Poraďte darčeky pre svadobčanov

bambula00001
21. jún 2021

Ahojte dievčatá . Prosím poraďte mi čo dať ako taký mini darcek pre svadobných hosti . Prosím niečo originálne magnetky nie . Vôbec neviem čo .
Skúste mi napísať čo ste dávali vy . Možno sa inšpirujem 😉 ďakujem ❤️

adrianau817
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
21. jún 2021

napr okrasa cadca ponuka originalne svadobne gule na stromcek ako darcek mozu ti tam dat aj mena a datum svadby je to pekna rucna praca

s_a
21. jún 2021

My sme dali vyprostovak páru do balíčka 😀 a ešte takú mini sviečku a este niečo, ale už si nepamätám 🤔 a magnetky rozhodne nie 😀

bambula00001
autor
21. jún 2021

@loginexistuje môže to byt pekne ale budeme mat svadbu v lete to sa skôr hodí na svadbu v zime alebo na jeseň si myslím . Ale ďakujem za tip 😍😉

sisa_s
21. jún 2021

Ja osobne by som si nedala na chladnicku cudzie magnetky, gule na stromcek, mne sa pacia mini mediky, mini pecene caje, nieco, co ma aj vyuzitie

bambula00001
autor
21. jún 2021

@sisa_s Presne takto rozmýšľam aj ja tiež mi príde trápne dávať robiť magnetky ja by som si takú na chladničku nedala 😂😂😂

bambula00001
autor
21. jún 2021

@adrianau817 ďakujem za tip ale väčšina svadobných hosti má doma sprchu takze to bude asi nepraktické 😁😉

julia2018
21. jún 2021

Svokor robil mini mediky a mini medoviny, videla som už aj pernicky, alebo iné trvanlivé pecivo, lizanky, cukríky, rôzne drevené výrobky - do varesiek, cez kovové lyzicky, mydielka, náramky s príveskom, prívesok na kľúče,

s_a
21. jún 2021

Jaj a tretí darček do balíčka bolo mini mydielko v tvare srdiečka

nafka0483
21. jún 2021

@bambula00001 Nedavajate nejake somariny, vystavene to bude mat aj tak len najblizsia rodina (rodicia, babka, mozno surodenci...) a ostatni si to bud zo slusnosti niekde nechaju zalozene, alebo to pojde do kosa. Mam na mysli sviecky, magnetky a podobne gycove serepeticky.
Za mna je uplne naj nejaka cokolada, bonbony, mozno estejedly medovnik. Alebo ako je teraz v mode take malicky med, dzem, peceny caj - aj ked ja tie dzemy a pecene caje nejem, ale vzdy lepsie nieco co sa spotrebuje. A mydielka, sumive gule do kupela a take to je za mna tiez velke nie. Sice sa to tiez spotrebuje ale ja som este nikdy nedostala naozaj "normalne", ktore by sa dali pouzit. Hnusne umele mydla, plne trblietok a somarin, vona otrasna, konzistencia otrasna... :( lepsi ziadny darcek ako taky.

petamich
21. jún 2021

za mna su to zbytocne vyhodene peniaze uprimne 🙂 za posledne obdobie (pred koronou) som bola asi na 8mich svadbach - a nic z toho co nam davali nemam niekde vystavene alebo odlozene 🤷‍♀️ cudziu magnetku si na chladnicku nedam, minimedik za cenu pomaly velkeho medu - tiez konina

my sme uvazovali (korona prekazila a hostina nebola) - ze napr. budeme mat fotokutik, tak sme chceli dat drziak na fotku - najskor by bol povedzme menovka a potom by si ho vzali, na sashe som tiez nasla krowky alebo mini-cokoladky, muz zasa chcel tie miniflasky s alkoholom ale to som mu tiez vysvetlovala, ze na co? malokto si to vezme domov a alkohol na svadbe bude

cize ked uz, tak asi fakt nieco do spotreby ale tam sa fakt treba zamysliet - ci ten naklad aj ked ta to nezruinuje fakt stoji za to, ze si niekto da doma med do dvoch cajov a vyhodi nadobku 🥴

inak na sashe pre inspiraciu toho najdes kopu, je tak separe sekcia drobnosti pre svadobcanov

trixi12
21. jún 2021

darčeky svadobčanom? ja som asi 100 rokov za opicami, ale to som ešte ozaj nepočula. Klasicky sa dávalo vždy pri odchode fľaška a zákusky, to bolo všetko. Jednak mi to príde zvláštne, aby si sa pri všetkých tých prípravách ešte starala o darčeky pre hostí, a na druhej strane keď už, tak by to malo mať nejakú súvislosť so svadbou - akú má napr. mydielko súvislosť? A tiež by som osobne nechcela ísť čojaviem na tri svadby, s každej si odniesť lyžičku, magnetku a prívesok s dátumom svadby a menami - človek to nikdy nevyužije, len ďalšia vec na vyplnenie šuflíkov v dome.
Keď už tak sa mi veľmi páčili čokoládky/medovníky, ktoré boli zároveň menovkami na mieste, kde daný človek na svadbe sedel, malo to využitie a dotyčný si to mohol nechať istý čas ako spomienku.

