Nechávate si svoje svadobné šaty?

pivonka07
10. mar 2022

Ahojte, chcela som sa Vás opýtať, či si odkladáte svoje svadobné šaty a aj áno, z akého dôvodu.
Čo si myslíte o fotení vo svadobnom niekoľko rokov (5-6) po svadbe?
Ďakujem za názory

diamond007
10. mar 2022

@pivonka07 neodkladala som, pocunula som sestre na látku na šaty, dá si ušiť svoje sčasti z toho

mamamasama
10. mar 2022

Fotenie vo svadobnom 5-6 rokov po svadbe??????? Na čo??? Tak takúto volovinu počujem prvýkrát. 🤭😁 Šaty predané skoro hneď po svadbe.

sid515
10. mar 2022

@pivonka07 myslím si, že mám doma dosť vecí, ktoré zbytočne skladujem 😀 svadobné šaty k nim nepatria 😀 pár týždňov po svadbe, zbohom šaty 🙂

terezia323
10. mar 2022

@pivonka07 odkladam si ich, nechám dcéram (ktoré zatiaľ nemám 🤣) na hranie 😂😂😂

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oblecenie99
10. mar 2022

Predala som ich za lepšiu cenu, než som kúpila, a výťažok sme vrazili do svadobnej cesty, z toho sme doplácalu all in na lodi, kde sme boli. Dolce vita každý deň, vrátila som sa z nej tehotná 😂 Na šaty mam pekne spomienky na fotkách a potešili ďalšiu nevestu.

loliki
10. mar 2022

@pivonka07 Možno sa ešte zídu. 🙂

bu1bu
10. mar 2022

Šaty mam dodnes ( 8r). Dôvod? Ani neviem... Nostalgia alebo co to vlastne je.. Fotenie po rokoch nehrozí, šaty sú xxs, ja mam už veľkosť M 😉 a celkovo take fotenie považujem za blbosť, už si ich nikdy neplánujem obliecť 😉
Po smrti babky sme našli na pôjde jej svadobné šaty, bolo to ako z filmu, jej to však šťastie neprinieslo...
Snáď u mňa to nebude rovnaké a dcéra raz ocení ze ich aspoň uvidí... 😉

tosomja
10. mar 2022

Hej, mam odlozene, ale uz som 4 roky od byvaleho muza a saty som nechala u neho 🤣🤣 minule mi pisal, co so satami ze mu zavadzaju a aj cervene na redovy 😂 povedala som mu, nech este pocka, ze o chvilu sa budem vydavat 🤭
Srandovala som. Aj som zabudla, ze nejake saty som mala v skrini. Potom som mu povedala, nech ich vyhodi. Postrihal ich, dcera hovorila 🤣

soldi
10. mar 2022

Odkladala som a odkladala az kym som sa nerozviedla 😀 potom som ich darovala kamoske na fotenie 🙂

vevesh
10. mar 2022

Ja ich mam- ale nemala som klasicky biele, cize kludne sa daju pouzit ako spolocenske....len ja sa uz do nich nevojdem🙈🙉🙊zatial mi ich bolo luto predat...🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

didi2102
10. mar 2022

@pivonka07 predala som ich do týždňa po svadbe,vrátilo za mi 70percent z ceny tak super,mala som len obyčajné ako spoločenské biele dlhé

alchemilkazltozelena
10. mar 2022

@pivonka07 ano mam ich odlozene, na pamiatku 💗 navzdy 💞

romanovic
10. mar 2022

@pivonka07 Hned po svadbe som ich vratila do pozicovne (aj pozicanie bolo cez net, ziadne romanticke chodenia po salonoch a skusanie) a topanky som dala do charity par rokov dozadu pri jarnom upratovani skrin. Aj tak by som si ich uz nikde neobula a takto ich mozno vyuzije niekto iny. Ak sa nahodou budem vydavat este raz 😁, dalsia sada dopadne rovnako.

vilma7
10. mar 2022

Mám doma, ale neodkladala som nejako cielene. Kde ich predať? Ak niekto poradí, poteším sa...ale už majú 7 rokov. Budem musieť pozrieť či ich mole nezjedli.
Ale doma sme mali aj mamine svadobné šaty. Sme sa v nich hrávali na princezné.
A fotiť sa v nich po rokoch? Nevidím dôvod.
Ale vo Švajčiarsku sa vraj zvykol robiť bál, kde si hostia mali obliecť svoje svadobné šaty. Môže to byť vcelku zaujímavé.

euka210
10. mar 2022

@pivonka07 mam ich 11tr, ale len preto ze boli len na predaj a stali 150e a nevedela som ich predat na bazari.

pivonka07
autor
10. mar 2022

@ell_mala a preco si to fotenie nedorobite ked ich mas?🙂

cimage
10. mar 2022

Ja som svoje predala, lebo sme sa stahovali a nechcelo sa mi ich vlacit hore dole. Aj tak precestovali pol sveta.

