerko12 vieš zohnať darčekov poukážku na čokoľvek, keď poznáš pár vieš vybrať, keď ide o začínajúci dvojicu možno z nejakého elektr pripadne z nejakého eshopu kde si vedia kúpit čokoľvek, keď kamošku poznáš možno vieš čo by sa hodilo, sú aj eshop kde sú poukážky aj inej ako dvojciferné ci trokcifernej hodnoty 🙂 dáš do obalky s blahoželanim a vybavene 🙂

ciusinka
6. jan 2021

@hustlerko12 Tak ja osobne by som dala peniaze len vtedy,ak tá kamarátka bola na mojej svadbe a dala mi peniaze..Ale inak nie.. Tá poukážka na fotku na plátne je podľa mňa dobrý nápad 🙂

gabibubliakova
11. jan 2021

@hustlerko12 My sme sa s manželom brali teraz v novembri a nakoľko to situácia nedovolila vziať sa inakšie ako bez hostiny, svadbu sme už totižto raz presúvali, tak sme sa zobrali bez hostiny. Povolenia sme mali také, že 50% kostola mohlo byť zaplneného, tak do kostola vošli všetci čo boli pozvaní, tak väčšina prišla a svadobný dar nám dali normálne už pri gratulovaní v kostole.. ostatní, keď sa dalo prišli posedieť a taktiež vždy doniesli nejaký dar.. väčšinou to boli €.

kayla_gombosova
2. júl 2022

@ajko2011 zdravím. Chcela som sa opýtať ako to prebiehalo po obrade. My budeme mať tiež teraz 1.10.2022 ale chceme iba obrad nakoľko budem už v 8mom mesiaci tehotenstva. Vopred oboznamime všetkých pozvaných na obrad že hostina nebude, pre nás je svadba iba formálna príležitosť. Nejde o dary, ale ako to bolo po obrade? Rozmýšľam či to nebude trápne keď povieme že súper ďakujeme že ste prišli ideme domov a každý z vás vlastnou cestou? 🤣 Ďakujem