Dávajú vám ako manželom vaši rodičia rovnako hodnotné darčeky?

rakahaka
19. apr 2019

Mna len zaujima, ci dostavate od rodicov/svokrovcov na meniny/narodky rovnako hodnotny dar, alebo sa medzi vami a manzelom robia rozdiely.
Totiz moji rodicia davaju mne aj muzovi vzdy na chlp rovnako. Kdezto svokra ide k muzovi blahozelat s troma taskami, priklad:na narodky dostal muz od nej 100€ do obalky, drahy konak, syrovu tortu, kozmetiku, atd) mne na narodky dala hrniec co dostala za body (bez pokrievky- ta stoji 30€ ) alebo na meniny som dostala pohladnice co daval primator dochodcom, primatorovu hlavu z prednej strany ale vystrihla ;) a pero s ceruzkou (asi nasla v skole, robi upratovacku). Nejde mi o hodnotu darov, radsej by som dostala rovnaku cokoladu/ smsku s muzom, ked to bude uprimne. Uvazujem co jej mam kupit teraz na bliziace sa narodeniny...

pribinak
19. apr 2019

Kvety. Tym nepokazis nic a nemoze povedat, ze nedostala nic

lindusss2016
19. apr 2019

@rakahaka mne svokra dava vzdy mensi dar ako svojmu synovi a aj to len na vianoce, na ine sviatky od nej nedostavam nic. Este ma to nenapadlo nejak riesit, ci komentovat. Ja jej tak isto nic nedavam a na vianoce malickost.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
29simona29
19. apr 2019

@rakahaka u nas svokra nechodí blahoželať ani jednému🤷‍♀️A moji rodičia dali už viackrát manželovi hodnotnejší dar ako mne🤷‍♀️Ešte že si môžem kupit sama všetko, čo chcem a potrebujem a nemusim cakat, čo mi kto podaruje🙏

ankare
19. apr 2019

Primátorova hlava vystrihnuta 🤣🤣🤣

zuzipolo
19. apr 2019

@rakahaka milá svokra,ja mám podobnú :D dostávam od nej často voňavky čo dostala ona od niekoho(také tie 3eurive),ale nepoužíva také alebo som už aj rúž dostala (maľujem sa minimálne a rúž vôbec nepoužívam),telové mlieko alebo vzorku mydla...všetko to posúva ďalej.rafsej keby mi nič nedala,neviem ako sa tváriť keď mi dáva totálne blbosti 🙄 inak to že dáva mužovi veľké dary mi nevadí,je to jej syn takže to neriešim 🙂 len keby mne nedáva tie sprostosti ....

simka14
19. apr 2019

Nám dávajú moji rodičia aj svokrovci rovnako 🙂 ešte keď sme len spolu chodili tak to už tak bolo 🙂 a dokonca mne dáva svokor aj vždy nejakú korunu do ruky ,,na tajnáša,, 😁 teraz sme mali spoločnú oslavu narodenín aj ja aj muž a peniaze od svokra som dostala len ja 😁😁

romiada
19. apr 2019

@rakahaka napis jej blahoželanie na tu pohladnicu (od primatora) čo si dostala na meniny 😉 a k tomu bonboniera z Lidla

baklik
19. apr 2019

Ja nedostavam od svokrovcov nic, rovnako ani muz. 😀 spomenu si len na synove narodeniny, meniny ani raz a to uz bude oslavovat onedlho osme... 😞

loginexistuje
19. apr 2019

nam davaju rovnako teda nic totalny ignor

osobne by som ale zohladnila to ze dava manzelovi a dala jej normalny darcek nieco co ju potesi moznondarcekovy kos s potravinami a pekne prianie alebo nieco po com tuzi a povedz ze si jej to vyberala ty