zuzkapap
10. mar 2022

Ja by som svoje možno aj predala, ale vyčistenie stoji cca 30e minimálne a ktovie či by sa predali 😅 tak aby som nebola ešte v mínuse 😂

tulipanicek
10. mar 2022

Odlozila som. Sú take nadčasové a pripadne sa dajú rôzne dorobiť na mnohé iné typy. Takze nechávam dcérke 🙂 Ak nebude chcieť, nevadí.

sonia_wiener
10. mar 2022

@pivonka07 ja ich mam odložené... Ale mala som veľmi jednoduché šaty, takže zabrali iba malo miesta (igelitka). Aj moja mamina ma tie svoje odložené 🙂 ja si takéto sentimentalne veci odkladám...

oblecenie99
10. mar 2022

@vilma7 Ja som moje predala na mojasvadba.sk. Predali sa veľmi rýchlo, myslím si, že to bolo tým, že neboli biele, ani skoro biele, ale púdrové. Moja sestra svoje predala do salónu, ale ona tam poznala majiteľku.. konkrétne tuším jej šaty vystavili a po ich predaji dostala výťažok 🙂 Ja by som svoje určite neskúšala, keby som ich ešte mala, iba by som depku dostala, že sa do nich nenapchám :D Pár týždňov pred svadbou som ich skúšala, a od ich kúpy som ešte viac schudla, spadli zo mňa, mama mi zakázala cvičiť a musela som v kuse jesť, aby som pribrala a boli mi dobré.. teraz by som mala opačný problém :D

vilma7
10. mar 2022

@oblecenie99 moje stáli nové 1300 takže to by som musela ísť asi dosť pod cenu, si myslím. Za koľko ste predali ty a sestra?

oblecenie99
10. mar 2022

@vilma7 Ja som kupovala moje od jednej nevesty za 350 €, ktorá ich mala prvýkrát, ale ja som ich predala ešte ďalej za 400 €. Viem, že ona išla dosť pod cenu, nové stáli okolo 800 €.. Mojej sestry by som sa musela spýtať, ona dosť dlho nevedela predať, mala také klasickejšie šaty, možno preto.. ale ona aj pôvodne mala nové, dávala šiť na mieru, a tiež musela ísť dosť pod cenu.
Ale tvoje za tých 1 300 musia byť veľmi jedinečné, možno by bola škoda ich predať teraz 🙂

cervenaruza123
10. mar 2022

@pivonka07 Ja svoje stale mam. Sila mi ich mamka a zatial mi bolo luto ich predat. Mozno niekomu znamemu by som dala, ale predat uplne cudziemu nie. Ked som bola mala a moji rodicia mali vyrocie svadby, tak sme stale vytiahli mamkine svadobne saty. Mamka si ich obliekla a my deti sme z nej nevedeli spustit oci, aka je nadherna. Tie saty, to bola pre nas uzasna vzacnost z casu, ked sme este neboli na svete. Dokaz, ze mamka bola nadherna princezna, aj ked sme to nezazili. Moznost zakusit trochu atmosfery zo svadobneho dna, aj ked uz preslo tolko casu. Ked som bola trosicku vacsia, prvykrat som si ich vyskusala ja. To bolo radosti... A je mi luto, ze mamkine saty sa casom presili na ine saty, lebo nebyt toho, dala by som si ich na svoju svadbu ja. A aj sestra mala taky isty plan. Takze si svoje zatial nechavam a uvidim, ci tiez budu so sebou niest nejaky pribeh, hlavne pre moje deti alebo sa casom rozpadnu na prach a nikto si na ne uz nespomenie.

makova333
11. mar 2022

@pivonka07 po svadbe isli saty naspät do pozicovne. Saty po polnoci som si nechala, su nadcasove a vyuzitelne aj teraz po xy rokoch. A nie po 5-6 rokoch od svadby by som sa vo svadobnych nefotila, nejako mi unika zmysel kedze fotky zo svadby s tymi satami su, tak foto s nimi po niekolkych rokoch je neaktualne. Ak by to bola strieborna, zlata, diamantova svadba a ty sa narves aj vtedy do svadobnych siat a vyfotis sa, ok to beriem, ze nostalgia, vnucata, pravnucata ta vidia...ale po par rokoch eee 😀

terezia323
11. mar 2022

@brembo máme dvoch chlapcov, ale kto vie možno tretie? 😂😂😂

kuko55
11. mar 2022

Nechala som si popolnočné, svadobné boli požičané...ak by som ich mala kúpené, nikdy ich nepredám, preto som to vyriešila takto....za mňa zlatý stred....a to fotenie😇budem úprimná:....Predpokladám, že to napadne nevestu ak teraz vyzerá lepšie ako predtým, aj napriek tomu hovorim tomuto nápadu nie, príklad: Poradíš a ideš s rodinou do ateliéru, chodí sa do 14 dňa od pôrodu, ide o tu chvíľu s novorodencov, ktorá sa už nikdy nebude opakovať, môžeš sa ísť odfotiť s ročným, mesačným ale už TO babo nebude novorodenec....to isté so svadbou, si síce vydatá ale už nie si nevesta.....urob si radšej pekne rodinné fotky 😇

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz