Riešite darčeky pre svoju časť rodiny iba vy samostatne?

20. dec 2023

Ahojte, aj ja pridám niečo predvianočné, zaujímalo by ma či si darčeky pre svoju časť rodiny riešite vy samostatne a váš muž pre svoju časť rodiny samostatne?
U nás je to tak, že sme spolu 8 rokov a jeho časť rodiny mi v živote nezagratulovala na meniny, narodeniny, nikdy som od nich nič nedostala na Vianoce, takže ja sa tiež pretrhnúť nejdem, ja som im nemohla kupovať drahé dary lebo keď sme spolu začali chodiť, tak som bola ešte VŠ študentka a bola som rada že si z brigády zaplatím intrák a mhd, takže teraz zagratulujem keď si spomeniem a kupujem sem-tam niečo malé svokre, lebo si hovorím že nebudem nevychovaná, aj keď ona mi to nevracia. Tak som si povedala že ja im na Vianoce tento rok nekúpim nič, celkovo nie som za dary pre dospelých a muž má obrovskú rodinu, takže by som skrachovala, rieši si to iba on zo svojich peňazí.
Na druhej strane, ja rodinu nemám, mám už iba rodičov a som jedináčik, takže mi vždy dopriali a teraz im to ja vraciam, takisto doprajú aj môjmu mužovi, minulý rok dostal od nich na Vianoce značkovú bundu a tento rok vyhrali v súťaži masážnu pištoľ a muž stále do nich “zo srandy” hučal že on by ju chcel, tak mu ju nakoniec moja mamina dala síce ešte pred Vianocami, ale brala to ako dosť hodnotný dar.
Tu však prichádza pravidlo každý svojej rodine, takže on im tiež nič nekupuje a nechápe rozdiel v tom, že jeho rodina mi dáva ignor a veľké 💩 a musela by som kupovať dary 20+ členom, a že moji rodičia mu vždy niečo kúpia aj na iné sviatky a mamina už bola minulé Vianoce dosť smutná, že ani úplnú maličkosť im on sám od seba nevyberie, jej nejde o to materiálno, ale že oni sa snažia a spomenú si na neho a berú ho ako člena rodiny a on je ako taký mumák, takže ja zvažujem tento rok že buď kúpim niečo navyše za neho alebo sa s nimi dohodnem nech mu už nič nedávajú na žiadny sviatok, lebo ozaj neviem ako toto vyriešiť k spokojnosti a kto je vlastne ten zlý…

bykaterina
20. dec 2023

kokos uprimne som v soku, lebo ked neviete vyriesit takuto vec ako riesite ine ???
ja kupujem darceky, aj ked som povedala ze po 20r je na rade on 😀 vymysliet co kupit...
a niekedy si z neho srandu urobim , napr. minule mala jeho matka narodeniny a dva dni pred som mu povedala a ozaj mamicke si co kupil ? a on co ma ? narodky.. on ze no do ri.. a ja ze daj 50 € a nieco ti vymyslim a plus peniaze na darcek, Och to si mala vidiet aky bol stastny 😀 a jasne dal mi aj 50 ale to mame spolocny ucet a kupila som za to nieco do chladnicky... ale neviem si takto predstavit zit a riesit nieco..

michelle567
20. dec 2023

Takže podľa tvojej logiky manžel tu masážny pištoľ nedostal od tvojich rodičov ale iba od tvojej mami. Tvoj otec mu predsa nič nedal 😛 čiže...oni mu dali tu pištoľ ako pár...ty keď im niečo kúpiš tiež im to predsa dáte že to je od vás spolu.. darčeky jeho rodine by som neriešila keď ty od nich nikdy nič nedostaneš..

lamonita
20. dec 2023

Ja sa pridám na tu stranu divnych. Mam pre to ale aj vysvetlenie: nemáme úplne ideálne obdobie vzťahu, nie sme manzelia. Viazne nám komunikácia a on sa k mojej rodine chová dosť nepekne. Preto si ja svojich rodičov riešim sama a dám si záležať. Jeho rodicia ma nezaujímajú, môže si za to sam. Ani neviem ci a co im kúpil

cakanka22
20. dec 2023

Dávame s mužom darčeky za nás ako pár, aj keď pre všetkých (moju aj jeho rodinu) ich kupujem ja, lebo on je v tom "stratený" a nebaví ho nakupovať 😁

henka123123
20. dec 2023

Cely cas riesim darceky pred vsetkych ja..moj muz stale preziva caro vianoc ako ked bol maly..lebo tiez nikdy do poslednej sekundy ked sa rozbaluje nevie co ma kto pod stromom : D

henka123123
20. dec 2023

A teda z jeho casti rodiny davame len jeho babke a dedkovi..nikomu inemu a anj sa s nikym inym nestretavame z jeho casti

0silvia0
20. dec 2023

a nie ste už dosť starí a veľkí na to, aby ste boli schopní zmeniť tieto vaše čudné postupy? veď kupujte darčeky spolu, nie každý sám za seba.

radacak
20. dec 2023

Tak my máme peniaze spoločné, spoločný účet ja toto nepochopím keď raz dvaja ľudia spolu žijú v manželstve deliť si na moje a tvoje 🤦🤦🤦ale tak každý si spraví ako chce..A darčeky vecsinou riešim ja alebo spoločne ale teda s jeho rodinou si darčeky nedávame

ivangeline
20. dec 2023

Nie. Spolocne. Teda skor ja vymyslam aj 2m doredu a manzel ked ho napadne par dni pred.. ;D ale dohodneme sa stale.

leuska0910
20. dec 2023

Kazdy mame svoj ucet a kazdy riesi svoju rodinu. Moja mama muzovi kupi drobnost na nar./men., svokra mi ani nezagratuluje.
Cize u nas je to presne ako u vas. Nam to takto vyhovuje🙂

mamusa123456789
20. dec 2023

My to máme tak, ze všetky financie sú spoločné do posledného centa, obaja mame prístup k obom účtom, kto si čo potrebuje kúpiť, tak si to kúpi, ale všetky darčeky vyberám, kupujem aj balím ja, raz zaplatím z môjho účtu, raz z manzelovho, podľa toho, ktorú kartu chytím prvú do ruky, kebyže nechám kupovanie darčekov na manželovi, tak nechcem vedieť ako to skončí, vlastne všetko nakupovanie je na mne, lebo v tomto je môj manžel trdlo, aj keď ho pošlem do obchodu so zoznamom, tak polovicu veci zabudne kúpiť 😁, ale na jeho obranu, keď príde z prace domov a to, co som nestihla poupratovať, tak dorobi aj deti okupe, keď je už doma, ale to som už trošku odbočil od témy 🙃, takže, keďže mame spoločne financie, tak aj dary, co dávame sú spoločné a nedávame každý zvlášť

cimage
20. dec 2023

Mame spolocne peniaze a kazdy vybera darcek pre svoju cast rodiny, ale je to spolocny dar od nas ako rodiny. Nebudem kupovat nasim ja, on a este deti zvlast. Tento rok kupujeme len rodicom a svokrovcom, netere a snovcov uz neriesime.

t1nusa
20. dec 2023

pripájam sa k názoru, že tvoj muž je mega divný teda a čudujem sa ti, že si mu na to nič nepovedala 😳
u nás vyberáme a kupujeme darčeky pre rodinu spoločne a to ešte nie sme manželia

jankalukasova
20. dec 2023

hmmm... tak súdiac podľa odpovede, ktorú som dostala... nejaké darčeky sú najmenší problém.