Dostávate od manžela darčeky?

lenka567899
6. dec 2022

Ahojte. Milujem svojho manžela (sme spolu 8 rokov) a naozaj s ním nemám žiadne väčšie problémy, ale chýbajú mi od neho prejavy uznania. Pravdepodobne ste počuli o teórie 5 jazykov lásky, myslím, že ja napĺňam jeho, ale on nie môj. je pre mňa dôležité aby ma manžel občas prekvapil a nie, nemusí to byt veľká drahá vec, ide o to gesto. Už som mu to viackrát povedala a vždy povedal, že to vie pochopiť, ale vždy zabudne, sľúbil mi, že sa bude snažiť ale nič sa nestalo. :( Rozmýšľala som, že si niekedy kúpim niečo pekné a zabalím to ako darček, aby bola táto potreba naplnená a nemusela by som sa naňho urážať. Dúfam, že nezniem povrchne. Čo by ste robili na mojom mieste?

terry658
7. dec 2022

@lenka567899 ja som si začala dávať darčeky sama. Na narodky, meniny aj Vianoce. Čuduj sa svete manžel sa spamätal a už kupuje aj on. Ale ja som na neho prosto netlačila. Nechcela som ho zahanbiť. Prosto aom si robila radosť sama. A on keď videl, že som šťastná tak to začal robiť tiež.

morgane1975
7. dec 2022

@lenka567899 mne môj od začiatku hocikedy kúpi darček, nielen na sviatok. Ale kazdy muž to ma inak. Predošlý mi nekupoval ale veľa pomáhal v domácnosti, aj to je prejav lásky.

erosmal
7. dec 2022

@danica2711 muži tak nerozmýšľajú.. mala som takého čo som mu vždy niečo podarovala a on ani na narodeniny sa nezmohol na nič.. mužský mozog je iný.. a nie je to ani výchovou, jeho mama je úžasná žena..

nekonecna_katastrofa
7. dec 2022

@marzuz89 @danica2711 Baby, prepáčte, ale vy to vôbec nechápete. Ona je tak založená, jej muž nie. Darmo by mu nosila darčeky, on by ich absolútne neocenil, pretože keby áno, už by jej ich nosil. Ľudí s týmto jazykom lásky poteší aj kameň, čo našiel pri ceste a spomenul si vtedy na ňu, servítka z cukrárne, hocijaká blbosť, nemusí to byť nič hodnotné. A nie, ja nie som tento typ, ale mám takú kamošku, čo híka aj pri obale z cukríka, ktorý dostane od manžela. Ja toto nepochopím, ja som minimalistka a darčeky jedine praktické (radšej balík toaleťáku ako sošku anjelika), ale keď chcem potešiť túto kamošku, tak stačí, že oblepím čajovú sviečku papierikom s ručne napísaným citátom, zabalím s mašličkou a ona bude skákať po plafón. Každý prirodzene prejavuje lásku tak ako ju chce dostávať. A keď sa stretnú rôzne typy, tak musia vynaložiť isté úsilie.

@lenka567899 Ja ti rozumiem, lebo ja to mám podobne, hoci s iným jazykom lásky. Pre mňa sú naj slová ocenenia. "Dobre si uvarila, dnes vyzeráš úžasne, si pre mňa príťažlivá, pekne si ozdobila stromček vďaka, že nám robíš pekný domov atď". Pre niekoho smiešne, ja sa vtedy cítim milovaná. Môj manžel je zas starostlivý, na sviatky nikdy nezabudne a niekedy donesie aj drobnosť, z nákupu bonboniéru a stále hovorí, že dôležité sú skutky. To áno, ale povedať milé slovo ho nestojí ani čas, ani peniaze, ani energiu a pre mňa by to znamenalo mnoho. Ja keď mu poviem, že je pre mňa sexi, mužný, že obdivujem jeho inteligenciu hocičo, je mu to jedno. Nič to s ním nerobí. Preňho je naj pozornosť, keď s ním sedím na gauči a sústredene pozeráme film (pre mňa strata času, filmy sú pre mňa len podmaz k inej činnosti). Tak ja mu stále nastavujem zrkadlo, keď robím niečo, čo je vyslovene z lásky pre neho, aj mu to poviem. Príde za mnou do kuchyne, ruka šmátralka po zadku, tak ja mu "našepkám", teraz by si mohol povedať niečo milé k mojej povahe, výzoru atď. Za 8 rokov sme sa posunuli k tomu, že denne napíše správu ako nás ľúbi, neodíde a nepríde domov bez pusy a objatia, že sme s deťmi jeho poklady. Takže za mňa nastaviť zrkadlo keď prejavuješ lásku jemu podľa jeho povahy a našepkať, napr ako baby písali poslať mu zoznam kníh, na nákupe si niečo malé hodiť do košíka nech to zaplatí pre teba, na prechádzke spolu hľadať listy v tváre srdiečka...