sanika226
19. apr 2019

U nás svokra prvý rok keď sa narodila mala doniesla na Vianoce malej ciapocku a mojej prvej dcére,ktorú mám s iným doniesla Kinder bueno.To som vtedy vytmavila každému odvtedy darček neni 🙊 ale zas moja ex svokra kupuje mojim dcerám obom pritom len jedna je jej vnučka 😊

vilma7
19. apr 2019

Dávajú nám rovnako (po 50€), ale ja by najradšej nechcela nič, všetko čo nám treba, máme. Moja mama zas nedáva nič a to mi vyhovuje. Peniaze nech si radšej užijú sami, ja si na seba zarobiť viem. My sme s rodinou ale v zahraničí, takže nie vždy doma na sviatky.

rakahaka
autor
19. apr 2019

@romiada to je najlepsi napd na svete 😂 pohladnice su fotky nasho mesta, vyberiem teda najkrajsiu s nejakou peknou sochou ❤️❤️❤️

rakahaka
autor
19. apr 2019

@loginexistuje ona pred kazdymi narodeninami povie co chce :D typu jogurtovac, mixer, hodinky atd doteraz kazdy darcek som jej vyberala ja aj vianocny, vsetky, moj muz by jej kupil nejaku blbost alebo nic... ona vie ze to vyberam ja, aj obuv ked kupujem skusam ja.

laska201
19. apr 2019

Tak svokra vzdy prispeje a oslavujeme spolocne.19. Ma meniny aj s malou ved meno ma po uzasnej babke a ja 21 narodky a 24 meniny vsetko v jeden mesiac.a na narodky dostava od nas spolocne s muzom darcekovy kos,ktory aj tak vsetci spolocne zjeme.Ved byvame spolu a je to ta naj svokra na svete.a moja mama tak ta mi max zavola ked si spomenie muzove ani nevie.

loginexistuje
19. apr 2019

@rakahaka a keby si jej ty povedala co si prajes tak to zignoruje?

beky1813
19. apr 2019

Muzovi rodicia davaju rovnako peniaze, aj nam, aj detom. Pri okrúhlych davaju viac. Mne to pride moc, predsa len nie som ich dieta. Moji rodicia zas kupuju dary, ale sumy som nepozerala. Vzdy vystihnu, co chceme, potrebujeme
A ja vyberam dary podla toho, co im chceme dat, nie podla toho, co dali oni

sense
19. apr 2019

Kup jej to co chces...nie co sa od teba ocakava....a nie preto ze sa to patri....

Ja nikdy od nikoho nic neocakavam teda ano ocakavam a to ze nezabudnu a to ma potesi najviac, a je jedno ci sms, alebo zavolaju al pohladnica...a takisto ak chcem ja niekomu zablahozelay to urobim ak ho chcem obdarovat ho obdarujem aa je to jedno ci je to mama alebo svojra al kolega z prace ....

rakahaka
autor
19. apr 2019

@loginexistuje mne je to trapne pytat si od niekoho nieco. Moj muz si tiez nic nepyta a nosi mu vzdy peniaze a nieco k tomu...

romiada
19. apr 2019

@zuzipolo tie "vonavky" su dobre miesto osviežovačov na wecko alebo na vysprejovanie prepotenych topanok 😉 posli muža teraz vyšibať svokru a nech ju "oleje" tou voňavkou čo si dostala 🤣

ajsha123
19. apr 2019

U nas moja mama dáva obom rovnako. Aj dodatočne. Svokra nerobí výrazné rozdiely, ale v minulosti raz dala , raz nie. Alebo dala tomu, kto bol akurát u nich, dodatočne málokedy. Teraz sú obaja na dôchodku, dostávaju dost malo a odvtedy aj my dostaneme menej, resp. Väčšinou nic. Ale tie deti, ktoré má doma (4), tie vzdy nieco dostanú. My s manželom zijeme na opačnej strane Slovenska, zavolajú,zablahozelaju. Ďalšie ich deti byvaju s nimi, dostanú darcek. Aspoň bonbonieru a vzdy aspoň mini oslavu. Občas by ma to chcelo zamrziet a polutovat sa, ale pomôže mi to? Nie. Len by som si tým ublizila sama sebe, mozno aj svokrovcom, keby som sa prejavila a zhoršilo by to vztahy. Na druhej strane uplne chapem, ze peniaze ked raz nie su tak nie su. Som rada, ze nas majú radi a to je veľa.

