Koľko eur vás stáli svadobné obrúčky?

lia2022
25. júl 2022

Ahojte,
Viem že to je individuálne podľa veľkosti a aj celkového vzhľadu obrúčok ale len tak aby som mala lepší prehľad koľko by to vyšlo peňazí, by ma zaujímalo koľko ste investovali do ZLATÝCH obrúčok.
Ďakujem krásne za každú odpoveď a prajem pekný deň.

danajahotkova
23. jún 2023

@bessie12 Tiež si myslím, že to asi nie je normálne 😀 Že vôbec také zlatníctvo ešte dokáže fungovať, to mi je záhada 😀

bessie12
23. jún 2023

@danajahotkova ale pre chlapa je to ani nie polovičná cena. Chápem, že diamanty navysuju cenu, ale .. mam pocit, že tie ceny ( nielen za obrúčky) sú premrštené 😁 rozpočet, ktorý je zatiaľ len teoretický, mame dosť vysoký. Ale radšej mat vyšší ako potom nariekať, ze sa cena za nieco o dosť navýšila a tým pádom by bol narušený aj cely rozpočet na to všetko

bessie12
23. jún 2023

@danajahotkova možno majú nejakých stálych zákazníkov, ale aj tak je to čudné, ze to este vobec existuje 😀

milanemila
23. jún 2023

@lia2022 1200e 5 rokov dozadu

selena_luna
23. jún 2023

@lia2022 ja ta len chcem upozornit, ze obrucky ( a snubak) su veci na ktore exekutor nesmie siahnut. A teda ked do nich vrazis vela penazi, je to super chranena uschovna majetku 😁 samozrejme cenu robi material, nie umelecke prevedenie ( pokial to nie je original tiffany 😁). Urcite na nich nesetri 🫶

marylinmary
26. jún 2023

@selena_luna Presne tak, tiez som za to, ze to je ten kusok, na ktorom vobec netreba setrit 🙂 Cim vyraznejsie, tym lepsie 😀

danajahotkova
26. jún 2023

@marylinmary Tak na toto existujú asi len dva názory 🙂 Každý si aj tak spraví podľa seba, ako jemu vyhovuje a pasuje a hlavne, čo mu dovolia finančné možnosti. Niekto by možno chcel aj nejaké viac vyšperkované, ale budget ho proste ďalej nepustí. Každopádne v poriadku je to aj tak aj tak, samozrejme. Až tak na tom nezáleží, ale tak niekto si vyslovene potrpí, to je jasné.

hadecka39
27. jún 2023

@danajahotkova Hej, komu sa páčia kadejaké kamienky, tak nech si dá 🙂 Veď to je každého vec. Aj som nad tým uvažovala, ale tú cenu sme chceli trošku skresať.

marylinmary
28. jún 2023

@hadecka39 No ved niekto nechce za to vyvalit cely majland, tomu uplne rozumiem 🙂 Aj ked ako som uz spominala, my sme sa do toho celkom opreli, co sa sumy tyka 😀 mali sme nazvys, tak sme nevahali. Mne sa pacia pekne veci a moj muz nejak extremne neprotestoval 😀

annamaria4
30. jún 2023

@marylinmary tak cena logicky stupne, ked si tam podavas kamienky, ozdobky a podobne vecicky, to je jasne 🙂 s tym sa musi ratat.

danajahotkova
4. júl 2023

Mňa inak hrozne fascinuje ako my toto vieme extrémne riešiť do hĺbky a aké kamienky, aké gravírovanie, koľko majú stáť, kde si ich dáme robiť, ako dlho to bude trvať, čo všetko na nich chceme mať a podobne a chlapom je to totálne jedno 😂

hadecka39
6. júl 2023

@danajahotkova Tak to je asi aj dôvod, prečo máme na starosti my ženy väčšinu vecí 😂 Alebo sa ich proste radšej chopíme samy, lebo vieme, ako by to dopadlo 😀

michellia
6. júl 2023

@hadecka39 A takto to bolo aj u nas presne 😀 Myslim si, ze vacsina chlapov je zrovna takych, ze s takymito vecami nechcu mat nic spolocne 😀 Bud sa ozaj nerozumeju alebo proste sa im to riesit nechce 😀 Nic ine mi nenapada 😀

petka552
6. júl 2023

@lia2022 pred 1,5r. Zlte zlato, 6mm, ja s kamienkmi a s cistenim zdarma kazdy rok 900e

