Štedrý večer a vianočné sviatky so svokrovcami

21. dec 2021

Chystáte sa byt na štedrý večer iba so svokrovcami? Budete u nich aj spat a ostanete tam minimálne týždeň? Tak do nového roka..

ivkazba
21. dec 2021

Na štedrý deň budeme doma v BA. Na obed pôjdeme k mojim rodičom na drink a odniesť darčeky. Večeru budeme mať sami dvaja u seba. Na prvý sviatok vianočný ráno ideme z BA do LM k rodičom partnera, tam budeme obedovať a budeme tam aj spať. Jednu noc. Druhý sviatok vianočný doobeda ideme naspäť domov. Chodíme tam minimálne 2x mesačne na obed, bežne tam vybehneme len tak na otočku v rámci soboty alebo nedele, takže nevidím dôvod tam spať týždeň či dokonca dlhšie.

petamich
21. dec 2021

doteraz sme chodili svokrovcom, tento rok sme sa rozhodli byt doma, aby sme zapocali nejake svoje tradicie (narodilo sa nam dieta a tak sme si povedali, ze najvyssi cas zacat), svokrovcom pojdeme 26.12. a zostaneme tam do 28.-29.12., nikdy sme tam tyzden neostavali, sviatky su o rodine a preto navstivime nasich aj svokrovcov ale aj my sme rodina a chceme byt aj doma sami, ak by sme sa cely rok nenavstevovali mozno by to bolo ine ale nemyslim si 🙂

michaela789
21. dec 2021

Tak isto, navštívime jedných aj druhých ale večera doma, len naša rodina. Naši už majú radi svoj pokoj. A isto by sme tam neostali týždeň, ani len spať tam nebudeme. Vidíme sa často, takže si nemáme čo vynahradzovať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
21. dec 2021

tieto vianoce ideme prvy raz ku svokrovcom. planovali sme to uz predtym, ale ja som mala zdravotne problemy a minuly rok zasa boli chori oni. ideme na stedry den okolo obeda, cize v piatok a zostaneme do nedelneho obeda. stacila by mi jedna noc, ale bolo by to narychlo, zasa sa druhy den zbalit a nebol by cas na nejaky vianocny oddych

janinah
21. dec 2021

Píšem z pohľadu svokrovcov...ak sa stretávate bežné a necestujte stovky km.tak týždeň je veľa.aj oni chcú oddýchnuť sami.

alica_matejka
21. dec 2021

to sa pytas nas ci to tak budeme mat alebo to tak budete mat vy? osobne sa mi zda byt ten tyzden dost, my sme asi viac ako 2 noci takto u nich alebo u nasich ani neboli

7lenka11
21. dec 2021

my to každý rok striedame.. u jedných máme vianočný obed, u druhých večeru.. tam, kde máme večeru, ostávame aj nasledujúce 2-3 dni.. potom sa presúvame k druhej časti rodiny.. naše Vianoce sú čisto o rodine a všetok čas tomu prispôsobujeme.. máme veľmi dobré vzťahy, takže nemáme problém ostať u jedných alebo u druhých aj viac dní

fednaja
21. dec 2021

My to robíme tak že až na prvý sviatok vianočný ideme k svokrovcom a len posedíme, kdeže aby sme tam spali a už vôbec nie týždeň to by skôr partnera porazilo ako mňa :D

autor
21. dec 2021

my cestujeme 450 km k svokrovcom s 2 malými deťmi

sanssa
21. dec 2021

na stedry vecer sme byvali na striedacku, ale prestalo nas to bavit, takze uz samy budeme mat svoj klud a potom pojdeme k mojim rodicom a potom k svokrovcom, ale to len na navstevu, nepojdeme tam spat, ale je to ine, ked cestujes dlhsiu cestu ;)

tncka
21. dec 2021

Ja mam dobru svokru ale na stedry den nech mi da kazdy svaty pokoj. Chcem byt iba so svojou rodinou,navarim a kukam rozpravky.

maminkadeticiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thoughtfulweirdo
21. dec 2021

Cestujeme cca 300km k svokrovcom s dvoma malými deťmi, zostaneme asi 4 dni. Boli sme rovnako minulý rok, rok predtým s našimi, rok predtým sami. Nedrzime sa nejakých tradícií, rozhodujeme sa každý rok podľa situácie a chuti

autor
21. dec 2021

@maminkadeticiek koľko dní tam asi trávite? Ostávate aj na Silvestra?

autor
21. dec 2021

@tncka to je super, to by som hneď brala 🙂

sasa1310
21. dec 2021

my sme všetci z BA aj svokrovci aj rodičia, takže ostávame v BA a spíme vždy doma.