Strach zo svadby

chrummmka
16. jan 2017

Dobry den pisem na mobile tak sa ospravedlnujem za chyby. Nemam strach zo svadby ale zo svadobneho dna aby som to upresnila. Tesim sa ze budeme svoji mame spolu aj dieta keby sa da tak hned aj zajtra ale....ja som strasne citliva az prehnane, bojim sa ze preplacem celu svadbu ze budem stale dojata. Viem ze je to normlane ked si nevesta poplace ale ked ja uz raz zacnem plakat tak neviem prestat :D moja svadba ma strasne dojima a ked tam budem vidiet nasu malu rodinu rodicov a tak dalej proste nechcem byt stale ako uplakane decko. Mam strach aj z priprav ten stres aby boli hostia spokojni atd...ked som vyberala pesnicku na prvy tanec tak som prosim pekne plakala ked som si to vsetko predstavila normalne sa za to nenavidim a hanbim neviem sa ovladat :D Aj teraz mi je to trochu trapne ze to tu riesim ale nechcem hned vyhladavat odbornu pomoc aj ked sa tomu asi nevyhnem inak to nezvladnem. Nechcem aby som pokazila celu svadbu kvoli blbosti. Vzdy som bola citliva aj na rodinnych oslavach sa mi chcelo plakat bola som dojata ale po porode je to ovela horsie neviem to ovladat. Bojim sa ze mi to pokazi celu radost zo svadby a chut na pripravy svadby vzdy som sa na to tesila ale pripadam si ako blazniva uz neviem co dalej. Ako ste to zvladli tie co maju podobny problem? dakujem za rady a za zdvihnutie nalady hadam mi to trosku pomoze a prekonam sa 🙂

nelinka2009
16. jan 2017

krasne drzim place... pspbne by ma to tak asi netrapilo ved je to tvoja svadba... ak ju chces preplakat tak kludne plac... ako moj muz pred svadbou povedala:je to hlavne den pre nevestu...

cervenaruza123
16. jan 2017

@chrummmka Ahoj, tak ja som taka ista a tiez som sa bala, ze cely svadobny den preplacem. Ale neviem cim to bolo, neplakala som takmer vobec, bolo to krasne a carovne, uzivala som si kazdu chvilku, ale zazracne bez placu 😀. Akurat pri slube som plakala. Ale ja som si uz dopredu povedala, ze nebudem sa v ten den v nicom obmedzovat, ak budem mat chut plakat, tak sa vyplacem a precitim ten den so vsetkym, co k tomu patri a ak ma nieco dojme a budem plakat, tak plakat budem. Vsetci si strasne chvalili, ze som plakala pri slube, ze vraj to bolo krasne 😀. Polka kostola smrkala a aj pri gratulovani niektori este plakali od dojatia. Ale sak co, ved to k svadbe patri, nikto to neriesil. Kolegyna mi zase vravela, ze ona neplace nikdy, ale celu svadbu preplakala a doteraz nevie preco. Svadba je len raz, treba si ju uzit a nemat z toho nejaky stres, ze nesmiem plakat, alebo musim toto a tamto. Proste si to uzi s tym, co ti ten den prinesie. Aspon bude na co spominat 🙂

lukyazojka
16. jan 2017

Odporučam vybornu vizažistku..nech mas tip.top makeup ked sa chystas tolko plakat😉, je to tvoj den spravaj sa tak ako to citis..a mozno ani nebudes mat cas plakat. Nerob si stresy ci su ostatni spokojni..ved su tam kvoli vam ty im nemas robit divadielko a servis..ty mas SVATBU..ty musis byt spokojna... stastna a vesela..a aj oni budu. ..

