Dostala som príliš drahý darček

27. apr 2024

Baby, ja neviem čo mám robiť, priateľ mi dal príliš drahé darčeky ku posledným 3 sviatkom. Nepáčilo sa mi to nikdy, nechcela som od neho také drahé ani prijať, ani to používať, zároveň som ho nechcela uraziť, sklamať, chápete čo myslím. No a dnes som prišla na to, že on si na to zobral ešte aj pôžičku 🤦‍♀️ Sú to veci, ktoré som nepotrebovala a preto mi príde nie zrovna správne rozhodnutie brat pôžičku na zbytočnosti. Už som mu povedala, že nech mi už nič nedáva, nechcem aby mal dlhy kvôli mne. Ja som za to, brat pôžičku, len keď je to nevyhnutné, napríklad kúpu nehnuteľnosti, alebo v nejakej situácii, keď to proste je potrebné a nie že len tak. Čo si o tom myslíte? Ja už ani neviem ako mám reagovať, povedala som mu svoje, že sa mi to nepáči, že nemám z toho dobrý pocit, teraz mám pocit, že vlastne ani nevie hospodáriť s peniazmi, keďže našetrené svoje nemal a ešte toto aj preplatí navyše a zobral pozicku zbytočne. Ach.

sono2
29. apr 2024

Vieš ako. Ale na druhej strane evidentne mu dávaš podnety. Píšeš, kde si zmyslím, tam ideme.
Možno je v tom chudáčisko nevinne a len sa necháva využívať. Aj takí muži existujú.

autor
29. apr 2024

@sono2 ma viac rokov 😃 nie každý má frajerky v 15tke

sono2
29. apr 2024

Minimálne rozum na 15

elenka.k
29. apr 2024

nechceš písať, čo ti kúpil , ale je to za pár tisíc € , fakt som zvedavá, čo to je teda: kotol? elektrická motorka? ....
Nerozumiem vás baby , jedna sa sťažuje, že muž dáva veľa - druhá , že málo ....
Píšeš, že si zobral pôžičku, aby mohol splácal splátky na ten tvoj dar? Dobre som to pochopila? Môžete sa dohodnúť - vrátiť dar - naspäť do obchodu, za peniaze vyplatiť mimoriadnu splátku za tovar, ktorý zobral na splátky - a zo zvyšnej tiež vyplatiť úver - mimoriadnou splátkou. Mimochodom, ak mu schválili úver, po tom , čo zobral niečo na splátky, sa v dnešnej dobe, len tak nevidí, musí mať dosť veľký plat na schválenie úveru.
A povedať chlapovi na rozum, že si to už do budúcna nepraješ, že ho máš rada, ale nemáš na to svedomie ......

autor
29. apr 2024

@veronicka88 áno takto to bolo ako píšeš, na alze je napríklad možnosť nakúpiť na splátky, takže takto to zobral, ale pár eur aj tak sa zaplatí navyše.

elenka.k
29. apr 2024

Rozumiem všade sa dopláca navyše, z toho žijú.
Tak ak sa tam dá vrátiť tovar, skúste to takto ak nie, tak chalan to nedomyslel
a prepočítal sa. Nevadí, má ponaučenie. Ty mu určite povedz svoje, tak ako si mu to už povedala, ale o dóóoooosť ráznejšie , nech si uvedomí. Nie ste zatiaľ manželia, že si musí brať na plecia takú veľkú záťaž ....
Poprípade ak to budete spolu myslieť fakt vážne, nejako si pomôžete. Tovar sa dá kadekde predať a spraviť ako som písala vyššie.
Tak veľa síl ti prajem, niektorým mužom sa fakt ťažko vysvetľuje, kým si uvedomia. Keď už teraz na začiatku / keď ešte len spolu chodíte / vášho vzťahu robí také nerozvážne kroky.

autor
29. apr 2024

@elenka.k neviem prečo Ťa tak zaujíma čo to je, nie je to jedno? Môže to byť napríklad mobil, športové hodinky, bežecký pás...

simca06022011
29. apr 2024

uz ked to zobral neoplati sa riesit hluposti ako predavat a vyplacat....
ALE urcite by som si s nim pohovorila, je to nepripusnte, aby niekto zil z "uverov" ak na to nema. Ja osobne inak ja ked som mala vyuzila som nakupy na splatky ak boli vyhodne, lebo euro dnes je viac ako euro zajtra a ja ked viem s tymi penaizmi zarabat inak, zbytocne ich vyhodit za nieco co viem rok posplacat :D ROzdiel je v tom, ze to boli veci (vacsinou kupujem len take), ktore som realne potrebovala

