Najprv svadba potom dieťa. Alebo naopak?

7. dec 2021

Najprv svadba potom dieťa, alebo naopak?

babovka2321
7. dec 2021

Kazdy ako preferuje, ale nevidim jedinu vyhodu svadby az po dietati v porovnani s opacnym poradim 🙂

cyberk
7. dec 2021

ja som stara skola.. svadba az pak dieta :D

sparrows
7. dec 2021

Svadba, až potom dieťa.. lebo väčšinou, keď príde dieťa prvé, svadba už nebude alebo sa bude odkladať donekonečna 😂

malinoismum
7. dec 2021

Ako sa podarí. Každého vec. 👍🏼♥️
Hlavne nech je rodina kompletná a ostáva v zdraví a láske, papier sa dá vyriešiť aj po… 🙂

majka1231990
7. dec 2021

My máme dve deti a stále sme to odkladali.. teraz je situácia aká je,svadbu máme mať 1.apríla a hlavne otázka,keď bude svadba-kto nastyluje deti( 3r a 1,5r),keďže my čas nebudeme mať..kto ich dá večer spať (zvyknutí sú so mnou zaspávať)..

patinqaa
7. dec 2021

Najprv svadba a neskor deti.
Som stara skola..

vikes
7. dec 2021

Komu čo vyhovuje, ani jedno, ani druhé nikomu nezaručuje "navždy a šťastne spolu".

ailiba
7. dec 2021

Podľa mňa urcite najprv svadba. Nikdy nevieš, aké bude tehotenstvo... Navyše ja som si prípravy na svadbu užila, aj svadbu. S dieťaťom si to neviem predstaviť. A možno ešte pribrata po porode😅.

acrobaleno
7. dec 2021

Presne tak. Keď si ťa chlap nechce vziať, tak prečo by ti mal spraviť dieťa? A keď sa už pošmykne pred svadbou, tak priezvisko po žene a nie chlapovi.

janadj
7. dec 2021

Ak si to chceš naplno užiť a neriešit veci okolo deti tak najprv svadba a potom deti😊

pepss
7. dec 2021

poznám 99% párov čo mali najskor dieťa a doteraz sa nezobrali...podla mna je to krajšie ked je najprv svadba potom dieťa

lucia147852
7. dec 2021

Ja som síce relatívne mladá, ale pre mna je to jasne. Nerodim deti mužovi, ktorí nie je ochotný si ma vziať. Takze najskôr svadba, potom deti

luci_ba
7. dec 2021

ja som v tomto stará škola. Takže najskôr svadba a potom mimi. Ale keby sa to stalo aj naopak, aj tak by som bola ok.

number19
7. dec 2021

Niekde som citala prispevok v zmysle ze: "Ja priatelom deti nerodim".
Totalne sa s tym stotoznujem. Rodenie deti nie je priatelska sluzba.
Ale kazdy to moze mat tak ako chce...ak mu to tak vyhovuje.

darina746
7. dec 2021

Tato doba je skor taka, ze si pary spravia dietatko a svadba je pre nich zbytocna, ze ide len o kus papiera. Aj take som pocula a je to kazdeho vec 🙂

vroni
7. dec 2021

Som stará korčuľa a je to podľa mňa úplne fuk. Podstatné je, aby sa dieťa narodilo oboma chcene a pricetnemu páru. Ci pred svadbou ci po je úplne fuk. My mame jedno pred a jedno po. Fakt je to úplne fuk.

nwnw
7. dec 2021

Zle polozena otazka. Svadba je iba papier.
Za mna najprv byvanie a potom dieta.

andrea_82
7. dec 2021

Ja určite najprv svadba, potom dieťa. Nie je to len papier. Bohužiaľ, nikdy nevieš, kedy sa môže niečo stať. Možno to niekomu bude znieť ako vypočítavosť o peniaze, ale ak budeš manželka, máš nárok aspoň napr. na vdovské, všetko sa lepšie vybavuje manželke ako len "matke dieťaťa".

