Krst 8 ročnej dcéry

moni2522
2. okt 2021

Dobrý deň.
Mate niekto skusenost s krstom starsich deti? Chceme dat pokrstit dceru spolu so 6 a 2 rocnym synom.
Ako prebieha priprava na krst u takychto deti? Popripade ako dlho cca priprava trva?
Dakujem

negymama
2. okt 2021

@moni2522 a nepockate uz do prv. sveteho prijmania? bezne to robia potom spolu. aj v nasej skole boli medzi prijmajucimi detmi dve take, co boli najprv pokrstene.

janinah
2. okt 2021

všetko si dohodnite s kňazom

moni2522
autor
2. okt 2021

@negymama chceli sme to urobit teraz, kedze 1 sv.prijimanie nebude len o nej ale aj o ostatnych detoch, aby niekto proti tomu nieco nemal... za knazom aj za mniskou, ktora ich uci sme boli, nadseni neboli...preto vlastne neviem co mam robit... z jednej strany chapem, z druhej strany si myslim, ze hlavne je, ze ich pokrstit davame a nie kedy ich davame. Moj nazor...

janakrnacova
2. okt 2021

Zalezi na knazovi ako dlho potrva priprava. Tesim sa s vami ze ste sa takto rozhodli. Niektori robia trosku ,,problemy,, a ini su naopak stastni ze aj ked pozdejsie ale predsa. Treba si zistit ktori su ti druhi....drzim palce.

negymama
2. okt 2021

viem ze pre vas "efektivnejsie" by bolo vsetko spojit naraz... o tom by som ako matka 4 deti , ktore mali vsetko zvlast, krst a j prijmanie mohla rozpravatl🙄

ale mozno by stacilo keby ste pokrstili len tie mladsie deti a starsej dcerke to spojili s prvym sve. prijmanim.

dollyzv
2. okt 2021

Mňa krstili ako 8rocnu..príprava trvala asi týždeň? Už si nepamätám presne..viem že to bolo nejaké poučenie,ale je dosť možné že sa mi to zamieňa s 1.sv.prijmanim 😅😅 vlastne len kvôli nemu som pokrstená 🙄🙄

negymama
2. okt 2021

Lebo 8 rocne dieta to uz je take na hrane. nie je to uz male dieta, u ktoreho prejavuju voli ku krstu vyhradne rodicia.
My sme davali posledneho syna krstit /z rodinnych a zdr. dovodov/ az ako 3 rocneho, a este ho brali ako "babetko" , ziadne otazky, priprava, krst prebiehal ako u malickych deti.

moni2522
autor
2. okt 2021

@negymama dakujem za rady
Akurat mi pisala mniska, ze dcera bude mat v ramci pripravy na prijimanie aj pripravu na krst. Takze jej to asi spoja a pokrstime mladsich synov, aby oni potom taky problem nemali.

ukulela
2. okt 2021

@moni2522 skusila by som sa este opytat, ci sa ma to nemozu pozriet ako na rodinnu zalezitost.

kacena4
3. okt 2021

dnes priprava na krst trva niekolko mesiacov kedze chodi do skoly na nabozenstvo bude prebiehat v ramci toho a bud ju pokrstia pred prijimanim alebo ako sa dohodnete spolu s ostatnymi detmi niekedy na jar (robi sa to po velkej noci, kedze priprava "dospelych" trva od septembra) - to by vam mohli vyjst v ustrety ked sa dohodnes s knazom ze chcete pokrstit vsetky deti naraz pred prijimanim drzim palceky

michellemary
3. okt 2021

Dospelých krstia na Bielu sobotu, deti vo veku, aký uvádzaš, zvyknú pred prvým sv. prijímaním. (U nás vo farnosti týždeň pred, ale to sa môže líšiť.)

evkamotka
8. okt 2021

Este to mozte spravit naopak, ze ked bude mat dcera krst+prijimanie, ci by pokrstili aj synov a budu vsetky deti spolu.
Podla mna dava zmysel, ze dcerku uz nepokrstia "len tak", je vo veku ked jej rovesnici sa seriozne pripravuju na prijimanie. Absolvuje to s kamoskami a zazije kopec peknych veci. Pre deti v ramci priprav sa toho vela vymysli, spravi. Aspon u nas rozne tabory, prespavacky, vylety, palacinkovy vecer, ale aj spolocny ruzenec, krizova cesta deti, moderovana sv omsa (vysvetluju na omsi co sa robi) ...da jej to vela, ked uz ide na krst a na prijimanie, aspon sa jej vryje zazitok o to viac s roznymi skusenostami
Plus teda, nie je to rozmar farara ale normalne pravidlo, ze v tomto veku uz deti nekrstia ako babatka bez pripravy. Da sa to aj vygooglit

nikuska625
8. okt 2021

Ahoj mňa dali pokrstiť deň pred prvým sv. prijímaním. Žiadne špeciálne prípravy neboli. Keď bola príprava na prijímanie tak len na poslednom sme ostali deti bez krstu tam povedali ako to bude prebiehať na krste. Čiže nikoho iného tým neoptazovali.

julinka2406
8. okt 2021

@moni2522 môjho syna krstili ako 8r a bolo to cca mesiac pred 1 svätým prijímaním. Bolo tam viac detí co nebolo pokrstených a hneď pokrstil aj 5 ročnú dcerku.