19mmm71
7. dec 2022

Ja len odpoviem na otázku-áno dostávam

sima338
7. dec 2022

takto, darčeky na sviatky, výročia, oslavy a pod. považujem za normálne a som zvyknutá dostávať. Darčeky len tak ma potešia, ale nečakala som nikdy len nato, čo mi partner donesie a kúpi. V dlhodobých vzťahoch/manželstvách je normálne, že muž žene napr. kúpi sveter/rifle, kabelku, spodnú bielizeň, keď idú napr. na nákupy do nákupného centra, lebo jej chce urobiť radosť raz za čas. Ja mám rada aj kvety, potešia ma nielen na sviatky, ale aj len tak. Na druhej strane, pri veľkolepých daroch som už opatrná. Mala som partnera, ktorý mi v danom čase od začiatku vzťahu kupoval naozaj drahé a veľké dary. K tomu často doniesol len tak veľkú kyticu ruží a to boli gestá, že až. Ale prečo to robil? Lebo si ma tým asi akoby kupoval, časom som zistila, že ma v tom vzťahu podvádzal, nemyslel to vážne ako mi vravel a jednoducho bol neúprimný. Moja chyba, že som to nevidela ako mladé dievča skôr. Takže, ak máš doma verného, lojálneho, starostlivého dobrého muža, ktorý ti pomáha, stara sa o vás ako rodinu, to je väčšia výhra ako darčeky a neúprimné gestá, za ktorými nikdy nevieš, čo sa skrýva. A občas mu pekne poraď, čo by si chcela, popr. choďte to kúpiť spolu.

euka210
7. dec 2022

@dominika7990 ani moj neriesi darceky na Vianoce ci pre synovcov na narodky napr. ...ja dam navrh a on bud schvali alebo vyberieme nieco ine

dominika7990
7. dec 2022

@euka210 darčeky pre ostatných ani moj nerieši ale čo sa týka darčekov pre mňa na sviatky vždy on sám vyrieši tak som to myslela 🙂 že mi príde divne a už moc aby som si na sviatky sama vyberala kupovala balila atd že sú iba v mojej réžii 🙂 na sviatky som normálne vždy prekvapená že o ničom neviem čo dostanem.

ivangeline
7. dec 2022

Aj ja raz za cas dostanem,to co nechcem alebo nepotrebujem. :D No nie je to moj jazyk lasky.

elam1234
8. dec 2022

@lenka567899 niečo si pozri online a pošli mu to, nech ti to objedná 🙂 nekúpi nejakú blbosť , ale niečo čo chceš 🙂 aj táto vec pre niektorých dôležitá 🙂 tiež priateľovi občas len tak niečo kúpim pre radosť , teda popravde viackrát do týždňa 😄

nikolka1986
8. dec 2022

On platí ja si vyberám, na darčekovom balení netrvám. To čo by mi vybral on by ma tak jedine nasralo 😀 A tak je to aj naopak. Netrvám na prekvapeniach, ba naopak, dôrazne ich odmietam.

evulienka26
8. dec 2022

@zuzinabila ty ako keby píšeš o mojom mm.aj mimo narodenín a iných sviatkov nosi darceky uz20rokov sme spolu a staci že ide na1den na sluzobku a vzdy niečo donesie aj dcére aj mne😊.robí to sám od seba on rad nakupuje.😊

eva233
10. dec 2022

@lenka567899 som na tom úplne rovnako ako ty. Milujem prekvapenia a presne nepotrebujem kyticu za 50e... Tuším to bolo niekedy v októbri išiel muž so synom na prechádzku a doniesli mi kyticu z kvetov co našli na lúke... minulý rok sme mali s mužom taky kalendar boli tam nálepky kvetiniek a srdiečok. Každý mesiac sme si mali dohodnúť kedy si dáme srdiečko-rande či už to bola klasika večera v restike alebo len pekný večer s filmom alebo spoločenskou hrou a vo vyberte "rande" sme sa striedali raz vymýšľal ja raz on... Jo a ku kalendar boli aj nálepky kvetiniek. Keď som chcela v nejaký deň dostať kvety/ byt obdsrovana nalepila som k tomu dátumu kvet a muž už "vedel čo má robiť" 😁.... Takze áno ako žene sa niekedy nechce prejavovať lásku spôsobom ako chce chlap aj muž niekedy zabudne/nedopne mu ze to treba... A na to napríklad nám slúžili tie nálepky... Takze treba treba pripomínať... A áno dostávam darceky ale veľakrát to nie je len tak, lebo si muž spomenul, ale aj preto lebo som mu to pripomenula 😁

scila
11. dec 2022

@lenka567899 knihu 5 jazykov lásky som čítala nedávno, a som sa smiala na tom, keď som si predstavila, ako sa snažím aplikovať tie rady na mojom mužovi. My sme spolu 14 rokov a teda už dávno som prišla na to, že pre každého z nás je prejavom lásky niečo iné, nepotrebovala som na to ani knihu. Bežne si kupujem kvety a platím za ne peniazmi, ktoré zarobil on, takže to beriem ako darček od neho 🙂 Málokedy nakupujeme spolu, ale raz sme boli v obchode, kde mali krásne hyacinty v skle, boli dosť drahé, nemali sme vtedy moc peňazí, ja na rodičáku a hovorím mužovi: "Zlatko, môžeš mi to kúpiť? Budem mať meniny?" A on že jasné... meniny som mala až za 2 mesiace, ale on to netušil, kedže si vôbec nepamätá dátumy 😄.
Nie na každého muža sa dajú použiť rady z tej knihy. Podľa mňa na väčšinu nie, tam je to opísané priveľmi idilicky. Ja viem, že ma muž lúbi aj keď málokedy kupuje darčeky. Tie si kúpim sama a on, keď si požičia moje auto s trochou benzínu, mi ho privezie s plnou nádržou. Alebo kúpi pizzu cestou domov, aby som nemusela variť, lebo vie, že neznášam varenie. A to je pre mňa viac ako kvety, ktoré si aj tak najlepšie vyberiem sama.