Na Silvestra každý sám

25. nov 2019

Chcem sa spýtať ako by ste Vy reagovali. Mám priateľa s ktorým som od februára tohto roku. Ja mám dcérku a on je bezdetný, žijeme spolu od augusta a všetko klape na 100%.

Len riešime teraz Silvestra. Ja som sa tešila, že budeme spolu aj dcérkou. Priateľov kamarát, ktorý žije dlho v Nórsku je na Silvestra na SK a pozval nás na chatu. No je problém že tam by nemohla ísť s nami dcérka, lebo tam bude kopec dospelákov, žiadne deti a viem ako to na takýchto chatách chodí. Veľa chlastu a hurhaj do rána. Jednoducho nie vhodné prostredie pre dieťa. Tak ja som mu povedala, že to nie je vhodné pre dcéru a tak ja nepôjdem a budem s ňou doma. On je sklamaný, lebo sa tešil, že tam pôjdem s ním. Ja som mu na jednej strane povedal, že ak chce (lebo viem, že kamarát mu chýba) nech tam teda ide sám, k čomu sa zatiaľ nevyjadril, no na druhej strane, že budem smutná ak budeme bez neho. Neviem ako sa rozhodne, no mňa to trápi. Nechcem aby mal pocit, že ho dusím, na druhej strane chcem aby sme boli spolu. Čo by ste spravili vy? Ako toto vyriešiť?

Ešte chcem dodať, že dcérka je pre mňa na prvom mieste. Niekam ju odložiť a ísť bez nej nie je pre mňa riešenie. Ako nemám s tým bežne problém, naši ju radi postrážia no nie na Silvestra.

h2
25. nov 2019

Tak to si neviem predstaviť, čo tam bude za zverinec, keď tam nemôžeš zobrať 9-ročné dieťa, ale O.K., Ty to musíš vedieť najlepšie. Napísala som to len preto, že ja by som svojho 8-ročného syna na takú chatu určite zobrala. Ale teda my sa nezvykneme ožierať pod obraz Boží.

autor
25. nov 2019

Vianoce trávime spolu. A nie ak by sme boli na Silvestra spolu určite nesedíme doma na zadku. Mali sme ísť na chatu s priateľmi a ich deťmi.

sense
25. nov 2019

Nech priatel ide sam.... a nie nevravela by som.mu ze budem smutna...lebo ano mbe by to prislo ako vycitka...ved chod sam ale budem smutna... lebo vlastne ako by si cakala ze nakoniec nepojde ... dolezitych vo vztahu je 365dni v roku a nie jeden vecer s kamaratmi....

Aj moj sa musi zmierit s tym ze dieta mi je prednejsie (a to mam mladsie dieta) a aj to ze 1.1 idem do prace,kedze volno mi zamietli....

veronikaszabova
25. nov 2019

Tak ty bez na chatu s priatelmi a on nech ide s kamaratmi.

eliska13
25. nov 2019

Takze zle je preto, ze dal prednost druhej chate a nie spolocnej?

mm2008
25. nov 2019

ja na tom nevidím nič zvláštne , čo by bolo treba riešiť. Niekedy silvestrujú aj "zadané" páry osve...

h2
25. nov 2019

Tak to si mala hneď napísať, že vy s dcérkou už program máte! Tak choď s ňou na tú chatu, kam ste mali ísť vy a priaťeľ nech ide so svojou partiou. No problem! Ináč, čo by som ja za to dala, keby som mohla stráviť Silvestra niekde na chate! Môj muž pravidelne na Silvestra pracuje a domov stíha prísť tak hodinu pred polonocu. ☹

kvetinka75
25. nov 2019

@h2 podobne aj u nás.

maminkasisa
25. nov 2019

@mm2008 prepac, som sa sekla🙂 bolo to autorke....

maminkasisa
25. nov 2019

to si mala hned napisat, ze dal prednost inej chate a tam je problem....

salome123
25. nov 2019

ja som normalne niekedy rada, ze nie som muz 😀 😀
no bud pojdes s dcerou na chatu, alebo s nim... pre teba je jedna aj druha moznost akceptovatelna, tak nerozumiem preco tlacis na pilu...

mm2008
25. nov 2019

@maminkasisa v pohode 🙂

trdelnik234
25. nov 2019

Ahoj, sak chod na chatu s babami, co maju deti a hotovo. Stretnete sa 1.1. a vsetko bude OK.Aspon si budete mat o com vykladat.

