Pod koľkými stromčekmi si vaše deti nájdu darčeky?

nikomutonepoviem
21. dec 2016

Ahojte žienky. Nestotožnila som sa so zvykmi mužovej rodiny a ak poviem svoj názor je to akoby pes štekal za oknom a chceli ho zahriaknúť. Dohodli sme sa,že naše prvé Vianoce budeme sláviť u nich,majú viac miesta a hlavne šlo o to aby svokrovci mohli byť s vnúčatami atiež svokru by asi porazilo keby nemohla nachystať tony jedla...No ale u nich som bola prekvapená,povedali že zazvonia zvončekom "prišiel ježiško" a deti si ku stromčeku....lenže u nich sa takto začína ja tomu hovorím "pochod za darčeky" Pretože tie darčeky sú unich,potom sa prejde k starkej po darčeky od nej, tam sme do večera takže keď prídeme domov ideme rovno spať takže naše darčeky si deti rozbalia ráno(nenosíme ich k svokrovcom lebo by s tým bola babračka všetko pchať večer do auta..) potom prídu svokrovci a ide sa k ďalšej starkej pod stromček a to všetko v presne určenom čase(ak sa nedodrži aspoň 2ľudia sa urazia a svokor kričí) no a potom na ďalší deň alebo neskoršie sa ide k ich "rodinným priateľom" kde majú deti ďalšie darčeky.... Keď som svokre povedala že ich susedom darček odnesiem dopredu nech ho dajú malému pod stromček pozerala na mňa ako na cvoka aže nie že to mu musím dať osobne...a to chce deti učiť na ježiška,tak to tomu decku nedôjde,že je to odo mňa keď to nedostane pod stromček na štedrý večer ale odo mňa pár dní potom? Niekedy mi je to smiešne a predstavujem si opitého santu ako nevie nájsť našu adresu a preto nesie darčeky pod 5 rôznych stromčekov. V mojej rodine to máme iné,keďze máme každý už svoju rodinu a bývame pár km od seba tak po prve aby sme nemuseli behať na aute hore dolu a po druhé pretože ako deti sme darčeky aj od rodičov aj od inej rodiny otvárali normálne pod jedným stromčekom doma,tak di darčky dávame tak týždeň dopredu,každý si ich doma skryje a vyloži pod stromček na štedrý večer a deti si nájdu všetko "od ježiška"pekne pokope a k rodine sa ide po sviatkoch kedy má kto čas -termin a hodinu návštev si neurčujeme však máme malé deti každý ma iný režim...deti donesú starkej ukázať darčeky čo dostali od ježiška a učia ju ako sa s tým narába, všetci sú vpohode a nikto sa s nikým neháda. Aký je vás názor? Môžete mi aj vynadať,keď to čítam jem čokoládu tak ma to nerozčúli 🙂 Ďakujem

figurantka
21. dec 2016

Zbytočné nerváky si myslím. Vianoce by mali byť predovšetkým o pohode, kľude a nie o naháňačkách, kedy, ako a o ktorej otvoríme koho darček???

kacena4
21. dec 2016

no ja neviem zeny vy ste asi nepochopili zmysel vianocnych sviatkov. tie nie su o tom, kde je aky stromcek s darcekmi, ale o tom, ze sa cez tie sviatky navstevujeme, rodiny a znamy a to ze tam najdeme pod tym stromcekom aj nejaky darcek je len o tom, ze dana rodina na nas mysli (na nase dieta??) aspon teda tak je to vacsinou u nas ja nemam potrebu dostavat darcek, niekedy ani moje deti, podstatne je ze sa ponavstevujeme, pokecame, ochutname kolace co napiekli v inych rodinach, poukazuju si deti karceky co im jezisko priniesol.... proste stravime zopar krasny chvil v kruhu rodiny, ktoru mnohy len spoznavame, priatelov... o tom maju byt tieto sviatky nie o nutenych navstevach, nahanani sa a kupovani darcekov ☹ (kam sa to podelo, tak ako pred 20-30 rokmi ked sme boli mi deti???...)

