Kúpili by ste budúcej svokre vianočný darček?

21. dec 2021

Riešim dilemu, či kúpiť na poslednú chvíľu priateľovej mame vianočný darček. Totiž priateľ mi oznámil, že on mojej mame darček kúpil a že či jej ho môže priniesť 24. poobede, ale moja mama mu gratuluje na meniny aj narodeniny s dezertom a fľašou vína, robila mu Mikulášsky balíček, posiela jedlo do práce a kúpila mu zimnú bundu tento rok, priateľ je starší a zarába. Ja som ešte študentka, priateľova mama mi za tie roky, čo sme spolu nepodala ani ruku ešte ani jeden sviatok a nedostala som od nej ani čokoládu, aj keď sme boli u nich, keď mi priateľ blahoželal na okrúhle narodeniny a ona sa tvárila, že to nepočuje, ani obraz ani zvuk. Ja som úprimne nad darčekom pre ňu ani neuvažovala, ale nechcem si pripadať trápne, keď priateľ mojej mame darček kúpil a ja tej jeho nie. Ja by som jej nejakú maličkosť aj priniesla, predsa sú Vianoce, ale ona má veľmi náročný vkus a asi by to vyhodila, pre predstavu od priateľa si nakázala tento rok Bulgari parfém, Delonghi kávovar a nejaké šperky, minulý rok jej dával robiť krb. Mne je celkovo trápne, keď od niekoho prijímam darček a vždy mám potrebu mu to pri nasledujúcej príležitosti vrátiť, môj pocit je nedať jej nič, ale nechcem vyzerať ako držgroš pred priateľom.

tncka
21. dec 2021

Ja som svojej buducej svokre davala vzfy,aj ked len malickost. Zas aj ona mne. Ale pokial je frajerova mama taka ako pises,nedala by som jej nic. Naco. Evidentne ta nemusi.

mironka
21. dec 2021

@didi2102 panicke radsej sviecku ako lekvar 🤦

didi2102
21. dec 2021

@mironka nerozumieme pojmu darčekový kôš bio potravín ????

liusa82
21. dec 2021

na tú je škoda aj tá orionka v akcii.Ona bude nevdačnica stále lebo má takú hore nos povahu.Inak tie yankee candle sú ozaj dobré to tu má pani vyššie pravdu aj ja ich doma mám.Možno by jej stačil od nich aj vosk ten ozaj nestoji vela a bude rada že má značkové😀

acrobaleno
21. dec 2021

Možno keby som bola na tvojom mieste, teda tak mladá ako ty, tak by som sa snažila vychádzať, ale v tomto mojom veku by som sa na ňu vyprdla. Už dávno mi je jedno, čo si o mne myslia druhí ľudia a hlavne takí, čo mi nikdy nič nedali, nepomohli atď. Nehraj s ňou žiadne hry a ani sa nesnaž zapáčiť, nikdy ti to nevyjde a dokonca života budeš z toho nešťastná.

ollynka
21. dec 2021

Takejto náročnej pani je veľmi ťažko niečo kúpiť,..ja sa tu len usmievam a to v dobrom, ak jej kúpiš nejaký kozmetický balíček, alebo čokoľvek čo ti tu dievčatá radia ako to bude ukazovať kamarátkam a baviť sa na tom,...podľa mňa nech jej kúpiš čokoľvek, nebude to mať u nej váhu a bude to mať na posmech,..a ty sa tu trápiš a lámeš si hlavu, čo jej kúpiť,..kúp hocičo, čo sa bude páčiť tebe,..nezarábaš,..alebo nekúp nič,..podľa mňa to bude zajedno,..

natalis1998
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera77
21. dec 2021

Absolútne by som sa s tou paňou - vraj budúcou svokrou, ani nezaoberala....či sú Vianoce alebo nie sú.

julka828
21. dec 2021

Nic by som nekupovala ani nahodou

minutka
21. dec 2021

Nie, nedala by som jej nic. A nebolo mi to vobe blbe. A do buducna sa drz. Mat svokru kt zaplatis na vianoce krb a ona ti da salku 🤣

jazernica
21. dec 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

Nič osobne, vianočnú ružu v črepníku...

emalka
21. dec 2021

Osobne by som jej nic nedala, ale ak ta povaha nepusti a budes sa kvoli tomu citit zle, tak jej daj nejaku dobru cokoladu alebo bonbonieru, napr Illui robia perfektne pralinky a cokolady.
Viac ma znepokojuju dary do tvojho priatela, ak je to vazny vztah tak by som s nim hodila rec ci to takto bude fungovat aj nadalej 🤔

loginexistuje
21. dec 2021

jej nic nekupuj to je zbytocne len by ma zaujimalo ci aj tebe kupuje priatel take drahe dary ako mamicke co ho zneuziva

autor
29. dec 2021

Nakoniec som jej nič nekúpila a ona mne áno, keď mi podávala darček, tak som sa cítila maximálne trápne. Ale výčitky prešli, keď som darček otvorila, dostala som šampón na poškodené farbené vlasy (vlasy nemám podľa mňa zničené a v živote som si ich nefarbila) a krém na ekzém (ekzém nemám). Na oboch boli oranžové cenovky z výpredaja a bolo to zabalené v igelitke, normálne som si myslela, že to bol jej nevybalený nákup z obchodu, ktorý mi podala, akurát účet vybrala😀

katka2602
29. dec 2021

By som jej to tam nechala so slovami, že vám to určite pomôže viac, alebo by to potrebujete viac ako ja.

ladrona
18. júl 2022

@zuzanka.zuzu aj taký sypaný čaj z digitalisu by sa šikol😉