petka552
6. júl 2023

@petka552 cen je za 2 obrucky

bessie12
6. júl 2023

@danajahotkova súhlasím s tým, že chlapom je to jedno. Dnes som sa o tom s priateľom bavila a povedala som mu, že chcem obrúčku s diamantmi, takže to bude dosť drahé. Tak sa ma spýtal či som normálna dat veľa peňazí za blbý prsteň 😁😁 vydavat sa budem len raz ( dúfam), tak chcem, aby to stalo za to 😅 ale to on pochopit nemoze 😂

viellik
12. júl 2023

@bessie12 Presne ako u nás, mne v tomto takisto nechal muž voľnú ruku, za čo som bola celkom aj vďačná 😀 On sa proste nestaral. Akože tiež mal najprv reči, že načo také drahé, ale nakoniec to bolo ok a prepieklo sa mi to. 😂

bessie12
12. júl 2023

@viellik ach ti chlapi. Na frflanie by ich bolo 😁 mňa ešte ani o ruku nepožiadal a celú svadbu už mám naplánovanú 😂😂 ale tak papier vela znesie.
Mňa osobne to velmi bavi. Plánovanie svadby, kombinovať rôzne dekorácie, farby, tak aby to pekne všetko spolu ladilo a bolo dokonale. Ale kým my budeme mat svadbu, tak sa ten plán ešte snáď 100x zmení 😀

marylinmary
13. júl 2023

@bessie12 Ved nie je sa ani kam ponahlat 🙂 Tiez som taka, ze mam najradsej vsetko cierne na bielom. Zapisujem si aj to, co netreba, aj take veci, ktore si bezne ludia nezvyknu zapisovat, takze viem presne o com hovoris 😂

bessie12
15. júl 2023

@marylinmary som rada, ze v tom nie som sama 😁 niekedy si pripadám ako blázon kvoli tomu 😂
Ja si zapisujem hlavne co treba, ale už som to niekolko krát aj zmenila 😁

tiumen
15. júl 2023

@lia2022 my máme takéto jednoduché "tepané" a obe nás tento rok vyšli 660€ v takom malom rodinnom zlatníctve z BS ❤️

bessie12
15. júl 2023

@tiumen krasne 😍

katulkagajdos
15. júl 2023

@lia2022 nás 800€ pred ôsmymi rokmi- biele zlato a ja v nej mam osadene tri mini brilianty.

aliii3
17. júl 2023

Naše neboli najlacnejšie, ale dôležité je, že nám ich spravili presne podľa našich predstáv 🙂 Za čo patrí veľké ďakujem 3D Zlatníctvu 🙂 Ak by sme sa rozhodovali druhý raz (teoreticky), tak by sme si tu dali robiť znovu 🙂 Akože tiež sme mali na výber kadejaké, ale povedali sme si, že pôjdeme jedine do bieleho zlata, to nás zaujalo asi najviac 🙂

maryetta
17. júl 2023

Nase boli drahe. Ale robene na mieru podla vlastneho navrhu. Takze sme cakali ze cena bude vyssia.

fadama
17. júl 2023

Nezáleží na cene obrúčky predsa. Sú len symbolom.
Záleží ci vaše manželstvo vydrží. 😊

21anjelik19
17. júl 2023

@lia2022 1000 eur v roku 2019 zlatnictvo Kamea v trenčíne ....mame krasne ornamentové.....

melynda
18. júl 2023

@maryetta Tak to rozhodne poteší, najlepšie sa pripraviť na vyššiu sumu rovno a potom byť príjemne prekvapený :D

melynda
18. júl 2023

@fadama To si krásne napísala, tiež som toho názoru 🙂 Ale tak keď na to niekto má, tak nevidím dôvod, prečo si nekúpiť aj drahšie, proste také, aké sa komu páčia. Tiež by som si priala mať vyšší rozpočet, lebo mám jedny vyhliadnuté, ale tak samozrejme nemám problém sa uskromniť.

annadan
18. júl 2023

@aliii3 3D zlatníctvo mi odporučila aj kamarátka. veľmi sa tešila, že natrafila na profesionálov, aj tá pani predavačka proste vedela celkovo veľa vecí, aj dobre poradiť, aj milá bola 🙂 tak očividne je viacero ľudí, čo majú dobrú skúsenosť 🙂