chrummmka
autor
16. jan 2017

Nelinka2009 dakujem za podporu si mila....ja by som to chcela radsej ovladat boli sme minuly rok na svadbe a nevesta sa cely cas usmievala aj pri odobierke bola stastna aj ja by som chcela byt taka vyrovnana nevesta 🙂

chrummmka
autor
16. jan 2017

@lukyazojka ja som aj povedala zo srandy ze ja si najmem aspon 3 vyzazistky nech okolo mna stale behaju 😅

lukyazojka
16. jan 2017

Tak veru..druzickam teba do kabeliek ruz a makeup.. nech sa staraju😀

chrummmka
autor
16. jan 2017

@cervenaruza123 no super to ma potesilo 😀 tiez sa mi to uz stalo myslela som ze budem plakat a ani slza

miluna777
16. jan 2017

To poznám... ja som sa na svadbe musela stále tak debilno škeriť, aby som neplakala alebo mi nemykalo v obličeji - neviem, keď mám trému alebo som nervózna, cuká mi v obličeji. Vyzerám pak ako nepodarený klaun. Takže som sa škerila, nasilu smiala celý obrad, no a potom už to bolo dobré. Takže asi som vyzerala aj ja šťastno a vyrovnano, no bol to len manéver, aby som nerevala a nešklbalo mi ksichtom.
Ber to s humorom.
A gratulujem!

alaguema
16. jan 2017

@chrummmka no, tvoj problém nemám, my sme to všetko brali veľmi pohodovo a s veľkým nadhľadom, tiež sme sa brali keď sme už mali prvé dieťa, takže priority boli absolútne jasné - aby dietko bolo spokojné a hostia aby sa bavili a to je celé, netreba sa brať príliš vážne a svadbu (myslím len ten deň), už vôbec nie, všetko sa ešte len ukáže a vaše manželstvo overí až čas...ale ak sa nevieś ovládať, na tvojom mieste by som zorganizovala neformálnu svadbu s minimom hostí a aj to len najbližší ľudia, pred ktorými nemáš zo svojich emócií taký stres a ktorí ťa vedia v prípade potreby podržať. Nevidím zmysel robiť divadlo pre 80 ľudí, ak na to nemáš "výbavu". Nech to klapne ako chcete 🙂

natalka13
16. jan 2017

ako pise @alaguema, mate dieta, zijete spolu, toto uz bude len formalita. spolocne priezvisko podla zakona.
Nevesta ma byt vesela,nie uplakana. V tomto pripade neije preco,plakat kedze vlastne nic neopustas, nic nezacinas. Neodoberas sa od rodicov....
urobte riadnu party,halavne s mladymi kamaratmi a roztocne to!

deltaa
16. jan 2017

odorucam ti aby si si tu svadbu uzila, cely 1 den budes stredobodom pozornosti a to si skutocne treba uzit, mozno uz nieco take dlho dlho nezazijes a svadbu ma clovek iba 1 ( 😀 teda aspon s jednou a tou istou osobou)

sibalka21
16. jan 2017

Kluuuudne si poplac, preplac aj celu noc :D Ak to ma byt od stastia, tak urcite nebudes pre nikoho ako uplakane decko.. Je to vas den a treba si ho uzit, aj ked preplakane :D Drzim palce nech je to ten najkrajsi den v tvojom zivote 🙂 Ja som sice svadbu nemala, ale ak si citliva a vasa rodina to vie, nemas sa za co hanbit... Vsetci budu vediet, ze to je od dojatia a nie od smutku... A neverim, ze preplaces celu noc, urcite si to uzijes.... DRzim palce a prajem krasnu svadbu 🙂

rakahaka
16. jan 2017

@chrummmka ta svadba je Tvoja, cize Ta ma ako posledne trapit, ci budu spokojni hostia. Mas byt spokojna Ty a Tvoj muz. Nech si pomyslia co chcu, ak budes chciet plakat, plac 🙂 ked je to od dojatia tak je to vporiadku. Moc drzim palce!

alaguema
16. jan 2017

@rakahaka ty to máš pekne pomýlené, nevesta a ženích sú na svadbe v úlohe hostiteľov! Malo by im záležať na tom, ako sa hostia cítia a mali by si ich uctiť. Mať v paži vlastných hostí môže len hlúpa hus, ktorá má hostí ako komparz a publikum zároveň. Také by si zaslúžili, aby im tam neprišiel nikto.