simca06022011
21. dec 2016

@kacena4 a nie o urazani sa ked sa nedodrzi harmonogram :D nietore rodiny as naozaj stetavaju iba na vianoce a kvoli darom.. :( nastastie my nie :D sice vyzerat to u mna v kancelarit eraz ako u Santa klausa, ale aj tak :D

kacena4
21. dec 2016

@simca06022011 presne v poslednej dobe sme my ludia straasne sebecky dotklichtivy urazlivy namysleny.... a vobec neberieme ohlad na ostatnych - na manzela, deti, rodicov, svokrovcov, si starych rodicov a z vobec nie cudzich ludi okolo seba ☹ co je fakt smutne. skor ideme pomahat psom ci mackam v utulkoch ako ludom okolo seba ☹ alebo cudzim ludom financnym prispevkom akom vlastnej rodine kuskom vlastneho casu!!!

simca06022011
21. dec 2016

@kacena4 no, to je doba, bohuzial u nas aj mikulas a besiedka vianocna sa niesla v duchu "rodicia nervozni, kedy bude koniec".... je to trapne, vystatvat sa ako milujem svoje deti a som ochota neviem co ale najst si hodinu a pol a stravit to na besiedke, tvorivej dielni atd to uz nie.. to je vela.. 2x za rok.... :/

womankc
21. dec 2016

pod jedným u nás doma...... a keby boli moji rodičia nažive a ja ich idem navštíviť , tak sa len poteším , že niečo dostanú od nich .... Svokru mám rada , žije skromne, keď boli deti maličké u nej si na návšteve na Štefana našli darček, teraz ani nie , alebo len niečo symbolické , žije veľmi skromne. Ja to neriešim , keď môže vždy im niečo dá, ale ak poviem pravdu ja si ju vážim pre iné veci, napríklad naše deti sa tešia / aj tie veľké /, že im trebárs urobí štrikované papuče, alebo nás pozve na honosný obed , prežijeme pekné popoludnie u nej, upečie nám domáce oplátky na vianoce, vypestuje a pošle zdravú krásnu zeleninku............ vianoce nie sú len o darčekoch.... i keď zas pre mňa je to darčekovanie magické ...... ale dôležité je prežiť ich v kruhu rodiny, blízkych, oddýchnuť si , pozastaviť sa a porozmýšľať, zbilancovať prešlý čas.......🙏

womankc
21. dec 2016

@nikomutonepoviem úprimne???? jeden dvakrát by som to prežila , ale inak by ma to neskutočne ubíjalo takto tráviť sviatky .............. Zrejme si ale nepomôžeš, keďže mužovi to vyhovuje, alebo čo je horšie nevie si povedať svoje .......

fiftyshadesofgrey
21. dec 2016

My sme to robili od zaciatku ze vianoce sme mali u nas doma manzel ja a deti.....koniec....robili sme si vsetko posvojom a v klude najedli sme sa rozbalili darceky....kedze moji rodicia byvali od nas o 3 poschodia vyssie tak sme skocili ku nim na malu navstevu a malemu sa zahralo ze jezisko zabludil aj ku babke a dedkovi a nieco tu pre maleho nechal (svokru sme ani neriesili....nechcelo sa nam tahat 30km na stedry vecer na navstevu a svokra nemala na vyber)...tohto roku sme sa prestahovali ale blizsie ku svokre tesila som sa na prve vianoce v dome kym sa mi poza chrbat nezacalo suskat ze svokricka si pozvala do nasho domu moju svagrinku svagrov seba a svokra cize komplet manzelova rodina.....nastastie manzel mal rovnaky nazor ze prve vianoce v novom chceme mat len v malom kruhu my a deti a nie sa starat o dalsich 6 ludi takze sa mozem tesit na pokojne vianoce a moooozno po veceri sa prejdeme ku svokre a vymenime darceky ked nie tak urcite na druhy den rano....

mirkava
21. dec 2016

@nikomutonepoviem Jeeeej krásna téma... keď to tak píšeš, znie to trošku komicky 🙂 ale aj u nás to tak je, že u každého su darčeky zvlášť.... A vieš čo, mne je to jedno, tak sa zahráme na "naháňačku za darčekmi". Treba ostať v pohode a kľude, nech je to akokoľvek, prišpôsobiť sa.... Veď predsa.... sú Vianoce 🙂

