Krst dieťaťa a krstný rodič

26. jún 2023

Ahojte, kde prosím vás nerobili zbytočne ceremónie a pokrstili Vám dieťaťa s tým že krstný rodič je “len” pokrstený ale nemá birmovku...
Bola som v Petržalke v kostole na Betliarskej a Tupolevovej ulici.
Za kazdu radu budem vďačná

evaachesa
26. jún 2023

Ja nie som ani pokrstená a bola som na krstinách len ako svedok krstu. Krstný otec mal všetko potrebné.

kamatopo
26. jún 2023

Aj mne dali sesternicu len ako svedka. A to bol veľmi tolerantný kňaz. Sme s mužom mali iba civilný sobáš...iný by sa s nami ani nebavil. Vieš o tom že ak kňaz nedodrží cirkevné pravidlá tak je krst neplatný? Musí to tam napísať,to je prvé čo sa pýta či má sviatosti a či nie je rozvedený alebo nemá inú prekážku ktorá mu bráni byť krstným rodičom.

zuzuliennka1
27. jún 2023

@popocathepetl to nie je ziadny utocny styl ani nijake odradzanie, to su pravidla. kto tak strasne velmi naozaj chce najst cestu k Bohu, nebude s tymi pravidlami mat problem a ani ho nic neodradi 🙂

diablikovci
27. jún 2023

Aj do nás rýpe svokra aby sme dali malú pokrstiť už 7 rokov a nie nedám keďže nemáme krstného rodiča a hoc akú cudziu dávať nebudem !!

rorino
27. jún 2023

Hľadaj ďalej,určite nájdeš normálneho farára,my sme takého našli,ale už nepracuje,veľa stastia

autor
27. jún 2023

@rorino
@evaachesa
@kamatopo
@luckynat
Ďakujem za pomoc☺️❤️