Dostala som príliš drahý darček

27. apr 2024

Baby, ja neviem čo mám robiť, priateľ mi dal príliš drahé darčeky ku posledným 3 sviatkom. Nepáčilo sa mi to nikdy, nechcela som od neho také drahé ani prijať, ani to používať, zároveň som ho nechcela uraziť, sklamať, chápete čo myslím. No a dnes som prišla na to, že on si na to zobral ešte aj pôžičku 🤦‍♀️ Sú to veci, ktoré som nepotrebovala a preto mi príde nie zrovna správne rozhodnutie brat pôžičku na zbytočnosti. Už som mu povedala, že nech mi už nič nedáva, nechcem aby mal dlhy kvôli mne. Ja som za to, brat pôžičku, len keď je to nevyhnutné, napríklad kúpu nehnuteľnosti, alebo v nejakej situácii, keď to proste je potrebné a nie že len tak. Čo si o tom myslíte? Ja už ani neviem ako mám reagovať, povedala som mu svoje, že sa mi to nepáči, že nemám z toho dobrý pocit, teraz mám pocit, že vlastne ani nevie hospodáriť s peniazmi, keďže našetrené svoje nemal a ešte toto aj preplatí navyše a zobral pozicku zbytočne. Ach.

daniela2202
29. apr 2024

@drago12587 a ty budeš zrejme riadny retard, čo nepozná hodnotu peňazí..... chlapče - spať do školy - finančná gramotnosť

sono2
29. apr 2024

Ale prosím ťa mobil za tisíce? Mne je tisíce 10+
Nehnevaj sa. A čo ti chcel kúpiť lepšie, krajšie, novšie, no len na základe drankania. Musí byť riadna ovca, keď ti sám odseba kúpil najnovší iPhone alebo samsung. Ani tie nestoja 2 tisíc. A ma ich každý tretí človek. Evidentne nevieš ani koľko čo stojí. Pás sa kupuje tak mimochodom?
Prosím ťa... normálne si nemala danú vec zobrať, on by to vrátil, problém vyriešený.

autor
29. apr 2024

@sono2 🤦‍♀️ bože ty si riadna ťapa. Nie nedrankala som, nepoznáš ma. A veci som napísala ako príklad, keďže si súrne chcela vedieť "čo". Ja som dostala iné veci 😉

autor
29. apr 2024

@sono2 a keď tak si pozri koľko stojí iphone s vyššou pamäťou, k 2000e sa to blíži, ale tam si asi nepozerala.

sono2
29. apr 2024

Už len že tu vypisuješ, robí ťapu z teba.

sono2
29. apr 2024

Nechcela som súrne vedieť. Odkiaľ si nato prišla?

katka700
29. apr 2024

Autorka podľa toho čo si napísala sú vo vzťahu 2 red flags:
- finančná gramotnost - o tom že dary kúpil na splátky si sa dozvedela nedávno. Si si 100 percentne istá ze nemá ďalšie dlhy?
- príliš sa ti prispôsobuje, môže byť tak zaľúbený až je to nezdravé alebo psychopat čo si ťa omotava okolo prsta a keď ťa bude mať istú zmení sa na nepoznanie
Ako to je naozaj vieš len ty. Ak neplatí ani jeden zlý scenár, porozprávaj sa s ním. Povedz mu že si jeho dary vážiš ale nechceš aby sa kôli tebe zadlzoval. Dráhy dar vráťte a spoločne vyberte čo sa ti bude páčiť a jeho financne nezruinuje 😊

autor
30. apr 2024

@katka700 tak ono sa to už nedá vrátiť, len so stratou predať na bazari.

katkami123
30. apr 2024

Mne tento typ chlapov príde presne ako tu drago, čo je v každej diskusii. Kedysi poplatil svojej ex (bolo to asi jeho slobodné rozhodnutie, nik mu zbraň pri hlave nedržal) a od vtedy má pocit, že tá žena je jeho majetok, lebo do nej v minulosti investoval. Možno prehnane, druhú stranu sme si nevypočuli, ja mám pocit z neho, že je až príliš majetnícky. Takéto extremne kupovanie drahých darov ak na to ani nemá považujem za red flag tiež. Vyjadrili sa tu ženy, ktoré mali takých ex partnerov, vyjadril sa tu aj drago, ktorý toto v minulosti tiež robil a asi všetci sa zhodneme na tom, že majú jednu spoločnú črtu a to prehnanú majetníckosť potom k tej obdarovanej osobe. Ty sama tu píšeš, že z toho nemáš dobrý pocit, takže tvoje vnútro, inštinkt ti aj sám napovedá, prečo od neho také drahé dary nechceš. Dávala by som si pozor.

katka700
30. apr 2024

Ak sa nedá vrátiť čo už dar používaj, ale vydiskutuj si to s priateľom do budúcna, napríklad stanovte cenový strop alebo darčeky vyberajte spolu

reia6
30. apr 2024

Jasne, ze si nechcela prijať....kebyže si nechcela prijať, tak neprijmes a hlavne nie keď vieš ,že si na ne poziciava ..

autor
30. apr 2024

@reia6 aha. Ja píšem hneď v úvode, že som na to prišla až teraz, že zobral na splátky vec a dal mi to už dávnejšie. Škoda reči.

9021helena
3. máj 2024

Mala som takú známosť keď som mala 18 a on o niečo viac … Lichotilo mi keď som dostala darčeky na ktoré som ja nemala , nevedela som že to bral na pôžičky… Ja som to s ním skončila ,ale my sme neboli nikdy ako pár skôr ako kamaráti aspoň on to tak tvrdil😂 Takže pre mňa to nebolo ťažké rozhodovanie