ewelyn3
21. dec 2016

@nikomutonepoviem necitala som cel diskusiu, ale za seba ti poviem ze my sme takyto kolobeh mavali s muzom na vianoce kym sme nemali deti. Pochod po jeho a aj mojej rodine, lebo vsetci byvame v jednej dedine. Vtedy mi to nevadilo, ale ked sa nam narodila prva dcerka, a predstavila som si s nou tento kolotoc, tak som povedala Nie. Dieta ma predsa svoj rezim a potrebuje klud, ked je male sice vianoce neriesi, ale vnima ze su rodiacia v strese. A ked je vacsie, tiez chce pokoj, aby si uzilo tie hracky a atmosferu. Takze som to zrusila, ze na vianoce sme doma a hotovo... darceky dostanu len od nas. Na prvy sviatok potom ideme na obed k mojej rodine...tam dostanu od jednej babky a dedka, aj od mojej sestry, na druhy sviatok k muzovej rodine...vtedy su to niekedy aj dva domy co navstivime, a v kazdom dostanu tiez od druhych starkych a od svagrov, ze co im tam nechal jezisko. Poviem ti ze svokra aj moja mama ma v tom celkom podporili, aj ked prvy rok to bolo divne, lebo sme boli zvyknuti aj my aj oni, ze manevre na stedry den a vela ludi...a zrazu to bolo bez ludi a pokojne...ale teraz sme si uz zvykli. Je to o tom ako sa nastavis. A muzovi to tiez vysvetli, ze vo vasej rodine (ty, muz a deti) nebude rozhodovat predsa svokor, ze ako budete travit vianoce. Ze sa mozete stretnut na prvy sviatok, a cely den robit manevre, ale stardy den chcete kludny a hotovo. Ak ta lubi, tak bude stat pri tebe. To mu tiez povedz. Mozno sa ti to nepodari poriesit tieto vianoce, ale az buduci rok, ale budem drzat palce, len si proste musis stat za svojim!!! Obhajuj to tym, ze to je najlepsie pre vase deti!

vlasta1818
21. dec 2016

@ewelyn3 ale je to takto kľudné aj lepšie, že? Pokoj na vianoce je to najviac čo môže byť 🙂 My tiež teraz ešte chodíme tak že na štedrý večer po celej rodine, ale keď budú deti, tak ťažko budeme. Už teraz niekedy mám toho dosť po celom dni :(

nerko
21. dec 2016

My sme na stedry doma, deti si rozbalia u nas darceky co sme my kupili. Prvy sviatok k jednym rodicom, druhy sviatok k druhym. Tam budu tiez darceky. A este par navstev absolvujeme no to uz bez darcekov. Ak ani rozhovor nepomoze, tak uz neviem...

bluff
21. dec 2016

@nikomutonepoviem ani dočítať sa to vase prezivanie Vianoc neda... stres, nervozita, krik .. to je moja predstava vašich Vianoc a je to hrozne. Musíš to zmeniť, držím palce.

mija22
21. dec 2016

Tak v prvom rade, Vianoce travime spolocne doma iba my sami od kedy sami byvame. Od kedy mame deti vnimajuce nejake vianoce a darceky, rozbaluju si darceky doma. Cely vecer sme doma spolu, sami. Nikam sa nechodí. Ide sa na prvy a druhy sviatok vianocny postupne k babkam, dedkovi (kedze mam ja rozvedenych rodicov), kde si najdu deti darceky, ktore "jezisko priniesol u babiny., u dedka).

barcelona94901
21. dec 2016

Svokor ma nervy na to každý rok ,ale u nás žiadne lozenie po darčekoch nehrozí aj keď on by bol rad ,pretože pre neho sú Vianoce iba o darčeku o tom že ako dedo sa pleskol po vačku a je naj úžasnej si
Lenže my máme Vianoce u nás doma ,pod naším stromčekom ,žiadne behanie ,skákanie hore dole a žiadne preteky babiek a dedkov ,strýkov sa nekoná ...Na druhý deň si váláme šunky a na ten ďalší už skocime poďakovať ..
Cez Vianoce chceme byť v kľude nie byť štvancami .

xstelinka
21. dec 2016

@nikomutonepoviem Kazdy ma ine zvyky 😉 u nas to funguje tak,ze stedry vecer sme doma a pod stromcekom su darceky len od nas. Prvy sviatok ideme k nasim a su tam darceky od nasich,ostatne dni su podla toho ci ostavame u mojich rodicov alebo ideme k svokrovcom.Deti si najdu darceky u svokrovcov.Ak niekto pride k nam,prinesie darceky a povie "to ti u nas nechal Jezisko".Na 99% je to tak,ze ten co dava darcek je aj pritom.Aj ked to je uz v novom roku a 2 tyzdne po sviatkoch.Nechceme si nechat ujst radost v detskych tvarickach ked rozbaluju darceky 🙂