minesasubu
21. jún 2021

Tak my sme dávali tic-tac (na osvieženie dychu , všetci to ocenili ) voňavé vankúšiky zo zadu boli naše mená a dátum naplnené levanduľou (môžu si to dať do skrine, šuplika... a ptm mini mediky všetko malo veľký úspech 🙂

markaterka
21. jún 2021

Najlepši darček pre svadobčanov je dobrá zábava. Žiadne sprostosti.

arivederda
21. jún 2021

@bambula00001 my sme dali spraviť perníčky 😉

bambula00001
autor
21. jún 2021

Dovoľte mi ešte doplniť jednu vec . Pre tie čo hovoria že žiadne blbosti že sa dávala klasická vysluska koláče a fľaša.
Svadba bude v lete . A mame ju v inom meste ako v ktorom bývajú príbuzný ktorý na svadbu prídu . Niektory bývajú až 200km od miesta svadby takze by s tých koláčov bolo blato 😁 áno dávala sa to aj pred svadbou že deň pred tým sa roznášajú koláče ale nato naozaj nemáme Čas 😉 ďakujem za pochopenie .
A všetkým ďakujem za tipy ❤️

janinah
21. jún 2021

Biudeme dávať ženám minisukulenty,chlapom mini fľaštičky alkoholu a deťom /možno/ bublifuk. Letná svadba.

s_a
21. jún 2021

@bambula00001 my.sme dali aj krabicu koláčov, dve fľaše vína a aj mini darčeky a tie peniaze vôbec. Peniaze sa nam vrátili viac než dost. Ja som zas nemala šaty za 800€, ale nešetrila som na dobrých koláčoch, žiadne hnusne puncaky a presladené krémové kolace a tešila som sa z prípravy darčekov 🤷🏼‍♀️

c_est_la_vie
21. jún 2021

My sme dávali minimediky, ale u nás to bolo jasné- môj otec je včelár. Ja som mala napr. aranzerku a nič som si priamo nerobila, tak aspoň pri tých medikoch som sa zapojila do príprav.
Inak na otázku či je to drahé- pokojne sa dá dohodnúť s nejakým vcelarom nech ti dá rovno xyz kíl medu a porobis si to sama. Ja som kúpila iba nádobky, trochu jutoviny a krajšie mašle. Náklady smiešne oproti xyz tisíc za svadbu.

zuvelyn
21. jún 2021

Nic, zbytočne vyhodené peniaze, 90% skončí aj tak v koši 🙂

bambula00001
autor
21. jún 2021

@s_a ja o peniazoch nehovorím nič 😉 tiež nemám drahé šaty a určite nebudeme šetriť na koláčoch a jedle len tie koláče nebudeme dávať hosťom pretože by s nich maly blato kým by s nimi prišli domov 😁😉

elizabet173
21. jún 2021

@bambula00001 nič, ja súhlasím so @zuvelyn, tiež u nás 90% a neviem či nie 100% darčekov zo svadby skončilo v koši.

marpel
21. jún 2021

@bambula00001 my sme plánovali ako darček pre hostí koláčik šťastia, vo vnútri ktorého by bol citát o láske. (V každom koláčiku by bol iný citát)

elizabet173
21. jún 2021

@bambula00001 tie koláče úplne chápem, že nebudete dávať, ale fľaša dobrého kvalitného vína nemôže nikoho uraziť. Všetky tie mydielka, voňavé vankúšiky a pod. somarinky skutočne skončia viac menej v koši.

terezka1947
21. jún 2021

@bambula00001 ja ako svadobny host kludne bez darcekov prezijem. Aj tak ich skoro vzdy vyhodim.
Jedinu vec,co som si kedy nechala,je vejar.
A to sme pochodili kopu svadieb.

ajka0207
21. jún 2021

@bambula00001 tie zakuskove výslužky podľa mna zvaz, lebo minimálne starší hostia to budú určite čakať.

nikazuz
21. jún 2021

My sme davali take male prírodné mydielka. Bola to zaroven aj menovka na stole.

elizabet173
21. jún 2021

@ajka0207 budú určite, ale aj cestujú tých 200km, tak neviem, ako by som to zariadila, Možno tým v okolí by som to rozviezla a tým, či sú zďaleka dala kvalitné víno. Inak to, že je to zaužívané, neznamená, že sa to musí robiť navždy.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkaradix
21. jún 2021

my ideme mat odo mna handmade mydlo, prirodne, bez chemie, tie tik-taky, co tu uz boli aj odfotene a este mala cokoladka s menom (menovka).