Poraďte darčeky pre svadobčanov

bambula00001
21. jún 2021

Ahojte dievčatá . Prosím poraďte mi čo dať ako taký mini darcek pre svadobných hosti . Prosím niečo originálne magnetky nie . Vôbec neviem čo .
Skúste mi napísať čo ste dávali vy . Možno sa inšpirujem 😉 ďakujem ❤️

adrianap83
21. jún 2021

@bambula00001 my sme mali ako darčeky malé čokolády na paličke, ktoré sa nechajú roztopiť v hrnčeku s mliekom, vodou. Bez špeciálneho obalu s našim menom, dátumom. O to fajnovejšia čokoláda 😉 prajem pohodovú a krásnu svadbu 😊

elizabet173
21. jún 2021

@s_a hnusné punčáky? Ja ich tiež nemusím, ale nebudem písať, že sú hnusné. Tento rok som ich piekla pre rodinu, kolegov a známych asi desať krát a o dva týždne pečiem zase. A to pečiem aj zákusky alebo robím poháre plné ovocia, jogurtu, tvarohu, mascarpone, no punčáky idú stále. A keby sa mi s tým chcelo rýpať, tak za špice a dobošky by mi ruky odtrhli.

stevvvka
21. jún 2021

Ja som dostala na jednej svadbe maličký vankúšik v tvare srdiečka, pár cm, sila ich ručne sama nevesta a mne slúži ako ihelnicka.
Tiež väčšinou veci vyhadzujem, ale ze si dala nevesta tu námahu všetko šiť sama, tak to bolo milé.

Véd kto chce mať pamiatku, nechá si, kto nie, zahodí. Aj o tom sú darčeky. Treba s tým rátať. Nikto predsa nebude po x rokoch kontrolovať, či má magnetku zo svadby na chladničke.

ajka0207
21. jún 2021

@elizabet173 no my sme dávali viac suché tým z ďaleka a mali to v hoteli v chladničke, cestu autom to prežilo, ale doteraz si pamätám ako babka (z ďaleka) riešila že tá vysluzka bola malá, keby jej nedám nič tak sa snáď aj urazí. Oni ti starí to tak berú, že donesú domov, dajú susede ochutnať...

lula313
21. jún 2021

My sme mali medovniky(ale neboli jedle🤦🏻‍♀️). Podľa mna s chutnými a mäkkými medovnickami nič nepokazis.

elizabet173
21. jún 2021

@ajka0207 viem, starších ľudí ťažko prerobiť. My sme na poslednej svadbe mali aj nocľah a raňajky a zákusky a víno v chladničke na izbe. Ja som síce svadobnej mame hovorila, nech nám zákusky nedáva, my na ne veľmi nie sme, ale nedala si povedať, tiež starý škola. Tak sme dali kamarátom.

zuvelyn
21. jún 2021

@bambula00001 inak tie koláče ako výslužku by som ešte zvážila. Nepoznám nikoho kto by sa netešil na koláčove výslužky🤣 aj keď svadobčania cestuj 200km predsa nepôjdu hneď ráno o šiestej po svadbe, a tých pár kúskov čo sa dáva do krabičky (My sme dávali po 10 kúskov a blízkej rodine sme dali potom este viac den po svadbe na after párty) si tá rodina na raňajky ku káve alebo ako občerstvenie v aute. Poprípade ti rovno odmietne na svadbe že nevezme lebo by sa mu to roztopilo a dáš niekomu kto to ocení. U nás je zvyk nosiť deň vopred, ale ja som to zatrhla, chcela som aby mali rodičia aj my kľud. Takže sme dávali každému kto svadby odchádzal ved aj tak sa každý vždycky prišiel rozlúčiť, keď už nie s nami Tak minimálne so svadobnými rodičmi. A k tomu sme dávali fľašu alkoholu.

lubina
21. jún 2021

@bambula00001 my sme davali take male sviecky, gelove, vona medu a na ne sme mali pripevnene pisomne podakovanie kazdemu osobne.

elizabet173
21. jún 2021

@zuvelyn iba že ja sa neteším na koláčové výslužky 😎, som týmto spôsobom postihnutá, aj sesternicu mám takú, na svadbe vedia, že môžu pred nás postaviť akúkoľvek sladkosť, my jej neublížime. Ale inak súhlasím,

euie
21. jún 2021

Male svadobne bublifuky. Vyuziju sa priamo na mieste, cez disko 🙂 spravia atmosferu a nikomu dalej nebudu doma chytat prach. Zabavia sa deti aj starsi.

weja07
21. jún 2021

@bambula00001 my sme si dali vyrobiť malinké perníkové srdiečka s našimi inicialkami a dátumom svadby. Všetci sa veľmi potešili. 🙂

loginexistuje
21. jún 2021

juuj kolacova vysluzka musi byt u nas sa nosi este v piatok pred svadbou aby sa ludia naladili a po svadbe tiez kusok torty kolaciky a tak

markaterka
21. jún 2021

No najlepšie je, že každý povie, aký krásny darček a v skutočnosti, všetky idú do koša.

loginexistuje
21. jún 2021

urobte vlastne dzemy v takych uplne malych sklenenych poharikoch a vyuzijes aj na menovku

weja07
21. jún 2021

@markaterka asi hovoríš za seba. Je veľmi krásne mať darček zo svadby kde sme sa cítili super. Po x rokoch sa naň pozerať a povedať si, tak to bola ozaj super svadba kde sme sa zabavili.

