Nechcú mi pokrstiť dieťa

ana_1
21. máj 2022

Ahojte, už som zúfalá, chcem nechať pokrstiť moje bábo, ale nikde mi ho nechcú pokrstiť, lebo sestra, ktorá by mala byť krstná mama, nemá birmovku. Ja si nikoho iného za krstného rodiča neviem predstaviť a aj keby, nikoho s birmovkou vo svojom okolí nemám a nepožiadam niekoho "z ulice", aby išiel za krstného, len preto, že má birmovku. Pýtala som sa už asi 10 farárov a jediné, čomu som sa dostala je, že si má sestra spraviť birmovku, ale trvá to 2 roky. Ja nemám kľudné spanie, že malý stále nie je pokrstený, ja bohužiaľ nie som vydatá, ale neviem prijať to, že by malý nemal byť prijatý do viery. To ako keby som ho viedla životom vo viere "na čierno". Poraďte, prosím, za kým zájsť?

tatiana1329
22. máj 2022

Toto iste riesila kamoska. Jej brat nemal birmovku ale chcela dat len jeho. Poziadali o vynimku a brat je krstny.
Teraz maju druhe ale vraj je podmienka ze bud musi mat dany clovek birmovku alebo ak je v manzelstve musi to byt svadba v kostole. A kedze nema ani jedno z toho (lebo medzi tym sa stihol ozenit) uz krstny druhemu nebude.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskamicha
22. máj 2022

@lilke nikto od nas nic nepytal 🙂 ver mi ze zalezi od knaza a estw ked prihodis do kapsy tak ako.sa v tom vtipe hovori- aj pes.bol katolik

kittykat22
22. máj 2022

@andrejka_oo Chapem, ze chce dat za krstnu mamu niekoho koho veri a nie pokrytecky vybrat niekoho len pre papier. Mozes si to zobrat aj z tejto strany.

klip0
22. máj 2022

Skúste kostol v devínskej novej vsi

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilke
22. máj 2022

@mamula20 nezavadzaj... Manžel je evanjelik, svadba bola v katolíckom kostole. Nik od neho nechcel, aby konvertoval. Stále je evanjelikom.
A ku krstu v evanjelickom kostole. Švagrovci, evanjelici, tiež chceli za krstnych kamarátov, mimochodom rimokatolikov. Malý im stále hovorí krstni. A až teraz, po 7 rokoch, som zistila, že boli iba svedkovia krstu, a skutočnou krstnou - podľa papiera - je ďalšia švagriná, evanjelicka. Bola to podmienka krstu, farárka by ho nepokrstila. Takže ani u evanjelikov nie je úplná benevolencia.

danielle799
22. máj 2022

@mamula20 pri sobáši nemusíte prejsť z inej viery na katolicku....mam manžela evanjelika a svadbu sme mali v rimokatolickom kostole, nebol žiaden problém s tým

miskamicha
23. máj 2022

@jaskolka ano suhlasim s tebou je to mozne ze sa robi prave kvoli ceremonii. Ja som len chcela poukazat na to ze ozaj zalezi na knazovi 🙂

angela1989
23. máj 2022

@andreakotesova neklamali sme, ani nezavádzali, po pravde sme o tejto podmienke vôbec netušili a farár na to neupozornil