enusamt
19. apr 2019

Muzova rodina nam obom dava rovnako... moja nie... ale neriesime... lebo peniaze si davame do obalky "vylety" a ako rodina si ich spolu takto doprajeme 🙂

sivana09
19. apr 2019

Mne to pripada az nechutne co tu v niekoľkých reakciach citam... Ako sa ľudia tesia ked dostanu peniaze od rodicov/svokrovcov. Vam to nepripada chore v dospelosti? To vy im by ste mali davat peniaze, ci mozno ja len prehanam... Asi som len citliva na tuto temu

cickamon
19. apr 2019

tu som sa fakt zamyslela a odpoved je ze netusim....vzdy nam daju peniaze a nejaku malickost... na vianoce rovnaku darcekovu tasticku kde ma manzel pansku kozmetiku a ja rovnaky ekvivalent v damskom prevedeni pripadne ktomu nejaku malickost a peniaze ...a na narodeniny ci meniny netusim ci nam davaju rovnako ....zda sa mi ze podla toho kolko kedy maju nazvys tolko nam daju niekedy viac daju mne niekedy manzelovi...vzdy nam prispeju radsej peniazmi lebo vedia ze este dokoncujeme dom tak peniaze vyuzijeme na potrebne veci okolo stavby a zariadovania (moja mama obdobne kedy komu kolko da netusim)

seahorse27
19. apr 2019

U nas sa dava rovnako obom - ako zo strany svokry, tak aj mojich rodicov. Svokre aj tak pojdete blahozelat obaja s muzom...tak sa dohodnite na nejakom vhodnom darceku. Ak ti to urobi dobre, ty jej podaj iba bonbonieru alebo kvety, hodnotnejsiu cast nech jej da muz 😄 Nad taketo veci sa treba asi povzniest, ved nie si male decko, pre ktore su darceky az tak dolezite. Nie si odkazana na jej podarunky, predpokladam. Chapem, ze je to pre teba neprijemne, ale ona sama sa strapnuje. Mozno si to ani neuvedomuje, ako meria lasku k ludom darcekmi...asi je jasne, koho ma radsej...ale na naklonnosti svokry svet nestoji, teda ak nahodou spolu nebyvate - tam by sa to mohlo prenasat aj do inych sfer. Ak sa stretavate len obcas, tak hadam zvladnes obcasnu zdvorilu komunikaciu a potom dovi dopo, idem si po svojom...Co by ma trochu viac zamrzelo, tak by bolo to, keby muz tu svoju 100-ku minul sam a nepodelil sa so mnou ani s tou tortou 😉

janci05
19. apr 2019

Z manželovej strany si dávame rovnako, z mojej strany dá mama viac. Vôbec to neriešime.

baklik
19. apr 2019

@sivana09 uplny suhlas 🤔

miriam11
19. apr 2019

@rakahaka prepac, ale riesis stupidity. Bud rada, ze mate zdravie a nemusis riesit tazke zdravotne problemy. A nastane koniec sveta, ked dava muzovi viac a na Teba kasle?To je fakt tak priserne dolezite????

primadonagirl
19. apr 2019

Mne raz dala svokra kabelku čo ukradla u číňana.Podla všetkého je kleptomanka.

tami2014
19. apr 2019

Mne dava svokra hodnotnejsie dary, nez muzovi. 😀 Co sa tyka obalok, je to narovnako, ale mne vzdy pribali kopu oblecenia. Je nakupna maniacka (doslova) a musim povedat, ze sa mi vzdy trafi do vkusu.