djubka
21. dec 2016

Ahoj, my mame darceky pod dvomi stromami, nasim a svokrovcoch, v stedry vecer sa rozhodujeme, ci ideme ku starkym, podla toho ,ci sa nam chce alebo nie, a na navstevy ku bratom a svagrom a tetkam chodime medzi sviatkami, nerobime z toho ceremonie, je to o rodine a pohode, svokra bud kupi detom darceky , alebo mi da peniaze a ja im kupim za nu, potom tym starsim dam pod nas strom a tej malej patrocnej odnesiem pod ich, veri este na Jeziska, no to by kukala, ze Jezisko u starkej nebol!!!
Ked sa ti nechce chodit tak nechod, pojdes na druhy den, ja tiez este neiem ci pojdeme, uvidime ako sa najeme a podla pocasia 😉,

cawes
21. dec 2016

Vsetky darceky navozim a poschovavam pred vianocami doma. A maly si najde darceky pod jednym stromcekom

meggie1984
21. dec 2016

Moji pobehaju asi cely les, ale nevadi im to. Som rozvedena a este aj rodicov mam rozvedenych... U mna, u tata, u jednej ,,babky s dedom", u druhej ,,babky" (keby moja mama nebyvala s nami, tak aj u tretej ;) ), jeden dedo, druhy dedo, neviem, ci aj treti ,,dedo" ;) a potom u strykov a tetiek a krstni prinesu k nam... U nas maju zas pod stromcekom ostatni clenovia rodiny a tiez si po ne pridu. Krpci sa na toto tesia. Zaplaveni zas darmi nie su, lebo u inych dostavaju tak po jednom darceku.

kuriatkomm
21. dec 2016

Čooooo..to faakt.. Vianoce doma s manželom a dieťaťom, pohoda,rozprávky..žiadny stres, kopa rodiny.. fúha, no dupla by som si,ale už je aj neskoro podľa mňa

shia
21. dec 2016

u nás sú darčeky pod 7-8 stromčekmi, keďže si dávame celá rodina navzájom, ja osobne kupujem darčeky 23 ľuďom a od toľkých aj nazad dostávam....áno, je to unavujúce, ale keď aj nekúpim ja, oni mne hej a potom by ma to mrzelo, tak aspoň symbolicky kupujem všetkým aj ja...jedine tie darčeky by som takto zrušila,ale tie návštevy mi nevadia, radi sa stretneme s rodinou, to ako "otravu" neberiem, máme všetci veľmi dobré vzťahy a nikto nikomu nič "nediktuje". Možno mi to nevadí ani preto, že to takto mám celý život a som proste na to zvyknutá, že máme veľkú rodinu ktorá sa rada stretne a pohostí. Aj manžel si zvykol, pričom je jedináčik a toto "pred mnou" nezvykli mať s rodičmi 🙂 Môže mať niekto akokoľvek čudné zvyky, ide len a len to , či to jemu osobne vyhovuje, ak hej, nemusí mu to nikto iný schvaľovať, ak nie, tak si to má zariadiť inak.

janka54321
21. dec 2016

@shia u nas je to podobnepodobne, sice ja som jedinacik, ale mam aj tak velku rodinu, tak sa na sviatky vo velkom nastevujeme a obdaruvame...a muz je zo styroch deti a u nich to tak vobec nieje...a on sa niekedy nato jeduje, ze cele sviatky len po navstevach chodime...ale tak, co ine.mu ostava 🙂 ja to mam rada...a zase to je aj dokaz toho, ze vela surodencov neznamena automaticky velku rodinu...u muza sa to bohuzial potvrdilo ☹ a to pritom nemaju zle vztahy, len to u nich tak funguje

janickacrazy
22. dec 2016

@shia Panebože, darčeky 23 ľuďom? To je už aj na kona veľa. A ty a tvoje deti každý rok dostanete každý minimálne 23 darčekov? Šílené. Kde to potom skladujete? My sa teda tiež navštevujeme všetci v rodine, vzťahy máme dobré, ale darčeky od toľkých ľudí by som ani nechcela, my kupujeme len mojim rodičom a svokrovcom a švagrinej pre dieťa, inak nič, aj to je dosť podľa mna.

