Sára alebo Mia

emakiki
20. mar 2013

Ahojte, ktoré meno sa Vám viac páči? Manžel chce Miu ja Sáru... nevieme sa dohodnúť a toho času už veľa nie je... 🙂 Na Mii sa mi nepáči, že nemá meniny v kalendári a zdá sa mi to meno také tvrdé... (prosím Vás ak sa Vám otázka nepáči, nekomentujte...ďakujem)

emakiki
autor
20. mar 2013

@simca06022011 no to je zaujímavé... lebo tu sa vypisuje ked ides rodit... kazdopádne dúfam, ze sa dovtedy dohodneme... 🙂

zuzka38
20. mar 2013

@emakiki inak vraj nemozu ta nutit dat meno (ja som z toho bola v strese, maly na svete a meno ziadne), do troch dni to mozes v porodnici este zmenit...

zuzka38
20. mar 2013

@emakiki mozno ked ju zbadas hned budes vediet meno 😉

jaruska8
20. mar 2013

Nepomôžem, mne sa páčia obe, žeby fakt Mia Sára Oravcová??? 😉 Inak, som mala žiaka, čo sa volal Adam Martin, lebo sa tiež rodičia nevedeli dohodnúť. 😀

dejka77
21. mar 2013

Mne sa paci Sara. Nie som za 2 mena, ako by si ju potom volala? Ja by som teda nevolala na svoje dieta dvomi menami takze to druhe by bolo nanic.

jabadaba
21. mar 2013

Sara Mia Oravcova...akurat, ze to moze evokovat zvolanie mama mia! 😀 No neviem, mne sa zda, ze Miami sa uzpomaly vrece roztrhlo a bude ich akosi privela, rovnako ako aj Sariniek.... 😒

Nieco ine v talone nemate?

K zdrobnelej verzii Mie - Miuska. 🙂

fadda
21. mar 2013

Obe mena su pekne,ale Saru by som upravila na Sarah..

emakiki
autor
22. mar 2013

@jabadaba veď práve, že meno chcem čo najmenej používané... a zatial poznám iba jednu Sáru, ale tá je Sarah(to ale nechcem) a Miu si vybral manžel a mne sa tiež nezdá moc používané.... teda teraz pre bábätká.... ale dakujem za názor... ale asi to bude tá Mia.... nech má manžel radosť... 🙂 a keď bude maličká môžeme ju volať aj Mimi 🙂

mona1505
28. máj 2013

daj sara mia:O)

jolly84
28. máj 2013

@jabadaba tak tak je ich moc moc moc 🙂mam pocit, ze uz ine mena ani nie su..... 🙂 a pritom je tolko krasnych mien

jedina30
28. máj 2013

myslim si,ze malinkej je to jedno a ci das Miu alebo Saru 😉 😉 ..meno pre nasu dceru vyberal tatino..a svojej malej princezne dal meno Dominika a ja som suhlasila..cize nechaj to na tatina,aj tak bude tatinkovym milacikom 😀 😀 😀

horana
28. máj 2013

Pises ze komentare off topic si neprosis, len mi neda spytat sa ci vazne:
- manzel ti ustupi ked ako argument pouzijes napr. nieco v style " Trom patinam osadenstva servra modry konik sa paci viac Sara"?
- alebo dcerke naopak neskor povies: "Vies, chcela som povodne Saru, ale anketu na MK vyhrala Mia, tak preto si Mia"?

Riadte sa srdieckom a vzajomnym dohovorom. Argumenty v pripade mena nikdy nie su racionalne, je to o pocitoch. Bud chcete "princeznu" alebo "bohom milovanu" 🙂

Osobne sa mi trochu viac paci v tomto kontexte (priezvisko) Mia...a vobec to nie je preto ze aj u nas nahodou vyberal meno dcere manzel (ja som vyberela synovi)...

sarka9832
28. máj 2013

ahoj ja som chcela prve Emu a dali sme Saru a druhu mame Sofiu ,vtedy bolo vela mena Ema

82erika
28. máj 2013

A nemôžete dať Sára Mia a priezvisko ? a ak nie tak Mia

billam
28. máj 2013

Mne sa paci len samostatne MIA...je to nádherne meno a nepotrebuje za sebou/pred sebou ďalšie ine.

marianna2468
28. máj 2013

Mne sa paci Mia,lebo aj ja mam doma Miu🙂 ale sesterka ma dve deti a to Saru a Laru.

sssimi
28. máj 2013

Ja mám doma Sarah a druhú som pôvodne chcela Miu 😉 , ale muž nejako moc krútil nosom, tak máme Lili a nelutujem 🙂 .... Možno do tretice ak mi zašibe bude Mia 😀

tretiastvrta
28. máj 2013

Sara. Stretla som sa už s tak veľa maminkami v poslednej dobe, čo majú Miu. Ale dosť dôležité pri výbere, aspoň u nas bolo, že to vyberal tatinko. To bude laaaaska. Ja som ešte v 38.tyzdni nevedela meno, pre mna by bola Elena, a tatinko vybral Lianku, najprv som vyvalila oči a potom som si povedala, že prečo nie, je to krásne meno. Lila 🙂

emakiki
autor
28. máj 2013

@tretiastvrta no u nas tiez rozhodol tatino, tak nakoniec predsa bude Mia... uz len porodit ju 🙂

janicka11
28. máj 2013

My budeme mať Sárku 🙂

petula8
29. jún 2013

ja mám dcéru Miu a meniny má 2.2. a ak sa neviete dohodnúť tak kľudne môžte dať aj obe mená. Mia Sára tiež veľmi pekne znie

billam
29. jún 2013

@petula8 preco 2.2.? Ste sa len tak rozhodli?

petula8
30. jún 2013

@billam nie, na nete som našla, že Mia má meniny 2.2. podľa švédskeho kalendára. Tak my sme to tak tento rok prvýkrát oslávili

emakiki
autor
2. júl 2013

tak my sa rozhodli pre Miu... vela ludom sa nepaci, ale to nam je jedno... hlavne ze sa paci nam...
@petula8 ako ju doma volate? my tu našu Miuška, ale ja jej dosť často poviem len Mia...mne sa to paci ked sa moc nezdrobnuje... 🙂

petula8
2. júl 2013

my tiež ju voláme Miuška, Mijka, Mia. Ale čo tu ma mk pozerám, strašne veľa detí má toto meno.

m_ij_ka
11. aug 2013

mne sa viac páči Mia, ja mám doma Miu tak asi preto. Pokiaľ na neviete rozhodnúť v mene, kľudne môžeš dať obidve Mia Sára alebo Sára Mia 😉

emakiki
autor
12. aug 2013

@m_ij_ka uz je davno rozhodnute... 🙂 6.6., mame Miu 🙂

liwka
12. aug 2013

@emakiki my máme tiež Miu, meninky oslavujeme 29.9. podľa amer. kalendára🙂

emakiki
autor
12. aug 2013

@liwka ja som zatial zistila, ze meniny ma na mariu...12.09.... co je presne za mesiac 🙂

liwka
12. aug 2013

@emakiki vraj to už je zapísané v rozšírenom slov. kalendári. kým to nie je v normálnom, tak to už presúvať nebudem 😉 a ako si okolie zvyklo? u nás pred 3 rokmi to bolo super novinka (moja rodina ma celé tehotenstvo odhovárali od takého mena) a teraz by ju nedali za nič na svete. to meno sa jej ohromne hodí. vo mne to meno evokuje "osobnosť" a tou tá naša Mia rozhodne je 😀 takže sa chválim za dobrý výber.