mm2008
25. nov 2019

@maminkasisa a vieš , že tiež som rovnakého názoru, že tú spoločnú chatu mala spomenúť hneď na začiatku... často čítam, že najskôr sa napíše a) .. akože problém. a potom sa dopíše b) a už je vec jasná.. mezditým mllioooon komentov, zbytočných a emotívnych.. a potom sa zrazu zistí, že je všekto úplne inak.. ako "milujem" takéto príspevky...

maminuska
25. nov 2019

ja osobne by som nechala úplne v pohode 9 ročnú dcéru u rodičov a išla by som s priateľom . Tu nejde o to kto je na prvom ,druhom alebo treťom mieste, dcéra to zvládne a ty aspoň spoznáš dlhoročného kamoša tvojho priateľa.

autor
25. nov 2019

@mm2008
@maminkasisa a čo to na veci mení? Že sme mali isť ne inú chatu. To tu neriešim, iba to, že som chcela, možno čakala, že budeme spolu na Silvestra, lebo je to náš prvý spoločný. A je mi a bolo by mi úplne jedno kde budeme. Len nech sme spolu. Ale to ja jedno....

veronikaszabova
25. nov 2019

Ved tych Silvestrov este bude. Neries.
Sprav si program bez neho, nech sa zabavi s priatelom.

maminkasisa
25. nov 2019

to meni dost vela podla mna, si na neho nahnevana, ze ide na inu chatu s priatelom, a nie s vami a vasimi znamymi... mozno tam on nechcel ist. Vsak si bola pozvana aj Ty, nie ze iba on sam. Vianoce ste spolu, to je hlavne, vsak budete spolu na Novy rok...

autor
25. nov 2019

@maminkasisa nie som nahnevaná, že nejde, neviem kde si na to prišla? A on sa tešil na tú chatu s nami. Áno ja viem, že som bola pozvaná aj ja, neriešim tu že nie. 🤐

h2
25. nov 2019

Myslím, že tomu prikladáš príliš veľkú váhu. Je mi ľúto Tvojho priateľa. Buď sa prispôsobí a kvôli Tebe pôjde s Tebou, ale nebude šťastný, lebo chcel byť s kamarátom. Alebo pôjde s kamarátom a Ty mu to následne dáš "vyžrať", že neuprednostnil Teba.

renatka1985
25. nov 2019

Ostan doma s malou, urobte si pekny vecer a priatelovi dopraj nech trocha vypusti paru.
Chapem ze pre teba a dcerku je to dolezity vecer, no nie kazdy to tak vnima.
Normalne mu povedz, ze vam bude chybat ale budes rada, ak sa zabavi s priatelmi.
Bud chapava a velkorysa, garantujem ti, ze ti to raz partner oplati.

ibrunova
25. nov 2019

Ostala by som s dcérkou a jemu by som popriala pekný večer, nech ide aj bezo mňa, ak ide ku kamarátovi, ktorého má rád a vidia sa len občas, vôbec by mi to nevadilo.

h2
25. nov 2019

@renatka1985 Práveže oni s malou už program majú, idú na inú chatu s inou partiou, kde budú aj deti. Priateľ mal ísť s nimi, ale dostal inú ponuku.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. nov 2019

@h2nechápem prečo stá útočíš..... nechceš si nájsť inú diskusiu, kde sa budeš vedieť viac vžiť do témy??

autor
25. nov 2019

@h2 nechápem prečo stá útočíš..... nechceš si nájsť inú diskusiu, kde sa budeš vedieť viac vžiť do témy??

renatka1985
25. nov 2019

@h2 aha, tak to je divne. potom asi zavisi, aki dobrí priatelia (a koho) su na ktorej chate....

alexis617
25. nov 2019

Daj ju k rodičom a choď na chatu

h2
25. nov 2019

Je mi ľúto, ak si niečo z toho, čo som napísala, vnímala ako útok. Nemala som v úmysle na Teba útočiť. Len mám z Tvojich odpovedí pocit, že nechceš počuť naše nestranné názory, ale iba jeden typ odpovedí, ktorý vyhovuje Tebe.
Napriek všetkému sa Ti za svoje "útoky" ospravedlňujem, želám Ti, aby si prežila Silvestra podľa svojich predstáv a lúčim sa z touto témou (keďže si ma z nej vyhodila).

mondolina
25. nov 2019

Ja som so svojím frajerom už 4 roky a ani raz sa nám nepodarilo byť na Silvestra spolu😂😂nezblaznim sa z toho.