sunny8
22. dec 2016

@nikomutonepoviem je mi luto ze vianoce si "musis" takto odtrpiet... Vianoce su sviatky lasky pokoja mieru podla mna v kruhu tych najblizsich to si ty manzel a deti ... Svokrovci aj tvoji rodicia maju s kym byt na vianoce urobte si vianoce bez toho stresu napr 25zajdite k tvojim 26k jeho rodicom alebo naraz v jeden den ale 24 si v klude oslavte doma ... Podla mna aspon ... Ja som.naucena tak v najblizsom kruhu na stedry vecer toho roku prvykrat s manzelom a dcerkou tak sa tesim ;) predsa po tvojom je po tvojom.nemusia trpiet svokrine podla mna odveci ritualy... Sviatky nie su o tom zhone kde kazdemu nieco vadi neviem ja by som k nej nesla keby som musela toto zazivat... Uplne ma tvoj prispevok dostal ... Fakt zariad si to aby si sa citila komfortne opytaj sa deti co by oni chceli ci im to takto vyhovuje a pod ... Nwm my dcerke nehovorime ze ma darceky od Jeziska kedze sme veriaci v znovuzrodeneckej cirkvi tak to my povazujeme za klamstvo a daktore deti sa za to vedia nahnevat ked sa dozvedia pravdu (ako ja ked mi povedali rodicia pravdu :D) drzim palce !

bosoriak
22. dec 2016

@nikomutonepoviem No vy mate uplne ine problemy ako pod kolkymi stromcekmi si deti najdu darceky.

Ja som vybrala darceky podla pravidla - jeden co chcu, jeden co potrebuju, jedno oblecenie a jednu spolocensku hru pre vsetkych. Babky kupili po jednom, my sme kupili jeden a vybavene. Vsetko cez e-shopy, ani som v hrackarstve nebola. Tiez som zazila Vianoce, ked sa babky zblaznili, dievcata ani nepootvarali vsetky balicky co boli pod stromcekom, lebo ich to ani nebavilo. Tak som to zatrhla a odvtedy je pokoj.

A Vianoce si robime podla seba, so svojimi tradiciami a pravidlami. Uz sa neviem dockat, pre mna je to velky oddych. A najkrajsie je, ze u nas to vobec nie je o tych darcekoch, z toho sa velmi tesim.

eliska13
22. dec 2016

@nikomutonepoviem tak svokra má pravdu buď si zvykneš, že ste ako opičky na spagate, alebo zostanete doma .Dávaj pozor ako to nastavite na začiatku tak to bude roky.Keď už byť u nich, tak v kľude a nie chodiť hore dole a u koho vlastne večeriate? Som sa nejako stratila🙂) na Štedrý deň by si mala pomôcť svokre a byť u nich v kľude pozerať rozprávky a druhý deň teda navštíviť druhých
Ak svokor velí a diriguje tvoj muž bude taký istý tento model mu je znamy

shia
22. dec 2016

@janickacrazy ja kupujem kazdemu dietatu v rodine napr tety, ale teta da za rodinu aj jej deti, takze tie deti osobne nekupuju,ale ja im kazdemu...hej, je to sialene, kupovat tolkym ludom, kupujem postupne uz do septembra kazdy rok, aj ked kazdemu len malickost, ale predsa. Plus vsetkym tymto ludom na meniny a narodeniny pocas roka, takze si to vynasob a je to sialenejsie este viac. Co narobim, takto to u nas v rodine funguje a nikto v tom nevie prestat, ale asi sa uz budem musiet niekto najst, lebo ma to stoji kopu energie stale niekomu nieco vymyslat...

larissa007
22. dec 2016

Necitam kto co pise. Ani nemam moc velku rodinu ze chodime z navstevi na navstevu...ale jedno viem iste. Vianoce su o darcekoch raz v roku je ten den ked clovek caka to prekvapenie. A rodina??? Ludia pre boha ved s rodinou by sme mali travit chvile pocas celeho roka!!! Staaale vzdy... mate to trochu vymene nie? Raz do roka rodinna pohoda?? Ja si na blizkych najdem vzdy cas a kedykolvek donesiem kolace alebo uvarim obed..nepotrebujem na to sviatky. Ja viem ze kazdy ma toho denno denne vela ale nik nezije vecne a tych vianoc tiez nemusi

14nunu10
26. dec 2016

Pod 4

andrejka1974
26. dec 2016

u nas je to tak na stedry vecer sme doma, pridu k nam moji rodicia, na dalsi den ideme k mojim rodicom na obed tam je par darcekov a dalsi den ku svokrovcom kde su aj muzove sestri s detmi takze vsetci spolu sa naobedujeme a dame si darceky vsetky su vopred dohodnute