Pokrstia nám dieťa, keď som rozvedená?

13. máj 2022

Som rozvedena a moj druhy manzel nie je pokrsteny. Pokrstia nam dieta?

Dalsia vec je ze manzel tym ze nie je pokrsteny nechce dat pokrstit ani dieta. Ja by som chcela. On nie je uplne proti, len vzdy povie ze keby sa mal rozhodnut tak on neda. Ja ho o tom nejak neviem presvedcit preco by sme ho mali dat pokrstit. Viete poradit?

maribell
13. máj 2022

Ale toto nie je politická diskusná relácia, kde si máte dávať argumenty a vyhrá ten, ktorý stratí reč... Ja by som tiež nechcela krstiť a nepotrebujem k tomu žiadny argument...
Aj keby ti dal nejaké dôvody, napríklad také ako zazneli tu v diskusii, zamyslela by si sa vôbec nad tým?

lija22
13. máj 2022

ja som deti krstit nechcela. muz velmi chcel ( kvoli jeho rodicom, ano pokrytecke). to ze od krstu nebol v kostole (7rokov) je vedlajsie. Pre mna je krst zbytocna ceremonia ale presvedcila ma moja "neveriaca" rodina, ze daj a co o nic nejde, nikomu to predsa neublizi. Tak mozno aj ty ho mozes takto presvedvit a ked bude dieta vacsie samo si moze povedat, ci chce chodit na nabozenstvo a absolvovat vsetky tie sviatosti ;)

lija22
13. máj 2022

jo mna by si presvedcila na krst keby si mi povedala, ze v den krstu mam volno, nemusim traposit v kostole ani na oslave. proste sa nemusim zucastnit nicoho. oooo den volna to by som dala krstit aj kazdu sobotu 😁

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. máj 2022

@stanulienkat zasnem.. Ano poznam ludi co vystupili a bolo to jednoduche,nikto ich nenutil ostat v tejto cirkvi. Po druhe nutit dieta o co nestoji? A co ked o to stoji? Je to babatko, ako moze o to stat ci nestat. Vobec nerobim manzelovi napriek a ani on mne. Len mame na to odlisny nazor pretoze ja som z veriacej rodiny a mam vsetky sviatosti a on nema. Prvy krat bol v kostole so mnou. Nebudem ta presviedcat o tom ako velmi som krestanka. Nemam to za potreby vysvetlovat absolutnost mojej viery. Kazdopadne ziadala som o radu ako vysvetlit manzelovi ze chcem dieta pokrstit. A preco ho pokrstit. Nie o kazne aby som sa prisposobovala a urazanie ze neviem atd...

autor
13. máj 2022

@maribell pretoze on sa vyjadril ze ak budem chciet tak ho dame pokrstit.. Ale pri tom chce aj dovod preco... On nie je 100% proti

autor
13. máj 2022

@lija22 dakujem za odpoved.. Aspon niekto pochopil

autor
13. máj 2022

@maribell isteze zamyslela lenze nedal.. Zato odomna si dovody pyta.

autor
13. máj 2022

@elizabet173 presne tak je menej pravdepodobne ze nepokrsteny sa da pokrstit v doselosti ako ze pokrsteny nebude chciet zit vo viere ale toto je velmi hypoteticke..

simca06022011
13. máj 2022

A keby sa aj nedal pokrstit nikdy, tak co? Ja teda ked sa pozriem do tych poloprazdnych kostolov, pochybujem o tom, ze vobec väčšina pokrstenych tam vkročila od krstu a samoztrjme vo viere nežijú. Teda do dôchodku iste. Čiže nie, nevystúpia, ale realne tam ani nie su. Krst si odkrutili automaticky a niektorí povinne aj prijímanie atd a tym.to skoncilo... Niektorí v dospelosti este pokrstia deti, lebo babky nástroja... Ale aj tam to % uz ide dole. Ja by som tiež chcela dôvod na to prečo a vidim, ze je dôležité tuto otázku riešiť asi este pred deťmi. Ak povedal, ze nemá s tým problém, nemal bynho mat a to, ze ty si veriaca a chces viesť dieťa týmto smerom by mu malo stačiť. Niekomu staci ako dôvod to, ze staré mamy budú spokojne, tak to ze tebe na tom záleží by mal zobrať ako fakt. Ste partnery, tak hadam vedel ze si veriaca.