rakahaka
16. jan 2017

@alaguema Nuz ty si asi svadbu nemala :D Je to o prioritach, svadba je den nevesty a zenicha, nie priblblych krav co idu hodnotit a byt dolezite ako ty. Hostia su ludia a cim je ich viac, tym su roznejsi a o to viac je tu pravdepodobnost ze sa niekomu nieco nebude pacit. A stojim si za tym, ze svadbu si ma uzit mlady par bez ohladu na ludi ;)

alaguema
16. jan 2017

@rakahaka ale áno, mali sme svadbu a hostia, ktorí boli na ňu pozvaní boli nám blízki ľudia...neviem o akých kravách píšeš, my sme dobytok na svadbe nemali. Svadbu sme si dokonale užili. Bez stresov, bez hodnotenia, kto je najdôležitejší a kto nie, a s ľuďmi, ktorých máme radi, poniektorí z nich už nie sú medzi nami a som rada, že sa tam vtedy s nami cítili dobre a neboli považovaní len za nepríjemnú povinnosť. Možno to aj ty časom uvidíš v inom svetle a pochopíš, že sú ďaleko príjemnejšie veci ako pocit vlastnej dôležitosti.

miluna777
16. jan 2017

@alaguema Neviem, ja som urobila svadbu "na tajňáša" potom, čo sa mi do nej každý chcel starať, každý mal jasno, aké by malo byť jedlo, organizácia, všetko, čo som vybrala, bolo zlé, až som sa cítila ako taká smiešna figúrka len hosťom pre parádu a na kritiku, lebo jeden chce to a druhý toto a všetkým vyhovieť nemôžeš. A naozaj je svadba najmä o neveste a ženíchovi a nie o niekom, kto sa tam došiel len najesť a zabaviť...
Nerada s tebou nesúhlasím, no nie každá rodina je harmonická a dobroprajná. Nie je to o pocitu dôležitosti. No preplakať svadbu, lebo mám na sebe šaty, ktoré sa mi nepáčia, ale rodine sa ľúbili, jesť jedlo, ktoré mi nechutí, no hostia ho chceli (takto som takmer skončila ja), to by som nepriala žiadnej neveste.
Urobila som si to podľa seba a všetcí mohli čušať, lebo tam neboli a oznámilo sa im dodatočne. a stojím si za tým, že to bolo najlepšie rozhodnutie. No podľa teba som hlúpa hus 🙂

alaguema
16. jan 2017

@miluna77 tie veci, ktoré opisuješ sú pre mňa ako z inej galaxie. My sme si svadbu organizovali aj platili sami. Nikto do ničoho nezasahoval...asi sme naozaj v rodine všetci pomerne mentálne v poriadku. Hlúpa hus nie si, urobili ste si ako ste chceli, na svadbe si mala asi len toho, koho si chcela, to je v poriadku. Hus je podľa mňa osôbka, ktorá sa potrebuje aspoň jeden deň v živote cítiť ako pupok zemegule len preto, že sa vydáva a hostia na jej vlastnej svadbe sú pre ňu nepodstatní...To ozaj nechápem. Načo potom boli pozvaní? Aby sa mala pred kým predvádzať?

miluna777
16. jan 2017

@alaguema No, ver alebo nie, aj my sme platili a chystali všetko sami. No aj tak sa vypytovali, kritizovali, vyhrážali sa, že neprídu, ak to nebude tak alebo onak... jednoducho, často je najlepšie urobiť si to podľa svojho. Nemusí sa ako pupok zemegule cítiť ani tí hostia, lebo veď nevesta tu nie je na to, aby znášala vlny kritiky.
No hej, nie každý má rodinu mentálne v poriadku. Ja by som to šupla do blázinca :D

chrummmka
autor
16. jan 2017

Nehadajte sa

chrummmka
autor
16. jan 2017

@sibalka21 dakujem si zlata uz som sa aj zacala viac tesit 😎

chrummmka
autor
16. jan 2017

@rakahaka mas pravdu ale chcem aby sa citili dobre a aby boli spokojni 🙂

chrummmka
autor
16. jan 2017

@natalka13 ja ked budem vidiet ze mama place babka place atd tak ja budem este viac a bojim sa aj gratulacii ze ma to dojme este viac ako cela svadba 😅

natalka13
16. jan 2017

@chrummmka nechapem co je na tej svadbe k placu.

jana_eyre
16. jan 2017

ja som mala strach zo svadby, ale nie z dovodu, zeby som plakala dojatim /vseobecne som bola dojata len 3x v zivote a to pri narodeni mojich deti/
ale preto, ze ja svadby neznasam..