Ale urcite by som ensuhlasila s tym, ze zijeme z ruky do huby, nemam uspory, a beriem uvery na DARCEKY.
Mne by bili vsetky poplasne zvony a ak by si nedal povedat, velmi by som uvazovala co dalej, pretoze to napr pre manzelstvo alebo vazny vztah znamena, ze kasu budes drzat komplet ty, lebo on nakupy kdeco ked nebudes v davat pozor :D

tamara816
29. apr 2024

@drago12587 ste normálny takto písať o žene

katkami123
29. apr 2024

Tie veci vráťte späť do obchodu, keď ich nepotrebuješ a stojí to tisícky € a vyplaťte pôžičku. Aj on si uvedomí, že takéto dary na pôžičku sú cez, pekne choďte spolu do alzy s tým, že ty pôžičkový dar nechceš. Niekde máš právo do mesiaca vrátiť, cez alzu možno aj viac. Určite to tiež teraz neskladuj doma, aby na to sadal prach

beronsche
29. apr 2024

@drago12587 tak napr. zufalo nizke financne povedomie jedneho z partnerov v manzelstve, casto vedie k takym problemom, ze potom uz casto ine ako rozvod neostava..
A na zaklade jednej vety niekoho oznacit za staru babu, co je ako rakovina, je velmi primitivne. Vlastne takto kohokolvek oznacovat v akejkolvek situacii je primitivne.
Ono to dost o tebe vypoveda..
Pretoze nesuhlas sa vzdy da vyjadrit aj slusne, ale beriem , ze urcite typy to nedokazu.

Plus autorka pise, ze ma "viac rokov", cize nepojde o poblazneneho pubertiaka.
Take spravanie, ako opisuje, by napr.aj u mna bolo dovodom na opatrnost. Zrejme by som sa s nim nerozisla okamzite, ale bola by som opatrna. A to odporucam aj jej.

jeennyv
29. apr 2024

@autorka Je rozdiel nieco zobrat na splatky a splacat to a pozicka…za mna v tomto pripadesa ziadne tragedia nekona..ludia si bezne beru veci na splatky auto na leasing, ty si pleties pojmy s dojmami…nabuduce si vyjasnitevpredstavy o darcekoch a povedztecsi co chcete potrebujete po com tuzite…

pimpulienka
29. apr 2024

Pruser do budúcna..

katkami123
29. apr 2024

@drago12587
To je už hodné vyspelého chlapa liečiť si svoje komplexy z nevydaraného predchádzajúceho vzťahu na ďalších partnerkách, ktoré za nič nemôžu. Buď si vyrieš všetko čo je potrebné so svojou ex a “trestaj” zodpovednú osobu, alebo vzťah s takýmto nastavením mysle ani nezačínaj. Mala by som sa ja odbavovať kvôli svojim vyšinutým ex na mojom manželovi, mohli by sme to už dávno zabaliť. Vyspelosť mysle je vedieť odhadnúť správnu rovnoháhu vo vzťahu (a to je jedno či v prvom alebo poslednom) a vedieť hodiť svoje boľačky za hlavu. V podstate len ideš z extrému do extrému. V prvom vzťahu si sa extremne rozdával, za čo môžeš byť nahnevaný jedine sám na seba, že si to dovolil, teraz si zas držgroš. Nájdi rovnováhu v tom tvojom extréme a budeš spokojný.

sono2
29. apr 2024

Hodiny ani mobil nestoja tisíce a bežecký pas si pravdepodobne drankala, tak ti ho kúpil.
Už mi prídeš rovnaká ako on. Nechceš povedať, čo kúpil, aby sme ta nevysmiali.
Nabudúce dar nezober punktum.

autor
29. apr 2024

@sono2 tak neviem kde žiješ, ale máš aj mobily čo stoja takmer 2000e, hodinky 1000e tiež a bežecký pás tiež 2-3000e, ale nepovedala som, že toto mi kúpil a nič som nedrankala, videl že to mám a chcel mi kúpiť lepšie, novsie, keďže mobil mám už napríklad 4 roky. Ale nevadí, čo som chcela, sa tu vyriešilo, nemusíš tu na mňa útočiť.

