Prinesie vašim deťom niečo Mikuláš aj v zahraničí?

tenerifka
5. dec 2014

Nasim prinesie, kazdy rok si davaju cizmy pod okno a rano si tam najdu par sladkosti.....uz su velke, ozajstneho Mikulasa zazili raz na Slovensku, a aj ked vedia, ako to vsetko je,velmi sa tesia, ako je to u vas?

79zuzana
5. dec 2014

Samozrejme ;) Nasi si prave cistia cizmicky ako o zivot ;) Nechcem potom vidiet tu spust v kupelni co tam po nich zostane ;)

prasiatko30
5. dec 2014

U nas mikulas donesie fakt len symbolicky - jedno kinder jedneho pet shopa kazdej. Len proste take upozornenie ze prichadzaju vianoce pomaly ale iste a baby sa tesia starsia ta uz mladsej poctivo vyvetluje tyzden ze pride mikulas - mladsia to ma este trochu popletene😄😄😄

tenerifka
autor
5. dec 2014

U nas mandle v cokolade, potom take malicke coko bonbonky v malom plechovom snehuliaku (z Mercadony 😀 ), a take male cokoladove mince s vianocnymi motivmi, tot vsjo 🙂

prasiatko30
5. dec 2014

@tenerifka nechcem prejst na typicky sk extrem - plna igelitka sladkosti 😄😄😄

tenerifka
autor
5. dec 2014

@prasiatko30 nie, jasne, velmi rychlo by si zvykli 😉

kimmie
5. dec 2014

Ja o Mikulasovi tento rok mlcim. Moji dostali strasne vela sladkosti na Halloween, mladsi si ani kyblik nevladal niest. Samozrejme, ze im to nechcem dat vsetko naraz, takto to budu dojedat este minimalne do leta😀.

bubelko
5. dec 2014

@tenerifka hej, prinesie... nepozvali sme ho sice domov, tak ako je tu zvykom, ale deti si musia vycistit cizmy (hociake, mozu byt aj gumaky) a rano si v nich najdu balicky 🙂

saska.t
5. dec 2014

cizmy nachystane v okne,takze urcite prinesie 😉 rozhodne to nebudu obrovske baliky sladkosti a hraciek ako je to v DE zvykom,vsetkeho s mierou 😉

ikke
5. dec 2014

priniesol, ale ani nie tak sladkosti (OK, cokoladu a kinderko), ako hrackove darceky. cisto z praktickych dovodov - trepat darceky na vianoce na slovensko a potom spat sa mi fakt nechce 😀 takze tento rok sme si uzili tunajsieho mikulasa v celej jeho krase (tu nosi darceky hlavne mikulas, na vianoce byvaju skor gurmanske hody, aj ked uz sa aj tie zvrhavaju na darcekovu lavinu...)

vroni
5. dec 2014

prinesie. Starsiemu dietatu aj cokoladu, ale dnes poslal Mikulas cez Amazon aj DVD, takze aj to 🙂, mladsie dieta skasiruje len ovocie, ale zase skriatok je blazeny, ked moze veci vyberat zo sacku a davat spat, cize u neho je asi hlavnym darcekom sacek....

dana_l
5. dec 2014

my sme vlani robili doma mikulasa pre nase deti aj kamaratky som pozvala. manzelov kolega prisiel a priniesol sladkosti pre deti. tento rok nejako nestiham pozyvat k nam, tak budu mat od takeho praveho slovenskeho mikulasa co robia v kostole. tam to robia kazdorocne. do ciziem som este nerobila, nejako som pozadu s vysvetlovanim 😅

dejka77
6. dec 2014

Cizmicky uz maju nachystane, balicky som tam uz dala. Su tu aj nejake akcie s Mikulasom pre slovakov, len skoda, ze k listkom som sa uz nedopracovala lebo sa hned vypredali ☹ . Tiez len tak symbolicky - nejake ovocie, male chrumky, raw tycinka a 3 male cokoladky.

tova
6. dec 2014

nie nerobim tu mikulasa, zastavili sme sa v obchode a kupili par sk veci a dali si horalky a ine sk sladkosti. Po ceste sme sa stavili v meste kde prave rozsviecovali vianocny stromcek, bol tam mikulas, pani mikulasova, jelen, snehuliak, activity pre deti, tepla cokolada, kolace Moje deti neziju na sk ani nebudu a tu mikulas nosi darceky 24/25 dec. tak budeme oslavovat tak, aby mali svoj zvyk z krajiny kde vyrastaju. Medovniky, salonky a cokoladove figurky sa snazim kupit aby boli na stromceku.