neznasam byt stredobodom pozornosti, neviem ludi bavit, citim sa trapne ked namna vsetci pozeraju a ocakavaju nukanie, neznasam ak ma vsetci chvalia aka som krasna, len preto ze som nevesta..

ale ked som cakala druhe dieta, uz sme si povedali, ze to nejako budem musiet prezit.. svadbu bez ludi som mat nemohla kvoli svokre a tak som sa musela premoct.. premohla som sa, hoci dodnes na svadbu nerada spominam a myslim, ze to bola najnudnejsia svadba pod slnkom a uz len preto viem, ze druhy krat sa vzivote nevydam ani za milion :D

s muzom sme radi, ze ju mame za sebou..

tebe drzim palce, nech je svadba taka aku si ju predstavujes, ale dolezitejsie je aby bolo dobre manzelstvo, co bude nasledovat 🙂

nufiatko
17. jan 2017

@chrummmka ahoj ja mam presne ten isty problem .. Som tiez strasne citliva uz len ked si na to spomeniem aj na nejaku pesnicku a pod . Neboj to zvladnes❤ mna to tiez caka .

chrummmka
autor
17. jan 2017

@nufiatko ahoj mna porazi 😀😀 musime to zvladnut...ja sa hanbim tolko plakat ved to neni pohreb ale ja si to nedam vysvetlit neviem to ovladat ja placem za vsetko pri porode som neplakala dva dni som bola taka stastna a vyrovnana ale potom to zacalo byt strasne a trva to do teraz normalne sa az bojim ze su to depresie 😀

cacianka
17. jan 2017

ak máš pri sebe dobrých ľuí (kamarátky, setry, bratov, susedky, popros ich o pomoc, aby si lahšie zvládla prípravy a hlavne priebeh. nepozývaj veľmi veľa ľudí, lebo čím viac, tým by si bola nervóznejšia, či sa bude páčiť všetkým, a to nie je svadba pre nich ale pre teba. čo vyberiete, pripravíte, to budeš mať a nie aby ti nejaká tetka nakázala, že predjedlo musí byť šunka s chrenom a nie kuŕací šalát, servítky majú byť ružové a nie legant bordó. 2-3 chlapi nech ponúkajú pitivo, občas nenápadne kontrolujú či je k dispozísii nealko, 2-3 baby nenápadne obzerajú jedlo, postarajú sa o doloženie zákuskov a pod.
ved aj ked ideme niekde na návštevu - jedni ponúknu tyčinky, kávu a vodu, iní napečú plech zákuskov, plech pagáčov, 300 chlebíčkov, budeme niekoho z nich odsudzovať lebo je málo či zas priveľa ? svadba už nie je to čo bývalo pred 20-30 rokmi, hostina v reštike alebo kulturáku 77 chodov, na obed rezne a šalát, o polnoci povinná sviečková a prípitok len a len cinzáno... či už urobíš elegantný obed, teplý a studený bufet, či grilovačku na záhrade, ber to ako pohostenie pre hostí, ktorí s tebou, manželom a tvojimi najbližšími zdieľali slávnostný akt (jedno je či úrad alebo kostol). ked sa medzi nimi nájdu blbci, mohla by si servírovať aj najdrahší kaviár a šamups so zlatom chyby nájdu, ale svadba nie je pre nich a onich , ale o tebe, tvojom chlapovi a dieťati. ked si v kľude a s pomocou pripravíš všetko čo chceš, vyškrtneš čo nechceš, budeš oveľa kľudnejšia, menej nervózna, menej náchylná na prisilné emócie, a ked budeš dojatá, tak si veru poplač, vyroň slzičiek koľko chceš, ved sa raz zastavia a kašľať na mejkap, ten bol aj bude. môj komentár ber tak trošku ako kecy starej korytnačky, ktorá ťa chce mierne rozptýliť, poradiť, ukľudniť. pekné prípravy a nech vám to dobre dopadne.

cacianka
17. jan 2017

@chrummmka no depresie to asi nie sú, len hormóny rozhodené. koľko si po pôrode ? možno sa pri kontrole u lekára porad, či ich máš v norme a ako si to môžeš pomôcť ustáliť ...

chrummmka
autor
17. jan 2017

@cacianka dakujem za podporu citim sa ovela lepsie 🙂