nerya
7. dec 2021

Mne je to v podstate jedno, priateľ kúpil prsteň, chcel ma požiadať o ruku na dovolenke, lenže pár dní pred tým sme zistili, že bude bábo. Všetky úspory teda sli na sťahovanie, veci pre dieťa.. čiže pomaly skúšame zase šetriť na svadbu, nemáme sa kam ponáhľať

liljana
7. dec 2021

Dobry vztah je dolezitejsi ako svadba. Preco je tu tolko diskusii, ze hrr rychlo svadba. Potom na materskej s polrocnym dietatom hrr, uz sa chce rozvadzat. Skor ta svadba straca na vyzname. Niektori ludia ich absolvuju dve-tri ako na beziacom pase.

w123
7. dec 2021

podla mna je tiez najdolezitejsie byvanie a financie a potom dieta a nejaka svadba by ma az tak netrapila, to uz je na kazdeho rozhodnuti

cucoriedkacucoriedka
7. dec 2021

@cyberk ja tiez som konzerva...svadba a potom dieta

cucoriedkacucoriedka
7. dec 2021

@liljana pre mna bola svadba medzikom...do dalsieho krasneho obdobia...ja to beriem ako zavazok...sme spolu uz 16 rokov ako manzelia...ja viem ze svadba nie je poistka dobreho vztahu ale pre mna ma velky vyznam.a som rada ze zijem v usporiadanom zvazku s dietatom...ale chapem ze kolko ludi tolko chuti🙂

lopka1313
7. dec 2021

Aj ja som bola taka, ze najskor svadba, potom dieta. Teraz mam 31, priatela skoro 2 roky, takmer cely nas vztah je corona a pocas nej sa vydavat nechcem. Ale zaroven mam 31, on 36 a kebyze sa nam postasti babo, tak budeme stastni obaja (ale volat sa bude po mne). Takze uz na svadbe pred babom netrvam. A dokonca uz ani nasi (a to sme krestania katolici). Vsetko skrz vek.

amelie22
7. dec 2021

Ja som vždy po svadbe túžila a radšej som chcela mať veci naporiadku, ale prežila by som to aj bez toho... Napriek tomu, že manžel sa pôvodne myšlienke svadby bránil a nikdy svadby nemal rád, nakoniec sme boli veľmi radi, že sme do toho išli. Veľmi sme si to užili a aj naše rodiny... a to sme plánovali v čase doby covidovej. Čo bola pre mňa pridaná hodnota je, že spätne som zistila, že to bola trošku aj taká skúška pre nás. Ako sa dokážeme zhodnúť na veciach, financiach, organizácií, ako dokážeme vyjsť s rodinou a nakoniec ako zvládneme aj celý priebeh svadby. Spätne sme obidvaja radi, že sme do toho išli a užívame si aj označenie manžel/manželka :D A koniec koncov aj zvykanie si na nové meno bola celkom sranda :D ale to je fakt iba drobnosť.

andrejka1974
7. dec 2021

Najprv svadba potom deti, neuznavam to opacne to ako keby mali pootvorene zadne dvierka

jvlo
7. dec 2021

Najskôr svadba, potom dieťa. Treba mať aj formálne a právne veci ošetrené skôr, ako príde dieťa. Ak by som bola otehotnela skôr, vydala by som sa aj bez hostiny a vecí okolo...

sevcikovaa
7. dec 2021

Moj pribeh....vzdy som chcela najskor svatbu a potom dieta no bol opak...zalubeny obaja po dvoch mesiacoch sme povedali kasleme nato chceme babo 😃 a zadarilo sa v novembri sme mali svatbu( nechcela som skor lebo my umrela babka) ...termin som mala na 6.12 a bum tyzden po svatbe som porodila dcerku ....kazdy krutil hlavou a ja som bola a aj som stastna s manzelom 11rokov .....manzel my hovori som najbohatsi muz svoje ano povedali dve zeny, ktore milujem😆😆

evaachesa
7. dec 2021

Tiež som stará škola 🤭 najskôr svadba, až potom dieťa 🙂

lunademonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz