Krst dieťaťa - slobodná matka

11. júl 2021

Ahojte dá sa pokrstiť dieťa slobodnej matke (je pokrstená a má aj birmovku). A musia mať krstní rodičia aj birmovku? Môže byť len 1 krstný rodič - slobodná krstná mama.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jedlicka222
11. júl 2021

Ano pokrstia, ano musi mat birmovku a ano krstny rodic staci jeden.

elenka74
11. júl 2021

Syn je krstný otec a nemá birmovku, krstil minulý rok

sasitimi17
11. júl 2021

Naši krstní nemuseli mat nič

sasitimi17
11. júl 2021

A zas ja keď som šla sesterke krstiť tak pýtal farár odomna birmovku a aj sme mali sedenie hodinu a rozprával nám povinnosti krstných rodičov a tak…

kristina1001
11. júl 2021

Ja som krstila pred 8 mesiacmi som slobodná matka u nás v dedine farár odmietol pokrstiť nemanželské dieťa vo vedľajšej dedine stým nemal problém povedal že dieťa nemôže za to že rodičia niesu manželia má len krstnú mamu a jediná podmienka jeho bola že krstný rodič musí mať všetky sviatosti nemusí mať manžela/manželku jedine sčim bol problém bolo s menom Vanesa nieje sveta ale to sme rýchlo viriešili je Vanesa Kristína druhé meno je vedené len v krstnom liste takže stým nieje nič skomplikované

janulik2008
11. júl 2021

Ahoj 😉 mám skúsenosť. Sestra sama s malou a iba ja som krstný rodič farár nemal problém 🙂

kristina1001
11. júl 2021

@janulik2008 tu je to krásne vidieť že sú rôzny kňazi ktorí problém nemajú a ktorý stým problém majú ja to normálne nechápem veď by mali byť radi že deti chcem viesť k viere ale nie ony si nájdu vec pre ktorú to neurobia je to dosť smutné

katka0123
11. júl 2021

@kristina1001 nechcú ovečku? Nebudú mať.

janulik2008
11. júl 2021

@kristina1001 mama vždy hovorí že dieťa za nič nemôže ... Nás farár nemal problém. Keď sme boli vybaviť krst bez problémov malej spravil krížik na čelo. Ja to neberiem že môžu byť radi že budú mať ovečku. mala má 6 rokov a v kostole bola 2x. :D