elizabet173
21. jún 2021

@weja07 ty ale tiež hovoríš za seba. Ja takéto veci neskladujem, mám fotografie a spomienky, nejaké mydielka a podobné blbostičky vyhodím. Možno nie hneď, ale pri najbližšom veľkom upratovaní určite.

nerko
21. jún 2021

@bambula00001 odporucam nieco co sa skonzumuje a nie lapace prachu. Ja som mala male nugatove cokoladky zabalene do svadobneho papiera s datumom svadby a menami.

nika_m
21. jún 2021

My sme si davali robit pernikove srdiecka, pekne zdobene, nase mena na nich, kazdy samostatne zabaleny...ani neviem ci ho niekto vobec jedol, videla som minule, ze moj otec ma po 5r stale vystavene v skrinke :D mne sa magnetky velmi nepacia a este ked su s fotkou 🙄

zuzipolo
21. jún 2021

@bambula00001 my sme dávali mini medovinu 🙂

michal1_3
21. jún 2021

Přesně tak, my taky vyhodili cca 50% všech dárků, takže jednoznačně doporučuji peníze 😉 🙏

amelie2017
21. jún 2021

Jediny darcek, ktory som si nechala je salka na kavu, obycajna, cierna. Bola k nej krieda, da sa po tej salke pisat. Inak skoncili vsetky v kosi. Ozaj nepotrebujem mat doma veci s menami a datumom svadby druhych ludi, aj ked je to myslene v dobrom.
Takze za mna ak darcek, nieco bez vasich mien, datumu. Maximalne na obale, ktory sa da odstranit.

jarnajar
21. jún 2021

@bambula00001 s koláčmi sa to pri veľkej vzdialenosti robí aj tak, že sa dobré svadobné objednajú aj v rodisku a roznosí ich vopred svadobná mama/ iný príbuzný. Aj keď to nie sú presne rovnaké ako na svadbe, každý to pochopí a vlastne je to super, že skúsia aj od iného cukrára 🙂

nelca0510
21. jún 2021

@bambula00001 my sme dávali minicokoladky🙂 dali sme si vyrobit🙂

weja07
21. jún 2021

@elizabet173 áno hovorím za seba. Za 8 rokov som bola na 3 svadbách takže tie 3 darčeky mi doma nezavadzaju a som rada ze si môžem pripomenúť ten deň 😍

simca06022011
21. jún 2021

no ja by som uprednostnila nieco prakticke : med, mydlo... ziadne magnetky a prachochytace, aj medovniky som zazila krasne - to potom deti pojedli :D Fakt nieco co clovek dostane, potesi sa a minie to. U nas ani alkohol nepochodil, vela ludi teraz nepije. Ja pravidelne som vyhadzovala v dobe, ked sa u nas oslavovalo intenzivne flase k smetiaku... napr Chocomaze vyrabali kadejake cokolady zaujimave,

Inak akurat som pri riadeni nasla svadobnu magnetku a teda, neviem kto to vymyslel :D nechapavo na to pozeram, ze akoze co s tym mam robit ?? :D A prave z tej svadby som aj flase nejake dostala, no teda viac ma potesili kolace :D z vodky som nakoniec urobila levandulovy liker, tak aspon ze vybrali takyto "neutralny alkohol" :D

pripadne radsej: fotografa, alebo fotobudka... nech maju svadobcania nejake srandovne fotky na pamiatku :D s nejakymi dobrymi rekvizitami, pozadim

elizabet173
21. jún 2021

@weja07 to je v poriadku, ja som bola na viacerých, nepotrebujem si ich pripomínať somarinkami, vlastne si ich ani nepotrebujem až tak strašne pripomínať, nie je to zase také čosi, čo by bolo v mojom živote až tak významné. A keby aj, máme fotografie, spomienky zostávajú v nás, skutočne nemám potrebu roky opatrovať nejakú kľúčenku, srdiečko a pod. aby som si pripomenula nejakú svadbu. Ja zase hovorím za seba.

qetka
21. jún 2021

pozri na fb violet hill - kopanycarska levandula. Robia vcelico, maju tam foto aj pre svadobcanov ;)

markaterka
21. jún 2021

@weja07 ja som bola za celý život na 18tnych svadbách a chvalabohu dávno dávno sa takéto hlúposti neriešili a čo som bola na svadbách za posledné roky som všetko vyhodila, nepotrebujem somariny doma.

gladys_07
21. jún 2021

Urcite nieco, co sa da zjest alebo vypit 🤪 ja som vyhodila mydielko zo svadby naj kamosky aj mojho brata. Co s tym? 🤷‍♀️ kolko ludi este realne pouziva tuhe mydlo? Vsade kam pridem na navstevu fici len tekute
Mne sa najviac pozdavaju cokoladky s vasimi menami a datumom, ale popravde pride mi to take divne, darceky hostom. Zaplatis im riadny zur, oni donesu darceky vam, je to take obdaruvavanie sa do nemlatom 😂 na pamiatku? Najblizsej rodine sa u nas davaju fotky alebo dvd-cka, a zasa napr frajerka bratranca nepotrebuje nevyhnutne pamiatku. Ja by som ziadne darceky neriesila.

matka0322
21. jún 2021

@bambula00001 macronky?