Kamarát ma pozval ako partnerku na svadbu. Mám riešiť svadobný dar?

milkadk
7. sep 2020

Ahojte , kamarát ma pozval ako partnerku na svadbu, žení sa mu brat. Sme len kamaráti a aj ženícha a nevestu poznám len z videnia. Mám riešiť nejaký dar pre nich aj ja?
Ďakujem za rady 😊

s_a
7. sep 2020

podľa mňa netreba aby si im niečo dávala

lucinka1988
7. sep 2020

@milkadk dala by som do obálky s venovaním 50€

bozzie
7. sep 2020

@milkadk musis sa s nim dohodnut, ci bude davat dar aj za teba alebo mas davat zvlast. Tiez som raz takto bola s kamaratom na svadbe a dohodli sme sa, ze ja dam 50€ a on da 50€. No dali sme im to spolocne v obalke.

s_a
7. sep 2020

no podľa mňa 50e pre niekoho, koho ani nepoznám, môže byť pre niekoho dosť.. ani nová priateľka mužovho brata, ktorú sme predtým videli 2x, ale pozvali sme ju, nám nič nedala, sú obaja študenti, tak som sa nad tým ani nepozastavila, že by nám mali niečo dávať..

tncka
7. sep 2020

@milkadk ked uz si pozvana bolo by mi straaasne blbe ist tam len tak bez nicoho. Aspon venovanie a peniaze do obalky ked uz nic ine.

evkamotka
7. sep 2020

Ak si ako komplet host, dar daj. Aj ked len flasu dobreho vina & pralinky. To som ja od takýchto hosti dostala a potesilo

jaskolka
7. sep 2020

Keď ich ani nepoznáš veľmi, a plus ideš ako partnerka kamarátka, teda nie oficiálna priateľka a podobne, dala by som pohľadnicu s par žrebmi, maximálne 20 eur. 50 eur sme my dostávali až od rodiny a veľmi dobrých známych.

elenka74
7. sep 2020

Ja si myslím, že kamarát by mal dať niečo za seba, aj teba, keď ťa pozýva. Ty nejaké blahoželanie a kytičku kvietkov.

janka_266
7. sep 2020

Ja by som za seba kúpila len ružu, alebo nejakú kyticu a väčší dar nech rieši kamarát.

fokuska
7. sep 2020

Mne by nedalo ist na svadbu, nechat sa pohostit a nedat vobec nic, alebo len kvety, alebo zreby.
Kedze ides s kamratom, tak v prvom rade by so sa dohodla s nim - on ako brat predpokladam da vacsi dat ako ini hostia, tak sa s nim porad, ci mu za seba prilozis a date to spolu, alebo das osobitne. Ja by som dala 50eur.

My sme mali tiez pozvanych kamaratov, ktori nemali partnerov, tak sa "poparovali" a taketo "pary" nam dali dar spolu (100eur), cize na osobu 50.

osky
7. sep 2020

Takito znami a pridruzili hostia peniaze nedavaju.aspon ,necaka sa to od nich.
S prazdnou rukou by som nesla,ale zase ziadne extra dary.
mozno by som kupila nejaku dobru flasku a peknu vonnu alebo dekoracnu sviecku-fakt len pozornost,ziadne lapace prachu/sosky a podobne blbosti/
Este ma napada nejaka humorna knizka pre mladomanzelov.
Si len prizvana,dar nech riesi kamarat.
Ine by bolo,keby ste oficialne partneri,tak riesite dar spolu.
50 euro sme dostavali od niektorych pribuznych,takze to sa mi zda vela...
Kamosky mi dali napr.kavovu supravu,navlecky,obrus,sviecky, uteraky...ale zase,to boli blizke kamosky😉
A polku z toho som nevyuzila,nakolko sa mi to nikam nehodilo...

macekovam
7. sep 2020

@tncka vôbec to nie je blbé.. Ide ako partnerka... Kvety a hotovo.. Hrozna doba...

buzz5
7. sep 2020

@milkadk ja som kúpila sochu, niečo podobné ako toto, výška 50cm. Cena do 30€ už si presne nepamätám. Bola som u nich na návštevu po 2rokoch od svadby, majú ju v obývačke

fokuska
7. sep 2020

@macekovam To pises tak, akoby ako partnerka nemala pri stole miesto, nedostala najest, napit, ale iba by sedela kamosovi na kolenach a len ujedala z jeho taniera - lebo ide ako partnerka. Ide tam ako plnohodnotny host (bez ohladu na to ak vztah je medzi nimi), takze sa patri dat aj dar.
Ine by bolo keby isla iba zagratulovat na obrad, alebo by bola pozvana az neskor po veceri uz len na zabavu, cize by nemala miesto pri stole, nedostala by kompletne menu... ale takto je to teda riadne blbe, dat len kvety.

tncka
7. sep 2020

@macekovam no trebars kvety a nieco.ale uz nejde naprazdno,o to ide

evkamotka
7. sep 2020

Inac ked som sa vydavala, mala som hosti co nic nedali a prislo mi to cudne. Konkretne dve sesternice a bratranec. Vsetci zarabajuci okolo 30ky. Ved spravam sa na urovni, niekto oslavuje, som pozvana na oslavu, tak nejaky darcek dam. Ok nie si ich blizka rodina ale ista etiketa by sa dodrziavat mohla ;) prihod k priatelovi dvacku a podpiste sa do venovania obaja, alebo proste nieco

lauriema
7. sep 2020

@milkadk Ahoj, Noa že musíš riešiť dar ideš predsa na svadbu ako hosť je jedno ze ich riadne nepoznáš... Teda aspoň mne by bolo trápne prísť bez daru. Aspoň 50e im určite do obalky daj a na redovy 10 e

macekovam
7. sep 2020

@fokuska ide ako pozvaná tým partnerom.. On ma dat dar.. Taky ktorý nezahanbi ani ju ani jeho... Pozval ju na svadbu on.. Nie snúbenci...

jonnie
7. sep 2020

raz dom takto bola a moj pozvany partner mi dal 20€ k mojim peniazom, ktore som davala v obalke s grarulaciou. V podstate akoby "stravne" Myslim, ze to je ok...

fokuska
7. sep 2020

@macekovam Hadam nie je kamos taky nevychovany a drzy, ze ju pozval bez vedomia snubencov? Asi ze pozvali jeho +1 teda aj s partnerkou.
A on ma preto dat dar aj za nu? Lebo ona je tym padom akoze jeho host? Ved nie je povinna ist - ak nechce, ak nema na to aby sa zachovala ako sa patri a dala dar...