natalka81
29. apr 2024

Veľmi mi to pripomína môjho prvého frajera keď som mala si 18 rokov. Tiež mi splnil co mi na očiach videl, ale nevedel robiť s peniazmi. Tiež bral úvery sa samé somariny.
Údajne preto ze ma až príliš miloval. Keď som sa s ním rozišla, nezvládal to. Strašný cirkus robil po meste. Myslím ze dodnes ma z toho obviňuje ze som mu tým rozchodom zničila život. Je tomu už asi 25 rokov
Žiadny extrém nieje dobrý
Daj si na neho pozor. Prílišná pozornosť Tiež nieje znak zdravého vzťahu

katkami123
29. apr 2024

A sko si to teda vyriešila? Lebo napríklad keď ti dal taký drahý dar už 3x, nemusela si ho prijať. To nie je tiež povinnosť zobrať to. Keby si to už na 2x neprijala a nechala mu tú vec, 3x by si taký drahý dar už určite nedostala. A tiež mi to príde také trochu manipulatívne, aby si sa mu potom cítila byť zaviazaná skrz drahé dary.

elenka.k
29. apr 2024

@sono2 presne, autorka - zakladá tému a potom ju to obťažuje s odpoveďami , alebo s odpoveďou, ktorá jej nesedí!
Pýta rady a ak jej dávame, tak sa jej nepáčia. Asi chcela sa uistiť - pritakávať jej, že je to dar, tak nech si nerobí výčitky...... a blá blá.
A fakt je to blbec autorkin frajer ak jej kúpil hodinky, či mobil za 2000 - 3000 € a ešte sa k tomu zadlžil.
autorka - som zvedavá - nemám problém s odpoveďou - ako máš ty.
😖 wtf - ? !!

elenka.k
29. apr 2024

@katkami123 myslím, že odpovede sa nedočkáš - neprizná sa ti , ako to vyriešila ...

katkami123
29. apr 2024

A načo riešite, čo dostala? Veď sú mobily a hodinky aj za 1 000 000€ drahokamami vykladané, dnes tie ceny nie sú ničím limitované ako za sociku, kde sme kúpili 2 druhy rádia a koniec.

autor
29. apr 2024

@elenka.k kde som napísala, že sa mi tie rady nepáčia? Ja som nikde nepísala ako sa zariadim. Jemu som už povedala, aby mi nič nekupoval, že už si to nezoberiem. Len ja som doteraz nevedela, že to kúpil na splátky, preto ma to šokovalo. Vlastne len 1 z tých 3 veci zobral na splátky, preto mi to prišlo ľúto, že či je normálny, keď na to nemá, nemusel mi dávať nič, alebo vec za 10e a nie za 1000cku.

autor
29. apr 2024

@elenka.k jednu vec používam, ďalšie dve nie, mám ich odložené od vianoc, chcela som mu to vrátiť, nechce to, že on mi to kúpil s najlepším úmyslom a jemu je to na nic a mne je to tiež na nič, lebo taký drahy "mobil", je za mňa zbytočnosť. Keď si kúpim podobnú vec rovnakej kvality za štvrtinovú cenu.

katkami123
29. apr 2024

Pozri, tie 2 veci, ktoré nepoužívaš, mu vrat. Ani ty s nimi nemáš co robiť, tak nech ich dá do záložne a vyplatí pôžičku. Pri rozchode ešte budeš mať potom peklo.

vrabcek15
29. apr 2024

Tak ako píšu všetci, porozprávala by som sa s ním o obdarovavání sa a ak pracuješ tak by som mu navrhla, že na tú splátku budem prispievať i ja😁

autor
29. apr 2024
judar
29. apr 2024

Isto urcite nejaka vec od Apple zato sa najcastejsie ludia zadlzuju..mne je to pomerne vtipne..aj ja mam okolo seba presne takto ludi a vo vysledku maju na krku exekutorov takze bud rada ze to je LEN priatel

tamta
29. apr 2024

@drago12587 strašne sa smejem ako si to trefne vystihol 😃

gribka1
29. apr 2024

@judar Ináč rozmýšľam stále, odkiaľ na to všetko ľudia majú, čo robím zle? Ja by som asi s exekútorom na krku ani nejedla😀

judar
29. apr 2024

@gribka1 a najlepsi su ti co nariekaju ze jak je vsetko drahe a tam hla hajzlovka s iphone 15 pro max na sekeru 🙂...a odkial nato maju ...ked 2-3x nepreplatia u operatora tak pozicky s urokmi lebo malokto dnes vytiahne tisicku len tak z vacku zo dna na den